0 oy
505 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (425 puan) tarafından
kızlar benim bebek kilo almamış 30 haftaligim 1250 nasil kilo aldirabilirim 

28 Cevaplar

0 oy
(3,276 puan) tarafından
Kasar 

Meyve sebze

Kuruyemiş

Kabak çekirdeği 

Ben hamileyken çok yiyemedim yemek bile yiyemedim son ay alsın diye yedim o almamış ben almışım hep kiloları
(3,276 puan) tarafından
3,350 36 haftalık hamileyken doktor 4,5 5i bulur dedi ama 17 18 kilo aldım ben
(425 puan) tarafından
ben 5 kilo almisim
(3,276 puan) tarafından
Ne güzel canım ben toplam 30 kilo aldım
(425 puan) tarafından
güzelde bebegim zayif iste
(3,276 puan) tarafından
Ultrasonda değişiklik gösterebilir canim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kaşar muz maden suyu 
(425 puan) tarafından
3unude yiyorum  ama
tarafından
32den sonra kilo alıyor dedi doktor canım 37haftada doğurdum 3.225 gram 52 cm doktor dursa 4u geçerdi dedi ama bu bebekle alakalı biraz da hep iri bebek diye geçiyordu benim sıpa genetik faktor de önemli sağlıklı olsunda varsın kilosu olmasın
(425 puan) tarafından
sağlıklı çok sukur bi skntimiz yok  ama ben triplere giriyorum neden diye bu saatte oldu buna taktim.kafayi
tarafından
Ekşi artı 400gram oynuyor ultrason doğru bile olmayabilir o ya bı gün önce kontrole gittim 2800 dedi bı gün sonra doğdu 3225 bakış açısından bile değişiyor boy kilo takip canını sıkma
0 oy
(17,721 puan) tarafından
Süt peynir kuruyemiş yogurt ben tost çok yerdim bunları tüket sürekli 3 kilo bebe doğurdum :) 
(425 puan) tarafından
yiyorum bende niye kilo almamış boyu iyi ama kilosu az
(17,721 puan) tarafından
Allah Allah sürekli ye kız alır ya
(425 puan) tarafından
şimdi bisey okudum 30 haftalıkken 2 kiloymus birinin bebegi cok korktum
0 oy
tarafından
Her sabah elma ve süt ile beslendim meyvesinden tut kuru yemişine eşim sürekli kuru incir hurma yedirirdi oğlum 3 450 doğdu 
0 oy
(2,878 puan) tarafından
Vitaminlerin var mı canım doktor yazıyor ya kullanıyorsan düzenli kullanmaya dikkat et bebeğin kilo almasında çok etkli oluyor
(425 puan) tarafından
kullanıyorum 3 tane ilac demir folik asit vitamin hergun iciyorum
(1,272 puan) tarafından
Sayende ilacımı almadığımı hatırladım ya :D
(2,878 puan) tarafından
Hahaah koş iç :)))
(425 puan) tarafından
:D iyi bari bi ise yaradim gece gece
(1,272 puan) tarafından
:D :D içtim sağolun hep var olun :)
0 oy
(195 puan) tarafından
Bildiğim seyleri yazim canim kaşar peynir muz süt yoğurt pekmez cok yedim 4 kilo falan pekmez yemisimdir erken dogum riski vardi diye 39 haftalik 3 kilo dogdu oglusum cok şükür idaeldi yani  
(425 puan) tarafından
valla 30 haftaligim 1250 bebek nasil kilo almadi anlamadım
(195 puan) tarafından
2  buçuk falan olur bilmiyorum ama korkma canim benim büyük oglum 1 900 gramdi 34 hagtalikti dogdugunda  simdi 7 yaşında oglusum cok şükür iyi yaşıtlarıyla ayni  korkma yani bundan sonra kilo alir yediklerine dikkat et kilo yapacak seyler ye ilaclarjni da kullan mutlaka her sabah ac karna olan cok iyi
0 oy
(204 puan) tarafından
Hic ne yesemde kilo alsa derdine dusmedim canim ne istese yedim 3.550 dogdu kizim 
0 oy
tarafından
Kuzum her gün tost yedim (kaşarlı) kefir içtim kuruyemiş ve muz yedim ama en çok kaşar 3600 doğdu kızım 
(425 puan) tarafından
sabah kaşarlı tost yanina muz yiycem hergun bide boyle deniyim  suan bile yiyebilirim ama migdem yaniooooo
tarafından
Mide yanması için şurup var gaviscon Dr söyle yazsın
Kefirde iyi gelir yanmaya
0 oy
(4,146 puan) tarafından
Kasar peyniri, muz ozellıkle, ceviz, kuruyemıs, Süt, yogurt, pekmez. Meyve yerdım. Kızım 3.900 dogdu masallah. Oglum da da bunlardan yedım, ekmek Hamur yemedım. Toplam 8 kilo aldım hamilelik boyu. vitaminli seyler yedım. 3. 600 dogdu ama 15 gun vardı doguma suyu az kaldıgı ıcın aldılar hmn, zamanında dogsaydı 4 e yakın olurdu. 
0 oy
(26 puan) tarafından
Bence gayet normal 1230 Du 29 +2  iken benimki yoğurt pekmez peynir yumurta tükettim diğer yediklerim normaldi kuruyemiş fln tüketmedim evdeki olanlardan idare ettim
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Soda ve muz 
(425 puan) tarafından
herkes soda demiş soda ne alaka anlamadim nesi bebeğe kilo aldırıo
(7,441 puan) tarafından
Tam olarak kilo olarak değilde kemik gelişimini destekledigi için dolaylı yoldan yani benimde 30.haftada bebek kilisu gerideydi doktor soda muz dedi 10 günde hemen normale döndü kilosu
0 oy
(52 puan) tarafından
Benim bebeklerim hep zayif oldular bu hamileliğimde hep kaşar peynir sade maden suyu karüzüm yedim ama çoğu kaşarpeynir bitiği gibi alirdim 27000dogdu yavrum
0 oy
tarafından
Kuruyemiş 

