0 oy
98 göst.
Aile kategorisinde (216 puan) tarafından
Kizim 2 bucuk yasinda 33 aylik hâla cumle kurmuyor iki kelimeyi de yan yana kullanmiyor Anne bak Anne al ver demiyor aslinda ingilizce bi kac kelimesi var 1 bucuk yasindayken geldik yurtdisina kafasi mi karisti turkce konusuyorduk hep simdi ingilizce konusuluyor mommy-cat-yummuy-baba-help me- thank you bunun gibi basit bi kac kelimesi var neden konusmuyor ablamin kizi sakir sakir konusuyor benim kizimdan bir ay kucuk ustelik bildigin muhabbet ediyor benim kizimda mi bi sorun var nasil konusturabilirim soru soruyorum tepki vermiyor sunu yap bunu yap diyorum asla yapmiyor yapma yasak hayir deyince de daha beter yapiyor napicagimi sasirdim ya kendide sinirleniyor derdini anlatamayinca 

2 Cevaplar

0 oy
(7,376 puan) tarafından
Dil karmaşasi yaşıyor olabilir canım evde genellikle hangi dil kullanılıyorsa zamanla ona döner merak etme 
(216 puan) tarafından
Bilmiyorum ki canim insallah konusur
(7,376 puan) tarafından
İki dili aynı anda öğrenmeye çalışıyorlar sonra dil karmaşasi oluyor ondan geçilebilir konusmasi
-Reklam-
0 oy
(1,166 puan) tarafından
2.5 yaşındaydı kızım öğlen uykusundan uyandı. Biz de o sıra elektrik gitmişti onu konuşuyorduk. Koştu lambayı yakmaya çalıştı. Aa elektrik gitmiş anne dedi. İlk cümlesiydi. Hep tek kelime vardı. Kelimeler de 2 yaşına yakın çıkmaya başlamıştı. 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 131 göst.
13 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Toprakinannesi (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 583 göst.
28 Aralık 2022 Aile kategorisinde Pasaninannesi44 (492 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 306 göst.
0 oy
7 cevap 146 göst.

379,546 soru

11,362,063 cevap

34,839 kullanıcı

...