0 oy
928 göst.
Diğer kategorisinde (482 puan) tarafından
Kimsem yok bu hayatta yapayalnızım. Olanları biliyorsunuz zaten eşimle. Bu hafta gördüklerimden  yasadiklarimdan sonra kahroldum psikolojik olarak ustune bi de agir grip oldum. Zaten bebegin suyu az diye haftalik kontrole gidiyoruz. Bugun tam 37 haftalığız ben 2 kilo vermişim  bebek ayni boy ve kilosunda kalmis hatta kilosu 10 15 gr azalmis. Aglamaktan helak oldum. 4 gundur hastayim kocaya mimnet etmemek icin kendim dayandim nane limon ihlamur pekmez falan ictim yok. Oksurmedigim bir saniyem yok gece gundu 0 uyku. Ne annem evde yemegin var mi der ne koca kalk hastaneye gidelim der. Hastaliktan ölüyor olmasam bile bu haftalarda artik bi ihtiyacin var mi senin nasil yemegini temizligini yapiyosun demeleri gerekmez mi? Doktor bir ay onceye kadar kilosuna oo oo derken bu hafta bir hafta geri kalmis dedi 32de 2100grdi benim.cocugum 34de 2500du su an 37yim bir haftadir 2700. Doktor sendeki butun enfeksiyon su an bebege gecmis olabilir dikkat etmen gerekirdi 4 gun beklememen gerekirdi dedi cok kotuyum perisanim cocugumu besleyemedim iyi anne olamadim ona yavrum benim hic bir haftada zayiflar mi cocuk anne karninda 

18 Cevaplar

+1 oy
(123 puan) tarafından
Ahhh ahhh aynı sorunları yaşıyorum günde 20 kez istiğfar ediyordum ne arayan ne yanıma gelen oldu... Sabaha kadar aglatildim kayinbabam tarafından Allah bildiği gibi yapsın onu şimdi ayağa kalkmam yasak... Yani demem o ki malesef biz yalnızız kimsemiz yok... Biz iyi olacağız... Biz kendimizi iyi edecek şeyler yapacağız... Kimseden fayda yok... Biz öyle iyi bi anne olacağız ki evladımız bizim yaşadıklarımızı yaşamayacak.... 
(482 puan) tarafından
Aminn insallahh, ben de cok agladim bu hafta cok zor gunler gecirdim gercekten hemen nasil etkilenmis yavrum kendimi cok suclu hissediyorum
-Reklam-
0 oy
(15,227 puan) tarafından
Kilosu artar o önemli değil de enfeksiyon olmasın. Sen kendine iyi bak. Crvrenden hayır yok madem. Allah'ım ysrdimcin olsun. Bazı aileleri hiç anlamıyorum 
(482 puan) tarafından
Insallah yoktur ya doktorda cok bisey demedi  kendimi sucluyorum
(15,227 puan) tarafından
Kendini neden sucluyosun bilerek mi hasta oldun. Hastalık da sağlık da allahtan
(482 puan) tarafından
Allah razi olsun sizden
0 oy
tarafından
Kuzum olmuş artık kendını uzmenın anlamı yok, cocugunun kımsesı yoksa sen varsın, bır annenın ınan kımseye ıhtıyacı yok, hepımız ısterız dayanagımız olsun ama yoksa ustesınden gelıceksın, zorla da olsa besleyıcı seyler ye hemen alır kılo bebek merak etme muz,yumurta,süt hemen bebege kılo aldırır
(799 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun walla kimsesilik zor ama kimi kimsen olunca da Salih Saliha olunca iyi yoksa boşa çene kalabalığı
(482 puan) tarafından
Insallah yicem ve alir yani bugune kadar ne guzel gule oynaya gitmisiz gormusuz yavrumuzu bugun doktordan oyle cikmak cok kotuydu ne caresiz dertler var Allah beterinden korusun ama insallah enfeksiyon vs gecmemistir bebege vallahi kendimi affedemem. Zaten daha once de bobrek genislemesi var demisti cocukta onu bile soramamisim bugun ben  anne olamadim yavruma karnimda bile besleyemedim
(799 puan) tarafından
Üzülme doğunca ömrünü yicek zaten içinde hemen başlamasına gerek yok
0 oy
(3,585 puan) tarafından
Doktorun seni kontrol altında tutması gerekiyor benim bebeğimde kilo alamadı plesantam yaşlanmış ti bebek hep aynı kiloda kalıyordu doktorun doğumu başlatması gerekiyor sen kendini üzme Allah'ım sağlıkla kucağına almayi nasip etsin 
(3,585 puan) tarafından
Tereyağını erit pekmezle kaynat üzerine bir çay kaşığı karabiber at sabah akşam bir tatlı kaşığı iç öksürüğün geçer mecbur birşeyler yiyip içeceksin bu sıralar muz falan yemeye çalış kadar peyniri ye bebeğin kilo alması için
(482 puan) tarafından
Canim senin bebegin kac haftalik kac gr dogdu peki ve sonrasinda bir gelisim geriligi tesbit edildi mi bedensel veya zihinsel su an kac yasinda
(482 puan) tarafından
Meyve muz ozellikle cok yiyordum bi de cok pekmez limon iciyordum ama almamis iste hic kuzum insallah bir hasar kalmaz
(3,585 puan) tarafından
2.800 kg doğdu şimdi 12. Ayimiz hiç bir sorun yok şükür gayet iyi hem zihinsel hem bedensel benim bebeğimin kalbi durdu baya kötü bir doğum hikayemiz var ama inan şimdi çok çok iyi kafana takma şimdi sadece bebeğine ve sağlığına odaklan ama dediğim gibi sürekli bebeğinin haraketlerini takip et haftalık kontrole git ihmal etme Dr demiştir ama artık haftalık kontrole gitmen gerekiyor
(482 puan) tarafından
Evet soyledi canim. Allah bagislasin
0 oy
(396 puan) tarafından
Gecmis olsn canm Allah sifa versin saglikla kucagina al.insallah. alabilirsen m

Taze zencefil al ihlamur demlerken icine kat demle bol limonla ic. Oksuruge  faydasini goreceksin.
(482 puan) tarafından
Cok sag ol canim
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Tamam hasta olabilirsin eşin neden buakdar umursamaz acaba? İlk bebekse üstüne titremesi gerek halbuki, bide kimseden yemek aş iş bekleme snra başına kakalar 
(482 puan) tarafından
Ne bileyim.cwvremdeki herkes son iki uc hafta annesi ablasi vs kimse yardim ediyor. Ben normal zamani da gectim istemem zaten ama hastayim hafif bi hastalik da degil hem agir grip hem mide sikayetleri oksurmekten sirtim belim tutuluyor basim bogazim patlayacak gibi oluyor gece uyku yok esim duyarsa anca iyi misiiin diyo yataktan o kadar. Sonra sabah uyaninca biz bebek oldugunda napcaz ya uykusuz diye pis herif. Annem goruyo biliyo halimi kalmis 2 3 haftan gel bana veya yemek gondereyim iyilesene kadar demiyo cok gucume gidiyor gece reklamda biskrem gordum siylemesi ayip ay canim cekti ya dedim esim televizyona bakma canim dedi zaten zor tahammul ediyorum adama. Sirf stresten bebegim etkilenmesin diye dokmuyorum herseyi ortaya ama bugun bebegin bir haftada hic buyumedigini ogrenince mahvoldum ya
(2,804 puan) tarafından
İşte stres  yapıyorsun ondan bukadr ağır hastalanmışsın hayalda dert ediyorsun bebeğini etkiliyor buda kendine sen bakıcaksn malesef ki kimse kimsenn halini bilmez anlamaz, bnm ilk zamanlar çok zordu doğuma kadr çok iyisin herşeyi mi tek yaptm doğumdan snrası zahmetli oluyor ilk 3 ay zordu bnm snra alışıyorsun anne olunca insann hasta olmaya hakkı yok gbi şmdi bnde gribim eşim Bi arayıp nala oldn bile demedi gittim ilaç aldm geldm :))) bnde onu umursamıyorm ne hali varsa görsün
0 oy
(427 puan) tarafından
Uzulme canim zayifts doğsa buyur gelişir sonradan çok bebek var zayif küçük dogan sağlığı iyi olsunda inah zaman var daha üzülme 
(482 puan) tarafından
Rabbim caresiz dert vermesin boy kilo onemli degil de enfeksiyon kapmis olabilir mi diye cok suclandim ya bir dahaki randevuya kadar su 1 hafta benim.icin cook zor gececek
0 oy
tarafından
uzulme canm Allah yardimcin olsun rabbim saglikla bebegini kucagina almayi nasip etsin inan bende senin gibiyim erken dogum riskim var dr. wc disinda ayaga kalma dedi evde 30 aylik cocuk var bir Allahin kulu yardim etmiyor surekli ayaktayim iste yapiyorum cunku baska care yok yapan yok kimsesizin kimsesi Allah dir elbet gecer bu gunler sende uzulme bebisini dusun.
(482 puan) tarafından
Dikkat et kuzum kendine Allah bebegini de seni de korusun insallah
tarafından
sagol canm.amin hepimizi korusun insallah
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Ağlayarak çocuğuna stres akımı yolluyorsun kimseden bişi bekleme salma kendinj lütfen 
0 oy
(415 puan) tarafından
Kilosu yine de fena değil bence gayet iyi plesenta bebeği korur siz yemenize icmenixe dikkat edin .doğuma kadar inşallah iyilesirsiniz 

