0 oy
1,077 göst.
Diğer kategorisinde (123 puan) tarafından

Hesabımı kapattirmistim. Bugün yeni bir isimle geldim. Ben Funda. Hemen mevzuya girmek istiyorum.

Annem ve babam ben 2 yaşındayken boşandılar. Dedem sürekli bizim başımıza mi kalacaklar dediği için annemi görücü usulü evlendirmisti. Uvey babamla 4 ay kadar aynı evde yaşadık. Uzun yazmamak için detay vermiyorum. Adı üstünde uvey baba burnumdan getiriyordu. Ben 5-6 yaşlarındaydim. Sonrada babam gelip beni aldı. İstanbul'a döndük babamla. Annem Çorum'daydi. 

Dün annem bendeydi ve uzunca dertlestik eski günleri. Ağladık üzüldük derken annem birşey itiraf etti. Hiç bilmediğim birşeydi. Annem üvey babamdan hamile kalmış ve bebeği aldırmış. Alan doktor cinsiyeti erkek demiş. Ben bunu hiç bilmiyordum. Annem ağlayarak anlattı. Uvey babamla boşanma durumunda iken hamile olduğunu öğrenmiş ve kızıma bakamadım bu evladimada bakamam diye düşünüp aldırmış. Dogursaydim adam beni birakmazdi ve seni istemezdi babana gonderecektim seni dedi. İçim yandı. Sana hep sinirli yaklaştım herseyine kızıyordum işte bu yüzdendi dedi. Ölen oğlumun acısını senden çıkardım iyi bir anne değilim. Hakkını helal et özür dilerim dedi. Senin babanla da boşanma kararı alsaydık ve sana hamile olduğumu ogrenseydim senide aldirirdim dedi. Dün anneme sarıldım ağladım hakkımı helal ediyorum anne sen yeter ki üzülme ağlama sen iyi bir annesin dedim. Ama içimden birşey koptu gitti. Gece ağladım gündüz ağladım. Halen kendimde değilim. Annem patronuna sinirlenirdi gelip beni döverdi çocukken. Ekmek poşetini açık unutmusum diye Allah belanı versin seni doguracagima taş doguraydim derdi. Çok ağır konuşurdu. En ufacık birşeyde bağırirdi bana. Baban senin yüzünden öldü sen evlat gibi davrnamadin babacim babacim dememisim baba gibi hissettirmemisim babamda o yüzden bize sahip çıkmamış. Daha neler neler ... Babama yüzüm çok benziyor diye annem bu şekilde bana kötü davranıyor saniyordum yıllarca. Meğerse aldırdığı bebeğin acısını benden cikartiyormus. Benim günahım neydi kii :'( oysaki ben anneme hiç derdimi belli etmezdim üzülmesin diye annedir içten içe kızım babasizligi kaldiramiyor etrafindakiler canını yakıyor demesin diye hep gülerdim içime atardım. Dogurmayarak en doğru kararı vermiş. Eğer dogursaydi ben babamda kalacaktım annemden uzak olacaktım. Hadi adam kızında gelsin deseydi gitseydim onlarla birlikte bana zaten kötü davranıyordu yine kotuluklerine devam edicekti. O adamın ekmeğini yiyemiyordum elin pi.cine ben mi bakacam gibi bakardı bana. Nasıl yiyecektim ekmeğini? Dogursaydi beni abla gibi gorurmuydu ? O bebeğinde günahı yoktu benimde . 

