0 oy
372 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Bunu bazen çok düşünüyorum biz eşimle severek evlendik arkadaş vasıtasıyla tanışmıştık gurbete gelin gittim hayatımdaki en büyük pişmanlığım diyebilirim bazen  diyorum kaderimde eşim varmış yapacak bisey yok ama bazı zamanlar kendi elimle yaptığımı bile bile evlendiğimi başka biriyle de evlenebilirdim diye düşünüyorum sizce yanlış mı düşünüyorum bacılarım bana akıl verin:) 

Lincleyecek bacılar yazmazsa sevinirim 

15 Cevaplar

0 oy
(11,217 puan) tarafından

Ben esımle aynı ulkede bıle dogup yasamıyorken karsıma cıkıp benımle evlenmesı kader degılde nedır:)

(11,217 puan) tarafından
Esım aılesıyle bıraz zmn gecırmemı ıstedı bıraz grzelım dedık oraları sonra bı baktım hamıleyım: D ve kaldık beraber doguma kdr
tarafından
Zelal adiyamandan iskenderuna gittim 250 km var arada
(11,217 puan) tarafından
250 kmcık:) aynı ulke ıstedgn zmn gıdersın mesela kapılar kapanmaz vıze gerekmez cok ucup bıletler lazım dgl onlarda ıstedıgı zmn gelır;) yanı sukret beterın beterı var
tarafından
Aynen senede 3 4 defa gidip geliyorum onlarda geliyor ama neden böyle düşünüyorum bilmiyorum
(27,415 puan) tarafından
Hm anladım cnm :)
-Reklam-
0 oy
(1,405 puan) tarafından
evlilik kader ama kişi kader değildir 
tarafından
Yani kendimiz seçebilir miydik
0 oy
tarafından
Yanlışsin bence.sirf uzağa evlendin diye başka biri ile evlenebilirdim diye düşünmek mantıksız bence.bende uzağa evlendim hiç böyle şeyler gelmiyor aklıma.
0 oy
tarafından
Bende oyle dusunyorum kadermi acaba?
tarafından
İnan bende çok düşünüyorum
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Kader ben doğunca herkez bilmiş eşimle evlencegimi ve evlenmisim :))
(3,419 puan) tarafından
Yok degiliz canm aileler şakayla söylemişler ben başkasına aşık olsaydım eşim zorlamazdi ona verirdi
(7,789 puan) tarafından
Ya şimdi şöyle bir duyum almıştım zamanında. Çocuklara sen benim gelinim olacaksın veya bir dünür olalım gibi küçükkenki söylenen sözler dahi o çocuğun hayatını etkiliyormuş. O yüzden kızım için öyle şeyler söylendiğinde her zaman kibar bir dille bunun doğru olmadığını söylerim. Yani siz mutlu olabilirsiniz ama bu şekilde olup da hiç mutlu olmayan ve o evliliğin devam etmesi için de zorlanan çok insan tanıyorum. İşte bu durum beni üzüyor
tarafından
Halam bunu söyleye söyleye kardeşimi gelin aldı çok haklısın
(7,789 puan) tarafından
Çünkü anne baba kıyar nikahı. Kişiler de birbirini sever elbette bu da var ama anne babanın rızası daha da önemlidir. Onların ağzından çıkanlar dua olarak bile kabul edilip hayatı etkileyebiliyor
(3,419 puan) tarafından
Diğer kuzenlerimede söylendi hatta birine abime frlan alalım demişler ama tek evlenen benim diğerleri yabanci
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Ballı boregim secemediklerimiz kaderimizdir ... Anne baba . Kardeş.  Çocuk . İsim gibi ama diğerleri bizim elimizde herkes eş kaderdir diyebilir ama değildir bence onu seçebilme  imkanımız var bence tecrübesizlik ve adrenalin patlaması ben bilirim havası :):)
(7,121 puan) tarafından
Aynı durumdayim balım kendi elimizle ayaklarımizla dilimizle ettik :):)
(1,804 puan) tarafından
Aynen size katılıyorum nehir nic li arkadaş kişiyi biz seceriz Allah evlilik kaderimizi ona göre yazar iyiyi kötüyü seçmek bizim elimizde zaten çıkarıyor Allah karşımıza
tarafından
İşte bu yüzden kendime kızıyorum evet demeseydim yada şimdiki düşündüğümü zamanında düşünseydim diye
(1,804 puan) tarafından
Yapcak bisey yok seven seçen biziz evlilik bir imtihan Allah utandırmasın bu yolculuk da
(7,121 puan) tarafından
Ayferak nickli arkadaş teşekkür ederim :):):) ... Ama yaşamadan bilemeyiz ki mira Ecrin fragman gösterilmiyor ki
0 oy
(5,006 puan) tarafından
Kesinlikle kaderdir, çünkü daha sen doğmadan eşinle evleneceğin ve kaç çocuğun olacağı bile belliydi Allah yazmıştı yani
tarafından
Ayy valla kızlar ikiye bölündü benim de kafa karışti
0 oy
(847 puan) tarafından
Banada kadermiş gibi geliyor ben genç kızlıgımı çok deli dolu yaşadım her çıktıgım kişide kusur yokken ayrilirdim eşimlede öyle oldu ama bela gibi yapıştı bırakmadı kurtulamadım evimin onunden gitmiyordu herkes kim bu kim bu dedi babanemgilde gorunce evlendim işte babam duyamsin diye kaçarak iyyi bk yedim .d
tarafından
İnan bilmiyorum ama daha farklı olsun isterdim herseyi o yüzden kendime kızmıyor değilim
(847 puan) tarafından
Bende bazen çokkk kiziyorum ama bazende iyiki diyorum çünkü babam o kadar kötü birisiysi ki Allahima bin sükürler olsun annemin yerinde degilim
0 oy
(329 puan) tarafından

