0 oy
414 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kizlar bunlar sadece  bebek icin olanlar  

5 tane takim koydum eldivenleri bezleri zibinlari alt ust sapkalar coraplar  herseyi icerisinde 

Birtane yelek bir tane extra kollu zibin koydum 

Bi ince kundak battaniye 

Bir nohut battaniye 

Bi muslik kundak koydum 

Extradan citcitli kundagi var onunla cikis yapcaz 

Emzik biberon ne olur olmaz koydum

Pisik kremi islak mendil de tamam 

Agiz mendilleri onluk koydum 

15 adet bez koydum 

image

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
Yeterli canım.  Hastane çok sıcak olduğu için zıbın ile durdu hep  . Martta doğum yaptım bende 
-Reklam-
0 oy
(14,004 puan) tarafından
Yarısını kullanmadan geri getireceksin :D 
(5,108 puan) tarafından
Haha :d doğar doğmaz giydiği kıyafet kirliydi değiştirdik en son güzel şapkalı bir takım vardı hastane çıkışı için koymuştum onu giydireyim drdim baktım tuvaleti taşmış hep zibina pantolonuna :D neyse ki eşim getirdi onunla çıktık hastaneden
tarafından
Vallahi ben de sade 3 takımı ilk giysem çekim giysisi ve Eve Dönüş kıyafet olarak koydum Diğer ikisini de yedek koydum
(2,438 puan) tarafından
Canım çekimi hastane mi ayarlıyor özel de mi yapacaksın doğumu
tarafından
Kuzumm cekim dedigim normal  telefonla yani :)
  Bebisim dogduktan sonra kucagima alcam cekim taci falan aldim kendime onu takcam oglumunda tacimin modelinden sapkasi var onada onu tkcm
Ona uyumlu kiyafet  oyle bi foto normal  aile ici yani
(2,438 puan) tarafından
Anladım canım olsun güzel olur ❤️
0 oy
(26 puan) tarafından
Bence önlük ve biberona gerek yok yine de sen bilirsin :) Gayet yeterli sağlıkla gelsin inşallah  :) 
tarafından
Sagolasin cnm allah razi olsunn
(26 puan) tarafından
Bide sana tavsiyem ilk başlarda sütün az gelse bile direk emzigi verme ya da mamaya başlama saat tutmaksizin sürekli emzir gerekirse memende uyut. Ben emzigi çantama bile koymadım çünkü psikolojik olarak insan vermek istiyor bu da bebisin emme refleksini emzikte tamamlayıp memeye bağlanmasını engelliyor öncelikle bebiş senin memenle tanışsın daha sonra emzige alıştır:) Naçizane fikrim tabiki sen daha iyi bilirsin
tarafından
Aynen öyle canım ben de öyle düşünüyorum da emziği öylesine koydum hani ne olur ne olmaz diyerekten belki uyurken ağzına veririm diye düşündüm Hani beni emdikten sonra beşiğine alınınca Hani ağzına verelim emziğini diye düşündüm ama yanlış mı düşünüyorum Bilmiyorum
(26 puan) tarafından
Ama işte uyurken de verirsen yine emme refleksini o emzikle tamamlayacak ve daha çok uyumasını sağlayacak bu kez de uyurken emzirmede zorluk çekebilirsin Ama yine de hemşireye sorarsın ben hiç vermedim sürekli emzirdim ten tene temas yaptım mememde uyuttum emzik gibi kullandı sütüm cabuk geldi ve hiç sarilik olmadi hala emzik istemiyor mesela bazen uyurken tutuyor emiyor geri atıyor tabi her çocuk farklıdır sende bebeğine göre davranırsın balım:)
0 oy
(2,769 puan) tarafından

