0 oy
1,076 göst.
Aile kategorisinde (532 puan) tarafından
KIZLAR  BUGUN  SAAT 8 GIBI EŞIMIN TEYZESI ARADI YARIN SIZE GELMEK ISTIYORUZ DIYE   ESIMDE GELIN DEDI BANA SORDU TABI ONCE GELSINLERMI DIYE BENDE DEDIMKI ASKIM.HAZIRLIK YAPMADIM  NASIL YETISTIRICEM HAFTAYA GELSINLER DEDIM.BIDE 6 AYLIK HAMILEYIM   SONRA ESIM TEYZESINI ARADI TEYZE  HAFTAYA GELSENIZ OLURMU DEDI MERVE   HAZIRLIK FALAN YAPIP AGIRLIYIM DIYO DEDI SONRA MERVEYE VERIYORUM DEDI BANA VERDI ISTE BENDE DEDIM TEYZE HAZIRLIK FALAN YAPARDIM VS NEYSE SONRA  HAFTAYA GELIN ISTERSENIZ DEDIM.ODA HAFTAYA MISAFIR GELICEK BANA DEDI BENDE GELIN O ZAMAN DEDIM  ESIMINDE YARIN MESAISI VAR DEDIMKI ASKIM.SEN MESAIYE GITME BANA YARDIM.ET SATEN BELIMDE AGRIYO    YEMEK TEMIZLIK BIDE ALISVERIS YAPILICAK   ODA  DEDIKI OLMAZ DEDI  YAZDIRDIM.KENDIMI MESAIYE DEDI  BENDE  O ZAMAN GAKAN ABIYE 12 MESAJ ATIYIM DEDI KARIM ACILLESTI HASTANEYE GOTURDUK GELEMICEM.DIYE DEDI BENDE DEDIMKI NIYE OYLE DIYOSUN DEDIM YARIN BIRGUN BISEY OLURSA GORURSUN GERCEKTEN DEDIM NE DIYIM O ZAMAN KIZAR DEDI BENDE GELEMICENI SOYLE DEDIM OLMAZ LAF EDER DEDI BENDE NEYSE SINIRLENDIM O ZAMAN SEN GIT DEDIM  BEN HALLEDERIM DEDIM      BIRAZ TARTISTIK SONRA HERGUN BERABER GIDERIZ UYUMAYA  BEN ONDAN ONCE UYUYALIM DEMIATIM FILM IZLIYODUK GITMEDI SONRA FILM BITMEDEN BANA BISEY DEMEDEN KALKTI GITTI UYUDU COK  ZORUMA GITTI HAMILE HAMILE  ICIM CIZ ETTI   SIZCE BEN HAKSIZ MIYIM  HA BIDE TEYZESIGILLE BERABER KAYNATAMLARDA GELIYO KAYNANAMLADA KONUSMUYORUZ  

