0 oy
222 göst.
Diğer kategorisinde (45 puan) tarafından
Kardeşler selamaleyküm aranızda risale i nur okuyan dersine giden veya duyan varmı tanışalım ben 2.5 yıldır okuyorum derslerine katılıyorum ilk başlarda bir kitap nasıl insanı degiştirir diyordum risaleler sayesinde kainatı allah ı tüm canlıları tanıyorsun benim ruh halimi de çok degiştirdi elhamdülillah

14 Cevaplar

0 oy
(292 puan) tarafından
Biraz anlatr msn canm ben okumadm ama merak ettm
(45 puan) tarafından
Kuran ı kerim in tefsiri üstadımız bediüzzaman said nursi nin Allah tarafından karanın tefsiri yazdırılmış insanın ruh halini çok degiştiriyor rahatlatıyor ben sinir hastası hiper tansiyon olan biriydim okumaya başlayaldan beri tansiyonum yükselmiyor şükür ölümden korkuyordum ölümden korkmamayı ögretiyor en önemlisi esma hüsna nın tecellilerini ögreniyorsun daha çok var var
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hiç bilmiyorum canım 
0 oy
tarafından
İlk okuduğumda anlamadım ama tek tek kelimeleri araştirınca ruhun güzelleşiyor telaffuzun bile değişiyor çocuklardan dolayı şimdi okumuyorum abim talebe onların kitabı beni çok etkiliyor havanın suyun ağacın tüm varlıkların tek tek nasıl işkendiğini herşeyi anlatıyor ve ufkun açılıyor herkese tavsiye ederim. Adına çok sevindim :) 
(45 puan) tarafından
Allah ım hepimizi daim etsin inşallah
0 oy
(27,351 puan) tarafından

Okumadım ama düşünüyorum

(45 puan) tarafından
Allah ım başlamayı devam etmeyi nasip etsin inşallah kardeş
(27,351 puan) tarafından
Amin amin
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Daha önceleri okuyordum ama şuan okumuyorum 
(45 puan) tarafından
Tekrardan başlarsın inşallah
(5,311 puan) tarafından
Nasip inşallah
0 oy
(1,243 puan) tarafından

Okuyoruz eşimle ilk Lahikalardan başladık .

(45 puan) tarafından
Bizde eşim ile okuyoruz dersleri oluyor onlara dahil oluyoruz Allah ım okumayı anlamayı devam etmeyi nasip etsin hepimize inşallah
(1,243 puan) tarafından
İnşallah
0 oy
tarafından
Ben o kelimeleri anlamam eski Türkçe ile yazılmış Mehmet yıldız var hayalhanem olarakta geçiyor yoututbe da onun videolarını izliyorum Risale-i Nur tercümesi veriyor sohbetini dinlemek hiç sikmiyor lezzet alıyorsun dinlerken tavsiye ederim 
0 oy
(2,833 puan) tarafından
Ben bediüzzaman hazretlerinin memleketlisiyim eskiden katılıyordum  kitaplarında okumaya çalışıyordum şimdi maalesef okumuyorum  ve derslerinede katılamıyorum  eşimin tayini sonucu Kırklareli vizenin bir köyüne taşındık  ama çok güzel  sohbetleri  var insan huzur buluyor  
tarafından
Bedi olan Allah'tır
(2,833 puan) tarafından
Ne kadar çok isterdim  dershanenin Evime yakın olmasını  buralarda yok maalesef manevi desteğe ihtiyacım var kalp hastası olduğumu  öğrendim tedavi sürecim  çok zorlu  geçecek asla  isyan etmiyorum  hastalıkta Allahın  bir hediyesi   beni teselli edecek bana akıl verecek  kurs arkadaşlarımın olmasını  çok isterdim   ben Bitlis'in hizan ilçesinde doğdun büyüdüm  şimdi yaban ellerdeyim
(45 puan) tarafından
Allah şifa versin inşallah hastalar risalesini okumaya çalış benimde kronik olarak baya hastalıgım var hastalar risalesi insanı sanki Allah daha çok yaklaştırıyor hastalıgın degerini önemini anlatıyor kitabın yoksa eger telefona risale okuma programını indirebiliyorsun  keşke yakın olsaydın gider gelirdik iyi olurdu ama kalpler bir olsun
(2,833 puan) tarafından
İndirip okuyacağım  inşallah   manevi arkadaşa o kadar çok ihtiyacım var ki derdimi anlamadım onunda bana nasihat öğüt cerip teselli edilmeye çok ihtiyacım var çarşamba günü anjiyo olucam çok riskli kalbimde kocaman bir delik var onu kapatmayı düşünüyorlar akciger tansiyonum var en çok korktuğumda o aniden yükselirse sonu ölüm henüz 3 aylık minicik yavrum var 2 ay önce babamı kaybettim annem vok hüzünlü evlat acısını yaşatmak  istemiyorum  tabi  Rabbim ne dilerse o olur
(45 puan) tarafından
Dua edelim inşallah Allah tez zaman da şafi ismi hürmetine şifa versin
0 oy
(2,931 puan) tarafından

Severim çok Allah düzenli okuyup anlayabilmeyi ve hayatımıza geçirebilmeyi nasip etsin <3

(45 puan) tarafından
Amin inşallah kardeş
0 oy
(15,644 puan) tarafından
Kayinpederim çok okur okuyana çok güzel zor ama güzel 
(45 puan) tarafından
Evet okumaya başlayınca insanın nefsi çok ugraşıyor Allah imtihanlarımızı kolaylaştırsın inşallah
0 oy
(7,693 puan) tarafından
Duydum ama ben mevdudinin tefsirini okuyorum 
0 oy
(10,478 puan) tarafından
Dedem cnm kitapları çok fazla ve said Nursi hoca ile mektubu var babam da da çok fazla kitabı var çok güzel kitapları cnm 
(45 puan) tarafından
Maşallah bende hep lahikaları okurken üstadımızın bana mektup yazdıgını hayal ediyorum
(10,478 puan) tarafından
Hala duruyor cnm onlar da bazıları arapça okunmuyor ;)

İlgili sorular

+1 oy
17 cevap 318 göst.
24 Ekim 2022 Kültür-Sanat kategorisinde Happymommy (1,892 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 328 göst.
24 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Aytac Mensumova (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 111 göst.
28 Temmuz 2023 Kültür-Sanat kategorisinde Asiiii (1,101 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 118 göst.

378,957 soru

11,343,410 cevap

34,809 kullanıcı

...