Annemin benim için hiç üzüldüğünü ağladığını görmedim. Ben aglarken bile annem ne ağlıyorsun sus derdi. O kadar duygusuzdu. Aldırdığı bebeği için karşımda ağlaması beni üzdü. Ben çok ağır şeyler yaşadım. Yıllardır hep oğlumu düşünüyorum aklimdan çıkmıyor dedi. Niye onun acısını benden çıkardın anne :'(

Aklım kalbim dağıldı :'(

21 Cevaplar

+2 oy
(9,444 puan) tarafından
Kusura bakma ama annen hiç masum gelmedi bana. Aldırdğı bebeğin yükünü sana vermiş acısını senden çıkarmış. Yaşadığı her kötü şeyin acısını evladının üstünden çıkarmış o sözler bir evlada denir mi ya çok üzüldüm tabiki aldırmasına bişey demiyorum ama kendi karar vermiş kimsenin suçu yok yıllardır sana haksızlık etmiş 
(1,361 puan) tarafından
Ahh bacım ya vallahi ağladım ya. Yanımda olsaydın sıkıca sarılsaydım sana.. Rabbim bundan sonraki hayatında hep güzellikler çıkarsın karşına.
(123 puan) tarafından
Ağlattım canım senii hakkını helal et özür dilerim :'((  aminn canmm inşallah ❤️
(262 puan) tarafından
Ahhh cnm ya çok üzüldüm okuyunca neler yaşamasın üzülme geçmişe dönüp bakma ileriye bak inşallah bundan sonra tertemiz güzel iyi mutlu bir hayatın olur hayatiyada anne babayı biz secemiyoruz maalesef
(123 puan) tarafından
Aynen öyle canım. Elimden geleni yapacağım kızım için düşünmemeye calisicam etkilenmemeye çalışacağım ❤️❤️
(9,444 puan) tarafından
Canım bundan sonra kendi ailen çocukların için yaşa onlara güzel bir  aile hayatı ver. Tabii kendini sakın unutma kendini mutlu et ki çocukların da mutlu olsun  Allah sabır versin sana ❤️❤️
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Ayy vallahi iyi affetmissin anneni.cocugu senin için değil de tekrar bosanirsa çocukla ortada kalmamak için aldırmış.bunda senin hiç suçun kabahatin yokken,bir evladımı kaybettim diğerine sarılayım diyeceği yerde saçma sapan davranmış.insan düşmanına davranmaz böyle 
tarafından
Allah hidayet versin,bu kadar seneden sonra sırf iç rahatlatmak için açmış içini.olan senin çocukluğuna olmuş
(123 puan) tarafından
Aynen öyle canım.. çok güzel özetledinn ❤️
tarafından
Umarım bundan sonraki hayatın çok çok güzel ❤️
(123 puan) tarafından
Aminn canım inşallah ❤️❤️
(123 puan) tarafından
Allah razı olsunn canım sağol ❤️❤️❤️
+1 oy
tarafından
Hoşgeldin . Çok üzüldüm uzun uzun yazmışsın yine her zaman ki gibi ama bu sefer güldürmedi üzüldüm . Olan olmuş artik annenin yıllar sonra bunu demesi bana açıkçası çok masumca gelmedi . Sen hiç üzülme bence evladına sıkı sıkı sarıl 
(123 puan) tarafından
Dertlesirken cesarete geldi sanırım bi anda soyleyi verdi. Bi kardeşin olacaktı dedi. Babalar bir değil öz kardeş olmuyor. Acaba ikiniz anlasirmiydiniz nasıl olurdu diye çok düşündüm dedi. Ayrıca adamın 2 çocuğu saha vardı. Ben ne düşüneceğimi bilmiyorum şuan kafamı toplayamiyorum
0 oy
(13,825 puan) tarafından

Hoş geldin funda:)gercekten zor şeyler yasamissin yani ne dicegini bilemedim İnanki annen için de zor olmuş bundan sonrasi güzel olsun inşallah 

(123 puan) tarafından
Hosbuldum canım teşekkür ederim ❤️ aminn inşallah canım
tarafından
Kalın yazilarla yazılmış yazıyı uzun uzun okuyunca bizim yazdığımız cevaplar yazı tipi ince gelince gözüm bozuldu sandım :)
(13,825 puan) tarafından
Arada bende yapıyorum hoş duruyo unutuyorum ama :⁠-⁠D:⁠-⁠D
0 oy
(15 puan) tarafından
Çok zor bı durum ne dıycemı bilmiyorum gerçekten 