Yeter canm çoğu geri geliyor 

imagebuda benimkiydi 8 ay önce 

tarafından
Sen kacar adet takim koydun
(2,769 puan) tarafından
Bir tane 10'lu hastane çıkışı 2 tane 5'li hastane çıkışı bir tane tulum 15 tane bebek bezi 5 tane ağız silme mendili bir tane biberon bir tane ince bir tane kalın battaniye bir paket ıslak mendil bir paket al temizleme pamuğu bir tane yelek iki tane çorap ana kucağını götürdüm
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Bence gayet yeterli canim ama bez sayısını 20 ye çıkarabilirsin bir de önlük kullanılmıyor 
tarafından
Anladim canim ne bileyim kusar falan diye aldm
(5,108 puan) tarafından
Olsun bakalım canım sağlıcakla gelsin oğluşun
tarafından
Amin canım Allah razı olsun
0 oy
(118,983 puan) tarafından
hastanede kac gun kalcab bellimi melto
tarafından
Hayir kuzum Doktora sordum ama sen kendini ne zaman toparlarsan o zaman çıkışını veririz dedi
(118,983 puan) tarafından
o zaman bunlar yeter fazla diyenlere bakma sen evede ayarla biraz bebek giyimi hani bebekler yeni dogunca cabuk kirletiyolar ustlerini aniden kaka falan yapiyolar sen birazda eve boyle hazirla koy yetmezse esin getirir adamin bulca yerde dursun paket halinde
tarafından
Tamam canım Bir iki takım da eve hazırlayayım
0 oy
(932 puan) tarafından
Canım sen özele mi gidiyorsun bende nevsehirdeyim . Doğum ücreti ne kadar istiyorlar?
(932 puan) tarafından
Aa öyle bişey varsa daha iyi canım doktorun kim ?
tarafından
Kapadokya Hastanesi'nde Yusuf Seyhan on numara doktor
(932 puan) tarafından
Ben daha önce gittim ona memnun kalmadım daha doğrusu kapadokyada gülden ,yeliz ,Yusuf hepsine muayene oldum. Yusuf devletten geldi bu kış şubat ayında başlamıştı  demek geri dönüyor . ben versadayım :)
tarafından
Ben de 3 doktor degistim
  Versada cem bey
Sezen hanim
Devlette fusun hanim
 Ama kapadokyaya iyiki gitmisim yusuf seyhana rastladim  cok memnunum
(932 puan) tarafından
Bende sezen hanımdan çok memnunum ahah demekki herkesin kafasına yatan doktor farklı oluyor :) hayırlısıyla kucağına al canım benim daha haftam küçük 15+4 daha çokk var bana
0 oy
(574 puan) tarafından
Bez sayısını arttırabilirsiniz gayet yeterli. Ama aldığınız ıslak mendil bence uygun değil marka olarak Yenidoğan a uygun uni baby Prima veya sleepy alın ıslak mendili veya hiç kullanmayın bebek temizleme Pamuklari var onları kullanın. Sonrasında istediğiniz markayı kullanabilirsiniz ama yenidoğan için bunu kullanmayın 
tarafından
Tamam canım elimde Uni Baby'nin de var Onu koyayım o zaman
tarafından
Katiliyorum buyuk bebekleri bile pişik yapan bi marka
0 oy
tarafından

Yeterli bunlar fazla bile ama bulunsun hastanede ne kadar kalicagin belli değil çünkü ben gece bile hastanede kalmadım öğlen birde doğum yaptım akşam üstü 7 de çıktım bile 

Birde şu ıslak mendili direkt sürme sakın bebişin poposuna canım temiz yıkayıp kullan almasaydin keşke bunu ben ilk günler sadece temizleme pamuğu kullandım şimdi de unibaby yenidoğan kullanıyorum 
tarafından
Bir arkadaş daha söyledi canım yeni Doğan'a kullanma bu ıslak mendili diye Uni Baby kullan dedi Uni Baby de elimde var onu koyarım olmadı
tarafından
Bebeğin cildi taze canım pişik bile yapıyor iyice yıkayıp ta kullanabilirsin
tarafından
Anladım canım Uni Baby'nin bile ıslak mendili zararlı diyorsun yani
tarafından
Zararlı değil de canım ne bileyim hala yıkayıp kullanıyorum iki aylık oldu uni baby güvenilir ama onu kullan
tarafından
Tamam cnmm onu koydumm
0 oy
(4,911 puan) tarafından
Ilk dogduklarinda tenleri cok hassa oluyor o islak mendili biraz daha buyuyuncq kullan bence bebekler icin alt temizleme pamugu var o hek tahris etmiyor hemde pisik yapmaz bence ondan al 1 kac paket eczane civil e bebekte satılıyor 
tarafından
Uni Baby'nin Islak mendilini kullansam olmzmi
(4,911 puan) tarafından
Ya ilk zamam islak mendil iyi degil hic yoktan 40 i cikana kadar alt temizleme pamugu al
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Alt açma bezi ekleyebilirsin, şokta var bebeland marka. Büyük baya, ben ikiye üçe bölerek kullandım. Islak mendil yerine pamuk ve su tercih edebilirsin, şokta kare pamuk var çok iyi o da. 
0 oy
(10,716 puan) tarafından
Önlüge gerek yok canım. Kusınca Aten hwr yer batıyor. Bezi 20 ye cıkartsan iyi ilk zamanlar cırt cırt yapıyor surekli. Panik olmazsın bari. 
tarafından
Tamam canmm 20ye cikartayimm

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 166 göst.
7 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 66 göst.
27 Eylül 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde kubra38 (113 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 233 göst.
0 oy
1 cevap 104 göst.
28 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Gulgul (9 puan) tarafından soruldu

377,171 soru

11,287,620 cevap

34,693 kullanıcı

...