0 oy
1,583 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,882 puan) tarafından
Evet böyle ciddi bir konuda post açacağım aklıma gelmezdi gerçekten. Arkadaşımın 4 aylık bebeği var hala kafasını tutamıyor kucağına aldığında kolları bacakları yeni doğmuş gibi sallanıyor öyle pek bir elini kolunu oynattığı da yok yattığı yerde duruyor sadece. Aklına getirmek bile istemiyor ama bu durumun normal olmadığını da biliyor benim 2 aylık oğlum ondan büyük duruyor yani olabilir mi böyle bir şey ya da belirtisi ne bu hastalığın 

40 Cevaplar

0 oy
tarafından
Olabilir tabii ki,madem bunların farkında neden doktora gitmiyor?
(1,882 puan) tarafından
Korkuyor çocuğuna konduramıyor her çocuk farklı diyor
tarafından
Korkmasini anlıyorum,Allahta göstermesin hiçbir çocuğa inşallah ama erken tanı hayat kurtarır.belki derecesi farklı ya da ne bileyim ona göre kampanyası erken başlarsa süresi daha da uzun sürer.boyle çocuğunun geleceği ile oynuyor sanki
(1,882 puan) tarafından
İşte gel de anlat kolay değil bir anneye bunu kabul ettirmek yani ihtimal bile vermiyor ki gidip test yapalım
tarafından
Allah korktuguna uğratmasin inşallah
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yaşıtlarından geri kalma

kas güçsüzlüğü

baş tutamama

emerken beslenirken zorluk

sesin cılız olması

öksürüğün zayıf olması bunlar sadece ön belirtiler kan ile koyuluyor teşhisi 
tarafından
Tabiki değil eltimin oğlu ilgisizlikten 9 aylıktı çocuk kafasını tuttuğunda elini kolunu hareket ettirdiğinde o kadar tepkisizdiki doktorlar görmüyor bile dediler bütün testler yapıldı sma içinde bakıldı akraba evliliği olunca ama bişey çıkmadı ilgisizlik dedi doktor
(1,882 puan) tarafından
Yaa ondan da mı oluyormuş. Evet çok ilgisiz 2 yaşında bir oğlu da var onunla uğraşmaktan çocuğu emzirip bırakıyor başka bir şey yapmıyor bütün gün beşikte öyle duruyor çocuk
tarafından
O yüzden de olabilir o zaman canım ama yinede kesin tanının konması gerekir
(341 puan) tarafından
Ay nasil o kadar ilgisiz kaliyo anlamaidm hic mi sevmiyor vakit geçirmiyor
tarafından
Eltim bırakıyordu bi doyurmak için alıyordu yattığı yerden bir tane daha doğurdu sonra oda aynı diğer ikisi izin vermedi bu sefer onunla ilgilensin
0 oy
tarafından
Doktra gitmedimi 

Bazı bebekler sakın oluyor ama kafa tutmaması faln sıkıntı topuk kaninda çıkıyor galiba 
(1,882 puan) tarafından
Topuk kanı temiz gelmişti ve duyacağı şeyden korkuyor o yüzden gitmiyor ben de çok ısrar ettim de her çocuk farklı vs diyor
(6,441 puan) tarafından
Sende ısrar etme canım son kez söyle korkusunu anladığını ama çocuğunun hayatını tehlikeye attığını falan giderse gider ama rabbim korusun bişey çıkmasın ama sorumsuz yani bak ben burada otizmi okudum hemen panik oldum acaba diye yani korkunun ecele faydası yok gidip testini yapacak bide diğer yorumlarda okudum bebekle niye ilgilenmiyor biri ilgisiz oluncada olur yazmış emzir bırak olur mu hiç
0 oy
tarafından
Bunu burada bilemeyiz yani burada kim ne söylese Doğru olmayabilir kesinlikle bir doktor muayenesi ile anlaşılır
(1,882 puan) tarafından
Belki çevresinde gören bilen varsa başka belirtisi var mı sadece bunlar mı onu merak ettik
tarafından
Eğer böyle bir şüphesi varsa kesinlikle en kısa sürede doktora götürsün Ay Allah'ım iyi sonuçlarla karşılaşsın inş
(1,882 puan) tarafından
Sonucu alamam diyor korkuyor
0 oy
tarafından
Sadece sma değil başka bir kas hastalığı da olabilir mesela benim kuzenimin oğlu prader willi sendromu ve anlattigin şeyler onda da vardı emme refleksi var mi bu arada aşağıda bir yorumda topuk kanı temiz geldi demişsin kuzenimin oğlunun da bütün kan sonuçları temiz çıkıyordu ama çocukta bir sıkıntı olduğu belliydi genetik test yapılması lazım kan sonucuyla çıkmıyor 
tarafından
İnşallah aynı hastalık çıkmaz gerçekten çok zor Rabbım yardımcısı olsun
(1,882 puan) tarafından
Aminn inşallah teşekkür ederim ♥️
tarafından
Bu yazdıklarımı okut lütfen çünkü belirtiler çok benziyor
(1,882 puan) tarafından
Hepsini okutucam aklı başına gelsin artık insan rüyasında görünce kendine gelemiyor nasıl göze alıp da bir şey yapmıyor anlamıyorum ben olsam şimdiye 40 kapıya değnek vurmuştum
tarafından
Nasıl bir psikolojide bilemeyiz canım Rabbım yardımcısı olsun
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Canım bunu bizler bilemeyiz eşim araştırma hastanesinde  çalışıyor doktorlar bile öyle testlerle tanı koymakta çok zorluk çekiyorlar yetkili bir araştırma hastanesine gitsinler altında mesela bazen sma cikmiyor başka genetik hastalıklar çıkıyor belki erken tanı ile tedavi olacak birşey  yada  başka kas hastalıklarıda olabiliyor şehirlerinde bulunan üniversite hastanelerine başvurmalarını tavsiye ederim ne kadar erken tanı bebek için önemli Allah göstermesin sma bile olsa kampanyaları erken başlar 
(1,882 puan) tarafından
Ben de gidelim diyorum da kabul etmiyor en son işte başka belirtisi olabilir mi diye sormak istedi belki ikna ederim bunları okutursam
0 oy
(1,766 puan) tarafından
Bu belirtiler oluyor genellikle.ama belki başka bir sebeb de vardır. Doktora götürsün ne kadar erken o kadar iyi
0 oy
(3,364 puan) tarafından

