0 oy
1,285 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Oğlum 23 aylık zayıf bi.çocuk yeni sütten açtım yemesi yeni yeni düzeldi gören ayyy bu niye böyle zayıf ,bişey vermiyor musun ??   diyorlar ya yemin ederim ki elimde tabak peşinde dolanıyorum sırf yesin diye !! dün de kaynımlar'a gitmiştik kaynım yok çeyreğin bi küçüğü dedi işte tavuk bundan ağır diye itamlar ediliyor !! ..

gerçekten çok üzülüyorum kilo aldıracak bi öneriniz var mı ?..

36 Cevaplar

0 oy
(1,125 puan) tarafından
Sağlığı yerinde olsun aldırış etme kuzum boşver herkes bişey der 
tarafından
Öylede ne bilim üzülüyorum
-Reklam-
0 oy
(747 puan) tarafından
Kac kilo merak ettim
tarafından
11 kilo
(747 puan) tarafından
Kilosu iyo nence yani bu konusanlar neye lonusuyom kilolu bebek saglikli benek demekkiymism onemli plan saglik. Kizim 26 aylik olacak 10 kilo yani
(6,441 puan) tarafından
Daha ne olacak canım maşallah yeğenim 4 yaşında 12kg doktor herşeyi yerinde maşallah demiş sadece zayıf yani onunda annesi erken kesmedi memeden çocuk ek gıdaya alışamadı hep meme istedi yani şimdi balık yağı ile falan toparlamaya çalışıyor
0 oy
tarafından

image

Bu yaşına uygun mu bilemiyorum ama oğluma içirmiştim birde Zühre ananın macunu var bunları doktorunuza sorun bir isterseniz insanların ne dediğini umursama ağzı olan konuşuyor 

tarafından
Çocuğunuz kaç aylık veriyor sunuz
tarafından
Ben büyük oğluma veriyordum macunu 1. Sınıfta başladım ama araştırdım satıcısına sordum 2 yaşından itibaren verilebiliyormuş şurubu kaç yaşında verdim hatırlamıyorum
0 oy
(2,264 puan) tarafından
Ağzı olan konuşur canım bosver gerçekten takma hatta kır ki bidaha demeye cesaret edemesinler sizi ne ilgilendirir de hatta 
tarafından
Ya kaç kez dedim ama anlamıyorlar
0 oy
tarafından
Allah aşkına kilolu bebek çok mu iyi niye bu kiloya takıntılılar yani 
(658 puan) tarafından
Ay bende kilolu çocuk sevemiyorum nedense içim zayiflara çabuk ısınır. Hastalıktan dolayı kiloya lafım yok tabi
tarafından
Benim kayın pederlerim çok takıyor
0 oy
(1,783 puan) tarafından
Öncelikle kimsenin dediğine takılmayın her çocuk gelişimi farklı fakat tabak gezdirerek yedirmeyin derim öyle daha yemez diye düşünüyorum kendimde yaşadım bizzat acıkınca gelip yiyorlar kilo aldıran yiyecek ler avakado ceviz ve kaşar peyniri benim oğluma 6 aylıkken başladım gün aşırı veriyorum halen severek yer şükür şimdilik iyi gelişimi 17 aylık olcaz mutlaka bakliyat ve balık et köfte kesinlikle bunlar aldırıyor tabiki birde yumurta 
tarafından
Evet haklısın canım ama yemeyğnce benim de iştahım kesiliyor
(1,783 puan) tarafından
Siz stres olmayin sakin olun yer bebeğiniz farklı şekilde yedirmeyi deneyin heves eder belki benim bebeğim 17 aylık suan kendi yeme derdinde 3 ana öğün de heryer kirleniyor üstü başı ona keza yeterki yesin diyorum 3 Kasık yemek de yese razıyım diyorum
0 oy
(3,392 puan) tarafından
Canım takilma kilosuna sagligi yerinde mi gerisini bosver benim cocuklugum annemle babaannemin tabakla arkamdan kosmasiyla gecti yiyim diye cok ugrasiyorlardi istahsiz yemek yemeyen bir cocukmusum ben okulla giderken yarim paket haylaf bir bardak cayla gider aksama kadar onla dururdum benim akrabalarimda dalga gecerdi bak hala konusu olur ergenlige bir girdim kilo almaya basladim zayif bir kadin hic olmadim simdi zayifla diyor herkes kilom da 75 suan insanlari hic bir sekilde memnun edemezsin
tarafından
Teşekkür ederim canım yorumun için
0 oy
(880 puan) tarafından
Kaç kilo ki canım 
tarafından
11 kilo
(880 puan) tarafından
Yahu benim oğlum 27 aylık 11 kilo ki tastan yumuşak herşeyi yer boyu 89 cm kilo boy biraz orantısız olduğu için doktor raporlu mama verdi yoksa doktorumuz bile minyon bu çocuk ince kemikli diyor
0 oy
(13,889 puan) tarafından
Kilolu olsaydı da şaşırıp hep aaa çok kilolu deyip nazarlari degecekti yani saglikliysa kilosunu sorun yapma 
tarafından
Aynen insanlara yaranılmıyor
0 oy
tarafından
Cocugumla dalga gececek adamin agzima .......Kesinlikle bu konuda hassasimm..
tarafından
Ya kaç kez uyardım ama anlamıyorlar
0 oy
(1,849 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
He vermiyorum aç gezdiriyorum senin gibi besili bi h a y v a n olmasın diye de. Ne sala kk insanlar var ya takma kafana canım ne desen boş bu kafasızlara
0 oy
(1,030 puan) tarafından
Benimde oğlan yiyor valla maşallahı var ama zayıf sağlıklı mı Allah'a şükür kimseyi takmam 
0 oy
(97 puan) tarafından
Cok iyi anliyorum canim ayni durumu bende yasadim milletin censinden ogluma surekli birseyler yedirmeye calisyordum cocugum yazik kusar hala geldi birgun amcasi geldi bakimsiz tarzan gibi birsey dedi siz yiyorsunuz bu bebeye yemek vermiyor musunuz dedi düşün 1 sene sonra oglu dogdu onunda dogdugundan beri zayif ve 4 5 gun once hastane gittiler yasina gore zayif demisler agzima gelip gelip gidiyo buda bakimsiz tarzan heralde siz yiyorsunuz bebeye vermiyorsunuz die ama ben bos konusamiyorum onlar gibi sende sal canim cocugu aciktimi yerler ustune düştükçe daha cok yemekden tiksiniyolar çünkü yani benimki öyle oldu saldim suan her dakika saat yedirmiyorm biraz daha duzeldi sukur
0 oy
(1,138 puan) tarafından
Bence doktora sor.bir de ne derlerse desinler takma.kilo birşey demek değil sağlığı yerinde önemli olan o de kapat.ben kızımın peşinde hiç gezmedik en başından beri.

