0 oy
1,119 göst.
Aile kategorisinde (14 puan) tarafından
Eşim öfkeli bir anında üç kez boş ol dedi şu an ayrıyız hemen ertesi gün terkettim aşırı pişman bilincim yerinde değildi diyor ben bu konularda çok hassasım. Bir tane çocuğum var babasız kalsın istemem ama elimden hiçbir şey gelmiyor şu an. O boşadı benim suçum yok yine de kalbim çok kırık. Öneriniz var mı

22 Cevaplar

+4 oy
(140 puan) tarafından
Canım 3 talakla boşladım dediyse öfkeli bile olsa artık beyünetül Kübra olmuştur yani büyük boşanma gerçekleşmiştir yeniden evlenebilmeniz için senin bir adamla gerçekten evlenip sonra ondan ayrılıp tekrar eşinle evlenmen gerek İslam hukukında böyle çünkü evlilik müessesi basite alınacak bir şey değil 
(1,928 puan) tarafından
3 talakla kesin boşanma olması için şahit olması gerekiyor. Şahit varmıydı.
(3,895 puan) tarafından
Lunanın dediği gibi 3 talakla boşanma oluyor ancak bazı mezheplere gülsümün dediği gibi şahit gerekebiliyor ayrıntısını diyabete sorun.
(14 puan) tarafından
Hayır kimse yoktu
(12,856 puan) tarafından
Bende lunaanın dediği şekilde biliyorum hatta bi arkadaşım da aynı durumda kaldı kimseyle evlenmek istemedi midem almaz dedi sonra da boşandılar  çok kötü bir durum :(
(1,928 puan) tarafından
Bak canım boşanmanon şakasına ciddidir. Ama boşanmanın şartları var. Allahım izniyle boşanma olmuyor. Ama 3 haktan biri kopmuş oluyor. Yine de ya diyaneti ya fetva hattını ya camii hocasına gidin..bırak eşinin burnu sürtsün biraz.
-Reklam-
+2 oy
tarafından
3 şeyin şakasıda ciddidir bunlardan biride boşanma (talak) dir.

0850 811 7777 bu numarayı ara sabah sor. Bu 3 defa demekle ilgili farklı hükümler var canım bu fetva hattindan öğren 
+1 oy
(962 puan) tarafından
Fetva hattını arayıp detaylı bilgi al istersen. Ancak benim bildiğim öfke halinde de olsa bu iş oyuncak değil 3 talak dedi mi boş oluyon
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Postun çıksın.. Önemli bir konu 
0 oy
(6,512 puan) tarafından
Alkollüyken dediyse sayılmaz pişman olup senden özür dileyip elini öpecek pismanligini dile getirecek 3 defa deme hakkı var ayrı ayrı 3 den sonrasıinin affı yok 
(14 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim
tarafından
Ne kolay sıkıntı yok diyosunuz siz resmen boşandınız canım bitti dönüşü yok hülle lazım
(6,512 puan) tarafından
Eminmisiniz iyice bir arastirin derim bosanmak o kadar kolay deil
tarafından
Kız 3 talakta diyor ben bunu internetten araştırdım sorularla İslamiyet sayfasına yazdım soran var mı arkadaşa atayım diye orada gördüm yani
(6,512 puan) tarafından
Canım bende fetfa veren bı hocaya sormuştum bilinçli içten söylemedigi halde 3 hakkı var ayrı ayrı de ama nikah zedelenir demişti eşinden özür dileyip elinden öpecek pismanligini dile getirecek nikahtan atmak o kadar kolay deil demişti bende ordan biliyorum tabi post sahibi iyice araştırsin ama benim bildiğim böyle yani
0 oy
tarafından
Benim bildiğim öfke sinir halinde içtenlikle demediyse kabul olmaz ama boşanma da çocuk oyuncağı değil Allah boşol deme hakkını erkeğe vermiş çünkü kadın duygusal her fırsatta boşar erkek bosamaz diye 
(14 puan) tarafından
Bana verilse yapmazdım ortada kayda değer bir sebep olsa canım yanmaz
tarafından
İsmin bile şiddet mağduru daha ne olsun
(14 puan) tarafından
O babamdan dolayı, bir ara onunla ilgili çocukluk anımı paylaşmak için açmıştım hesabı o esnada bu ismi kullandım. Eşimin öyle huyu yok ama bu yaptığı gerçekten çok acımasızca
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Kalbin doğrulacak mi o söylediği 3 talak etmez 1 eder
0 oy
(6,671 puan) tarafından
İşin ehline sorman daha iyidr bence 
0 oy
(15,212 puan) tarafından
Bence hocaya danışın. 
0 oy
(803 puan) tarafından
Başka biriyle evlenip boşandıktan sonra ancak sizinle tekrar evlenebilir ayrica sarhoştum hatırlamıyorum lafıda yalan
(14 puan) tarafından
Sarhoş değildi alkol kullanmaz yalnızca öfkeliydi
0 oy
(737 puan) tarafından
İyice araştır canım benim sohbetlerde öğrendiğim kadarıyla şimdiki daha 1. Talak olmuş yani 3 e tamamlandiginda bitiyor yani 3 kez boş ol dedi o 1. Talak sayılıyor Allah korusun ileride tekrar 3 kez boş ol dedi 2. Talak oluyor zaman sonra tekrar 3 kez boş ol dedi 3 talak oluyor yani 3 talak bu şekilde 9 a tamamlanmış olması lazım yani sana ilk talagi 1. Talagi vermiş 2 kezde 3uer defa olarak boş ol derse o zaman tamamen nikah düşüyor ama evliliği tehlikeye atmayalım inşallah ben çok araştırdım çünkü esse bir kez talak vermişti bana kime sorsam bu şekil anlatıldı sohbetlerde de gerçekten ehli sünnet ilim sahibi hocalarda
(14 puan) tarafından
Canım bir araştırayım çok teşekkür ederim kalbim buz gibi zaten ama oğlumu başka adama ezdiremem
tarafından
Evet sizin dediginiz gibi oluyor bende yasadim bu olayi hoca sizin dediginiz,aynisini dedi
0 oy
tarafından

