0 oy
100 göst.
Diğer kategorisinde (5,272 puan) tarafından
Kizlar gebe bolumumde bu ara hep bu sikayetle post aciliyo bende 33 haftalik gebeyim bnm bebegimde de varmis bi sorunmu yoksa tesadüf mudür

5 Cevaplar

0 oy
(4,290 puan) tarafından
Benim kızımda da var daha önce yazmıştım hatta
(5,272 puan) tarafından
Evet canm yazmistin gebe bolunde de cok denk geliyorum
-Reklam-
0 oy
(7,981 puan) tarafından
Benimde oğlumda vardı doğumdan sonra düzeldi korkma inşallah düzelir bazende doktorlar yanılıyor 
(5,272 puan) tarafından
İnşAllah canm
0 oy
(162 puan) tarafından
Doğduktan sonra iylesir merak etme bizim iki böbrekte vardi şuan 9 aylık 7 aylığa kadar ikide iylesti çok sukur
(5,272 puan) tarafından
İnşAllah canm korktum valla
(162 puan) tarafından
Korkma yaa bana neler neler dediler bobregi geniş ense kalınlığı var down olabilir denildi sıvı istesi iki çocuğum gayet sağlıklısı bunds boyle söylemişti valla doğdu çok şükür bı sıkıntı yok biz cok korktuk sgladik ama sağlıklı doğdu sadece kalbinde 2 mm bı genişlik var oda takipteyiz oda inşallah iylesir
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Anne karnındaki bebeklerde hep rastlanan bir durum aslında bu ve genellikle doğumdan sonra da gecen8bir durum büyük kızımda ve oğlum da da oldu böbrek genişlemesi doğumdan sonra ilk altı ay düzenli kontrole gittik ki zaten ikinci üçüncü kontrollerde bir sıkıntı kalmadığını söylediler bir yasa kadar da kendiliğinden düzenliyormuş erkek çocuklarında yeni doğan sünnet-i öneriliyor bu gibi durumlarda takiple beraber kız cocukalrinda da sadece takip ediliyor büyüme geçerken genelde idrar yolu enfeksiyonu olur bebekte bunun onu ne geçmek icin de bol sıvı alması lazım bebeğin ac kalmaması lazım o hatayı ben büyük kızımda yaptım sütüm hemen inmedi iki gün memeyi bırakır biberon alırsa diye mama vermedim ama işte cahillik şırınga ile vermek hiç aklıma gelmedi velhasıl idrar yolu enfeksiyonu oldu ki biz bunu  birde çok geç fark ettik üç kez tekrarladı ama oğlumda hem erken doğdu meme alamadı hemde böbreklerde sıkıntı var di direkt mamaya başladım sutu bir ay kadar sağıp verdim sonrada kesildi derken hiç sıvı kaybı yaşamadığı için enfeksiyonda olmadı şükür suan da ikisininde hiç  bir sıkıntısı yok büyük kızım 7 yaşında oğlum 1.5 yaşında 
(5,272 puan) tarafından
Allah bagislasn canm bnde dogdugunda su versem arti emzirme olur mu
(4,426 puan) tarafından
Su değil canım yeni doğan bebeklerin midesini yersiz şişirir su bol bol emzir suyun yetmediği yerde azar azar mama ver kaşıkla ya da şırınga ile önceliğin hep emzirmek olsun ama illakide anne sütü diye de diretme diyorum ya baktın yetmiyor mama ver bir şeycik olmaz allahın izniyle
0 oy
tarafından
Erkek bebeklerde bu daha çok görülüyor büyük bir yuzdeyle doğumdan sonra geçiyor. Hani çok nadir devam ettiği oluyor. Fazla stres etmeye gerek yok. 
tarafından
Bizde de vardı geçti bir sıkıntı yok.

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 171 göst.
22 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde ozkisikbb (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 134 göst.
0 oy
6 cevap 114 göst.
29 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Istanbullu 34 (5,272 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 508 göst.
11 Mart 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde cansu28bado (425 puan) tarafından soruldu

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı

...