0 oy
782 göst.
Aile kategorisinde (10 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Arkadaşlar merhaba, 

Ben evlenene kadar ailem beni sürekli evlen, evde kaldin diye sıkıştırıyorlardı. 23 yaşinda nişanlanip, evlendim. Nişanliyken de babam "tatlı gel kızım sürekli gelip gitme" diye nasihat ediyordu. Ama evlendigimden beri sürekli zirt birt onlara gitmemi istiyorlar ya da onlar geliyorlar. Haftada 3-4 gün görüşüyoruz, her gün görüntülü de görüşüyoruz. 27 yaşindayim şu an, bir çocuğum var 2 yaşinda. Sali günü oradaydim, normalde bugün de gidecektim ama telefon açtim sabah anneme biraz kafa dinlemek istediğimi gelemeyecegimi söyledim. Babam aradi " sen gelmiyorsun madem biz gelicez, cay koy yarim saate oradayiz" diye emrivaki yapti. Hep böyle der zaten, hiç müsait misin diye sormazlar. Tabi ki onlar annem babam gelsinler de yani biraz halden de anlasinlar istiyorum, sıkılıyorum ya. Evlendim artık bazı özel sınırlar olsun. Haftada bir filan gidince hemen laf ediyorlar ne zamandır yoksun diye. Ne yapicagimi şaşirdim, onlari kirmadan nasil ifade edebilirim bu durumu? Yol gösterin lütfen.

Edit: Ay arkadaşlar bilerek üstte bahsetmedim de toksik pozitifler var aramizda malesef mecburen güncellemek zorunda kaldim. Benim ailemle evlenene kadar normal bir ilişkim yoktu, travmatik bir çocukluk geçirdim. Evlenene kadar şiddet gördüm, hakaret yedim. Egitim hakkimi elimden aldilar, zorla kuran kursuna gönderdiler zorla kapattirdilar başimi. Hafiz olmam ićin senelerce baski yaptilar, ben istemiyorum deyince tekme tokat dövdüler senelerce. Daha neler neler..ve malesef evime de karişiyorlar, çocugumdan sosyal medyama kadar. İlla detay mi vermem gerekiyordu anlamadim yani. Ve bunlar olmasaydi da bile her şeyin normali olur değil mi? Bayiliyor bazilari duyar kasmaya şaka gibi.

15 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Keşke kızım bir çay koy geliyorum deseydi babam... 
(10 puan) tarafından
Ya ablacim keşke de, konu o değil
-Reklam-
0 oy
(1,371 puan) tarafından
Benimkiler de böyle haftanın 3 günü gelirler ben gidemiyorum 2 çocuğum var ama insan gerçekten yoruluyor artik
(10 puan) tarafından
Yani evli çoluklu çocuklu özel hayatlari olan birer bireyleriz artik, vücudum degil ama kafam çok yoruluyor cidden
0 oy
(803 puan) tarafından

Benimkilerde 2 senede 3 defa ya geldinya gelmedi:)

