0 oy
257 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (636 puan) tarafından
Yaa kızlar bebeğim 100 günlük ablam pirinç unu maması yap ver dedi kilo alımı zayıf alerji olabilir dedi doktor alerji maması verdi onuda hiç sevmiyor ne yapacağımı şaşırdım kilo aldırır mı zarar edermi pirinç unu versem

18 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Hafta hafta hesaplanmasına alıştım birde gün gün çıktı :sideways:

(636 puan) tarafından
3 buçuk aylık oldumu
tarafından
Oldu yada olmadı istersen saat saat hesapla
(636 puan) tarafından
İşiniz gücünüz linç ya bas git başka postlara canım sıkkin sizin gibi bos insanlarin yorumlarıyla uğraşamam debelen dur kendi başına burda hadi
tarafından
Pardon ama nerde linç etmişim????  Ne dedim de linç ettim.  Yemin ederim garip bir topluluk burası
-Reklam-
0 oy
(1,341 puan) tarafından
Verme canım bence başka mama dene ama verme sakın yuz günlük minicik daha onu nasıl kaldırsın midesi bağırsağı çocuğun 
(636 puan) tarafından
Bu alerji mamaları 2 çeşit 2 sinide sevmiyor küsüp duruyor ne yapicam bilmiyorum ya
(1,341 puan) tarafından
Olsun canım yinede sağlıklı olsun kiloyu takma bence ben olsam vermem
(636 puan) tarafından
Doktor az diyip duruyor alerjisi olabilir diyip mama değiştik onuda icmeyince bende acaba ablam haklimi dedim
(1,341 puan) tarafından
Valla benimkine de beş yüz altı yüz aldığı halde az diyordu her mamayı denedim içmedi hiçbirini başka bişey vermedim akışına bıraktım altı ay ek gıda da toparladık
(636 puan) tarafından
Anladım beklicez o zaman biraz daha teşekkür ederim sağolun
0 oy
(2,501 puan) tarafından
Ben yaptım irmik Muz princ unu pekmez sevmedi bir kaşık tadina baktı daha yemedi 
(2,501 puan) tarafından
Ben manyakmiyim 3 aylık bebeğe vereyim benmki 15 aylık
(1,341 puan) tarafından
Ne bilim kız biz burda üç aylıktan bahsediyoruz sende yaptım diyince
(2,501 puan) tarafından
Yok ya verdiniz mi demiş ben kendimden bahsetim
(636 puan) tarafından
Aynen bende şaşırdım yaptım diyince
(2,501 puan) tarafından
Yok o kadarda bilinçsiz değilim çok şükür 6 .ayda tadima başladım yoğurtla
0 oy
(1,246 puan) tarafından
Pirinç unu bebek için yararlı tek bi mineral vitamin içerniyo ki kof kilo yapıyo. Sağlıklı bi bebek olsun aşırı az değilse kilosu yediği kadar ver bebek maması dra söyle o verdiğini yemiyosa başka versin. 
(636 puan) tarafından
1 ayda sadece 300 Gr aldı bu alerji mamaları 2 çeşit 2sinide denedik sevmiyor ne yapacağımı şaşırdım
(1,246 puan) tarafından
Ara ara denemeye devam et bence mamaları. Sen bilirsin tabi yinede ben vermedim hiç pirinç unu.
(636 puan) tarafından
Anladım peki teşekkür ederim sağolun
0 oy
(324 puan) tarafından
Ben cok verdim canım bu arı mama ve kaşik mamalarindan gercekten cok guzel kılo aldırıyor bence dene denemekten bişwy cıkmaz 
(324 puan) tarafından
Canım ben aglayarak gittim doktora hiçbirşey yemiyor arı mama vericem dedim bana doktorum kucuk pırsıyonla başla dedi aydan aya pırsıyonu buyuturuz ozaman dedi gercekten cok saglıklı ve tombıs bır oglum var
(1,341 puan) tarafından
Valla siz bilirsiniz ben olsam vermem herşey kilo değil
(636 puan) tarafından
Maşallah Süphan Allah valla bende şaştım kaldım
(324 puan) tarafından
Suan 14 aylık sadece 8 ayına kadar yedi doktor bırak deyınce normal ev yemeklerine başladık cok sukur hıç bir problem yok vede annem bizi bu mamayla buyutmus zehır yememişiz kı coxugumada zehır vermedim keyfi bişeyde yapmadık sonucta doktor kontrolünde yedigi surece hıcbırseyde yaşamadık cok şükür
(636 puan) tarafından
Doktor kontrolünde olmuş sizin anladım sağlıkla büyütün evladinizi
0 oy
(2,692 puan) tarafından