Çok kötü bir durum eşine araştırıp yaptığının geri dönüşü olmadığını göster 

Bende yeni öğrendim başkasıyla evlenilmesi gerekiyormuş çok korkunç gerçekten ve şaşkınım :ermm:

0 oy
(618 puan) tarafından
Benim bildiğim sinir anında söylenirse olmuyor ama 3 kere demiş keşke o ortamda duymaycagin bir yere gecseydin şimdi başka biriyle evlenmek gerekiyor 3 uda 6 ay evli kalman gerekiyor benim kaynimda eşini üç kere boşadı sonra barışmak istedi imama sorduk üç evli evliliği bilen varsa şahit olarak boşanmış sayılıyor ona rağmen tekrar esiyle barıştı şimdi ektim yine hamile biz bildiğimizi deriz ama sen en iyi iyi bir imam yada müftü bu işi gerçekten bilen bir kişiye sor cnm
(14 puan) tarafından
Hayır yani boşanacaksanız mahkemeye gidin değil mi kadınları neden mağdur ediyorsunuz ben onun hatası yüzünden başka adamla evlenmek ilişki yaşamak zorunda mıyım yazıklar olsun ya zaten öyle bir şey yapsam kendisini öldürür kesin. Bu konuda bilinciniz yoksa evlenmeyin erkekler acımasız varlıklar
(618 puan) tarafından
Cnm eltim başkasıyla evlenmedi 1 sene aradan sonra gitti karısının yanına oda kabul etti imama sorduk gönülden söylediyse bide şahit varsa bozulur kaynım gönülden söyledim dedi kaynanam ayırdığı gibi birleştirdi herkesin günahı kendine bence bir imam yada iyi bilen birine sorun derim
0 oy
(1,559 puan) tarafından
Resmi nikahın var zaten canım neden ayrıldın ki kızdığın için mi benim imam nikahı yok resmi var bilmiyorum konuyu ama eşin pişman bunun için boşanma bence
(6,344 puan) tarafından
Yo eşim alevi biz imam nikahı kıydık
(1,559 puan) tarafından
Bizim burada yok belki farklı şehirde vardır olabilir
(393 puan) tarafından
Benim komsularimda alevi kızlarının düğününde kiydirdilar
(1,559 puan) tarafından
Doğrudur canım ben İzmir'de yaşıyorum yedi göbek buraliyiz burda imam nikahı yok tâbi diğer yörelerde olabilir
(393 puan) tarafından
Olabilir anladim
0 oy
(7,952 puan) tarafından
En iyisi diyanete sorun bende ofkeliyken söyleyince kabul olmaz diye biliyorum Rabbim yardımcınız olsun çok korktum baştaki yorumdan ve bence yanlıştır en iyisi diyanete sormak
0 oy
(54 puan) tarafından
Canim yanlis bilgi vermek istemiyorum ama 1 kere bosol boşol boşol dediyse bu 1 oluyor tekrar dönüşü var ama 3 kez bu işlemi tekrarlarsa artik nikah başkasına düşüyor diye biliyorum. Yanı toplamda 3 kez dini nikahı bozmuş olmask gerekiyor nikah dusmemesi için diye biliyorum. Sen bence bi diyaneti ara durumu detaylica anlat 1 kerede 3 kez boşol dedi nikahim düştü de daha once tekrarlandiysa bu durum o zaman sorun buyuyor. Eger donersende eşine soyle bu cocuk oyuncagi değil resmiyeti yok diye kafasina gore iş yapmasin binkac kere yaparsa dönüşü yok bu işin
0 oy
tarafından

image

Geçmiş olsun canım bitti bu evlilik eşin Kina yaksın 

0 oy
(4,205 puan) tarafından
Baskasi ile evlilik yapip ayrilip tekrar esinle evlenmen gerekecekki bunuda migde kaldirmaz heralde yaptigi affedilir gibi degil bence cocugunla bir yol ciz kendine
0 oy
tarafından
Tam da merak ettiğim bir konu 1 ay önce kavga ederken kayinpederim yaptı aynısını kaynanam baba evine falan gitti sonra nikah düştü nasıl olacak derken bende başkasıyla evlenmesi gerektiğini biliyorum ama Allâhı mi kandiracksiniz dedim tövbe tövbe gidip hocaya sordular sinirle o niyetle demediysen bide işte kadın hala adet görüyorsa düşmez nikah demiş bana çok saçma geldi acikcasi zaten kavga anında o niyetle denir başka niyeti ne olabilir vala simsi baristilar günahları boynuna artık dustuyse
0 oy
(150 puan) tarafından
Canim merak ettim seni üç telakla boşuyacak kadar ne geçti aranızda böyle 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 176 göst.
7 Eylül 2022 Diğer kategorisinde ❤Öykümİlkem❤ (3,151 puan) tarafından soruldu

379,907 soru

11,372,646 cevap

34,855 kullanıcı

...