0 oy
812 göst.
Aile kategorisinde (1 puan) tarafından
Arkadaslar benim annem 48 yaşında ve 23 yıldır anneme hem pskolojik hem fiziksel şiddet uyguladı ben 23 yaşındayım ve annemin 2 ablam bir erkek kardeşimin bile pskolojisi bozuk şuanda hepimizin öfke problemi oluştu çünkü biz bebekligimizden beri gözlerimizin önünde annemi hep dövdü hep şiddet uyguladı ödümüz kopuyordu kavga sebepleri neydi peki tabikide aldatma annemi gider başka kadınla aldatırdı ve eve gelirdi içkili şekilde annemi döverdi kan çıkardı ve bu yaşına gelmiş annem.hala aynı kadınla konuşuyor ve annemin yanında o pislik kadınla mesajlasiyor ve annem bunu anlayıp surat yapınca hemen üste çıkmak için bahane arayıp kavgaya çeviriyor ve yine fiziksel şiddet uygulayarak yolun ortasında dun annemi dövdü az önce de mutfağa geldi üç kız ve 1 oğlunun yanında yine annemi dovmeye anneme çatmaya çalıştı ve çocuklarının yanında igrenc laflar söyledi (ben o karıyı getircem sizin yanınızda s**kcm dedi igrendim resmen şok oldum ve daha neler neler ve bu bir kez iki kez değil tam tamına 23 yıl böyle sürekli bosancam bosancam diyerek.omur geçirdi annem o ne der bu ne der çocuklarım küçük diye diye ömür geçirdi annem çok çaresiz üç kız başındayız şuanda ne olacak nasıl olacak diye konuşuyoruz biz çocukları olarak o adamdan nefret ediyoruz ve annemin sonu ne olacak diye cesaret edemiyoruz . Bize akıl verin lütfen.ne yapmamız gerek ama şunu bilin ki bu adamın sonu ya annem.onu öldürecek yada babm denecek.olan insan 

