0 oy
178 göst.
Aile kategorisinde (173 puan) tarafından
Kızlar nasipse 4 hafta sonra taşınacağız. 3 yıldır evliyim bu benim 4.evim olacak. Ama bir sene eşyalı ev tuttuk. 1 sene sonra geri döndük bizim evin yan tarafına taşındık. Ama bu sefer eşyalarımızı da götüreceğiz. Taşınma şirketi ile anlaşacağız. Mutfak kıyafetleri ben paketleyeceğim diğerlerini onlar taşıyacak. Bir sürü hurç aldım. Kıyafetleri onlara koyuyorum şimdi. Çeyiz malzemelerimi de hurçladım. 1 hurca yastık kılıfları kanepe örtüleri koyacağım. Perdeleri yıkamadan hurca koyarım. Taşındığımız yerde yıkayıp asarım diye düşündüm. Mutfağa erken diye başlamadım. Onları kolilerim diyorım. Halıları buradayken yıkamaya vercem. Gelince 1 2 gün açarım geri poşetlerim. Vakumlu poşet aldım ama hep patlak çıktı. Eşyam fazla yok 2 koltuk takımı bir de yatak odam var. Onları zaten adamlar halledecek. Eşimin 2 hafta taşınma izni var. 10 aylık bebeğim var. O yüzden 2 hafta içinde taşınmış yerleşmiş olayım istiyorum. Başka neler yapabilirim sizce? Tuttuğumuz eve eşim önceden tek gidecek, temizliğini yaptıracak abonelik açtıracak. 

8 Cevaplar

0 oy
(7,674 puan) tarafından

Herseyin tamam bacim evide götürecek halin yok :D

(173 puan) tarafından
Ya ne biliyim bu sefer çok heyecanlandım :D eşim 5 aydır yok bebekle evde tekim. Her şey güzel olsun istiyorım. Sürekli akraba yanında oturuyorduk artık başka şehir çekirdek aile düşüncesi de heyecanlandırıyor
-Reklam-
0 oy
(219 puan) tarafından
Başka bisey yapmana gerek yok nereye tasiniyosun hangi şehir?
(173 puan) tarafından
Yerimiz bu hafta belli olacak
(219 puan) tarafından
Hadi hayırlısı
0 oy
(288 puan) tarafından
Aynı şehirde bir yere taşınıyorsan senin yerinde olsam gider mutfak dolaplarini temizler kirilacak şeyleri yerlestiririm çünkü en zoru mutfak diger odalar henen hurçları açarsın biter ama mutfak zor oluyor hem taşınınca dert bitmiyor yerleşmemis mutfakta kendine bebege yiyecek hazirlayacaksin o yüzden imkanin varsa yerlestir derim
(173 puan) tarafından
Yok doğu görevine gideceğiz. Boş evi önceden temizleyecekler ama tabi yine de üstünden geçerim öyle mutfağı yerleştiririm. Şansıma hep mutfağım küçüktü inşallah bu sefer ki büyük olursa zaten fazla malzemem yok beni oyalamaz. Buradayken fırını falan güzelce temizleyip gönderilirim. Tabak tencereleri gidince makineye tekrar ararım diye düşünüyorum
(288 puan) tarafından
Aynen yolun uzakmis gidince yıkayıp yerine dizersin rabbim gittigin yerde hayırla yaşamayı nasip etsin eşime doğu çıktı bende gitmeyi isterdim ama eş goturulemeyen garnizon o yüzden eşim Ağrı'da
0 oy
(2,788 puan) tarafından
Mutfağını kolile ve üstüne yaz kolinin aradın zaman hemen bulasın yorgan yastik hurcla bunları elbiselride hurcla ama rengleri farklı olsun yazlık kışlık kolay ayırt edesin bol.bol koli lazım sana 
0 oy
(107 puan) tarafından
canim bende yazin basinda tasindim. sana tavsiyem mutfakarac gereclerini hep yika ondan sonra paketle. ben makinede yikadim sonra takim takim strecledim. kolilerkende agirligi dengeleyerek koy. sirket tasirken zorlaniyor yoksa. kolay gelsin gulegule otur canim
(107 puan) tarafından
bi de koliler hurclar ne olursa herseyin üzerine ne oldugunu yaz sonra cok karisir. orada da uzerinde yazilanlara da sirket odalara yerlestirir. bi de kucuk bebegin varmis biraz yiyecek hazirla buzluga koy mesela cubuk kek eline verebilecegin seyler olsun yani
0 oy
tarafından
herseyi halletmişsin kafanda zaten canım ama bana kalırsa halılarını taşınmadan önce ver yıkmaya taşinacagin adrese getirsinler yeni evine açıp ser.birdaha paketten aç ser tekrar topla yapma bence ama tabi sen bilirsin
tarafından
bir de mutfak eşyalarından çok sık kullanmadıklarını şimdiden kolileyip kaldırabilirsin.ben öyle yapmıştım
0 oy
(13,104 puan) tarafından
Mutfak eşyalarını bence şimdiden topla üç kişilik tabak çanak koy disarda bir iki olmazsa olmaz tencere falan geri kalanı kolile ve üzenlerine ne olduğunu ya kirilacaklari düzgün sarmalısın bir de 
0 oy
tarafından
En önemlisi koltuk ve yatak odasi zatrn. Onlarin uzerini kullanmadigin carsaf yada boya yapanlarin yere serdigi naylonlar varya onla ort. adamların kullandığı örtüler les gibi oluyor. Simsiyah kir olur. Halılarınida kılıfla kapatmani öneririm 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 85 göst.
24 Mart 2023 Aile kategorisinde nurr001 (1,473 puan) tarafından soruldu

380,098 soru

11,378,752 cevap

34,864 kullanıcı

...