0 oy
101 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,135 puan) tarafından
Merhaba bayanlar. Bebekken her şeyi rahatlıkla yedirebildigim çocuğum, 3-4 yaşına geldikten sonra seçmeye başladı. Sofrada beğenmediği yiyecek olursa ya sofradan aç kalkar ya abur cubura yönelir. Ben de mecbur menulerimizi onun yediklerine göre düzenlerim ya da yemeyeceği bir sey olduğunda ona ekstra bir şey hazırlarım. Bu ne kadar doğru bir yöntem bilemiyorum tabi. Siz nasıl çözümler üretiyorsunuz? Yemek seçme sorununa çözüm bulabildiniz mi? Tek düze beslenmesinden rahatsız oluyorum ama aç kalmasına da gönlüm razı gelmiyor tabi ki yine istediğini yapıyorum 

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
En doğrusunu yapıyorsun bende öyle yapıyorum 4 yaşında ama herşeyi yemiyor oldu olası 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Soru başlığı çocuklarınız yemek yermi diye olmalıydı:) yemiyorlar bacım cinnet geçiriyorum her gün 
0 oy
tarafından
Büyük kızım 8 yaşını geçti acsyp seçer yemezse aç kalıyor en azından br çeşit ona göre yapıyorum.bulgur pilavı kuru fasulye sebze türlü yemez..3.5 yaşındaki herşeyden yer salataya bayılır :) şu anlık seçmiyor
0 oy
(3,504 puan) tarafından
Benim kızım daha 17 aylık şükür herşeyi yiyo mercimek çorbası hariç ama bence sen doğru olanı yapiyosun yediği yemekleri yaparak ben olsam bende öyle yapardım 
0 oy
(965 puan) tarafından
Cevaplara bakıyorum da bu konuda yalnız değilmişim bnmkide hiç bişey yemez çok seçicidir kahvaltıda kuru ekmek yer öğlen yumurta akşam da yumurta yer sadece bu yumurtada olmasa napardim
0 oy
(507 puan) tarafından
Benimki 6. Aydan beri seçiyor şuan 1 yaşında 
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Benim çocuklarımda oyle her gun onlara ayri yemek pişiriyorum..sevdikleri yemekleri bile zar zor yediriyorum
0 oy
(2,651 puan) tarafından
14aylık beğenmediği hiç bişeyi yemiyo yemekten kıyma seçiyo yada soğan 
0 oy
(2,226 puan) tarafından
7 aylık beğenmediği şeyi yemiyor valla
0 oy
(613 puan) tarafından
Abur cubur yemeye başlayan her çocuk boyle yapıyor maalesef. Ben hiç abur cubur almıyorum 3 yaşında tadını da bilmiyor. Bütün yemekelri yer
0 oy
(3,794 puan) tarafından
secerler valla . kofte patates tavuk pilav yogurt borek sarma  yerler gerisine pek yanasmazlar 
0 oy
(3,681 puan) tarafından
28 aylık 25 aya kadar yemek yiyordu 3 aydır ağlıyor yemek yememek için aşırı zorlanıyorum hergun ikna edene kadar yemek yemeğe cinnet geçiriyorum 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 91 göst.
25 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Minikmucize (2,565 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 113 göst.
1 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Nare88 (120 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 365 göst.
31 Mart 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 668 göst.