0 oy
508 göst.
Diğer kategorisinde (506 puan) tarafından
hanimlar merhaba, 

bebegim suan 1 yasinda aralik ayinda ankarada sinavim var 1 gece kalacagiz. siz olsaniz 1 gece icin bebegi de gotururmusunuz? annemi bize cagirip duzenini bozmayim diyorum bebegin. sütümü sagacagim 2 günluk sekilde gunduzler de oldugu icin. ankara bize 4 bucuk saatlik yol. sinavdan 1 gun once ögleden sonra yola cikariz aksama orda oluruz. sinav gunu de sinav bitince aksamina yola cikariz. cok kararsiz kaldim siz napardiniz? kis ayi soguk olacak bi de onu da dusundum simdi hasta falan olmamasi icin. normalde hep goturdum yanimda bu tarz durumlarda bu sefer kisa sure oldugu icin boyle bir secenek aklima geldi. ilk defa ayri kalacagim eger yanimda goturmezsem. siz hic biraktiniz mi mecburi sebepten falan. ne yapayim sizce

28 Cevaplar

+1 oy
(6,516 puan) tarafından
Ben bırakamam bacım aklım hep bebeğimde olur sınavdan da bişey anlamam
(506 puan) tarafından
ben de bu zamana kadar birakmadim aklim da hep kalir ama bilemedim inan canim ya. neyse daha cok var 2 ay icinde bakarim biraz daha dusunurum havalara gore falan
-Reklam-
+1 oy
(802 puan) tarafından
Ben olsam gotururum. Seni gormeyincede duzeni bozulur gunduz bir sekilde oyunla avutulabilir ama gece uykusu gelince zannetmiyorum. Tabiki bebek senin sen daha iyi bilirsin ama benimki asla durmaz bende asla birakmam 
(506 puan) tarafından
cok haklisiniz gormeyince de ozluyor o da birkac saatligine babasiyla kalsa hemen beni gormedigi icin huzursuzlaniyor. gece uykusu iyi aslinda ama aklim da kalir hem de cok ama havalara gore falan bakarim artik bir de 2 ay sonra bakalkm huyu dalan nasil olacak gun gectikce degisiyor malum :)
(802 puan) tarafından
Akli erer iyice durmaz :) ankara ayaz oluyor ama babasiyla arabada yada bir kafede durabilir sinavin bitene kadar :) simdi bile soguk ruzgarlar esiyor
0 oy
(1,271 puan) tarafından

Sizinki keyfi değil bence bıraka bilirsiniz başarılar dilerim 

(506 puan) tarafından
cok tesekkur ederim <3
0 oy
(7,358 puan) tarafından
Ben bırakamam bebeğim uyudumu bile çok özlüyom
(506 puan) tarafından
ben de canim normalde asla birakmadim birakmayi da bu zamana kadar dusunmedim sadece yollarda perisan olur mu kar kis gelirse diye yeme icme herseyi bozuluyor yavrumun. yerini yadirgiyor. cok kararsiz kaldim dayanamam cok ozlerim ama bilemedim :(
(7,358 puan) tarafından
Tabi sende haklısın seni çok aramıyosa ağlamasa bırak duran bi bebekse
0 oy
tarafından
Zorunlu bir durum bence bırak sen sınavdayken yine yanında olmayacaksın sonuçta eşinde ne kadar ilgilenebilir annene birakman daha iyi gibi keyfi bi durum olsa ayrilma derim ama bi nevi mecburiyet gibi 
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Anneni ve bebegi al gidin=) daha küçük park beşiği varsa onu da topla götür. Çünkü ağlar seni ister sen de rahat etmezsin. Ne sınavı var ankarada 
(506 puan) tarafından
icra mudur yardimciligi sinavi cnm.  valla canim uzun sure olsa belki dedigin gibi yapardim gecen sefer 3 gunlugune gittik park yatak falan hepsini goturdum :) ama simdi 1 gece olunca bir de aralik ayi malum havalar soguk olacak zaten yari zamani yolda geciyor o yuzden aklkma takildi :)
(5,406 puan) tarafından
O zaman kalsın evde ne yapalım bu da zorunlu bir durum 1 geceden birsey olmaz
0 oy
(316 puan) tarafından
Benim oğlum 11 aylık ti ben doğum yaptım sezeryan la 2 gün hastanede kaldım oğluma annem baktı insan mecbura düşünce herşey oluyor sen millete bakma annen o senin gayet iyi bakar seninde mecburi birşey bnce bırak birşey olmaz
(1,951 puan) tarafından
Doğum sonrası 2. ayda mi hamile kaldın canım.
(316 puan) tarafından
Evet aynen öyle oldu
0 oy
(3,333 puan) tarafından
Allah hastalik vermesin. Ben film cekildi nükleer tipda radyasyon yaydigim için 24 saat ayri kaldık canım.yani insanin basina gelebiliyor. Onun için iyi olani sen bilirsin.