Kesinlikle kader canım ya ben eski eşimi avmde görmüştüm yürüyen merdivenlerden ben inerken o çıkarken denk geldik bakıştık ve dedim ki ben bu adamla evlenincem şaka gibi kader tekrar buluşturdu bir şekilde ve evlendik sonrada boşandık :)))))

tarafından
Bende eşimle tanışmadan 2 gün önce rüyamda gördüm diyorum bazen kader bazende kendime kızıyorum keşke evlenmeseydin diye
(329 puan) tarafından
Olacağın önüne geçilmiyor malesef oda bir imtihan keşke demek yerine bir daha keşke dememek için iyi düşünüp karar vermek gerekiyor bence
0 oy
(1,849 puan) tarafından
Kesinlikle kader... 
tarafından
Kızlar ikiye ayrılmış durumda kimisi diyor kader kimisi diyor değil
0 oy
(253 puan) tarafından
Bazı şeyler alın yazısıdır ama kaderini yönetmek senin elinde hayatm bunu dusundurtcek noldu bilemem ama kader senin elinde bazen alın yazisini değiştiremeyiz iyi kotu şükür ediyoruz napalm 
tarafından
Eşimle çok büyük sorunlarım yok sadece gurbet zorluyor tek pişmanlığım o keşke yine eşim olsaydı ama aileme de yakın olsaydım diyorum
0 oy
(13,367 puan) tarafından
Kader bence. Ne kadar çabalarsak çabalayalim yazılanı yaşıyoruz bu benim fikrim tabi bütün ömrüm boyunca sevmesem evlenmem diyordum mutsuz bir evliliktense mutlu bir yalnızlık daha iyidir diyordum şimdi mutsuz bir evliliği hem de çocuk için sürdürüyorum 
tarafından
İnan bilmiyorum aklım karıştı
0 oy
(4,377 puan) tarafından

Isra süresi 13. ayet olması lazim Biz kişinin kaderini kendi çabasına bağlı kıldık;))

tarafından
Ne diyelim kendi elimle ettim o zaman
(4,377 puan) tarafından
Yani canim kaderi tabiki Allahi teala yazar ama bizimde caba sarfettigimiz de degismesine izin veriyor
0 oy
(7,282 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Evlenecegin kisi kader diye biliyorum canim ayni sorulari bende kendime çok sordum benimde kendi elimle yaptigim bir secimdi o an dilin duruyor birsey diyemiyorsun sanki önumde baska secenekler varken benim salakk kafam bula bula bu adami buldun diyorum ama yapacak birsey yok kader napalim herkes bir sekilde imtihan oluyor 

image

tarafından
Aklım karıştı şu an kimisi diyor kader kimisi diyor değil ne bileyim benim durumdan psikolojim bozulmuş durumda hep dilimde keşkeler var
(7,282 puan) tarafından
Bak bunu okumustum bende
tarafından
En azından kendime kızmayı bırakırım çok kızıyorum çünkü baştan evet demeseydin diye
(7,282 puan) tarafından
Bende bu durumdayim canim sonrada amaaan diyorum severek evlendim diger kisi olsaydi belki daha rahat bi hayatim olacakti ondada hic mutlu olmayacaktim belki oyle bi imtihan olacakti diyorum 3 gunluk dunya amaan bitip gidecek nede olsa hirpalama cok kendini hersey olacagina variyor ve birgun hepsi bitecek sabret kader boyleymis teslim ol
tarafından
Yaa gerçekten eşimle sıkıntılarım tabiki oluyo ama büyük değil kötü bir huyu yok burada neler görüyoruz eşim kendi halinde bana zararı dokunmayan bir insan beni ailemden uzaklık zorluyor yine eşim olsaydı ama ailemin yanında olsaydım diyorum 20 gündür annemlerdeydim evime gitmek istemiyorum gurbet zorluyor beni

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 142 göst.
2 gün önce Diğer kategorisinde E.m.hs (153 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 98 göst.
13 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Cetineylul317 (1,248 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 1,125 göst.
14 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 157 göst.
7 Haziran 2023 Diğer kategorisinde SuDuru (321 puan) tarafından soruldu

381,494 soru

11,421,714 cevap

34,978 kullanıcı

...