0 oy
899 göst.
Diğer kategorisinde (10,947 puan) tarafından
tarafından kapalı
Kızlar cokcok uzulerek yazıyorum. Bunu daha once hiç kimseye anlatmadım ama işin içinden cıkamıyorum. 8.5 yasında kızım var. Yaklasık 6 yasında ben bu hareketini yakaladım. Bildiginiz mastirübasyon yapıyordu.pedegogla görüştürdüm. Pedegog ta yanlış birsey oldugunu anlatmamız gerektigini. Su an vucudunu kesif ettigini. Bir cok cocukta görüldüğünü soyledi. Bana da özel olarak konustugunda bu yaptıgını alıskanlıga donusmeden bitirmek gerektigini bir cok seye sebebiyet verebilecegini anlattı. Erken ergenlikten tutunda, evlendiginde bunu alıskanlık aline gelmişse eger problem olabileceginden taa evlilik hayatını bile etkileyebileceginden kadar anlattı. Surekli uyararak anlatarak bitirmek gerektigini anlattı. O donem surekli yanlış oldugunu anlattım. Baktım onune gecemiyorum evet kötü bir cozumdu ama sen oyle yapınca orası hasta olacak ve kurt cıkacak diyince bıraktı. Ta ki 3 gun oncesine kadar. Gene yakaladım. Uayrdım gene anlattım. Tamam yapmıcam dedi söz verdi. Hatta o gün ceza da verdim. Bilgisayarı actırtmadım. Bu gun kardesini uyuturken gene yakaladım. Yok onune geceiyorum. Ne yapacagımı sasırdım. Pedegogoun soyledikleri olur diye korkuyorum. Bu yakaladıgımda engel olmadım kendime bagırdım. Söz vermiştin diye. 
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

24 Cevaplar

0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun bilen çıkar mutlaka.  Birde kiz çocuğu afedersin nasıl anladın masturbasyon olduğunu 
(10,947 puan) tarafından
Anlaşılmayan birsey degil ki oyle yakaladım.
-Reklam-
0 oy
(1,125 puan) tarafından
Ah canım ya bilmiyorum ki hiç başımıza gelmedi 13 yaşında kızım var hiç görmedim ben bazen okuyorum burda o kadar.. inşallah geçici bişeydir üstüne düşme belki unutur ya nasıl görüyorsun ki ne yapıyor o nerden bilecek ki kaşıntı falan olmasın huylaniyordur belki 
(1,125 puan) tarafından
Hadi yaa unutur inşallah ne kendimde ne kardeşim de nede çevremde hiç görmedim duymadım başka pedagogla görüş peşini birakma
(10,947 puan) tarafından
Bıktom artık. Milletin annesi pedegog ne bilemzken ben en ufak bir problemde götürdüm hep peşine dustum cocuklarımın. Ama artık yıldım
(1,125 puan) tarafından
Öyle deme kuzum mecbur düşeceğiz peşine yoksa önünü geçmezse Allah korusun başka şeyler olur düzelir inşallah geçici bişeydir üzülme ister istemez insan kafasına takar ama çaresine bakmak lazım
(10,947 puan) tarafından
Ya takmamak mumkun mu. Nelerle ugrasıyorum ben. Kendi derdim ayrı birde bunlar cıkıyor
(1,125 puan) tarafından
Derdi veren rabbim dermaninida versin canım inşallah:(
0 oy
tarafından
Abla bence daha iyi bir pedagoga götür etkili bi yöntem uygula gerçekten sorun haline geliyor cevremde var maalesef bu durumda olan ve bağımlılık gibi bırakamıyorum diyor kendisi de memnun değil hatta şu an psikolokla görüşüyor ,ailesi zamanında pek üstünde durmamış  zamanla bırakır diye ama yok gittikçe artarak devam etti diyor bana da anlatıyor derdini öyle biliyorum o da bayan 
(10,947 puan) tarafından
Götürdüm kuzum hala ara ara gidiyor zaten. Dr da bunu anlattı bana. İlerisi için problem dedi
tarafından
Insallah bi an önce bırakır abla gerçekten sıkıntılı bi durum
0 oy
tarafından
Tam olarak ne yapiyor peki komsumun kizida ayni cunku
(10,947 puan) tarafından
Ben buarada onu yazacak kadar pskolojim kaldırmıyor bacım. Anlamamak mumkun degil.
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Evet duydum tatlım,hatta gördüm.

