0 oy
90 göst.
Diğer kategorisinde (2,565 puan) tarafından
32 aylık Oğlum bazen yemek seciyor anne ben bunu yemem bu kötü diyor bende yersen yemek burda yoksa aç kalırsın diyorum aradan zaman geçiyor sonra yiyor bilmiyorum yanlış Bi tutum mu sergiliyorum siz neler yapıyorsunuz nasıl Bi yol izlersiniz 

4 Cevaplar

0 oy
(876 puan) tarafından
Çocuğum 30 aylık kahvaltı rutini hiç yok  ne yumurta zeytin peynir yemez yemek seciyo maalesef 
(2,565 puan) tarafından
Anladım canım ben her sabah kahvaltı hazırlarım 2 mizde olsak hani o vakitte onların yendiğini benimsesin diye zeytin benimkide yemez peynir de sadece krem peynir
-Reklam-
0 oy
(5,280 puan) tarafından
Bazı yemekleri asla yemez mesela ispanagin yemeğini yemez suyunu bile çaktırmadan yoğurtla icirsem oğürur ama ıspanaklı böreği yer. Sevmediğini ogurdugunu zorlamiyorum başka bişeyler yediriyorum üç yaş benimkide
(2,565 puan) tarafından
Öyle ögürdüğü zaman bende zorlanıyorum canım ama bunu yiyeceksin diyorum Bi zaman sonra onu yiyor ve diyoki anne çok güzel olmuş yani bazen tadına bakması için zorluyorum
0 oy
(847 puan) tarafından
Her şeyi tattir ama sevmediği şeyleri yemeye zorlama mesela bircok çocuk yeşil fasulye,bamya, karnabahar, bezelye,falan yemek istemez ama benim kız bayılır yemeye süt ürünleri yedirmek için uğraşıyorum o kadar 
(2,565 puan) tarafından
Zorlamam dali amaç su canım tadına bakmadan  yemem demesi hani Bi bakar beğenmez tamam anlarım ama bu bakmadan diyor aradan zaman geçiyor geliyor kendisi yemeğini yiyor sonrada anne bu güzelmiş diyo
Süt ürünlerindende sadece süt içer bide arada krem peynir
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Kreşte yemek seçmez evde seçer bende ısrar etmem sevdiklerini yaparım zaten. Bence Tutumun çok yanlış. Yersen yemek burda yoksa aç kalırsın çok acımasızca bir laf. Bence birşeyi söylemek var söylemek var. Bugün yemekte bu var tadına bakıp yiyip yemiceğne sonra karar verebilirsin. Begenmedi mi yemesin kararı o versin, elbet yiyecek birşeyi. Veya o gün zaten yapacagın 2 yemekten seçenekmiş gibi çocuga sorabilirsin, çorbamı yemek istersin fasulye mi gibi. Şahsen ben her konuda böyle ilerliyorum, oğlum kendi seçtiğini yemiş zannederken zaten benim yapacagım yemekleri yemiş oluyor. Çocukta olsa onlar bir birey ve kendi karar verip yaptıgı seçimler önemli... 
(2,565 puan) tarafından
Benimde amacım o zaten canım yemeğin daha tadına bakmadan ve ne olduğunu görmeden ben bunu yemem diyor bende yersen işte yemek diyorum aradan zaman geçiyor bakıyor tadına  beğenirsen hepsini yiyor baktım sevmedi o zaman ona soruyorum ama istiyorum ki tadına bakmadan karar vermesin o yüzden öyle bir tutum sergiledim

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 101 göst.
8 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Daisyyy (1,135 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 110 göst.
1 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Nare88 (109 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 365 göst.
31 Mart 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 666 göst.
22 Eylül 2020 Diğer kategorisinde ❄❀GÖKTUĞ'UM❀❄ (6,825 puan) tarafından soruldu

378,332 soru

11,324,023 cevap

34,775 kullanıcı