+1 oy
318 göst.
Kültür-Sanat kategorisinde (1,872 puan) tarafından

Selam canlarım risale okuyan var mı merak ettim doğrusu, ben uzun yıllardır okuyorum derslere katılıyorum sohbetlere gidiyorum benim gibi bir arkadaş bulabilir miyim burdan acaba :angel:

17 Cevaplar

+1 oy
(1,093 puan) tarafından
Biliyorum saod nursinin hayatı değilmi
(1,872 puan) tarafından
Tarihçe-i hayat evet Bediüzzaman hazretlerinin hayatının yazdığı kitap ama onun seti var imanı ve İslam'ı tefsir ediyor Risale-i Nur bir Külliyat
(1,093 puan) tarafından
Bizim burda bekarken bir haftaligina yatıya gidiyordum iki kere gittim ama okadar çok okunuyordu ki sabah namazindan sonra yarim saat kahvalti  yapiyoruz  saat 8 den basliyoruz okumaya saat 12 kadar öglen yemegi yiyoruz namaz yarım saat kuran sonra risale sohpeti yapiyoruz ikindi namazina kadar aksam yemegi hazırlığı oluyor yiyoruz yarim saat risale yatsiya kadar yatsı namaz kılıp kuran okuyoruz yarim saat sonra uyku vala bana çok ters geldi hocayla konustum dedim hocam ısınamadım semerkand tarikatina devam edecem ikisi aynı yola çıkıyor sen bilirsin dedi okadar çok okunuyorki onun yerine islami anlatsa hz muhammedimizin hayatını anlatsa daha iyi olurdu
(1,872 puan) tarafından
Çok boğmuşlar sizi o kadar da olmaz ki günde 1 kere toplu okuma yapılır bir kerede de sohbet gibi ders yapılır bir sürü şey var sadece risale değil ki
-Reklam-
+1 oy
(7,184 puan) tarafından
Okumadım hiç bilmiyorum ben meal okuyorum düzenli bide fikir kitapları
(1,872 puan) tarafından
Bu da tefsir serisi mealin örneklerle anlatılmış hali gibi
(7,184 puan) tarafından
Tefsir olarak Seyyid kutubun serisi var evde okuyamadım tabi ama bakiyorum ara ara okuyorum. Yazarı kimdi
(1,872 puan) tarafından
Bediüzzaman Said Nursi Risale-i Nur yazarı çok güzeldir mutlaka tavsiye ederim
0 oy
(1,108 puan) tarafından
Bilmiyorum ama okumuyorum 
(1,872 puan) tarafından
Okudun da mı bıraktın hiç okumadın mı canım
(1,108 puan) tarafından
Hiç okumadim okumak istiyorum ama 1 yaşında çocuğum hiç fırsat vermiyor :) uzun zamandır beklediğim Yağmur ibicin kitabı çıktı aldım ama ne zaman elime alsam almak istiyor yırtmak istiyor :()
0 oy
(893 puan) tarafından
Ben okumak istiyorum ama setleri cok pahalı :(
(1,872 puan) tarafından
Sözler neşriyat benimki evet ilk zamanlar anlamak biraz zor anlamını bilmediğimiz Osmanlıca kelimeler var ama hepsinin anlamı da yazıyor içinde zaten. Birkaç kez okuyunca artık dilini çözüyorsun ayrıca her okuduğumda farklı ayrıntılar farklı fikirler çıkıyor ortaya çook zevkli okuması
(1,872 puan) tarafından
Evet canım birebir aynı hatta daha kolay bilmediğin kelimenin üzerine dokununca hemen anlamı çıkıyor
(893 puan) tarafından
Bende esimde ikimizde cok istiyoruz okumayi almayi ama fiyati cok yuksekti diye durdk oyle uygulamayi indirdm bakacam simdi sağolasın canım ❤️
(162 puan) tarafından
Uygulamanın tam adı o mu canısı yazınca birsürü çıkıyorda hangisi tam emin olamadım fotosunda felan ne var
(1,872 puan) tarafından
Feyyaz bilim ve gelişim derneğinin uygulaması çıkıyor en üstte zaten
0 oy
(650 puan) tarafından
Ne olduğunu bile tam olarak bilmiyorum 
(1,872 puan) tarafından
İman ve İslam'ı tefsir ediyor set halinde kitaplar
(650 puan) tarafından
onu Biliyorum da cnm içerik olarak ne kadar güvenilir biliyorsun bir takım olaylar oldu dini kitap alıp eve koymaya korkar olduk
(1,872 puan) tarafından
Asla korkulacak bir şey değil hiçbir siyasi içerik yok sadece İslam'ı ve iman hakikatlerini anlatıyor
(650 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
tarafından
Uzun yillardir okuyorsun ve ne oldugunu bilmiyor musun canım
(1,872 puan) tarafından
Canım ben biliyorum bilen var mı diye sordum
tarafından
Biliyorum canim okuyorum zamaninda bitirmistim kulliyati
0 oy
(1,251 puan) tarafından