Korkutmak istemem ama bence doktora götürsün kampanyası erken başlar oyle bir durum varsa

image

image

0 oy
(2,797 puan) tarafından
Allah korktuğuna uğratmasın inşallah ..
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Canim illa sma olacak diye bi şey yok bu tarz başka rahatsızlıklar da var arkadaşın göz göre göre ihmal etmesin çok zor bi durum tabi insan konduramaz ama belki tedavi gerekiyorsa gec kalıyor su an
0 oy
(770 puan) tarafından
Olabilir artık kaldırması lazm kafasını nefes almakta da zorluk çekiyor o bebekler ama smanin çeşitleri var kan testiyle bakılıyor biz Kızılay'a kan gotrmustuk ama o zmn byle herkese yapmıyordu devlet smdi nasıl blmiyorum biz kendimiz para vererek yaptırdık 
0 oy
(5,954 puan) tarafından
Ne alakasi var  hemen smi yapistirmayin topuk kani alınmadımi bebekden sonuclarinda çıkmıştır allah korusun  kasları zayıftır  her bebek kg lu yapılı olcak diye birsey yok  senin oglun 2 ayliken iridir  digerinin zayif doğmuştur minyon bebektir 

Dr diye birsey var aylik kontrole gitmiyormu 6 aya akadar duzenli birseyi olsada olmasa götürdüm gelisimi kg boy sagliklimi diye  

Kendi kendinize doktor olmussunuz hemen  şühpeler hemen karamsarlik burda kimse dr degil cok korkan anne bu zamana kadar bin kere götürür sende burda soracağına de götürmesini icinin rahat etmenisi söyler

Burdan aldigin yorumlarla ilerleme olmaz..
(1,882 puan) tarafından
Canım kusura bakma sen yaptığın her yorumda konu ne olursa olsun linç ettiğin için okumadım bile hadi kolay gelsin sana
(5,954 puan) tarafından
İsine gelmedi profesör happymommy :)
(1,882 puan) tarafından
Yoo işime gelmedi değil nerde yorumunu görsem linçlemiş oluyorsun. Kadıncağız korkuyor ikna edemedim götürmeye başka belirtisi var mı diye merak ettik sorduk, bir çok kişi de yazmış zaten belirtilerin benzer olduğunu kendisi de okudu götürmeye karar verdi olan bu yani kimse kendi kendine tanı koymuyor farkındaysan şüphelenip belirti sordum olabilir mi diye
(5,954 puan) tarafından
Böyle dr olaylari burda hele ki ciddi bir sağlık sorunu şüphesi  beklesi hata erken tanı erken tedavidir  ..

Olumsuz yorumlarim da  inandırıcı gelmeyen şeylerdir linç  tayfasi gormemissin sen negatif birisin..
0 oy
(27,340 puan) tarafından

Beklemesin götürsün ya kiyamam

0 oy
(17,659 puan) tarafından
Lütfen ihmal etmesin hemen doktora götürmeli erken tanı çok önemli 
0 oy
(8,778 puan) tarafından
Öncelikle doktora götürmesi şart olabilirde olmayabilir de ama en önemlisi ailede böylesi var mı genetik faktör ilk önceliği 
0 oy
(1,157 puan) tarafından
4 aylık olana kadar en az 3 defa aile hekimi çağırıyor aşısı kilosu ve boyu için . Gözlemleri yapan ebe ya da hemşire fark etmemiş mi

Ki
0 oy
(1,405 puan) tarafından
kalbim acıdı resmen. yani giturmeyince engellemiş mi oluyor bu durumu. anlıyorum zor ama en azından geç kalmasın. Rabbım şifa versin inşallah 
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Annesi ikna olmuyo baska tanidik yokmu babasi evine gelen bi baska akraba belliki anneyle olacak iş degil 
0 oy
(12 puan) tarafından
En büyük belitilerden biride dilde segirme olmasidir.
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Canm olebir ihtimal varsa bu bebeğin düzenli her ay aşısı her ay doktor kontrolü yokmu aile goturmuyormu götürünce doktorlar muane etmiyormu anlamadım ya arkadaşında sıkıntı var ya doktorlarda 

Ben kızımı düzenli götürdüm doktor o kadar inceliyordu ki sağlam kızıma down sendromu dedi düşün yani 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 86 göst.
25 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Elifelaemir (288 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 298 göst.
24 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yaprak-13 (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 345 göst.
24 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Miniminnaķ (2,870 puan) tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 201 göst.
19 Ağustos 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Beden dili (4,698 puan) tarafından soruldu

378,380 soru

11,325,774 cevap

34,778 kullanıcı

...