0 oy
185 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Yapan var mı faydasını gördünüz mü 

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben bazen kullanıyorum da kilo aldırmıyor benim görüşüm 
(4,905 puan) tarafından
Bebeginiz iki ayda guzel kilo almis.
Pirinc unlu mamalar kilo aldirmaz. 2 hafta sonra ilikli kemik suyu katin ayina uygun mevsim sebzelerine koftelik bulgur ekleyin. Gunluk yogurt verin,yumurta verin.
1 ay sonra da kuzu kiymasi katabilirsiniz corbalarina.
tarafından
Nasıl mama yapıp verdiniz peki pirinç ununu
tarafından
(Minnak35) hemşire öyle diyince kafaya taktım bir de benim oğlum 2 buçuk kilo doğdu iyi bence şuan daha ne kadar alsın çocukcağız
tarafından
Suyla karıştırıp pişirdim muhallebi kıvamında
(4,905 puan) tarafından
Ayy canim bence hemsireyi bosver. Doktor takip etsin yani onun dediklerini dikkate al.
İlk 3 ay 600-1000 gr almalari normal kabul edilir. 4.ayda dogum kilolarini 2 ye katlamalari, 1 yasinda dogum kilolarini 3 e katlamalari boylarinin da +25 cm uzamasi normal gelisim belirtileridir. 3.aydan sonra bebekler az kilo almaya baslar. İki ay icin 700 gram iyi yani. Belki zayif dogdugu icin normal dogan 6 aylik bebege gore kilosu daha dusuktur ona gore de yorum yapmis olabilir. Bosuna muhallebi vs verme. Yazmayi unutmusum haftanin 3-5 gunu kahvaltida mutlaka avakado ver. Beyin gelisimi icin cok onemlidir ve saglikli kilo aldirir. Bi de hipp 5 tahilli kasik mamasi kullanabilirsin icine biseyler katip kahvalti veya ara ogunde. Bu da saglikli ve iyi kilo yapar.
-Reklam-
0 oy
(361 puan) tarafından
Ben her akşam yatmadan önce veriyordum kilo alıyordu onunla a 101 de Arı pirinç unu alıyordum gündüzde veriyordum bazen iyiydi yani
0 oy
(7,607 puan) tarafından

İki oğlumda hangi mamayı verdiysem yemedi a101 de arı mama var pirinç unlu onu veriyorum kilo aldırsa duba gibi olurlardı benimkiler:D ama malesef

0 oy
(326 puan) tarafından
Her gece yatmadan veriyorum ama hiç kilo almadı benim bebeğim normalde çoğu kişi demişti alır ama nedense benim bebekte kilo alımı olmadı 
tarafından
Peki nasıl yapıyorsunuz ben 1 çay bardağı suya 2 tatlı kaşığı pirinç unu koydum
(326 puan) tarafından
Canım valla ben kıvamını göz kararı yapıyorum küçük cezveden bide benimki 19 aylık diye süt ile yapıyorum hiç suyla yapmadım
0 oy
(4,003 puan) tarafından
Çorba tarzındansa  kızım muhalebi tarzı  şeyleri daha çok seviyor  hep  yiyor kilo aldığını görmedim 
0 oy
(14,458 puan) tarafından
valla benim kız neuden bu kadar kg aldı bilmiyorum pirinç unlı da yedirdim meuveli mama da yaptım ama un çorbası çok yapardım bir de yeme saatlerini hep düzenli tuttum 
0 oy
(1,621 puan) tarafından
İki çocuğumda mama reddi oldu. 4 ve 5 aylıkken(bunlar ikiz) biri kilolu doğdu diğeri zayıf. Bu iş bünye işi. Zayıf çocugum daha çok yer pirinç unlu mamayı ve kilo alımı pek olmadı. Kilolu olana da kilo kattı :)
0 oy
(9,391 puan) tarafından
pirinç unu verme, tam buğday unu, yulaf bunları tercih et. ayrıca unla alınan kilo sağlıklı bir kilo değildir 
0 oy
(421 puan) tarafından
Kabiz ediyor

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 149 göst.
12 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Kubra19 (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 216 göst.
11 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Ayse22! (69 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 78 göst.