(10 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Aa neden, o da kötü? :(
(803 puan) tarafından
Kiz beni  çok seviyorlar annemin ayakları agriyor 3 kat benim ev asansörde yok kadin çıkma korkusundan gelmek istemiyor :)
0 oy
(12,775 puan) tarafından
Senin ailen= eşimin ailesi zor valla ben kadın tarafı olarak tahammül edemiyorum buna eşin de etmez sanmıyorum 
(10 puan) tarafından
E sıkılır tabi insan, ses etmiyor eşim Allah var hakkini yiyemem ama biraz empati lazim
0 oy
tarafından
Bu anlattığını benim eşimin ailesi yapıyor o kadar çok sıkılıyorum ki esin açısından düşünürsek o da ister istemez sıkılıyordur yada işten geldi dinlenmek ister insan 
tarafından
Maalesef biz bazı seyleri abartmayi severiz benim ailem 3 saat uzaklıkta 2 3 aya bir geliyorum su an da ailemdeyim ama eşimin ailesi her gün her gün gelirler gece 12 de bile gelirler gündüzler torbaya giriyor gibi bende haliyle bu yüzden eşimden bile soğuyorum
(10 puan) tarafından
Ay Allah sabır versin, fazla muhabbet tez ayrilik getirir diye boşa dememişler. İnsan bazen kocasini bile özlemek istiyor yalan değil, yapmasinlar ama ya çiksinlar şu "benim kizim benim oglum degil mi, istedigim zaman giderim !" kafadindan. Evlattan önce duygulari olan birer insaniz biz de
tarafından
Benim eşim vardiyalı çalışıyor mesela gündüz zaten çocuk uyanık oluyor birbirimize özel anlamda vakit ayıramıyoruz gecede sagolsun lar bizi yalnız bırakmak istemiyorlar geliyorlar gece 2 3 de gidiyorlar
(10 puan) tarafından
2- 3 mü? O ne ya.. eşinle tartışmiyor musun bu konu yüzünden?
tarafından
Tartıştım tartıştım hep suçlu ben oldum kendi hallerine bıraktım
0 oy
(462 puan) tarafından
Ahahajaja :)') 26 yaşımda evlendim :) evlencem diye yüksek lisansımı bıraktım babam hala hazmedemşyor :)') niye evlendi evlenmeseydi okulunu bitirseydi diye 4 aylık oğlum var hala neden evlendin der :):)bende senin gibi sürekli ordayım ya onlar gelir ya ben giderim kendi evime geçince trip atarlar :)') 
(10 puan) tarafından
Ay şimdi yakiniyoruz ya ileride onlar gibi olursak
(462 puan) tarafından
Bilmem belkide öle oluruz :):) belkide biz çektik onlar çekmesin deriz ahahahahah :)
0 oy
tarafından
haftada bir giderim bir kac hafta anlasinlar diye neyine laf edecekler, evliyim benimde bir hayatim var derim bisi deyince.. bir arkadasima gidicem de, ne bilim bir yere gidicem de, evde degilim de yanii
(10 puan) tarafından
Diyemiyorum ya tutulup kaliyorum :) Denicem
tarafından
bir sekilde cozmek lazim haa gelip bir saate gidiyorlarsa neyse de diger turlusu rwhatsizlik olur
0 oy
(19 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Ben hiç babamı hatırlamıyorum biz çok küçükken vefat etmiş annem de ben 10 yaşında iken vefat etti. O kadar istiyorum ki şu hayatta olmuş olsunlar ama yoklar ve bu acı gerçeği her gün iliklerime kadar yaşıyorum. Yazını okurken o kadar özendim ki ... Keşke benim de babam kız çay koy geliyoruz dese . Öyle bir şansım olsa evde su olmasa su yerine bileğimi kesip gerekirse kanımı koysam yine razı olurdum. Şükür et canım Rabbim sana böyle güzellikler nasip etmiş 
(10 puan) tarafından
Her halime şükür fakat neden bir şeyden rahatsizlik duyunca farkli yerlerden ajite ediliyor hiç anlam veremiyorum. Benim annem babam ben evlenene kadar bana fiziksel ve sözel olarak şiddet uyguladilar. Eğitim hakkimi elimden aldilar. Zorla yatili kuran kursuna verdiler senelerce. Agladigimda bu eve ancak ölün gelir bundan sonra dediler. Daha neler anlatirim da sayfalar yetmez. Bazen ben de yeri geldi  keşke annem babam olmasaydi diye ağladim gençligimin en güzel yillarinda. Beni çevremden bilen insanlar bana "helal olsun ben olsam çoktan ilişiğimi kesmiştim" diyorlar bana. Bazen anne babanin olmasi veya olmamasi senin şansin degildir, imtihanin olur. Bunlari bilerek konuyu dagitmamak adina başlikta bahsetmedim ama bilegimi keser kanimi koyardim filan bunlar çok yanliş, lütfen böyle şeyler söylemeyin agizdan çikan her söz dua yerine geçer