Bi tanıdığın kızı yapıyordu anaokuluna giderken şimdi bırakmış 2-3 yıldır
(10,947 puan) tarafından
Aynı bırakmıştı. Gene yakaladım
(14,428 puan) tarafından
Zor bi durum,inşallah unutur balım yaaa
0 oy
(6,512 puan) tarafından
Allah Allah çok değişik kız nasıl olur bilemedim valla pedegog' la da görüşmüşsün ne diyeceğimi bilemdim inan
(10,947 puan) tarafından
Görüştük kuzum. Bilincsiz degilim arkasındayım surekli göz ardı etmiyorum ama sabrımın sonundayım artık
(6,512 puan) tarafından
Araştırmalara devam et bacım başka bir pedegog'a göster unutması için elinden geleni yap zaten yaparsın da rabbim yardımcın olsun
(10,947 puan) tarafından
Vallahi acaba hatam yumuşak davranmak mı diyorum artık. Biz niye yaomadık cunku ailrmizden cok korkuyorduk
(6,512 puan) tarafından
Bende kızım da gördüm elini degiyordu sadece çok kötü sinirlendim çok ayıp sana pis kız derler dedim şükür ondan sonra bı daha görmedim
0 oy
(2,833 puan) tarafından
Yani insanın beyni duruyor çocuk olunca aklına bişey de gelmiyor yaa. İnşaAllah bi çözüm bulursunuz. Daha küçükler ne nasıl anlatılır bilmiyoruz ki. 
(10,947 puan) tarafından
Yavrum ilkte kucuktu evet. Artık 8.5 yasında. 9 yasında regli oluyorlar artık
0 oy
(3,700 puan) tarafından
Benim bir kız hastam vardı 10 yaşında çocuk uyanıkken çişini kaçırıyordu. Konuşa konuşa çözdük. Meğer tuttukça zevk alıyormuş bu da değişik bir masturbasyon. Ailesi ile konuştuk çocuğun enerjisini hoşuna gidecek aktivasyonlara yönetmesini istedik. Spor olabilir sanat olabilir. Bir de bir süre yalnız bırakmayın. Sürekli beynini başka şeylerle oyalayın, tamamen yorulsun hem bedenen hem beyin olarak. Bu süreci iyi takip etmelisiniz cinselliğe merakı artabilir ve erken cinselliği yaşamak isteyebilir. Pedagog yardımı alabilirsiniz de.
(10,947 puan) tarafından
O donem konusa konusa uyara uyara atlattık. Gene basladı.
0 oy
(219 puan) tarafından
Ayyy alıştıysa zor bırakır ya o yaşta cocuk ne biliyomus telefon veriyomusun tiktok felan öyle yerlerde saçma sapan seyler cikiyo
(10,947 puan) tarafından
Hayır bacım. Ticyocmuş istegrammıs asla izlemiyor.saatlı tablet izler o da hesabı kontrolludur ebebeyn kontrolu var hesabında.
(219 puan) tarafından
Hm anladım canım kendini kesfederken alışmış
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Ya  çok ciddi bi durum.  Naçizane tavsiyem böyle yapmaya devam ettiğinde mikrop kapabileceğini hastalanabilecrğini çişini yapmakta zorluk çekebileceğini anlatsan birde. Çünkü illaki bu yaşına kadar grip nezle falan olmuştur o zamanları hatırlatıp özel bölgen çok hassas olur.elinden mikrop kapabilir desen.
(10,947 puan) tarafından
Canım neler kpnustum her defasında bir büyük gibi saatlerce
0 oy
(3,244 puan) tarafından
Haydar dümen kız çoçuklarında mastürbasyonu anlatıyordu. Ama unutdum hangi videosuydu. Ya kızlık zarı, ilk gece gibi videolarından biriydi. Nasık uzaklaştırmak gerektiğini anlatmıştı.
(10,947 puan) tarafından
Onları da izleyim
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Özel diyince eski eşinle birşey geçti aranda sandım ama durum daha vahim imiş. İyi yapmışsın üzülme. Yaşı baya büyük zaten. Ama tekrar bir pedagoga götürmende fayda var sanki. 
(10,947 puan) tarafından
Götürcem gene da vallahi yavas yavas beni de bezdiridi
(13,202 puan) tarafından
Hakılısın valla bilemedin 5 yıla ergen olacak çok büyük risk sonrası
(10,947 puan) tarafından
Artık ergenlige 10 yasında girebiliyorlarmış dr dedi
(13,202 puan) tarafından
Ay çok zor yaa
0 oy
tarafından
Canim inan ne diyim bilemedim. Benim de ergenlikte bir kizim var 13 yasinda cok sukur denk gelmedim ama yani cok duyuyorum cevremde. Pedagogla ilerle demekten baska birsey diyemiyorum su an. 6 yas ile 8.5 yas arasinda fark var, daha da buyuk ve bilincli su an. Bunun yanlis oldugunu anlatmak okey ama neden yapiyor altindaki temel sebep ne onu hic arastirdi mi mesela?