Bilmem mi bekarken giderdim derslere ne guzeldi:'(

Evlendim şimdi yaşadığım yerde yok malesef dersleri

(1,872 puan) tarafından
Koronadan sonra dersler hep online oldu burda da yeni yeni gidebiliyoruz zaten :(
0 oy
(1,569 puan) tarafından
İman ve İslam'ı olması gerektiği şekilde anlatıyor .ibadetlerimizi yaşamamız gereken İslam'ı anlatıyor .bi ara okumaya niyetlendim baya araştırmıştım bende .kardeşim ilim dersi alıyor o anlatıyor bana her şeyi 
(1,872 puan) tarafından
Ne güzel özetledin vallahi. Çok güzel değil mi o hakikatleri görüp her seferinde tekrar tekrar şaşırmak :)
(1,569 puan) tarafından
Bi ara elimi eteğimi çekmiştim her şeyden .ne kadar yanlış yaşıyormuşum .çok bocaladım kurcaladım . inşallah Allah'ın emrettiği gibi yaşamak nasip olur
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Yıllardır içindeyim derslere gidiyorum. Meşverettenim.
(1,872 puan) tarafından
Sanırım şark sayılır Antep :) *-*
(2,291 puan) tarafından
Bende mesveret derslerine gidiyorum
(4,889 puan) tarafından
Evet şarkta da olsak garpta olsak diyor ya üstad:)) antebin neresinde oturuyorsun canm
Bircis sen nerde oturuyorsun canm maşaallah
(650 puan) tarafından
Meşveret nedir kızlar bilmediğim için soruyorum kusura bakmayın
(2,291 puan) tarafından
İzmir canim
0 oy
(2,291 puan) tarafından
Bende derslere gidiyorum kulliyati bitirmedim bitirmek de isterim ama bitirebilecegimi sanmam
(1,872 puan) tarafından
İlk okuyuşta insan bitmez sanıyor :)
(2,291 puan) tarafından
:)) oyle bi çabam yok cok kotu bisey aslinda ama okuyunca çok uykum geliyor
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Hiç okumadım Kur'andan meali okuyorum ki onu da eskisi gibi okuyamıyorum bebekten dolayı 
(1,872 puan) tarafından
O da tefsir zaten uygulaması var ordan okuyabilirsin bebeği salladığın yerde okursun
(5,108 puan) tarafından
Biliyorum hiç alma gereği duymadım evde eşimden kalma bir sürü tefsir, fıkıh, sahabe hayatları akaid daha birçok kitabı var onları okumaya çalışıyorum canım ben de sana okumadıysan eğer her güne bir ders kitabını önerebilirim aileler için olan
(1,872 puan) tarafından
Yaa ne güzel benim eşim fazla okumaz şimdi senin elinin altı doludur*-* her güne bir ders kimin kitabı
0 oy
tarafından
Okumayı çok istiyorum ama malûm şartlar el vermiyor almaya ☹️
(1,872 puan) tarafından
Google Play de Risale-i Nur külliyatı diye bir uygulama var orda hepsini okuyabilirsin
tarafından
Ya ciddi misin. Hemen bakayım canım
0 oy
(2,687 puan) tarafından

Lise zamani dilinin cevrilmemiş haliyle okudum.ee dogal.olarak cogunu anlamadiydim ozaman hocamiz sen anlamasanda ruhun gerekeni alir sen oku demisti hala durur kitap :) kucuk cep kitaplari var onlari set gibi tek tek aldim biriktirmistim 

(1,872 puan) tarafından
Belki de bir tozunu almanın zamanı gelmiştir :) yeniden okumayı deneyebilirsin
0 oy
(15,517 puan) tarafından
Kayınpeder okuyor denedim ama çok zorlandım anlamını bilmediğim çok kelime var 
(1,872 puan) tarafından
İlk zamanlar gerçekten zorluyor ama sonradan dilini çözüyorsun o zaman da çok zevkli oluyor okumak
0 oy
(48,365 puan) tarafından
ne ki o bilmiyorum hic
(1,872 puan) tarafından
İslam ve iman hakikatlerini anlatıyor tefsir gibi düşünebilirsin
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Bir ara risale ile çok hemhal olan bir abladan özel ders gibi ders alırdim onun öncesinde de çok okurdum evlendim evleneli bıraktım :)
(1,872 puan) tarafından
Daha çok sarılman gereken zamanda bırakmışsın :)
0 oy
tarafından
Eltimde var oda evlenmeden derslere gidiyormuş evlendikten sonra gitmedi kitapları var ama okuyorum diyor 
(1,872 puan) tarafından
Ben de evlendikten sonra çok sık gidemedim ama okumaya devam ettim hep

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 222 göst.
4 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Aysunsevim_09 (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 111 göst.
28 Temmuz 2023 Kültür-Sanat kategorisinde Asiiii (1,101 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 328 göst.
24 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Aytac Mensumova (8 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 274 göst.
20 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,122 soru

11,286,194 cevap

34,693 kullanıcı

...