21 Cevaplar

+1 oy
(5,519 puan) tarafından
Bence haksizsin esine ne desen ayak uydurmus 
(532 puan) tarafından
Kiz cidden haksizmiyim ya valla kabul.edicem haksizsam    ama cok zoruma gitti ya    beni boyle birakip gidip yatmasi ve   isten izin aliyimda yardim.ediyim.dememesi
(5,519 puan) tarafından
Ciddenn haksizsin oo elinden geleni yapmaya calismis senin icin yalan bille soylemeyi dusunmus
-Reklam-
+1 oy
(650 puan) tarafından
Sana yardımcı olabilecek kimsen yok mu? Tek gene hem temizlik hem alış veriş hemde hazırlık... Eşinin teyzesine söyle erken gelsin. Hazırlıklara yardım etsin. Sende abartmadan kek puaça patates salatası yap. ... Eşin gerilmiş olabilir. Annesiyle konuşmuyor muşsunuz ya...  Muhtemelen sizi barıştırmaya geliyor teyze, doğum öncesi hazırlık... Sana barış derlerse ben kimseyle dargın değilim bu saatten sonra da sargın olamam de. İşin içinden çık. Bence.  Allah yardımcın olsun..
(532 puan) tarafından
Yok kuzum biliyo teyzesi kus oldugumuzu ve konusmicamizi    da ban ayardim.edicek kimse yok yakinimda bende oyle dusundum.ama aksam yemege geliceklermis onunda esi isteymis 6 gibi geliriz demisler      hamileyim diye benni abartiyorum ama zoruma gidiyo insanlar hicni dusunmuyo ya
(650 puan) tarafından
Yemeğe... Bende 6 aylık hamileyim mecburen yatıyorum.... Önceki hafta biraz sıkıntı yaşadık.. eşim hep yat diyor. Yata kalka yap. Sabah ilk iş alış veriş yap. Eve gelip biraz dinlen. Ne yapacağını düşün. Biraz yemek hazırlığı yap. Sadece üstten temizlik yap tozlu yeri çektir, lavaboyu cifle.. kendini yorma saat 3 den sonra yemeğini hazırlarsın... Yine de dinlenerek iş yap.
(532 puan) tarafından
Aynen oyle yapicam artik bu saat ten sobra yapicak bisey yok napalim olan oldu hem vardir bi hayir diyice
+1 oy
tarafından
Canım bi misafir için işten izin alınmaz o zaten sana sorarak evet demiş yapabıldıgını yp misafir için neden kotu oluosun 
(532 puan) tarafından
Ondan kotu olmadim.kuzum.esimin lafindan izin al dedim oda o.zaman seni beni bahane ediyodu hatta dogmamis cocugumuzu  bende istemedim
tarafından
Evet ben inanıyorum ona yalan soylediğinde gerçek oluyor ama sen yinede kötü hissetme git yanına
+1 oy
tarafından
Haksızsın canim
(532 puan) tarafından
Kiz cidden haksizmiyim ya   hamileyim diyemi cok abarttim acab ne biliyim agladim ta o gidince kendi kendime
tarafından
Hormonlardan cnm bnde en ufak şeye ağlıyorum eşim dayanmıyor artık :))
(532 puan) tarafından
Ha ha kiz desene bosuna gittim adamin ustune ya ama zoruma gitti hic bensiz gitmezdi odaya bisey demeden gitti
tarafından
Git gönlünü al cnm boşuna kırmayın kendinizi bnde çok surat yapym ama sonra pişman oluym
+1 oy
tarafından
Ohoo misafir gelecek diye kocani neden isinden gucunden edion canm.Ustten bi temizlik yapiver.Hazır biseler al yap koy onlerine.Kendini de cok yorma.Kimse senden ve bebisinden onemli deil.kocisine de yazik ne desen yapmis.uzme adamı haksizsin.
(532 puan) tarafından
Haksizsam kabul.ediyorum kuzum bende or yaparim.dedim ama esime ne yapicam dedim oda pilav    nohut corba falan yaparsin dedi yemege geliyolar yani  bide 2 haftadir acilde seron taktiriyodum daha yeni duzeldim  o zoruma gitti kuzum
tarafından
Amannn ne yemegi ya.Canınıza yazik valla kuzum.Ne kadar dusuncesizler.Bu aylar zaten zor oluor.Bide rahatsizsin bence yemegide yaptir disardan hazir lahmacun falan sole.Sinir oluorum bolelerine ya.
+1 oy
(1,114 puan) tarafından
Canım bence eşinin bı suçu yok burda sende yapabildiğini yap yapamadığın kalsın. Valla ben herşeyimi tek yapıyorum eşim hiç destekçi değildir herseyinde üstesinden geliyorum çok şükür hem çocuk hem çalışmak hem ev hem misafir bide kendim çağırıyom misafir düşün yani çok seviyorum misafir gelmesini :-)
(532 puan) tarafından
Yok ben yemegimi temizligimi yaparimda bide alisveris yapilmasi lazim onada ben gidicem kuzum.bide hamileyim   nasil okucak bilmiyom ya benmi abarttim acaba
(1,114 puan) tarafından
Yavaş yavaş yap cnm temizliği girmedigin odaları yapma mutfkla oturduğun odayı yap yeter yiyecekte aparatif kolay şeyler yap alışverişini sbah erken yap gel az az al yanına arkadaşını komşu kızı vs varsa alışverişe giderken birini al yanına halledersin kuzum.
+1 oy
(2,793 puan) tarafından
Bence haksızsın bana emri-vaki yapıldı bir gün 20 kişi birden geldi saat 9 dan akşam üstü 5 kadar temizlik te yaptım yemekte hazırladım sende yapabilirsin esin alışverişte yardim etsin sadece kadınlar herşeyin üstesinden gelir 
(532 puan) tarafından
Haklisin canim bu hamilelik beni cok degistirdi herseye aliniyorum ya hemen herkez sen haksizsin diyince geldim odaya ama uyumustu esim ustu acikti orttum sonra bana dediki cok yorursan gitmeyim askim defi bende ylk git hayatim ben yavas yavas yaparim dedim simdi yine sordu ama gonderdim aman haklisiniz ben buyuttum ya duygularimi degistirdi bu ogluş
+1 oy
tarafından