Allahım sabır versın geçmişi unut gıtsın geleceğe bak annene sarıl sımdı bırbırınıze kol kanat gerın gecmişe çare yok 
(123 puan) tarafından
Geçmişi unutmak çok zor canım. Ben unutmaya calissam bile birşey oluyor ve aklıma geliyor.. aglamaktan gözlerim şişti...
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Ah be içim acıdı akşam akşam Fundam. Ne desek boş ne desek teselli etmez. Bence külliyen ondan değildir iki evlilik başarısız iki evlilik onu çok çok fazla yormuş incitmiş. Önceden bakma insanlar çok çabuk kıyarlardı bebeklere. Fazla acılı hayatının acısını senden çıkartmış hep. 
(123 puan) tarafından
Ahh canım yüreğim öyle yaniyor kii anlatamamm :'((
0 oy
(14,837 puan) tarafından
Ah ya senin için o kadar üzüldüm ki funda. Seni önceden biliyorum zaten. Çok tatlı biri olarak tanıyorum seni. Hep hayatın içinden güzellikler komiklikler bulmaya çalışan ve bulan da birisin bence. O kadar zorluklar çekmişsin acılar yasamissin. Yine de hayata gülerek bakmaya çalışıyorsun. Seni cok takdir ettim. Annen için de üzüldüm diyemiycem. Babanın ölümünü bile kucuck yavruya baglamasi pek de iyi bir insan gibi hissettirmedi bana. Madem kocan bu kadar kiymetliydi bosamasaydin o zaman derler adama. Ama tüm bu olanlar içinde tek masum var. O da sensin. Kardeşin ise zaten cennet kuşu olmuş. Onun için üzülme. 
(123 puan) tarafından
Mesajın beni mutlu etti canım unutulmamisim ❤️❤️❤️ hayat hikayemi paylaşayım mi diye post açmıştım. Uzun uzun yazacaktım. Daha bir çok şey yaşadım. Ve çok yoruldum canım. Küçükken kendime söz vermiştim. Ne yasarsam yaşayım yikilmayacagim güzele yorucam ders çıkaracam demiştim. Üvey babam gece gizli saklı 2 çocuğuna baklava yedirdigini gördük annemle. Ben bunu iyiye çevirmeye çalıştım. O adam benimle paylaşmadı ben dusmanimla bile ekmegimi paramı paylasicam dedim. Öylede yaptım. Seninde dediğin gibi guzellikler yaratmaya çalıştım kendimce. Tek başıma.... Annem yanimdayken bile yokmuş aklı kalbi ruhu diğer evladindaymis. Benide düşünsün isterdim..
(14,837 puan) tarafından
Yani dostum annen her zaman da kardeşini düşünmüş olamaz. Bazı durumlards evet hırsını senden çıkarmıştır. Ama herrr olayda bu böyle değildir emin ol. Evet.cok büyük hatalsr yapmış. Ama kim yapmıyor ki. Ya da.ileride bizim ne tür hatalar yapacağımızı kim bilebilir. Annen ozrunde samimiyse ve hatasını anladiysa ve seni gerçekten sevdiğini hissettiriyorsa eğer çok da uzatma derim.
(123 puan) tarafından
Evet sevildiğimi hissettirdi ama hep mesafeliydi. Sarilmazdi opmezdi. Bende ondan görmediğim için bende sarilmazdm. Ama arkadaşım gibi herseyimi dinlerdi lise doneminde . En ufacık birşeyde ağır konuşup benim pskolojimi bozardi
(14,837 puan) tarafından
Çok büyük hatalar yapmis gerçekten. İnşallah gönlünü alır
(123 puan) tarafından
Aynen canım inşallah Allah büyük ❤️
0 oy
(1,789 puan) tarafından
Ne kadar üzülme desek de insan çok üzülür kırılır bu anlattıklarına.. kızına sarıl ondan kuvvet al canım tek diyeabileceğim bu sana
(123 puan) tarafından
Bugün sarılıp ağladım yavruma ❤️❤️ :'((
0 oy
(6,515 puan) tarafından
Hiç kolay şeyler deil canım hakkını helal etmesen yeridir yani şimdi özür dilese neye yarar 

