0 oy
252 göst.
Aile kategorisinde (2,132 puan) tarafından
Kayınvalidemler ile farklı şehirlerde yaşıyoruz o yüzden sorun yaşayacak bir durum olmadı, aramız iyidir. Kayınbabam cimri de değil aslında ama biraz psikolojik sorunu var bence. Eğer bir şey istersen ucuz olsun diye çuvalla alır ama peçete, poşet vs ziyan olmasın diye uğraşır. Poşet biriktiriyor, dışardan topluyor. Evin her yeri poşet. Neyse kayınvalidem hep şikayet ederdi ama anlamazdım. Bebek görmeye bize kalmaya geldiler. Wcdeki çöp poşetine yazik olmasın diye çöp atarken wcnin çöp kovasını poşetin içine devirmiş. İğrenç ötesi. Çok sinirlendim, kayinvalideme dedim. Ben regl dönemindeyim gitmiş çöpü başka poşete devirmiş yani içindekileri görmüş. Ben utandım ama o utanmamış dedim. O da ben neler çekiyorum bir bilsen dedi. 

Ben plastik atıkları ayrı poşete koyarım, toplayanlar temi temiz alsın diye. Ona takmış, buna poşet harcama boşver çöpten alırlar. Yok dedim baba poşet var sorun değil ama yok illa dediği olacak. 

Allah birlikte oturan, yakın oturan herkese yardım etsin yani işiniz çok zor. 

7 Cevaplar

0 oy
(6,516 puan) tarafından

Ayyy rezillik yaaa :dizzy: 

(2,132 puan) tarafından
Hiç sorma. Çöp küçük zaten günlük atıyorum. Bir gittim içi boş. Yeni poşet koymuş olamaz yerini bilmiyor. Başımdan aşağı kaynar su döküldü
(6,516 puan) tarafından
Ayy yani adı üstünde cöpp yaa ne demeye kurcalıyon Allah kayınvalidene sabır versin
(2,132 puan) tarafından
Amin amin. Kadının da mutfak çöpünü karıştırıyormus ne atıyor diye. Kadın gizli gizli çöp atıyor bu yaştan sonra. Kadınların derdi bitmiyor ya
-Reklam-
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Poşete kıtlık gelicek bizim mi haberimiz yok acaba
(2,132 puan) tarafından
İstifcilik gibi garip hareketleri var. Peçete, poşet sarf malzemedir yani israf etmiyoruz ama kullanıp atıyoruz
0 oy
(2,253 puan) tarafından
Abartmış , tasarruf ile cimrilgi  karıştırmış galiba
(2,132 puan) tarafından
İstifcilik gibi tam cimri de diyemiyorum bazı konularda böyle yapıyor
0 oy
(15,039 puan) tarafından
Biriktirme hastalığı var sanırım 
(2,132 puan) tarafından
Evet istifcilik yapıyor. Evlerinde her yerden katlı katlı poşet çıkıyor ve peçete
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Bizde ayri oturuyoruz memlekete gittik benim kayin validem bebegimin bezlerini attigim poseti cope bosaltmis  bakkala gitmis o posetide bakkalda unutmis sanki kitlik var at posetiyle oda cok cimri
(2,132 puan) tarafından
Böyle insanlardan misli çıkıyor aslında ama farketmiyorlar
(1,248 puan) tarafından
Ayyy inanamıyorum
0 oy
(974 puan) tarafından
Ayy igrenççç bu nasıl bir cimrilik hey Allah'ım daha neler duyacağız iyiki farklı şehirlerde oturuyorsunuz bacım Allah kayınvalidene sabır versin
(2,132 puan) tarafından
Amin amin. Kadının çilesi bitmiyor kaç yaşına gelirse gelsin
0 oy
(7,402 puan) tarafından
Bence cimrirlik degilde pisikolojik bir rahatsızlığı var gibi geldi canim. Bazi insanlaein boyle biriktirme huyu oluyor.
(2,132 puan) tarafından
Evet her konuda değil bir şey lazım olsa alır yani para saklamaz ama poşet ve peçete takmış

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 284 göst.
22 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Gamzeli_1 (271 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 295 göst.
12 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Havin06 (2,038 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 952 göst.
6 Eylül 2020 Aile kategorisinde Beyza5426 (309 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 362 göst.