Canım insan bazen mecbur kalıp hastalığı bahane edebiliyo. Olmalı düz direk gelemiyorum deyince kabul etmeyeceklerini laf söz edeceklerini biliyo. Hem her dediginide kabul etmiş adam daha ne istiyon:Dkesinlikle sen haksızsin

+1 oy
(3,078 puan) tarafından

Adam sana destek olabilmek için kimsenin istemeyeceği yalan uydurmuş canım sırf sana yardım edebilmek için.her erkek destek olmaz inan bana .çok fazla abartmışsın gibi geldi.sonucta keyfi olarak yalan söylemiyor geçerli bir sebeb-i nedeni var .git eşinin gönlünü al derim canım :)

(532 puan) tarafından
Hepiniz oyle diyince bende hemen yanina geldim uyumustu paşam sonra ustunu acmisti orttum sonra usuyomusun falan dedim laf olsun diye oda uyku serdemi istemiyosan gitmeyim askim dedi uykusunda bile galiba ben abarttim ya bu hamilelik beni cok alingan yapti simdi gonderdim esimi ise kuzum oldugu kadar artik napalim ;)
(3,078 puan) tarafından
Hamilelikte  hormonlar başa bela canım. Gergin olduğun zaman otur derin nefes al ve o gerginliği atmaya çalış. Çok zor çok iyi anlıyorum seni ama eşine de fazla yüklenme kuzum bak ne güzel seni düşünüyor kıymetini bil  :)) iyi yapmışsın  birşey olmamış gibi davranarak elinden geldiğince kolay pratik şeyler yap canım hamilesin sen gelenlerde ona göre gelsin  bir zahmet :)
(532 puan) tarafından
Haklisin canim valla bosu bosun adamida  uzdum aksam.ya     azkam hepsi gidicek yine esim kalicak yanimda bosuna sitrese soktum onuda    valla siz olmasaydiniz belki hemen boyle gevseyemezdim iyiki varsiniz canlarim benimm :)♡♡
0 oy
(642 puan) tarafından
Eşine trip atmakta haksızsın. Adam demis iste bahane buluyum gitmeyin. Sen demissin yok olmaz gelemem de. Sonucta is yeri adamın keyfine gore davranacağımdır yer degil. Mesaiyi de onceden yazdırdı diyorsun. Kimin eşi olsa da iptal edemez bahane olmadan
(532 puan) tarafından
Ama dogmamia cocugumuz bagane  edicekti kuzum
(642 puan) tarafından
Ama şunu hesap etmiyor musun, canlandır gözünde,esin üstündeki kişiye soyke diyebilir mi,önceden yazdirdigum mesaiye gelemem çünkü misafirimiz gelecek... hele ki ozeldeyse...
0 oy
(88 puan) tarafından
Canım her misafir geldiğimde adam izin mi alsın isten hem sana sormuş ayıp olmasın diye tabi buyrun gelin diyebilirdi direk... Hem kaç kişiler ki gebeliğin nasıl geciyo bilmiyorum ama 6 aylık çokta ağır bir ay deil sanki.. Çok yormayan şeyler yap sonuçta gebesin sana bir şey diyecek halleri yok ya.ama eşin bence haklı hormonal olarak hepimiz hassas olabiliyoruz kızma bence eşine 
(532 puan) tarafından
Oylemi diyosun  benni abarttim acaba adama ya  yok hep deniyoum kiz bu sefer ani oldu birden haber verdiler akdam yemegine geliyolar bide aliaveris yapicam gidip   mutfak icin
(88 puan) tarafından
Bi nohut pilav yap mercimek çorbası bide salata oh ver gitsin sen demişsin sonucta hazırlık yapmak için bi hafta istemişsin seni sıkıştırmışlar zaten farkındalar..hem gelen sana geliyo karın doyurmaya mı gelecekler çayın yanına da lömbedek diye bi tatlı var bak internetten acaip kolay tatlı sana tavsiyem kendini çok yorma doğurunca alasını yaparsın :))
0 oy
tarafından