Senin çocukluğunu çalmışlar en büyük tranvalar çocuklukta başlar 

Ben olsam öyle bir anneyi affetmezdim galiba sen yine iyi kalbinden dayanamamışsın 
(123 puan) tarafından
İçimdeki ses annende kolay şeyler yaşamadı. Evet annen sana karşı hata etmiş ama seni tek başına namusuyla büyüttü . Annedir yapma üzme anneni dedi. İçimdeki sesi dinledim canım ❤️❤️ ama içimde bir deprem oldu sanki iyi değilim
(6,515 puan) tarafından
Bence bir destek al canım sağlığın için lütfen :(
(123 puan) tarafından
Destek alsam eşim laf eder deli bu diye . Eşimde iyi biri değil. İçime atmaktan başka çarem yok yine :(
(6,515 puan) tarafından
Allah'ın cezası destek olacağı yerde köstek oluyor yaa
(123 puan) tarafından
Aynen öyle. Buraya yorum yazarken bırak telefonu çay demle diyor. Anlatmadım derdimi... Bilmiyor agladigimi anlamadı bile gözlerimden
0 oy
tarafından
Annenin piskoljik sorunlari varmış kadın o şeyi ataltamis acısını senden almış canim çok üzüldüm kadın arada kalmış o bebeği aldırdı vicdan azabı çekiyor onun ve alah arasında olan bişey ben inanmıyorum senin için aldirmadigina istememis o anne sevgisi yok bu kadında özür dileyerek diyirum sen hayatına evligund bak ne yaparsa yapsın vicdanıyla kalsın piskolga bı göster istersen yine 
(123 puan) tarafından
İlk çocuğumu ailem kabul etti ama ikincisi etmezlerdi. Kocanın evine dön orda doğur ilkini babasız buyuttun ikincisinide babasız bırakmas derlerdi eşimi sevmiyordum zaten bosanacaktik dedi. Eğer ki tamam adamdan boşan bebeginide doğurmak istiyorsan doğur biz yanndayiz deselerdi dogururdum dedi. Ve annem kimseye soylemeden aldırmış bebeği. Herkes adamla git barış der diye . Zaten sen vardın seni birakamazdim babana ayrı kalmak istemedm senden . Dogursaydim ömür boyu o adamın yannda kalacaktik sana nasıl davranırdı bilmiyorum dedi.
tarafından
Olsun ya bı siganma evine gidebilirdi habersiz dogurabilirdi hem sana hem o bebegede baka bilirdi
(123 puan) tarafından
Korkmuş demekki bilemiyorum canım :'((
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Bence annen şu an duygu sömrüsü yapyor. Evet boşanmak kolay değil annen hayatında iyi şeyler yaşamamış hayatı sitresliymil ama ne kadar sitres olsa bile insan evladına böyle davranmaz.  Ama yazık bi yandan annendde üzüldüm kocasından boşanmış ve ailesi sahip çıkmamış başkasıyla evlendirmiş onu  yaşadığı şehlerde kolay değil
(123 puan) tarafından
Evet canım hiç kolay değildi. İlk çocuğumla ailem kabul etti ama ikincisi ile geri gelseydim kabul etmezlerdi dedi. Egerki adamla geri barışma ama evladını doğur deseydi dogururdum dedi. Onu yazmayı unutmusum. Aklım başımda olmadığı için şimdi geldi aklıma
(1,925 puan) tarafından
Bilemiyorum canım bir kadın için kolay şeyler değil bunlar sitresten sana patlamış olabilir.
(123 puan) tarafından
Evet onuda anlamaya çalışıyorum ama yinede bana bunları yasatmasaydi iyiydi:(
0 oy
(2,463 puan) tarafından
Bunları okuyunca keşke babanla kalsaydın da bu kadar eziyet görmeseydin demek geldi içimden kusura bakma ama annen gerçekten iyi bur anne değilmiş çocuğu yaparken aldırırken sanamı sormüş da  ceremesini el kadar çocuğa ödetiyo madem boyle yapacak eziyet edecek sana doğursaydı o çocuğa verseydi seni babana ne anlamı kaldı yaptığı fedakarlığın annen masum değil canim
(123 puan) tarafından
Babamda iyi biri değildi canım. Evlendi oda üvey annem oldu kaynar suda soğuk suda dövüyordu beni. Babama söyledim inanmadı cici annenle aramızi bozmak için yalan söylüyorsun dedi. Kaderden kaçılmıyor :'((
(2,463 puan) tarafından
Ah kuzum ya kıyamam gerçektende cok çekmişsin ins evinde yuvanda evladınla huzurlu mutlu ol geçmişi unutmak en iyisi
(123 puan) tarafından
Keşke unutmak kolay olsaydı canım... Çok isterdim unutmayı.. ama insanın içinde yarası kalıyor ...
0 oy
tarafından
Ne kadar iyi kalplisin diyecem sana yerinde olsam annemi kovardim yüzüne bakmazdim 

