0 oy
804 göst.
Diğer kategorisinde (5,491 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Yemin ederim 100 tl kızıma bi sweatshirt için pahalı diye alamıyo. Adamlar 100.000 e saçma sapan elbiseler alıyolar o da 1 kere giyiyolar. 20 bine küpeler. Milyonlarca tl lik takılar , o kadar sinir oldum ki. Rabbim her kuruşun hesabını sorsun. Eşim geve gündüz, yaz kış çalışıyo. Çalışmasa şımarıklık yapıyorum derim de, gerçekten çok sinirim bozuldu 

31 Cevaplar

+16 oy
tarafından
Alsınlar ya,kazanıyorlar ki harcıyorlar,bu onların suçu mu :D neye saracagimizi şaşırdık gerçekten:D Allah'ım ya :D
(5,491 puan) tarafından
İsraf ısraf, mücevher tmm da elbise tel giyimlik
tarafından
Kız sana ne bana ne bize ne ve kime ne yani
-Reklam-
+2 oy
(3,579 puan) tarafından
Tekasur süresinde derki andolsun sonra o gün her nimatten sorgulanacaksiniz 

Onlarınki şükür imtihanı bizlerinki sabır imtihanı gecebilene helal olsun
+2 oy
tarafından
Parasi olan aliyor. Onların sorunu herkesin bi popisi var herkes herkesinkine saygi duymak zorunda :D
+1 oy
tarafından
Herkes alsınlar falan demiş onlar kazanıyor onlar harcıyor demiş ama alakası yok hepimizi etkiliyor bizim özenti milletimiz bakıyor ünlüler istediği gibi yiyor içiyor geziyor bizim millette ünlü olma peşine düşüp hem saçma sapan şeylerle ünlü oluyor para kazanıyor nasılsa para kazanıyorum diye fiyata bakmadan rahatça alıyorlar haliyle herşey pahalaniyor aslında bı bakiyorim alım gücü de var kışın domates salatalık 40 TL oluyo yinede alınıyor bizim milletimiz Luks yaşamayı da seviyor 2 aydır kışlık Alacam diye indirim takip ediyorum LC nin sitesinden az once indirim gelmiş bı baktım kazanlarda stoklar tamamen tukenmis 1 tane buldum sepete attım iki dakika geçmeden sepetten uçtu gitti millet deli gibi alışveriş yapıyor geçen çarşıda bitane kaban sorduk 2500 dedi 1000 den aşağı kaban falan yok zaten almadan geldim
(5,491 puan) tarafından
Evet aslında anlatmak istediğim bu. En güzel yerde otursun, en iyi arabayı kullansın, pahalı takıları olsun tabiki. Ama her ay telefon değiştirmek, ne bileyim pahalı kıyafetler v.s olmaması gereken şeyler
+1 oy
(850 puan) tarafından
Herkes senin gibi mi olsun yani nedir tam olarak istediğin :) napsınlar sana mı versinler kazandıklarını :) 
0 oy
tarafından
Kız ünlü diyorsun ya zaten bize ne 
(5,491 puan) tarafından
Görünce sinir oldum
tarafından
Onlara gelene kadar bi sürü insan var bence hesap sorulması gereken en başta da kendi nefsimiz
0 oy
(13,889 puan) tarafından

O kadar zor durumda olanlar varki :ermm: 

Allah sorsun hesabını 
(5,491 puan) tarafından
Amin canım benim
0 oy
(4,538 puan) tarafından
Karnını doyuran şükrediyor artık kıyafet bile lüks oldu bizlere
(5,491 puan) tarafından
Gerçekten öyle. Kısa geliyo kıyafetleri yemin ederim lcw de o kadar para vermek gözüme geldi
(4,538 puan) tarafından
Bizde aynı durumdayız kazakları yok bu sene valla ev soğuk şuan montla oturuyorlar büyüğün montu küçük geliyor almak lazım ama şuan öncelikle kira ve faturaları düşünüyoruz bu ay 760 tl elektrik gelmiş oysa kullanmıyoruz o kadar sürekli zam geliyor
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Herkesin rızkı, imtihanı farklı. Kimin ne şartlarda ne fedakarlıkla çalıştığını bilemeyiz. 
0 oy
(7,768 puan) tarafından