Misafir sonuçta kabul etmişsen sorun nerde anlamadım neden önceden eşinle konuşmadın misafir hakkında söyleseydin bak ben hamileyim kimseyi kabul etmiyorum arayan olursa kabul etme diye konuşsaydın o bir erkek sonuçta geliyorum diyene gelme diyemez senin bunu onunla konuşman lazım erkek kısmı misafirden ne anlar anca şunu getir bunu getir emirleri verirler başka bişeyden anlamazlar sonuçta o işini bırakamaz adam zorda kalır sen yemeğini yap misafirini iyi karşıla gerisi ALLAH kerim hamileyken herkes misafir alıyor bu kötü bişey değil yavaş yavaş yap sende işleri ama aranı kocanla bozma unutma herşey senin elinde :)

(532 puan) tarafından
Soyledim kuzum valla dedim gelsinler dedim gelmesinler degil ama haftaya gelsinler dedim  onuda misafirler kabul etmedi ya
tarafından
Sen onları kabul etmişsin boşver artık olan olmuş ikramını  yap zaten kim bilir neye geliyorlar sen herkese inat kocanı küçük düşürme ben geçen annesine bi laf ettim diye halen benimle konuşmuyor sırf niye annesinin adını ağzıma aldım oda dedim hiç aramiyor sormuyor bu ne biçim kaynana milletin ki arar sorar bizimkinden ses yok diye falan eşimle kavga ettik ama yine ben ortamı yumuşatıyrm onunla konuşuyorum ama işte erkekler bunlar ne anlıcan boşver takma hamilesin hep bu kocaları ve ailelerini kafaya taka taka bu hale geldik ALLAH a emanet yavrularımız
0 oy
tarafından

Arap saçı gibi :angel: eşinin ne suçu var onlara demiş zaten sende kabul ettn valla bnde karnım burnumda dünya iş yemek ederdim misafir gelir giderdi kocsmi isinden etmedim yani .

Yeri gelince yardım ediyodu zaten fazla gefkeisiz olmuş 

Ee bif de sen doğum edince ne olck o ki eşinin ailesi ile konusmuyosm ?

0 oy
(63 puan) tarafından

Canım bak ne güzel eşin sen ne desen onu yapmış sen hem mesaiye gitme diyosun hem adam o zaman msj atayım diyor ona da yok diyorsun biz hamileler öyle oluyoruz karar veremiyoruz :) aslnda genel bayanların sorunu bu bende öyleyim birşey olmaz ki sabah uyandığında herşey düzelmiş olur. Bende herşeyi yalnız yapıyorum canım ne yapayım geçen eşim halalarini annesini falan davet etti yemeğe tek yaptm sonradan akşama yakın kayinvalidem geldi mecbur yapıyoruz rabbim korusun minnoslari