19 Cevaplar

0 oy
tarafından
Sen kaç yaşındasın canım evli misin 
(1 puan) tarafından
Evliyim 23 yaşındayım ablam da evli ankarada oturuyor ablam ve ben kalktık geldik bayram görmesine 2 3 gün.kalip dönelim dedik ailemizle ama sağolsun kızlarım gelmiş diye sevinecek yerine resmen zehir etti yıllardır böyle
tarafından
Annene sahip çıkacak gücün var mı canım:((
(1 puan) tarafından
Benim olsa bile annem asla kabul etmez çok gururlu kadın minnetli yaşamaz ben minnet etmem ama eşim eder düşüncesiyle kalmaz benimle
-Reklam-
0 oy
(163 puan) tarafından
Polise şikayet edin şiddet uyguluyor diye
(1 puan) tarafından
Polis diyecek kanıt nerede mesela annemi geçen dövdü itekledi yere düştü kaldirima kanit yokbiz engel olduk. Bizim çocuklarımız da var zamanında bizim pskoljimizi bozdu şimdi de torunlarını pskoljisini bozma peşinde
(163 puan) tarafından
Canım zaten sık sık şiddet uyguluyormuş kameraya çekin biriniz caktirmadan zor değil bence
(1 puan) tarafından
Doğru soyluyorsun
(163 puan) tarafından
Anneniz yıllarca sizler için katlanmış o erkeğe (adam demek gelmiyor içimden) sizde anneniz için yapın bunu anneniz ne kadar gururlu olsa da bunları yaşamaniza değmiyor sahip çıkın kadına arkasında durun cesaret verin
(1 puan) tarafından
Işte korkumuz şu ben zorlada alsam yanına öyle bir insan değil gelmez biliyorum kendide korkuyor zaten korktuğun bazı şeyleri kendine bahane ettiğinden böyle sabretmiş susmuş sadece annemi boşanmaya ikna etsem bile babamdan korkuyorum annemi bulur birşey yapar diye
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Sonuć böyle kötü olacaksa kurtarmaniz lazim ama hepiniz kizsiniz nasil olacak ya evlenip birakir giderseniz kadıni tek mi yaslanacak ne yapacaksiniz
(1,737 puan) tarafından
O bekar olan ablan annenin ayaklari uzerinde durana kadar dayanak olsun . Ailede babaniza kafa tutabilecek kimse yokmu boşanma evresinde kollasin sizi.  Tak basina gecinebilirler
(1 puan) tarafından
Yok yok annemin ailesine hepimizin içinde küfür ediyor anneni böyle yaparım babanı  kardeslerini böyle yaparım deyip duruyor kimseden korkmaz zaten çok iri bir insan ne şiddet yönünden korkar nede başka şekilde korkar o imkansız ama söylediğin mantıklı işte sadece korkuyoruz
(1,737 puan) tarafından
Korka korka annenizi kaybedekceksiniz. Ben pek empati yapamam annesiz buyudum ama siz uzulursunuz sonra. Bence bir 10 bin tl kadar birikim yapip cekin ordan annenizi .. baban isteyken cekin nakliyeyi kapiya evin yarisini alin goturun yeni ev tutun annene kucuk bir ev ablanda var nasil olsa ikametide tasimayin sakin tasinacagi evin elektrik su aboneligini damatlardan birinin ustune yapin ki anneni bulamasin.. bir guzel de simdilk sigortası olmayan iş bulun kayda gecmesin adresi baban yine bulamasin. Farkli bir sehirde bile daha mantikli yeni bir hayat kurmasi ama tasinmadan once tasinacagi yere yakin işte bulmak gerek yani evi tasiyip ertesi gun işe gidecegi bir duzen kurmaniz lazim
(1 puan) tarafından
Babamin işi yok emekli evde bazen kahve gidiyor 1 2 saat hep evde o eşya alma durumu olamaz nakliyeci bile yok kasabada oturuyoruz ama diğer söylediğin herşey o kadar mantıklı geldi ki çok teşekkür ederim bu yorum beni çok rahatlatti çok teşekkür ederim
(1,737 puan) tarafından
O zaman 2. El letgodan  sahibinden.comdan ucuz yollu mobilya alabilirsiniz. O şekilde ev duzebilirisiniz.  İlk basta yatak kap kacak olsa gerisini bir sonraki ay duzebilirsiniz kirasi ucuz olan bir yerden tutarsiniz evi. Bu arada annen suanki evinden ikametini almasin baska yere kaydirmasin Boşanma davaai acarsanizda eve kagit gitme gelme derdi yok e devletten uyap sisteminden takip edersiniz davalari ..  Birde barodan ucretsiz avukat tutarsiniz o takip eder  devlet veriyor avukati param yok diyince.