Kendi karariyla çocuğu aldırmış ve seni suçlamış psikolojik sorunları vardı büyük ihtimalle sana çok büyük haksızlık etmiş seni kırmış üzmüş ama sen her şeye rağmen annem diyebiliyorsun
(123 puan) tarafından
Oda zor bir dönem geçirdi canım. Anneme sarılıp aglarken söyledim hayatım hep seni anlamakla geçti anne ama belki bende kötü evlattim hakkını helal et anne dedim. Yok kızım sen beni hiç üzmedn hep güzel huyun vardı kizim dedi . Kıyamadım anneme :'(
0 oy
tarafından
Birini gercekten öldürmüş ama seninde yaşayarak öldürmüş maalesef cok üzüldüm rabbim günahını affeylesın ama bazen son pişmanlık fayda etmiyor
0 oy
(6,669 puan) tarafından
İşte inlsanlar neler yaşıyor istemeden acısını hep senden çıkarmış:((
0 oy
(2,965 puan) tarafından
Ah canım burası dünya kimseye adil olmuyor malesef babanla annnen neden ayrıldılar ki  aslında sizin hayatınızı baban ve deden yakmış bunu düşündüm neden insanlar birilerinin hayatına zarar verir ki anlamam rabbim seni evladınla güldürsün canım ❤❤
0 oy
(1,056 puan) tarafından
Canım tek degilsin senın hayatın benimkine benziyor bende sevgisiz büyüdüm detaya girmicem senı okadar iyi anlıyorum ki başkada bir şey diyemiyorum 
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Sen haklısın bence annen için ağlamamalısın.
0 oy
(2,438 puan) tarafından
Üzüldüm. Öyle güzel günler yaşaki eski kötü günler silinsin hafızandan. Çok mutlu ol inşallah 
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Benzer şeyler yaşamışız. Ben de elimden bardağı düşürdüm diye, sifona basmayı unuttum diye sırtımda oklava kırılacak kadar çok dayak yerdim annemden. Derdi babamdı. Gücü ona yetmezdi beni döverdi. Ben annemi affettim çünkü psikolojisi normal değildi. Beni sevmediği için değil biliyorum severdi hala seviyor ama onun yaşadıkları da kolay değildi. Affetmek hafiflemektir. Eminim annen de kolay şeyler yaşamamıştır. Sana bunları söylediyse emin ol senin için de çok ağlamıştır. Normal bir psikoloji ile bunları yapmazdı 

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 1,502 göst.
29 Mart 2022 Aile kategorisinde Ejeshim (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 65 göst.
22 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde NSYhO (169 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 36 göst.
15 Mart 2024 Diğer kategorisinde Suna0106 (350 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 52 göst.

377,327 soru

11,291,930 cevap

34,710 kullanıcı

...