(1,950 puan) tarafından
He kız bende babamdan ölümüne nefret ediyorum, hak ediyor çünkü. Annem kanser olmuş hasta yatağında kıvrandi o karı derdine düşmüştü. Canım anam öldü umrunda olmadı gitti evlendi. Nefret etmekte haksız mıyım. E biri gelmiş diyor ki keşke babam olsada bilmem ne yapsam. Kıymetini bil ölürse üzülürsün falan. Ya arkadaş senin derdin o benimki bu. Niye illa derdini yarıştırma çabası içindesin  ?
(10 puan) tarafından
+1. Bütün anne babalar mükemmel sanki
(19 puan) tarafından
Tabii neler yaşadığını bilmediğim ve acını tekrar hatirlatiysam özür dilerim seni yadirdagimdan değil sen onların varlığıyla ne kadar acı yasadiysan bende misli ile yokluklarindan çektim . Hayat bu imtihan dünyası kimi varlığıyla kimli yokluğu ile acı veriyor işte. Tekrardan özür dilerim sizi yadirgamadim öyle anlamayın lütfen bende özlemimi anlatmak istedim sadece
0 oy
(546 puan) tarafından
Surekli yalniz kalmayi seven biri olarak yine de soyle düşünüyorum Surekli olmamak kaydiyla da anne baba yavrusunu özler yaa dusunsene bizimde bebislerimiz buyucek evlencek ama canimiz cigerimiz insan cocugundan hic bikmaz evlat bikiyo ana babadan iste kendi hayatına bakiyo dogal olarak ama anne babalar da uzuluyo bilemedim ne yapilir :) ama gorusmeyelim filan deme baya uzulup kusuyolar
(10 puan) tarafından
O kadar diyemem zaten çok kirici olur, haklisin:)
0 oy
(17,651 puan) tarafından
Torunlarını özlüyolar demekki bizimkilerde aynı ama ben şikayetçi değilim
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Ben de senede bir görüyorum =) bazen hayal kuruyorum evim memlekette olsa annem hergun gelse ya da ben gitsem. Herkes içinde bulunduğu durumu yaşıyor iste sen bir kere desen alınıp daha gelmeyebilirler,  bence annenin babanın tadını çıkar bugün var yarın yokuz
0 oy
tarafından
Valla bemim.annem ne gelir ne gitmemi ister zaten çalşyor babam ve annem benim bi baba evim yok gibi bişey yani keşke annem ve babam bizi hep arzu edip isteseydi ama aşırısı zarar ve fazla ayda 2 veya 3 kere olsa yine yeter yani ama haftada 3 gün ćoknfazla
0 oy
tarafından
Anneme babama 13 saat uzaklıktayım o kadar ısterdım kı cay ıcmesınler evımın onunden gecsınler yeter ama sende haklısın fazlası zarar tabı eşin bısey dıyor mu
0 oy
(770 puan) tarafından
Çok haklısın bizde memleketteyken bide iki ailede orda bı birine gdiyorduk bı öbürüne gına gelmişti tayinciyiz uzaktay smdide özlüyorum ama kafamız rahat oraya gittik öbürüne gitmedik derdi yok bize gelin vize nye gelmedinz diyen yok
0 oy
(3,034 puan) tarafından
Her aradıklarında açmasan. Sonra arayıp müsait değildim falan desen. Yada şimdiye kadar seni çok üzmüşler sende açık açık söyle. Evlenirken nasihat ediyordun tadında gel git diye şimdi kıymete mi bindim de.. valla sana yaşattıları hiç normal şeyler değil. Bence şuan yüzlerine baktığına şükretsinler. Bence evliliğine dr dahil olmalarina müsade etme. 

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 809 göst.
0 oy
32 cevap 1,517 göst.
13 Temmuz 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+3 oy
29 cevap 569 göst.
1 Mart 2022 Diğer kategorisinde Anne.adayii (804 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 172 göst.
15 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu