0 oy
1,298 göst.
Diğer kategorisinde (218 puan) tarafından
Kızlar kaynanam tanıdığım dan beri ne temizlikle ilgisi var nede birşey mesela evine gidiyoruz diyelim koltukların uzeri hep ya toz ya gübür yani hiç temiz olduğunu görmedim birde bana diyor ki çocuğu pusetten çıkar koltuğa yatir çok temiz ya bende yok böyle rahat diyorum benim evime geliyo bakiyo temiz en azından şaşırıyor böyle ya evde iş yapıyorlar tozlu bir iş üzerini değiştirmez kayinpederim uyarmadan yada ellerini yıkamaz doğru düzgün valla yildirdi ya yaptıklarından temiz olduğundan şüpheliyim sofraya oturuyoruz kaşıkları ya lekeli yada pis yani kayinpederim bir daha olmasın şuan yabancı yok ama misafir gelse utaniriz bunlar ne dedi kıpkırmızı oldu ama hiç düzeltme yok bende titiz bir insanım ne yapmalıyım hep diken üstünde oturuyorum ya evinde kızı da var kendi temizleyemiyor desek oda aynı alışmışlar dağınıklığı pisliğe ya dağınık olur belki ama en azından temiz olunur günlük kullanılan yerler yıldim benim annemin de yaşı var ama kadın hep temizdir evine önem verir yani 

37 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canım herkes in yetişme ve temizlik algısı farklıdır ..  Kimisi bir tek bulaşığı yıkamakla iş bitti.der kimisi.   Dip köşeden sonra.iş bitti   der.     Evet temiz olması gerekiyor ama. Onu da annesi.giller öyle yetiştirmiş demek ki. ... Genç olsa. Değişmesini.ekleye bilirsin  bi nebze ama.yaşlanmış artık o şekil   o öyle de gider .....  
tarafından
Yine de.yaşı var canım. Sana şöyle örnek vereyim.herkesin öncelikleri farklı    bizim yazlık  bağ rvimiz var dı .   Bi damla su yok  tu.bağda  taşıma su olur du bidonlar la   hergün su taşırdık.filan  nenem giller de de  oda gibü bir. Su deposu var ddı  kışın açık bırakırlar kar yağmur dolar dı  içine  o suyu.süzdürüp içerler di.yazın da.  Bana bize göre o su iğrenç  pis değil içmek el bile yıkanmaz dı ama onlar.içerler di yook tertemiz su derler di ....   Onun gibi değişiyo canım her  şey
-Reklam-
0 oy
(3,329 puan) tarafından
Madem bu kadar rahatsizsin bi zahmet gelini olarak süpür sil canım. Yada gitme
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Orda bişi yeme canım yada yemeğinizi kendin yap malzemeleri tavaydı kaşıktı vs güzelce yıka bnde öyle evde yiyemem şahsen
0 oy
(15,304 puan) tarafından
Valla kötü durum . Allah kolaylık versin. Geçen gün ben de arkadaşımın evine gittim. Herrryer ekmek kirintisiydi. Oturacağım yerlere kadar. Bir yere basmak istemiyor insan. Valla sinir oldum. Eve gelene kadar canım çıktı. 
0 oy
(96 puan) tarafından
Kalk sen temizle sevaba girersin belki örnek olursun 
(124 puan) tarafından
Örnekmi hiç yapmaz o yaparsa hep
0 oy
(845 puan) tarafından
Herkes temizliğe önem vermez senin gözüne batan şeyler ona normal geliyor yaşıda varsa kendince en iyisini yapıyor diye düşünüyordur oraya gittiğinde ihtiyaçlarini sen karşılarsin olur biter
0 oy
tarafından
Bu yaşa kadar öyle alışmış demekki ne yapsan ne desen de değişmez 
0 oy
(297 puan) tarafından
Kaynananın ayıbını niye anlatıyosun annenin olsa anlatırmıydın temizlerdin tabiki ayda bi temizle yardımcı ol sende rahat edersin kaynananda
0 oy
(4,705 puan) tarafından
hadi alkis yapalim sana 
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Kimsenin düzenine karışamayız. Bana karışmadığı sürece, bana laf sokma çabasına girmediği sürece, herkesin düzenine yada düzEnsizliğine saygım sonsuz. Önemli olan bana yaklaşımı. Bana insan gibi davranıyorsa ben onun yapamadığı temizliğide yaparım. Ama beni yok sayıyorsa gerektiğinde  yıkarım çatalımı bıçağımı otururum sofraya. 
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Benim kaynana cok temiz allah var ama yemek yapinca  icine oksuruyo hapsiriyor ben de bundsn midem bulaniyor 
0 oy
(680 puan) tarafından
Ya ben seni bulup k.v gilin yanında sizden kötü bahsediyor diye söylemek çok isterim cokmu pis birgunde sen git temizle o kadar sinir bozucu konuşmussunki bunun evi temizmiş k.v evi pismiş belkide cekememezlikten böyle diyon anlatmana göre için dışın fesat kaynıyor 
0 oy
(367 puan) tarafından
Boyle konusacagina acaba birgun anne gel seninle bi dip kose temizlik yapalim dedjn mi? Bilmiyr olabilir evet oyle alismis olabilir. Bn neden temizlicem deme temizleyebilirsin bir iki gozterirsin bakarsin duzelir.. burda boyle arkadan konusunca ne degisiyor? Kaynana degil mi iste dedikodusu döndün dimi
0 oy
tarafından
Aynı benimki iyi kadındır bana bir zararı yok tek sıkıntı temizlik kayınpederim banyo yap demese yazın ortasında ekşi ekşi ter kokarak iki hafta bile durur bir ara çok söyledim ee börek yapayım hazır üstün kirli sonra dedi mantıyı da açayım en son eşim dedi anne okadar yol geldin buraya otobüsle kokuyorsun vala yıkan dedi de öyle gitti çocuk görme zamanı virüs vardı eşim beni aradı annemler gelince ellerini yüzlerini yıkasınlar sen  şöyle demişti vala okadar pis ki ben yıllardır elinden yemek yemiyorum 
0 oy
(60 puan) tarafından
Sonucta kaynanan boyle konusmak dusunmek yerine.  Birkac saat ayirip ona temizlik yapabilirsin ben olsam yapardim benim kaynanamda pek temiz degil ayni evde yasiyoruz 2 haftada 1 odasini temizlerim perdelerinw kadar sonucta belli bir yaşa gelmis içinden gelmiyor olabilir yasamiyor olabllir 28 yasindayim benim bile bazen gelmiyor kendimi zorluyorum bazi gunler psikolojik olarak 
0 oy
(537 puan) tarafından
Ne gerek var ki anlatıyorsun burada şimdi evlenirken kaynananın evine gitmedin mi görmedin mi zaten halini sen yapiver temizle o zaman 
0 oy
(803 puan) tarafından
Siz temizleyin

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 163 göst.
20 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde cceyhan (210 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 147 göst.
17 Ocak 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 363 göst.
23 Temmuz 2022 Aile kategorisinde mr (145 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 151 göst.
18 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bidibidibidi (537 puan) tarafından soruldu

381,234 soru

11,413,267 cevap

34,957 kullanıcı

...