Bu hayatta da kimseden bir beklentiniz olmasın keşke herkes iyi düşünse ama maalesef insan bazen anasını bile taniyamiyor koskoca dünyada tek başına kalıyor  bu yüzden beklentisiz hayat daha mutlu ediyor bence 
0 oy
(974 puan) tarafından
Geçmiş olsun Allah yardımcın olsun madem kimseden hayır yok sen dikkat et kendine tarcin bal süt karışımı yapıp için öksürüğe iyi gelir ayrıca hasta olmanız kötü anne oldugunuz anlamına gelmez insanız hasta olabiliyoruz kilosu da düzelir üzülmeyin 
0 oy
tarafından
Bebek ıcın kontrole gıden kendısı ıcınde giderdi koltuga oturup kocam hastaneye gotursun anam dusunsun yemek yapsın temızlık yapsın diye beklemekle anca oturdugun yerde dert cekersın bırsey ıstıyosan soyleyeceksın esıne ben kotuyum kalk gidiyoruz diyemedin mi glturmedıyse cıkıp kndın gitseydin oda olmadı ara ambulansı annene de aynı sekılde ınsan bı arar sorar dıye bır sitem edıp kapına getıremedın mı ha dıyosan kı yapmam o zaman kendı basının caresıne bakmayı bileceksin 3 yasında cocuk degılsın mızmızlanacak bıraz dık dur lutfen
(482 puan) tarafından
3 gundur annemleyim noter vs isleri icin hasta oldugumu goruyor gel burda kal ya da su yemegi gotur demiyor zorla mi kalayim? Randevu bulabildigimi ama gitmedigimi mi saniyorsun devlet ozel? En son dun asm'ye gittim ordaki doktor sorumluluk almak istemedi mide surubu verdi burun spreyi verdi gonderdi. Bugun bebek icin randevu vardi o doktor aratip yonlendirince gorunebildim kbbye. Geceleri köllün köllün oksururken kalkip biseyler kaynatirken kafasini yastiktan kaldirmadan yalandan iyi misin diyen adama kalk beni acile gotur demedigim gecenin ucundede taksiye binip kendim gitmedigim icin mizmiz mi oluyorum.  Yani ben kenarda oturup beklemiyorum herkes bana gozunu kulagini kapatiyor
0 oy
(3,547 puan) tarafından
Yavrum kilosunu sorun etme bende 37 de acil sezaryene alındım su azlığından doğuma girmeden 2 gün önce ciğer geliştirici vuruldum şükür oğlum sağlıklı doğdu ve 2740 doğdu şimdi 1 aylığız 4.5 kilo olmuşuz Elhamdülillah☺️ 

Ceviz muz kaşar peynire yüklen git gel atıştır Rabbim yardımcın olsun
(482 puan) tarafından
Allah bagislasin cok teşekkür ederim
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Cocugun kilosunda sorun yok takma cok kendin iyi ol
(482 puan) tarafından
Cok teşekkür ederim nolur dua edin enfeksiyon grcmemis olsun
0 oy
(439 puan) tarafından
Bnde gebelik şekeri var bebeğim iri olacağına aksine zayıf kilo almamış 22 haftada 400 gramdi eşim ve ailesi yüzünden çok strese soktular bni erkn doğum riskim var bklm doktor ne dicek 8 Kasım'da kontrolum var
(482 puan) tarafından
Rabbim yardimci olsun hepimize evlat evhami cok kotu
0 oy
(3,244 puan) tarafından
Akrabam aynısını yaşadı. Çoçuk 1 ay geride olduöu zaman doğum yaptı. 

Kocan gerilesin niyekocan için bebeğinin sağlığından geçiyorsun. Silkelen kendine gel. Çoçuğu yaınız başıma yapmadım. Ne gerekiyosa yap de
(482 puan) tarafından
Nasildi kacinci haftada gerileme teshis edildi kac haftalikken dogdu kac gr dogdu sonradan gelisim geriligi yasadimi lutfen anlatirmisiniz
0 oy
tarafından
Hiç kimseden fayda yok düşük tehlikem var ikincide kanamam çok oldu mide bulantılarım var bünyem çok zayıf annem gel bakarım sana demedi seni çok iyi anlıyorum rabbim kimseye muhtaç etmesin nezle oldum bende birde rabbim sana yavruna şifalar versin hiç kimseye bizi muhtaç etmesin:(((
(482 puan) tarafından
Amin kuzum Rabbim sana ve bebegine de sifa versin

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 636 göst.
15 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,957 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 809 göst.
6 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Elif&hanim (5,492 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 433 göst.
1 Haziran 2020 Diğer kategorisinde sevda1234 (439 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 313 göst.
6 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Pakize333 (1,037 puan) tarafından soruldu

380,084 soru

11,378,247 cevap

34,863 kullanıcı