Hep aldım önüme koydum tatlı tatlı yiyor gibi yaptım kendi elimden çeker alırdı.

Sadece su için dolanirim o da zorlamam sadece teklif ederim.sanki ustelesem iyice istemez gibi düşündüm hep.masallah iştahı gayet iyi herşeyi yiyor.bir de öyle dene peşinde gezmeden ve iştah açıcı şeyler.dedigim gibi doktora danisabilirsin çok zayıf ve sağlığını etkiliyorsa
0 oy
(17,720 puan) tarafından
Üzülme her çocuk şişman olunca sağlıklı mı oluyor ne bakıyosun sen o cahillere kıyamam kuzuma ya bari çocuğun yanında demeseler 
0 oy
(4,631 puan) tarafından
kuzum bizimkine de sisko diyorlar kocanin oarasiyla mi besliyorum sanane diyorum geceiyorum :=) 
0 oy
(396 puan) tarafından

Benm kizimda 32 aylik 11 bucuk kilo:D sikinti yapma boswer benmkinim yemesi iyi arada istahi gidiyo kilo veriyoo. Smdi toparlamaya calisiyorum gecen.hafta hastaydi 800 gram gitti

0 oy
(2,804 puan) tarafından
Kiloyu kafaya takarsan almaz, kafaya rakarsen veremezsin salacan sana göre iyise sorun yok, tabakla etrafında koşmaya kilo aldırmaya bırak yeme düzeni oturtamazsın oturacak önüne sofrayı koyacan yiyecek 
0 oy
(279 puan) tarafından
Sagliklimi canim?? Gerisini bosver annem benim oğluma hep şey der bildircinin bacakları daha kalın az çok kafaya takarım ama oğlum rota virüsü gecirdi hemde en ağır şekilde 20 günde ömrümün yarısı gitti çocuğumu öyle gördükçe hergun oluyordum ama dr nededi direnci ve bağışıklığı küvetli masslah oyuzden az yese bile ona bağışıklığıni güçlendirecek şeyler ver kilo dusunuceyin en son şey olsun zamanla aliyorlar emin ol 
0 oy
tarafından
Bana da öyle diyorlardı küçükken siz yiyorsunuzda o bakıyor mu , ona hiç yemek vermiyormusunuz. He de geç. Hâlâ zayıfım, hala zayıfım 

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 486 göst.
8 saat önce Diğer kategorisinde 175766 (272 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 691 göst.
5 Eylül 2022 Aile kategorisinde Mervebykdg (393 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 271 göst.
4 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,089 puan) tarafından soruldu
+1 oy
24 cevap 649 göst.
13 Nisan 2022 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,878 puan) tarafından soruldu

379,190 soru

11,350,869 cevap

34,820 kullanıcı

...