(10,947 puan) tarafından
Dr bana bunu genelde yanlız kalan cocukların yaptıgını soyledi. Ama daha bebekliginden beri sevgimizi gösteriyoruz. Surekli bir aktivite yapıyoruz. O iyi hissetsin diye hala bir aileyiz hisssini verelim diye ben o adamla planlar yapıyorum bu mu hakkım benim
tarafından
Hic kendini suclama biz bosandik ondan boyle vs hic o toplara girme..bir cok cocuk yasiyor su an bunu, cok duyuyorum, birlikte ya da bosanmislikla ilgisi yok inan. Acaba bi spor hobi biseye yonlendirsen iyi gelir mi? Sosyallesmek iyi gelecekse hani o yonde birseyler yaptirsan? Ozellille spor.. hem enerji attirir hem sosyallesir hem her cocuga cok iyi gelen birsey spor yapmak
(10,947 puan) tarafından
Binicilige yazdırdım gecen hafta.
tarafından
İyi yapmissin. umarim cok ustunde durmaz gecer gider. Walla cocuklar buyudukce dertleri agirlasiyor.
0 oy
(588 puan) tarafından
Çocuklardan çok yaygın görülen bir durum... Lütfen çocuğunuza bunun için şiddetle yaklaşmayın. Kizarsaniz psikolojik yada fiziksel şiddet uygularsanız bunu daha da çok yapmaya başlar. Yapılabilecek tek birsey var ilk etapta yaptığının yanlış bişey olduğu ve baskalari tarafından görülürse ve bilinirse okul arkadaşlari öğretmeni akraba vs örnek vererek senin hakkında kötü bir kız olduğunu düşünür ve birdaha kimse seninle konuşmak istemez deyin ve sonrasında çok zor bir adım görmezden gelin. Yakaladığınizda sanki fark etmemiş gibi yapın ve yalnız kalacak aklına gelecek tüm boşlukları doldurun. Çocuklar mastürbasyonu cinsel bir dürtü ile yapmazlar. Ya uykuya geçişte rahatlayip uyumak için yada boş bulundukları zamanlarda oyun olarak görerek yaparlar. Tüm vaktini onu yapmayı aklına getiremeyecek şekilde doldurun. Uyku öncesi kitap okuyabilirsiniz. Gün içerisinde yalnız bırakmayarak veya yanlız kalacaksa muhakkak onun aklını meşgul edecek görev oyunlar vererek yalnız bırakın ki sizin yokluğunuzda farkli birşeyle oyalansin. 
(10,947 puan) tarafından
Ne kadar yanlız bırakmayacagım? Odev yapıyordu. Sadece 10 dk kardesini uyutmaya gittim odaya. Ödev yapıyordu. 8.5 yasında. İlkinde ufaktı. Hep konusarak kızmadan birsyler yapmaya calıstım. Kiöse kuaırabakmasın artık herseyin farkında. Bebekliginden beri her gece kitap okurum surekli bir aktivite yapatım. Hatta binicilik kırsuna yazdırdık bir spor yapsın diye. Daha ne yaoacagım ben bu cocuga.biz niye yapmadık? Bizşmle annemiz boyle ceyregi ilgilenmedi. Ama biliyorduk ki birseyde yanlış bir durumda dayak yeriz. Yaotıgımuz yapacagımız 2 seyi kırk kere düşünerek yapardık.
0 oy
(462 puan) tarafından
8,5 yaşındaki kız onu nerden öğrenmiş töğbe ilk defa duydum vallahi ya
(10,947 puan) tarafından
Bilmşyorum bacım
(462 puan) tarafından
Bacım acaba okulda mı duyuyor. Şimdiki çocuklar zehir gibi inan ilk okula kadar düşüyor bazı şeyler duyup merak etmiş sonrada bırakamamış olabilir mi
tarafından
6 aylikken bile başlıyorlar benim oğlumda 2 yaşında afedersiniz pipisini sürtüyor yüz üstü yatıp Dr götürdüm acaba kaşınıyor sorun mu var diye Dr çocuk masturbasyonu diyince beynim durdu ..