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Çok mu zor sizin için en kötü üçer ay yanımızda idare etmek annenizi 
(1 puan) tarafından
Annem çok gururlu bi insan asla asla kalmaz minnet etmez öyle olsaydi çoktan babasının evine giderdi zaten ama gitmedi hep bu benim imtihanim sabredeyim dedi durdu 23 yıl geçti bu söylediğim en basit örnek daha neler beler var
(13,202 puan) tarafından
Bunu kıracak insanlar sizsiniz baba evine sığılmaz çocuk evine sığılmaz nereye sığacak? En olmadı üç kardeş gider bölüşün ev tutun. Yazık insana
(1 puan) tarafından
Güzel kardeşim ben ve ablam evliyiz diger ablam da bekar bi tanede erkek kardeşim var 14 yaşında her neyse ben ve ablam bakamayız evliyiz bakamayız derken annem.bizzimle yaşamayı kabul etmez asla diğer ablamda 25 yaşında beraber ev tutun ayrıl ablam çalışsın asgari ücretle gecinirsiniz dedim ama kabul etmiyor ve şuanda kadın cinayetleri var boşanıyor boşandığı eski eşi öldürüyor kadını tahammül edemez annemi bulur birşey yapar diye cesaret edemiyor7z
(13,202 puan) tarafından
Bebeğim böyle durumda başlarım anamın gururuna kardeşimin okuluna siz kendi üstünüze yük almak istemiyorsunuz başta onu kabul edin. Ondan sonra onu ikna edin boşanmaya... Bacılarıma bile sormam alırım bakarım anamı.
(1 puan) tarafından
Benimde eşimle sorunlarım var çok da iyi sayılmaz aramız ben şuanda kaynım eltim kaynanam kaynatamla kalıyorum benim kendime ait evim eşyam bile yok annem bunu bildiği için gelmez asla zorla kolundan tut yine gelmez biliyorum çünkü ama annem boşanmaya ikna olsa bile babamın sonradan onu bulup birşey yapacağından korkuyo çünkü annem o şuanda aciz hiç birşey yapamaz bana muhtaç gibi görüyor o yüzden cesaretleniyo sürekli bisan bosan deyip duruyor biliyor annem boşanamaz bir şey yapamaz diye ama Şimdi bakıyorum annem boşansa by sefer kendine yediremez evde tek.kalsa kafayı yer annemin yerini bulur öldürür çok duyduk haberlerde çünkü insan korkuyor anladın mı o yüzden bu postu açtım çaresisiz diye
0 oy
(153 puan) tarafından
Benim annem şubatta boşandı 23 sene babamın o kadar kahrını cekriki kayni yani amcam olacak ada bile annemi dövdü kalkıp bir kere birsey demedi anne kardeş bulunmaz karı bulunur derdi İnternetten kadına para bile yolladı annemler evde açken şimdi ortada kaldı kimsenin evine gidemiyor bana geliyo arada bende artık almak istemiyorum çünkü eşime sürekli annemi dövdüğünü bogdugunu anlatıyor bu sefer esim biz kavga edince döverim ederim demeye başladı babamda olsa huzurumu bozamam evde 3 küçük kardeşim var 22 yaşında olan kardeşim artık psikolojik olarak çöktü bayram günu kuzenime demiş en son canıma kıyıcam hergun arayıp saçma sapan konuşuyor annem işten eve geliyor senin annem birini buldu geberticem diyi ev babamın annemi evden kovuyor sonra kalkıp evden çıkarsa kezap aticam diyor 6 aydır hepimizin psikolojisi bozuldu şikayet ettik hiçbir şey yapmıyorlar amcamı aradım babamla annem amca çocuğu dedim siz insan mısınız 1 amcanizin emanetine sahip bile çıkamıyorsunuz tüm sülale artık babamdan bıkmış durumda sürekli gidip annemlerde kalmaya calısıyo sonrada kalkıp kalamiyinca kavga çıkartıyor o kadar kötüyüz ki anlatamam ilk defa bu kadar içimi döktüm 
(1 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Canım kardeşin neden öyle söyledi ki annen babanı mı aldatıyor ben anlamadim orayı tam olarak
(153 puan) tarafından
Hayr cnm babam kafasında kuruyor sürekli beni kesin aldatıyor o yüzden benle tekrar birlikte olmak istemiyor falan diyo kardeşimi çok bunalmış babam 20 yaşındaki çocuğun boynuna 50 milyar borç bıraktı hem onu ödemeye çalışıyor hemde babamla uğraşıyor rezil olduk herkese o yüzden bunalıma girmiş
0 oy
(1,737 puan) tarafından