3.5 aylık diyelim :D

Anne sütü almıyorsa farklı mama dene bence. Pirinç ununun hiç bir faydası yok, ek gıda döneminde bile hiç vermedim. Ki seninki ek gıdaya bile başlamamış minicik. 

(636 puan) tarafından
Anne sütüm çok az 2 aylıkken mamaya başladık geçen haftada alerji olabilir dedi doktor alerji mamasina başladı onu hiç içmiyor 1 ayda 300 grm almış ne yapacağımı şaşırdım
(2,692 puan) tarafından
En azından 5 5.5 aylık olana kadar idare et de yavaştan ek gıdaya başlarsın o zaman kilo alır inşaallah, başka sorunu yoksa çok da dert etme kilosunu en azından 1.5 ay falan işte.
(636 puan) tarafından
0 oy
(3,181 puan) tarafından
Atı mama veriyorum canık
(636 puan) tarafından
Kaç aylık peki
(3,181 puan) tarafından
Şuan 6baylık ama 4 bucukta vermeye başladım gece mamasını
(636 puan) tarafından
Bizimde bı kaç hafta daha geçmesi lazım o zaman
0 oy
tarafından
3 aylık bebeğe verme öyle. Şeyler canım. Kilo sağlık değil 
(636 puan) tarafından
Anladım peki teşekkür ederim 1 ayda 300 Gr almış doktor alerjik bebek dedi ona üzülüyorum kilo alımı çok zayıf
tarafından
Ha canım o zaman doktor birşey onersin onu yapın ama pirinç unu mamayı kafana göre verme çünkü bağırsak sistemi gelişmediği için zararı olabilir
(636 puan) tarafından
Himm peki teşekkür ederim sağolun doktora gidince tekrar konuşurum bu mamayida sorarım sağolun
0 oy
(1,018 puan) tarafından
Çok küçük daha sanırım 3 aylık oluyo dimi günlük haftalık ben bilemiyorum pekte ama sakın verme canım çok küçük böbrek bağırsak daha onu kaldırmaz 
(636 puan) tarafından
3 ay 10 günlük 3 buçuk aylık diyelim valla bende meraklı değilim ama kilo almıyor çok üzülüyorum 1 ayda 300 Gr almış doktor alerjik bebek maması verdi onuda içmiyor kusuyor 2 günde 200gr vermiş ne yapacağımı şaşırdım
0 oy
(179 puan) tarafından
Benim eşimde bebekken çok zorlanmış kayın validem bir sürü mama denedik ama olmadı demişti. En son diyet mama vermişler onu yemiş . O da kilo aldirmiyormus ama yinede midesine bir şey gidiyordu ona bile seviniyorum demişti. Aynı üç bucik 4 aylıkken onunda isterseniz doktora danışıp diyet mama deneyin 
(636 puan) tarafından
Diyet mama dediğiniz alerji mamasını onu verdi doktorum zaten 2 hafta olacak kusuyor onuda çok sevmedi farklı markanın aldık onuda kustu 2 günde 200 grm kilo vermiş bu mama aldırmıyor verdiriyor
(179 puan) tarafından
Alerji maması değil . O başka diyet mama . Aslında fazla kilo alan bebeklerde veya organlarında yediği mama yağlanma yapan bebeklere veriliyo . Alerji maması başka tam adıi bende bilmiyorum ama
(179 puan) tarafından
Kilo verdiriyor o üzücü gerçekten inşallah düzelir durumu
(636 puan) tarafından
0 oy
(7,939 puan) tarafından
Ben kızımda bilinçsizdim bikac kez verdim ama oğlumda asla vermedim ben gebelik şekeri geçirdim çok korkuyorum öyle şişiren yiyeceklerden baya araştırdım herşeyi vermedim
(636 puan) tarafından
Anladığım kadarıyla vitamini olmayan boş kilo yapan mama bu prinic unu
(7,939 puan) tarafından
Aynen bide galiba glikoz var içinde
(636 puan) tarafından
Himm anladım beklicem o zaman toparlamasini inşallah sorunsuz şekilde kilo almaya başlar bu alerji maması dan sonra 2 günde 200 grm vermiş aksine
(7,939 puan) tarafından
Doktorla konus icmiyo de başka bişey verir
0 oy
(427 puan) tarafından
Canim kimseyi takmamalisin bebegin kac kilo bebegi zayif arkadaşım vardı sonra kız birden kilo aldı benimkini geçti ek gıdaya geçince belli olmuyor yani simdiden zorlama kafana takma 
(636 puan) tarafından