Bende neler neler denedim vazgeciremedim o an dikkatini başka yöne çekmek gerekiyor ben öyle yapıyorum ama 2 3 gün sonra tekrarliyor bunu
(462 puan) tarafından
Çocukların bellirli zamanlarda o bölgelerine dikkatlerini verdiklerini duydum da  mastürbasyon ilk kez duydum . İnşallah en kısa zamanda çözüm bulursunuz
0 oy
(3,249 puan) tarafından
Ben de anaokulu öğretmenliği yaptığım dönemde böyle bi kız gelmişti annesi uyarmıştı sıranın kenarına doğru yapıyordu pedagoga da götürmüş ama düzelmedi demişti. Ve kadının dediğine göre utandığında veya üzüldüğünde böyle yapıyor demişti. Bence bu sefer başka bi pedagogla görüşseniz nasıl olur. 
(10,947 puan) tarafından
Bilmiyorum. Artık pedegoglara dusuncemde degişti. Dunya para bastım. Ne bir hareketinde duzelme oldu ne birsey. İyice aman onu yapmasın dr a gidelim aman bundan etkilenmesin su kursa yazdıralım derken zengin  züppesi gibi oldu hareketleri
0 oy
(163 puan) tarafından
Acaba ilgisini aklini zihnini baska bir seye mi yoneltesen mesela yuzmeye baleye felan mi yazdirsan ilgilenecegi bir konu olur hem de bir alanda kendini geliştirmiş olur 
(10,947 puan) tarafından
Gecen hafta carsamba binicilige yazdırdım. Ben bir yerimden catlıyorum o daha iyi olsun diye bunlara maruz kalıyorum. Ayda 2000 tl binicilige yazdırdım hanımefendiyi aklı dagılsın diye
(11,217 puan) tarafından
Binicılık yerine daha yorucu bir spora yazsaydın keske
0 oy
(6,356 puan) tarafından
Aslında artık küçük değil ve o hazzı alıyor bırakması zor olur. Tıpkı senin cinselliği ömür boyu bırakamayacagin gibi. Ama alışkanlık haline getirip sürekli yapması sıkıntı en azından bunun önüne geçilmeli. İllaki çözümü vardır. 
(10,947 puan) tarafından
Bilmiyorum bacım. Demekki konusarak olmuyor. Olsaydı o zaman olurdu. Daha hecen yakalafıgımda 2 saat karsıma alıp konustum
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Ya artık cocuklar 9 10 yasında ergenlige giriyor. 8.5 yasında kızın öncesinde cocukca kesfettıgı sey artık ergenliğe girince cinsel dürtülerle olucak bence artık bırakmak yerıne daha da kesfedebilir.
(10,947 puan) tarafından
Bilmiyorum artık onune nasıl gecerim benimde sınavım bu. Dr bile dedi. Onune gecilmeyen cocuklarda erken cinsellik yasama istegi olabiliyrmuş. Bir o kaldı görnedigim cocuklardan
(11,217 puan) tarafından
Dahada buyuyecek ve sen o zmn bunu konusarak anlatabılırsın.  Bu yaptıgının ileri boyutunun yanlış oldugunu felan
0 oy
(5,324 puan) tarafından
Allah ım bu çocukların derdi bitmiyor. Büyüyüp rahatlayacağız sanıyoruz başka başka sıkıntılar çıkıyor meydana. Allah sana sabır versin 
tarafından
Ya bende bunu düşünüyorum benim de ikisi erkek ilerde böyle bisey görsem nasıl tepki vericem cidden bilemiyorum
Ikiz kardeşlerim var 16 yaşındalar eminim iğrenç şeyler de izliyolardr böyle seyler de yapılardır, onları geçtik sigara içiyorlar annem geçen bana buna da bisey demiyorum ama biri biraz arkadaşa ayak uydursa ayağı kayacak cinsten onun için korkuyor ya uyuşturucuya filan bulaşırsa diye
Kadın bisey diyemiyorum köpürüyo bagiriyo diyo şaşmış kalmış ellerinde
Biz nasıl büyüteceğiz ya 10 sene sonrası daha felaket olacak bak gör
(5,324 puan) tarafından
Benimde aklıma geliyor ilerde nasıl başa çıkacağız. Iyi konuşsan olmuyor kötü konuşsan olmuyor. Şimdi belki biraz iyi 10 sene sonrası gençleri daha fena olacak

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 194 göst.
23 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Zannan (537 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 73 göst.
0 oy
14 cevap 512 göst.
15 Kasım 2023 Diğer kategorisinde 1Elisa1defne (80 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 189 göst.

380,041 soru