0 oy
325 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kizlar biber salcasini nerden aliyirsunuz fiyati ne

23 Cevaplar

0 oy
tarafından
Biz kendimiz yapıyoruz ama galiba burda 300 e satılıyor 
(23 puan) tarafından
Bende urfalıyım. Bahsettiğiniz şey biber salçası kabuklu olmasındaki sebep biberi çeken makina direk çektiği için öyle çıkarıyor.  Doğal biber salçası öyle oluyor . Kahvaltıda yağda kızartıp yeniliyor . Isterseniz üzerine yumurtada kiriyorsunuz . Nerde yaşıyorsunuz bende su an ankaradayım asla hazır alamıyorum annemler yolluyor urfadan
(262 puan) tarafından
Bende İstanbuldayım. Nerden bulabilirim bilmiyorum. Internetten baktım ama emin olamadım bazı yerlerde isot salçası, bazı yerlerde isot reçeli ya da isot biberi salçası filan yaziyor rengi de isot rengi gibi koyu siyaha yakin bi salca ama internette güzel mıdır bilemedim. Anneme de birisi vermis o zaman yemiştim ama ev yapimiydi. şimdi hamileyim Bi de, bulsam alicam ama emin olamıyorum da birine söyledik getirdi ama o normal biber salcasiydi. Benim dediğimi bulamadık Bi türlü:)
(23 puan) tarafından
Canım ben şimdi trendyolda baktım urfa biber salçası yazınca çıkıyor az alıp bi dene istersen:) hamilesin ya bide:( keşke burda olsan verirdim sana .. recelide dediğim gibi kızartıp yiyorlar kahvaltıda ona reçel deniyor:)
(262 puan) tarafından
Tamam canım cok tesekkurler bakıyorum hemen.
(23 puan) tarafından
Rica ederim :)
-Reklam-
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Burda bi dükkan var el yapımı şeyler satan ama fiyatını bilmiyorım 
0 oy
tarafından
Canım çok pahalı 100 kg biberden 6 kg ancak çıkıyor e biberin kilosunu el zahmetini düşün 
(6,362 puan) tarafından
Canm bibere göre değişiyo o biz geçen sene 75 kg biner aldık görümcem adana da. O dedi ki rahat 4 5 tane 5kglık çıkar. Ama çıkmadı 2 tane 5 kg birde 3 kg lık bidon çıktı tabi dediğin dogru 5 kglık 6 7 kilo arası biber alıyo. Adananın biberinden salça çok cıkıyo. Yengemler çıkardı 100 kgdan 30 kg çıkmıs
(184 puan) tarafından
Biz de Mersindeyiz biberlerimiz güzel oluyor salçası iyi cikiyor
(4,875 puan) tarafından
Dün Balıklıgöl de sordu kaynanam sanırım kilosu 150 denildi
(4,875 puan) tarafından
Karaisalı biberi nasıl biber ise diğer biberlere göre bir iki kg fazla çıkıyor fatisko dediği doğru olabilir kaynanam yaptı 6 kg çıktı aynı miktarda teyzem aldı Karaisalı biberi 7 kg çıktı onunda
tarafından
Evet kızlar Karaisalı  da canm daha etli oluyor içi o yüzden.  Rahmetli nenem derdi o çekirdeğin yapistigi yer var ya orayı temizleyin koparıp atmayın asıl salça ordan derdi etli olduğu zaman iyi olur.
0 oy
tarafından
Bizim burda kilosunj 100 den veriyorlardı en son canm ama arttırmıştır olabilirler çünkü biz biner salçası yaparken 80 diyem kadın iki hafta sonra 100 dedi. :))) ..

Biz satmıyoruz kendimize yapıyoruz annem ben paylaşıyoruz. 

Evet zahmetli ama en azından nerde nasıl yapıldığını biliyorsun. İçine bakıyorsun karıştırırken sürekli acaba aldığımız yer nasıl yapıyor. Bikere almıştık içinden hep mucuk gibi küçük sinekler çıkıyordu o sene makarnadan bile tiksindiğim oldu
0 oy
tarafından
40 liraydı bizim burda 
tarafından
Cok uygunmus cnm hangi sehir
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Adanadayim annem bize yapıyor sağolsun burda kilosu 200 du sanırım daha uyguna da vardır burda herkes kendi çıkardığı için 
tarafından
Kilosu 200 cok pahaliymis orda cnm
(1,210 puan) tarafından
Evet çok pahalı gerçekten ama benim halam alacakti birinden 130 dedi en son alan olmayınca uygune veriyorlar gene burda herkes yaptığı için pek alan olmuyor
0 oy
(197 puan) tarafından
Eşim hataydan alıyor cnm kilosu 70
0 oy
(6,362 puan) tarafından
Normalde ya biz çıkarırdık ya görümcem verirdi ama bu sene hazır almak zorunda kaldık. Kaynanam kgsını 75 e aldı
0 oy
tarafından
Kaynanam yapıp satıyor canım 150 200 müydü 250 miydi bilmiyorum öyle bişeydi sanırım 
(845 puan) tarafından
Karar ver kız 150 mi 200 mü 250 mi
tarafından
Bilmiyorum kuzum sormam lazım:D
0 oy
tarafından
Allah razı olsun annem yapıyor her sene bana bugün temizledi çektirdi hatta 5 kilo yapıyor her sene satın alsak kilosu 150 çok pahalı 
0 oy
(845 puan) tarafından
Canım burda domates 50 biber 55 kilosu 
tarafından
Cok iyiymis. Hangi sehir
(845 puan) tarafından
Diyarbakır
0 oy
(1,248 puan) tarafından
3kg 180 e aldım instagramda atadanburhanaltun sayfası butün ürünler dogal guvenilir
tarafından
Uygunmus. Hangi sehirde yapiyor nerenin salcasi
(1,248 puan) tarafından
0 oy
(60 puan) tarafından
Bende yapip satiyorum 140 kilosu
0 oy
tarafından
65 TL hataydayim daha bugun aldım 
0 oy
(985 puan) tarafından
Urfadan aldık kilosu 80 liraya çok lezzetli. 
0 oy
(1,915 puan) tarafından
Hataydan getittriyorm canım daha gettrmedim ev yapımı her ürün var kargo ile gönderim sağlıyorlar 
0 oy
(2,147 puan) tarafından
Antep'te tam ev yapımı bildiğim yer 100 

Tanıdıklarım in aldığı 65 

Geçen sene annem yaptı sağolsun bu sene kaynanam :) 
0 oy
(1,141 puan) tarafından
Geçen ay bir tanıdığa antepten getirttik kilosu 50 tlye
0 oy
(245 puan) tarafından
Ben kendim yapip satıyorum bahçe biberi kilosu 14 liraya biberin salcasinida 100 liraya temiz yüzde yüz katkisiz
(245 puan) tarafından
Ev yapımı temizdir namaz kılan biriyim
0 oy
(3,055 puan) tarafından
35 ten aldım ben

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 78 göst.
20 Ağustos 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 429 göst.
19 Şubat 2024 Güzellik-Bakım kategorisinde Mldnz (440 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 49 göst.
16 Şubat 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Sarakurak (914 puan) tarafından soruldu

379,747 soru

11,368,105 cevap

34,850 kullanıcı

...