Doktorum söyledi ya 1 ayda 300 Gr almış alerji olabilir dedi alerji maması verdi onuda kusuyor içmiyor 2 günde 200 Gr geri vermiş ne yapacağımı şaşırdım onun icin
(427 puan) tarafından
Arkadaşımın bebegide oyleydi alerjisi varmis mama içemiyordu ama sonradan gecti kendi kendine alerjisi ek gıdaya başlayıncada toparladi hemen 5 aydan önce ek gida verme canim mamaları bir denebazen birisi alerji yapıyor birisi yapmiyor arkadaşım çok değiştirdi
(636 puan) tarafından
İşte değişme imkanım yok 2 çeşit mama var 2 sinide denedim yok sevmedi
0 oy
tarafından
ben verdim valla 4 aydan sonra verdim doymuyordu kizim mamada yetistiremiyorduk hem anne sutu hem mama hemde pirinc unu mamasi verdim 
tarafından
ilk yaptimda yari sut yari suyla yaptim birde cok iyi kaynatmak lazim direk sade olarak verme sutu alisana kadar
(636 puan) tarafından
Süt diyeti yapıyoruz bende bebeğimde süt olan hiç birşey yiyemiyorum bebeğimin kakasinda olmaması gerek
tarafından
bitince denersin ozaman canm uzulme kuzucuk alir insallah saglikla kilolarini sagligi yerinde olsunda kilo alir
(636 puan) tarafından
İnşallah canım inşallah teşekkür ederim sağolun
tarafından
rica ederim canm :)
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Hiç vermedim bence sakıncalı olur 100 günlük 3aylik bebek midesi eritmez pirinç ununu 14 aylık bebeğim hiç öyle pirinç unu falan vermedim bu zamanda kadar 
(636 puan) tarafından
Benim olayım farklı kilo almıyor 1 ayda 300 grm almış doktor alerjik bebek maması verdi onu da icirdim kustu aksine 2 günde 200 grm vermiş anne sütüm çok az onun için ne yapacağımı şaşırdım
(2,194 puan) tarafından
Anladım canım insan şaşırıyor bebek olunca verme canım bagirsaklarini mafedersin başka raporlu mamalar dene benim bebeğimde mama ile büyüdü doğru mamayı bulana kadar 7-8 mama değiştirdik hem para boşuna gitti hem bebek kimini kustu kimi kabız yaptı çok zorlu bir dönemdi  bende bir ara senin gibi şaşırmıştım bir ara artık ne yapacağımı bilmiyordum Allah'tan son mamamiz iyi geldi onunla devam ettik
(636 puan) tarafından
Bizim o seçeneğimiz yok işte 2 çeşit var ikisininde denedim yok yok yok
(2,194 puan) tarafından
Doktoruna danış bir daha istersen yani senin tercihin ama ilerde bağırsaklarında bir hastalik birşey olursa bu seferde vicdan duyarsın yani gerçekten çok zor bir durum şu an senin için kendin karar ver ama dokunma ihtimali var
(636 puan) tarafından
Yok vermicem pirinç unu bayağı zararliymis beklicem bakalım bidahaki kontrole kadar
0 oy
(4,426 puan) tarafından
3 aylik bebek pirinc ununu sindiremez canim 
(636 puan) tarafından
0 oy
(352 puan) tarafından
3,5 aylik bebeğe pirinç unu vermeyin vermeyin....Doktorunuz daha doğru bir yol tavsiye edecektir...
(636 puan) tarafından
Benim olayım farklı kilo almıyor 1 ayda 300 grm almış doktor alerjik bebek maması verdi onu da icirdim kustu aksine 2 günde 200 grm vermiş anne sütüm çok az beklim bakalım 1 ay daha teşekkür ederim sağolun
(352 puan) tarafından
Anladım da daha çok kucukmus...Biraz daha buyumeli..
Farkli bebek mamaları deneyeceksin, birini sever umarım..Yapılması gereken bu galiba..
(636 puan) tarafından
İşte seçeneğimiz de yok sadece 2 çeşit mama var alerji bebekler için
(352 puan) tarafından
Ama çözüm pirinç unu ya da daha farkli şeyler değil gibi..isterseniz doktorunuza tekrar danisin..Azar azar mamalara devam edin..
(636 puan) tarafından
Anladım vermicem pirinç unu maması birdahaki kontrolü beklicem artik
0 oy
tarafından
100 günlük bebeğe pirinç unu mu verilir ! 

