0 oy
147 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (130 puan) tarafından
nasil basladiniz kizlar oglum 2 yasinda bezi birakcam nasibse klozet kapagi aldik alistirma kilodu aldim akil verin bana heycanliyim

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
26 aylıkken bezi çıkardım başladık öncesinde anlattım da zaten. İlk uun ve 2. Gün akşama kadar altına yaptı her defasında anlattım eee oldu pis oldu kızım gel vs diye. Her saat de hadi tuvalete diye sıkmadım da. 3 saatte bir oturttum zaten yapmadı da . 2.gun akşam bir oturdu lazimliga o oldu. Lazimlikta alıştırdım şimdi klozete yapıyor aparatla.  Ne gece ne gündüz çok şükür bitti. Hasta olduğu zaman 2 kez gece kaçırdı sadece 
(130 puan) tarafından
evet ya istiyorum soyluyorum sana guveniyorum oglum yaparsin diye opuyo beni herseyden anliyolar konusunca insallah uygulama da kolay olur 4 aylik var bide bez masrafi yariya iner bize de :))
tarafından
Ya olur olur benimkilerin arası tam 13 aydı:)) bizde de bez masrafı çifttir canım. Bez masrafı bitiyor aktivite boya kalem defter masrafı başlıyor kuzum bitmiyor :) oyuncağı ona göre üstü başı öyle.  Biz b.ku yapıp baybay yapardık ben o yaparken hikaye anlatırdım bırak kızım evine gitsin kardeşine gitsin uyusunlar yazık özlemiş diye:)))
(130 puan) tarafından
cok ta guzel demi cok yorucu ama 2 tane tatli bebek olmasi cok guzel binlerce kez sukurler olsun hic takmiyorum artik yorgunlugu :)
tarafından
Evet birçok sorunu ben yaşamadım çok şükür. Öfke nöbetleri 2 yaş sendromu huzursuzluk hırçınlaşır vs bir dönem sadece küçük oğlumda sinir yaşadım 10 gün kadar sürdü yerlere kafa atıyordu:))) çok zor ama psikolojik olarak çok yıpratıcı fakat çok güzel. Şimdi birbirlerine arkadaşlar
(130 puan) tarafından
sagliklari yerinde olsun insallah ta hepsi gecer zamanla :)
-Reklam-
0 oy
(1,845 puan) tarafından
İlk başta mesela yarın 10 , 20 dakika bezleme artık tuvalete gidicez çişin gelince söyle bana de sonra götür oturt öğrensin. Altına yaparsa bezle geri ertesi gün yada bir kaç gün sonra tekrar aynısı yap 30 dakika mesela . Yine aynı şekilde oynayarak , gülerek öğret . Tekrar bezle . Ertesi günü yada bir kaç gün sonra daha uzun bir süreye geç . Ve yavaş yavaş başla artık . İlk bie öğrensin ne yapması gerektiğini . Ben böyle yaptım gerçekten etkisini gördüm . Bu süreçte tabi ki altına yapıcak ama kavraması için bol bol öğretmen ona zaman vermen gerekir . Dediğim gibi yaparsan çok yorulmazsin . Ve tabi ki her çocuk farklıdır . Zamanı gelmişte olabilir gelmemişte ona göre davranman işinizi kolaylaştırcaktır . Başarılar... :)
(130 puan) tarafından
hafi bakalim deneyeyim canim  sagolasin tuvalet kapisini susledim balonlarla hediye tlkutusu yaptim tombala gibi cisini yaparsa hediyr vercem tuvalet cikisi oda heycanli simdi goruyo hazirlik yaptigimi :)
(1,845 puan) tarafından
İşe yarar o zaman iyi düşünmüşsün umarım kolay olur herşey :))
(130 puan) tarafından
insallah canim :)
0 oy
(3,330 puan) tarafından

Klozet için kapak almıştım bende direkt sabah bezi çıkartıp başladım ilk gün akşama kadar 10 dk da bir götürdüm ikinci gün 15 dk da bir götürdüm üçüncü gün kendi söylemeye başladı şans eseri çişini yaparken kakasını da yaptı o sırada korktu ama hop oldu dedim ona da alıştı şimdi bile ve ne zaman yapsa aha hop oldu diyor ☺️

Çok korktum alışması uzun sürer diye ama çok şükür 3 gün içinde alıştık 
(130 puan) tarafından
insallah bizim de kisa surer canim icimde oyle bi his var oglum buyuk tuvaletini klozete yapiyo alisti kabizliktan ama beze de yapiyo tabi hayirlisiyla atlatalim insallah
0 oy
tarafından
Bende istiyorum oğlum iki yaş dört aylık herşeyi konusur anlar ama tuvalet konusunda konusmama dahi müsade etmeden konuyu değiştirip kaçıyor girmiyo bile tuvalete. 

Henüz hazır değil çok üstüne gitmek istemiyorum bende bakalım hayırlısı
(130 puan) tarafından
ne zaman isterse canin olmafi yavas yavas denersin ben baya hazirlik yaptim cok hosuna gitti susledim ebeveyn banyosuni minik arabalar cikolata kutusu yaptim kapali tombala gibi cisini yapinca da vercem yapmazsa da :)
0 oy
tarafından
Bezi gece yatarken sakın takma Alez al çişini yapsa da bez takma sık sık lazimlikla çişini yaptır 
(130 puan) tarafından
alistirma kilodu aldim onu giyrieyim dedim gece yatrken baglamicam bez bi kere de atayim diye dusunuyom
tarafından
Aynen onu bile bağlama sık sık tuvalete götür zamanla öğrenir
(130 puan) tarafından
insallah canim

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 208 göst.
5 Haziran 2022 Aile kategorisinde cananyener2780 (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 114 göst.
5 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde cananyener2780 (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 195 göst.
2 Şubat 2022 Aile kategorisinde Hamzanin annesi 12 (337 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 203 göst.
10 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Birmucizeolsunn (97 puan) tarafından soruldu

379,257 soru

11,352,226 cevap

34,823 kullanıcı

...