0 oy
tarafından
Bence haksizsin. Gelen seni gormeye gelecek bi kek bi buskivi alip koyuver cayla en olmadi.  Yemege geliyorsa da herzaman ne yapiyorsan biraz fazlasini yapivercen kuzum. Hamiel insandan zaten dort dortluk agirlama beklemiyordur kimse. Esin sana sormadan cagirmamis bence trip atmakta o hakli
(532 puan) tarafından
Yemege geliyolar canim esime dedim.ne yapiyim diye pilav nohut corba bisey daha yap salata falan dedi ama iste isverise falanda gidicem mutfak icin hamileyim diye benmi abarttim acaba
tarafından
Hamile oldugunubiliyorlar sakin ol :) herzaman ne yapiyorsan bi tik fazla yap. Kendini kasma esin gercekten uyumlu davranmis. Tamam haftaya gelseler senin icin daha iyi olurdu ama boyle denk gelmis sorun yok oldugu kadar olsun esinin gonlunu al . Kimse seni evin pis die yemek yapamadin die kinamaz hamilesin cumku ve haftaya gelirsneiz daha iyi agirlarim demissin kendileir kabul etmemis sorun etme kuzum
0 oy
(406 puan) tarafından
Hani seni anlıyorum hamile duygusu var üzerinde bende öyleydim canım ama eşinin elinden gelen bu diyemezdi bana misafir gelecek diye ne iş yapıyor bilmiyorum ama bazı işler izni kaldırmaz. Haklısın kendi halinde eşinin bişey demeden gidip yatmasına tartışma boyutuna bağlı ağır bir kavga yaptıysanz belki ondan yapmıştır sıkma canını ufak tefek şeylerle hamileliğin tadını çıkar :)
(532 puan) tarafından
Aslinda her istediginde izin veriyolar ama laf yapiyolar sonra ondan esim oyle diyim dedi kuzum ama ben hamilelikten dolayi cok alingan oldum ya hemen geldim herkez sen haksizsin diyince uyumustu ustunu orttum o arada askim gitmeyim cok yorulursan defi bende gkt hayatim yavas yavas yaparim defim simdi gitmeden tekrar sordida yolcu etyim ise aman oldugu kadad artik kuzum napiyim bosuna adamida uzdum
(406 puan) tarafından
Boşver takma anlıyorum seni hamilelik zor sende kendince haklısın zaten senin durumunu kimse anlamaz ama olsun oda seni dusunmese öyle demezdi banane ne yaparsan yap ta diyebilirdi kuzum.
Bebişini gorecegin günü düşün bu zamanlarının tadını çıkar derim doğduktan sonra zaten kimseye fırsatın olmayacak :)
0 oy
(162 puan) tarafından
Evet eşinin o şekilde iş yerine yalan söylemesi hoş değil dediğin gibi yarın öbür gün gerçekten oluverir Allah korusun. Ama asıl suç sende çünkü adamın başka şekilde izin alması mümkün değil ve sen bunu eşinden istedin. Adamın başka bahanesine izin vermezlerdi herhalde. Hem misafir geliyor diye o kadar da titiz olma çünkü onlar senin durumunu biliyorlar yormana gerek yok kendini o kadar. Eşin kalmasa da bir şekilde hallederdin canim. 
(532 puan) tarafından
Ah ahhh sorma bosuna huysuzluk yaptim adam kac kere gotmeyim dedi yine ben yataga gelince falan ben yok git askim dedim tavas yavas yaparim defim simdi yine sordu da yeni yolcu ettim ise ben abarttim galiba ya duygularimi degistirfi bu oogluş
0 oy
(4,666 puan) tarafından
Bnce haksizsin canim esine ne dediysen hepsine tamam demis
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Kuzum eşinle müşterek bir karar vermeden misafiri kabul etmişsiniz. Hata arama bence teyzesi birgün önceden haber veriyor.. bundan sonrası yapacağın önemli. Sen sonraki hafta gelirseniz hazırlıklı olurum diyorsun bu yüzden yarın elinden  geleni geldiğince yap kendini öeya eşini zorlamamaya gayret et. Şimdi yarın (haftaya gelecekler gibi dolu dolu) full hazırlanırsan eğer öncesihde haser verseydik neyer yapardı diye beklenti oluşturursun. Bütçeni bilmiyorum ama biraz hazırcı ol yarın örneğin hazır yufkadap börek çorba pilav salata birde hazır köfte veya tavuk alıp sunabilirsin. Yahi dolapta hazır şeyler varsa oda olur. Sen hamilesin eşinde çalışıyor kendinizi bir misafir için yıpratmayın. Ayrıca eşinin yalan söylemesine engel olmanda güzel.
(532 puan) tarafından
Dogru soyluyosun kuzum yok Allah a sukur madfi acidan hicni sıkintimiz yok cok sukurde ben buyuttum galiba bide hamile olali dusuncem bile degisti ya herseye aliniyorum dogruda olsa :(
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Eşin alttan almis dediklerini bir bir yerine getirmiş iş yerinde misafir geliyor ben mesai yazdırdım ama gelemem demek olmaz.haksizsin dürüst olmak gerekirse canım.
(532 puan) tarafından
Ah kuzum sorma yeni anladim bu hamilelik beni cok garip duygulara sokuyo bazrn uykusunda bile gece istersem gitmeyim askim cok yorulursan diyodu onada uzuldum ya simdi gitti ise oldugu kadar artik aman valla iyiki sormusum size icim rahat etti
(5,938 puan) tarafından
Hamilelikte hormonlar insani tuhaf bir ruh haline sokuyor canım zaten.olsun dediğin gibi olduğu kadar.Allah güç kuvvet versin canim

İlgili sorular

0 oy
34 cevap 1,470 göst.
23 Ekim 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 75 göst.
13 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Miss.namaless (1,463 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 824 göst.

374,668 soru

11,206,765 cevap

34,510 kullanıcı