Ceviz

Kaşar 

Kuru meyveler 

Taze meyveler özellikle muz hergün yerdim 

Süt de kilo aldırır ama ben hiç icmedim sevmiyorum 

Oğlum 3.250 51 cm doğdu 

Kızım 3.800 52 cmdoğdu 
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Muz kaşar kuruyemiş meyve et 
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Sabahlari mutlaka haslanmis yumurta tahin pekmez kasar peynir muz sut kuruyemis ama yedigin kuruyemis çig olacak.kavrulmamis ben ogluma hamileyken calisiyodum kahvaltimi ogle aksam yemeklerimi duzenli yiyodum 3 kilo 880 gram dogdu kizimda evdeydim dikkat ettim diyemem 3 kilo dogdu
0 oy
tarafından
Muz çiğ kuruyemiş  
0 oy
(26 puan) tarafından

Peynir

Kaşar

Ceviz

Yoğurt 

Süt

Muz 

Kuruyemiş 

0 oy
(5,721 puan) tarafından
Bebekler son aylarda kiloyu alıyor kilosu şuan bile iyi maşallah.. badem, kefir, muz, kaşar peyniri bunlar diye biliyorum. Sağlıklı olsun canim çok dert etme
0 oy
(2,838 puan) tarafından
Muz süt çikolata yedim bir hafta içinde 500 gram almıştı
0 oy
tarafından
Valla ilk 3 ay surekli kustum mide bulantisi yasadim ama sonrasinda yemeye baslayinca da gunluk normal yediklerimdi ekstra fadkli birsey yemedim. 3.410 dogdu bebegim. Ve 38 haftalik dogdu. Eger 40 haftayi

tamamlasaydi 4-4.200 olurdu dedi doktor 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 189 göst.
6 Ocak 2022 Aile kategorisinde Esra & (209 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 123 göst.
0 oy
5 cevap 100 göst.
28 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Istanbullu 34 (5,272 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 112 göst.