Inan bisey olmaz o kadar saat bebegin yol gidecek ya hastalansa yolda yorulacak, sen sinava girerken aglasa aklin onda kalacak. Ben olsam birakirdim
(384 puan) tarafından
Gecmis olsun neyiniz var :(
(3,333 puan) tarafından
Saol canım troidlere bakildi temiz cikti cok şükür kanser  taraması yapilmisti graves türü bi troid rahatsızligiymis
(384 puan) tarafından
Anladim canim benim annemde cekilmisti ondan biliyorum gecmis olsun sanada sevindim temiz cikmasina
(3,333 puan) tarafından
Cok sukur canim annene de gecmis olsun.
0 oy
(48,501 puan) tarafından
emdigi icin yasindayken bile bırakamadim annem ameliyat oldu hiç.ilgilenemedim benren başka uyutabilen de yoktu hala yok 

aslinda birakman en mantiklisi sogukta çocuk perişan olmaz da seni ister susmazsq ha deyince donemezsin 
0 oy
tarafından
Ben bırakırım anneme benm için problem olmaz . Sonuçta gezmeye değil sınava gidiyosn emin ol annelerimiz bizlerden daha iyi bakıyılar 
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Ben olsam bırakamam daha demin uykusundan kalkmış beşiği den tırmanmış uyku sersemi bana bakıyor aldım kucağıma mutlu oldu tekrar uyutup yerine koydum 
0 oy
(349 puan) tarafından
Annen  bakabilecek durumdaysa hemde evinde götürme tabiki hem soğuk hem yol bir günde kısa bir süre saat başı ara görüntülü ne olacak ki çok düşünürsen kafanda kurarsın..
0 oy
(8,965 puan) tarafından
Bence 1 gün için bebeğin düzenini bozma malum hava değişimi hava soğuk..basarilar
0 oy
(1,311 puan) tarafından
 Ben bırakmam çünkü terkedilmiş korkusu oluşabilir. Bağlanma döneminde olduğu için güvenli bağlanma dedikleri bağ zedelenebilir. Mesela benim oğlum 19 aylık gündüz neyse de gece uyandığı zaman beni görene kadar ağlar lavaboda falan olsam ben çıkana kadar ağlamaktan kendinden geçer gene de susmaz. Tabi kendi bebeğinizi siz bilirsiniz size bu kadar bağlı değilse duracağını düşünüyorsanız soğukta götürmemek de mantıklı 
0 oy
tarafından
Ankara'da yaşayan birisi olaraktan Aralık ocak hem çok soğuk oluyor hem ayaz oluyor o yüzden bence 1 gece annene birakabilirsin buraya gelip çocuğu hasta etmektense 
0 oy
(12,776 puan) tarafından
Keyfi duruma bırakılmaz evet ama zorunlu bir neden sadece bir gece ve kendi annem ben bırakırım sonuçta beni doğurup büyüten insan ona da sevgi ve şefkatle yaklaşacak çocuk ayrılıktan dolayı huzursuz olur ama anneanne hiç görmediği biri değilse idare edebilir ayrıca sne götürsen sinav sırasında kim bakacak şehir değişimi yorar çocuğu daha da huysuzlanır belki hava değişimi hasta eder ben annemle bırakırdım 
0 oy
tarafından
Ben olsam kendi anneme bırakırdım yolda niye perişan olsun ki bebek
0 oy
(12,854 puan) tarafından
Ben bırakırdım canım bı gün için çocuk o kadar yol gidicek huysuzlanıcak sonuçta sokağa bırakmıyorsun 
0 oy
(3,257 puan) tarafından
Ben 2. Doğumda böyle planlar yaparken oğlumda 10 gün ayrı kaldım yani. 1 gece kalırım doğum için 2. Gün çıkarım diyordum ondan önce koranaya yakalandım 9 gün hastanede yattım eve geldim 1 gece oğlumla uyudum sabahına suyum sızıyordu acil sezeryan oldu yine oğlumda ayrıldım. Demem o ki çok da içerlememek lazımmış 1 gece için 
0 oy
tarafından
Ben bırakırım anneme düzenini bozmaktansa bir gece ayrı kalırım 

İlgili sorular

0 oy
38 cevap 539 göst.
3 Eylül 2023 Aile kategorisinde Yenibirannesr (71 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 181 göst.
13 Eylül 2022 Aile kategorisinde yagmurzamani (262 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 144 göst.