image

image

bir avukata danisin belediyeden maddi destekte alin
(1 puan) tarafından
Cok sağol resimler atmışsın ama Şimdi tek korkum şuanda kadın cinayetleri var boşanıyor boşandığı eski eşi öldürüyor kadını tahammül edemez annemi bulur birşey yapar diye cesaret edemiyoruz
(1,737 puan) tarafından
Canim bu sekildede ölecek diyorsun ? Yani her iki turlude ölme ihtimali varsa bari son günlerinde dayak yememiş olur kadin diycem artik öylede ölür böylede ölür diyorsun .. ya hicbirsey yapmayacaksin adamin elinde kalip ölecek yada birseyler yapip gelene razi olacaksin biz cabaladik olmadi diyeceksin .
(1 puan) tarafından
Cok haklisin inan ki kafamız artık çalışmıyor öyle kötüyüz ki herşeyi düşünür olduk mantıklı düşünemedigimiz için zaten açtım bu postu akıl verin diye ve sağol çok doğru soyledin en azından doğru düşünebiliyorum sayenizde
(1,737 puan) tarafından
Rica ederim canm. Vallahi zor ben annesiz büyüdüm ama cok sukur halime . Sizde annesiz kalmak istemiyorsaniz birseyler yapmalisiniz.  Biseyler sormak istersen yazarsin canim. Ben boyle konularda uvey anne oz baba zordu kendmi koruma kollama yeni duzen kurma vs. Bunlari erken yasta ogrendim.  Ha birde şu var . Saglik ocagindan hasta gecmissi paylaşmak yasak ama ben babamlardan ayrilinca saglik ocagi tanidikmis şu hastanede kan vermis flan die soylemis uvey annemlere  .. insallah aile hekiminiz guvenilirdir. Normalde paylasmak suc ama benim baba aile hekimiyle samimiymis o soylemis hangi semtte oldugumu..
0 oy
tarafından
Anneniz ayrılsa bundan iyi yaşar en azından bu igrencliklere katlanmaktan kurtulur.Dedenizin maaşını da alır hem kimseye iht olmaz biraz kadın kendisini toplar 
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Butun kardesler bir olup annene bi ev acin babandan uzaklastirin yeriinidw bilmedin babsn bosansinlar nssi buna izi  veriyosunuz hepiniz bur olun durun karsisonda
0 oy
tarafından
Al birini vur ötekine bizimkide hemen hemen aynı içince yapardı içkiyi bıraktı çenesine vurdu ondan sonrada annen gibi ha bu gün bırakıcam ha yarın bırakıcam diye 30 yıl geçirdi annenin kendini düşünmesi lazım elaleme değil kendilerini düşünseler bu gün hala çekiyor olmazlardı 
0 oy
(734 puan) tarafından
Ben bu hikayeyi biliyorum bütün cesaretlerini toplayıp valizleri alıp o evi terk edecekler.Tek kalacak baban.onlarda ayrı ev tutacak beraber yaşayacak pesinede boşanma davası açacak.Yeni evinde huzurla oturduğu zaman anlayacak ne kadar doğru karar verdiğini
0 oy
(147 puan) tarafından
Benim babamda eskiden çok döverdi annemi.tabi sonra sonra biz büyüdük diye korkup dovmemeye başladı.    Bi on yıl önce bi kadınla konuşmasını yakaladık. Kapı önüne koyduk . 
0 oy
tarafından
Annenin yaşi çok genç daha boşansin sizde destek olun eli ayagi tutuyor sonucta oda çalişsin erkek kardeşin bekarmı  canim bekarsa oda annenle kalsin oda çalişsin gül gibi gecinir giderler kurtulsun o erkek musvetesinden  o baban olacak pislikte gitsin konustugu karilarin yanina onlarada aynisini yapsin bakalim bu kadar sene kabul edeceklermi kim ne der diyede bakmasin millet neler yapiyor kimse bisi demiyor Allahım butun kadınlarin yardimcisi olsun 
0 oy
tarafından
Siz kocaman olmuşsunuz bir de oğlan varmış. Babam anneme bir kötü söz söylese hepimiz ona dikleniyoruz bı kere el kaldıracak oldu erkek kardeşim 1

Öldürecem onu diyordu gözü dondumustu babam evden kaçtı gitti. Bı daha öyle bişey yaşanmadı. Siz neden sert cikmiyorsunuz Allah bildiği gibi yapsın böyle baba mi olur koca mi plur insan mı olur 
0 oy
tarafından
Bnm annem de çekti vaktinde şimdi babam anama muhtaç .sesini çıkarmaz.Allah biliyor böyle erkekler cehennemlik.
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Canim bosanirsa öldürcek diye korkuyosun ama bu sekilde de oldirecek diyosun..bnce kurtarin o kadini yazik..kalsin tek basina..annen de kadin siginma evine yerleşsin..orada adres bilgisi verilmiyo diye biliyorum kimseye..
0 oy
(4,584 puan) tarafından

Polise gitsin darp raporu alsın. 

Ayrıca millet ne derse desin. Böyle ömür geçmez. 1 sene konuşurlar, 2 sene konuşurlar sonra fa alışırlar ki konuşsalar ne olacak, burda annen suçsuz? Mutlu bir hayatım olsun ama millet arkamdan konuşsun, mutsuz olacağıma daha iyi değil mi? 
0 oy
tarafından
Ben annemin dilekcesini internetten baktim elimle yazdim gittik verdik 1 gunde bosandi babamdan kurtulduk ve onsuz harika bir hayatimiz var
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Benim annemde boşandı keşke annende kurtulabilse o serefszden kusura bakma o cümleden sonra normal olduğunu düşünmüyorum o iki ayaklınin. Annenin geliri var mı kendine bakabilir mi

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 595 göst.
0 oy
0 cevap 111 göst.
+1 oy
16 cevap 431 göst.
29 Nisan 2023 Aile kategorisinde Saliha22 (660 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 257 göst.
26 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde smyraksmz (76 puan) tarafından soruldu

380,041 soru

11,376,413 cevap

34,861 kullanıcı

...