Anne sütü yada formül mama almalı 
(636 puan) tarafından
O ünlem nedir ya bilmediğimiz için soruyoruz anne sütü formül mamayı biliyoruz zaten süt diyeti başladık alerjik mama verdi doktor onuda kusuyor mama değiştik yine sevmedi 2 günde 200 grm vermiş bilmediğimiz için sorduk
tarafından
O ünlemi sana tepki gösterdiğim için koymadım sadece pirinç unu yanlış bir seçim olduğu için koydum mama çeşidi çok fazla alerji mamalarında hepsini mi istemiyor anne sütü alıyorsa sütünü bence kaliteli hale getir
(636 puan) tarafından
Bebeğim erken doğdu kuvezde kaldı 1 ay anca sadece anne sütü emdi emmiyor beni günde 1 2 anca anason rezene humana çay herşeyi denedim sma kullandik sıkıntı yoktu kilo alımı az diye Aptamil aldım ondada kakada 2 damla kan geldi doktor alerji maması verdi onuda içmiyor bı içse 2 kusuyor kilo kaybı var napcam bilmiyorum Cidden
tarafından
Bence sen doktoruna sor illaki başka bir mama önerir
(636 puan) tarafından
Teşekkür ederim sağolun
0 oy
(439 puan) tarafından
Ben 4 aylık vermistim bagirsagini tıkadı mama al onun yerine 
(636 puan) tarafından
Ooo hadi ya mama icemiyoruz alerji maması verdi onuda kusuyor içmiyor
(439 puan) tarafından
Ewet cnm bağırsağıni tıkadı kaka yapamadı 8 aylıkken ver pirinç ununu sütun varsa takviye kullanma bence azsa sütun dere otu ye bol süt yapyo her yemeğin yanında birkaç tutam ye.
(636 puan) tarafından
Yedim halada yiyorum neler neler
(439 puan) tarafından
Olsun sen kendi sütüne devam et verme bişey ufak daha
(636 puan) tarafından

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 84 göst.
18 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Esra129 (93 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 157 göst.
14 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Azrainci (187 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 138 göst.
12 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Kubra19 (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 198 göst.
11 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Ayse22! (69 puan) tarafından soruldu

379,068 soru

11,346,640 cevap

34,812 kullanıcı