0 oy
1,082 göst.
Diğer kategorisinde (123 puan) tarafından

Hesabımı kapattirmistim. Bugün yeni bir isimle geldim. Ben Funda. Hemen mevzuya girmek istiyorum.

Annem ve babam ben 2 yaşındayken boşandılar. Dedem sürekli bizim başımıza mi kalacaklar dediği için annemi görücü usulü evlendirmisti. Uvey babamla 4 ay kadar aynı evde yaşadık. Uzun yazmamak için detay vermiyorum. Adı üstünde uvey baba burnumdan getiriyordu. Ben 5-6 yaşlarındaydim. Sonrada babam gelip beni aldı. İstanbul'a döndük babamla. Annem Çorum'daydi. 

Dün annem bendeydi ve uzunca dertlestik eski günleri. Ağladık üzüldük derken annem birşey itiraf etti. Hiç bilmediğim birşeydi. Annem üvey babamdan hamile kalmış ve bebeği aldırmış. Alan doktor cinsiyeti erkek demiş. Ben bunu hiç bilmiyordum. Annem ağlayarak anlattı. Uvey babamla boşanma durumunda iken hamile olduğunu öğrenmiş ve kızıma bakamadım bu evladimada bakamam diye düşünüp aldırmış. Dogursaydim adam beni birakmazdi ve seni istemezdi babana gonderecektim seni dedi. İçim yandı. Sana hep sinirli yaklaştım herseyine kızıyordum işte bu yüzdendi dedi. Ölen oğlumun acısını senden çıkardım iyi bir anne değilim. Hakkını helal et özür dilerim dedi. Senin babanla da boşanma kararı alsaydık ve sana hamile olduğumu ogrenseydim senide aldirirdim dedi. Dün anneme sarıldım ağladım hakkımı helal ediyorum anne sen yeter ki üzülme ağlama sen iyi bir annesin dedim. Ama içimden birşey koptu gitti. Gece ağladım gündüz ağladım. Halen kendimde değilim. Annem patronuna sinirlenirdi gelip beni döverdi çocukken. Ekmek poşetini açık unutmusum diye Allah belanı versin seni doguracagima taş doguraydim derdi. Çok ağır konuşurdu. En ufacık birşeyde bağırirdi bana. Baban senin yüzünden öldü sen evlat gibi davrnamadin babacim babacim dememisim baba gibi hissettirmemisim babamda o yüzden bize sahip çıkmamış. Daha neler neler ... Babama yüzüm çok benziyor diye annem bu şekilde bana kötü davranıyor saniyordum yıllarca. Meğerse aldırdığı bebeğin acısını benden cikartiyormus. Benim günahım neydi kii :'( oysaki ben anneme hiç derdimi belli etmezdim üzülmesin diye annedir içten içe kızım babasizligi kaldiramiyor etrafindakiler canını yakıyor demesin diye hep gülerdim içime atardım. Dogurmayarak en doğru kararı vermiş. Eğer dogursaydi ben babamda kalacaktım annemden uzak olacaktım. Hadi adam kızında gelsin deseydi gitseydim onlarla birlikte bana zaten kötü davranıyordu yine kotuluklerine devam edicekti. O adamın ekmeğini yiyemiyordum elin pi.cine ben mi bakacam gibi bakardı bana. Nasıl yiyecektim ekmeğini? Dogursaydi beni abla gibi gorurmuydu ? O bebeğinde günahı yoktu benimde . 

Annemin benim için hiç üzüldüğünü ağladığını görmedim. Ben aglarken bile annem ne ağlıyorsun sus derdi. O kadar duygusuzdu. Aldırdığı bebeği için karşımda ağlaması beni üzdü. Ben çok ağır şeyler yaşadım. Yıllardır hep oğlumu düşünüyorum aklimdan çıkmıyor dedi. Niye onun acısını benden çıkardın anne :'(

Aklım kalbim dağıldı :'(

21 Cevaplar

0 oy
(3,452 puan) tarafından

Ahhh Funda ahhhhh. O kadar içim yanıyo ki sana. 

Tek diyebileceğim şey bu saatten sonra sadece evladın için yap herşeyi, kimseyi düşünme değer verme, sadece evlat <3

-Reklam-

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 1,508 göst.
29 Mart 2022 Aile kategorisinde Ejeshim (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 68 göst.
22 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde NSYhO (239 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 41 göst.
15 Mart 2024 Diğer kategorisinde Suna0106 (355 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 56 göst.

379,110 soru

11,348,276 cevap

34,813 kullanıcı

...