Kız bizene sanane :) herkes hakettiği kazandığı gibi yaşasın

0 oy
(770 puan) tarafından
Ya herkes gelirine göre bsyler alır Allah aşkına hiç mi işiniz yok sende gir bı işte çalış şuan yetiyor dye ben calsmiyorum ama kızımı ozek okula gönderim gözü bsyde kalmasın dye üç dört yaşındayken bende baslicam böyle baskalarina söverek beddua ederek olacak iş değil adamlar çocuklarını göremiyor vakit geçiremiyor bırakın nasıl yemek istiyorsa yesinler 
(6,441 puan) tarafından
Aynen öyle yani zenginin malı züğürtün çenesini yorar misal eşiyle kendi durumlarıyla kıyaslayıp bide allah sorsun diyor:)
(5,491 puan) tarafından
Eşim 6 da işe gidiyo haftada en az 3 gün 10.30 da eve geliyo.  Çocuğunu göremiyo o da. Çocuğuma Bakacak birisi olsa yemin ederim girer çalışırım ama kimse yok bakacak
(6,441 puan) tarafından
Tamam da Allah sorsun falan biraz tuhaf değil mi hepimizin eşi zor kazanıyor hangi iş kolay ki
(770 puan) tarafından
Hanfendi eşim üç aylık görevlere bazen bir aylık gorevlere gidiyor üstelik burdaykennde 6da çıkıyor 8de eve giriyor cumartesi pazarı bile yok ama başkalarına veriyor Allah diye onları suclayaamayiz degilmi herkes zor kazanıyor yapack bsy yok Allah yetenek vermiş onlara ekmeğini yiyolar Allah hepimize fazla fazla versin inşallah
0 oy
tarafından
Herkes  imtihanını yaşıyor o varlıkta onların imtihanı 
0 oy
tarafından

Neye saracagini sasirdin bence :) sanane bacim parasi olan alir olmayan almaz alan da baska seyle imtihan olur herkesin sinavi farkli hayatta.

0 oy
(1,271 puan) tarafından
Katılıyorum sana. Sadece ünlüler mı. Mesela halamlar çok Zengin ve aşırı aşırı dindarlar. Hepsi çarşaflı falan. Ama harcadıkları paranın yaptıkları musrifliklerin haddi hesabı yok. Tamam yine güzel yaşa en iyisini yap et kimsenn bir şey dediği yok ama gereksiz yere o kadar paralar harcannca insan ister istemez sinir oluyor. Musriflik yapmak yerine iki garibani sevindirmek çok mu zor. Oğlu evlendi yeni o kdr gereksiz masraflar yaptılar ki İstanbul'un en güzel yerinde ev alındı evin içi saray gibi döşendi sadece yatak odası takımı 200 bin düşün. Eve perde diktirmisler 100 bine begenmeyip tekrar yenisini istemişler. 100 bin çöp tabi. Bu nasıl muslumanlik dindarlık diyor insan...
(5,491 puan) tarafından
Pahalı yerden ev almaya, lüks arabalara bişey demem ama bi eve bi ev parası eşya almak israftır. Çoğu demek istediğimi anlamamış
0 oy
tarafından
Param olsa bende alırdım ne varki  
0 oy
(27,339 puan) tarafından

İyide senin hakkını yemiyorlar senden çalmıyorlar herkes kendine bir yol çizmiş o yolda ilerleyip para kazanıyor bize ne takılmayın 

0 oy
(2,190 puan) tarafından
Parası olan harcar, bu kimseyi ilgilendirmez. Çalışıp kazanıyorlar kimi çok kimi az. Bana çok komik geliyor şu serzenişler. 
(5,491 puan) tarafından
Adaletsizlik canımı sıkıyo. En az onlar kadar çalışan kişiler neden bunların yarısı kadar kazanamıyo ona sinir oluyorum
0 oy
(7,545 puan) tarafından
Canım onların gelirine göre giderleri var öbür türlü zengin parasını saçacak yer bulamaz.
(5,491 puan) tarafından
Evet maalesef
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Ya az önce denk geldim kadın kızına pembe minibüs almış okul icin .. n3 gerek var yani ?? Demet akalın yapmış 
(5,491 puan) tarafından
Bahsettiğim o aslında ama anlaşılmorum
(2,297 puan) tarafından
Kim be derse desin valla.. münibüs alacağına yetimleri okutsun
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Onlar göz önünde. Çok mu mutlular sanıyorsun o paraları o kadar savurmaktan. Küçük Emrah annesine 65 yaş ulaşım kartı çıkartmış mesela. Kim nasıl yaşıyor bilemiyoruz. Ben de o kadar kazansam ben de harcarım herhalde. Öyle düşünüp üzülmek de biraz saçma 

İlgili sorular

0 oy
53 cevap 1,066 göst.
14 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 929 göst.
31 Ocak 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 437 göst.
19 Aralık 2023 Diğer kategorisinde 20002003 (196 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 925 göst.