+5 oy
980 göst.
Aile kategorisinde (324 puan) tarafından
Linçç yerim sorun değil de postlaara bakıyorum hep kaynana kaynata eltı yanı su sıvrılıgı bırakıp huyuna gıdılse pamuk oluyorlar ama inatla yapmam etmem ıstemem dıyosunuz cok sasırıyorum ben eşimin ailesini kendı aılem gıbı gorurum bırsey olsa danısırlar asla bırbırımıze saygısızlıgımız yokk olamaz cunkı benden kaynaklı ben saygımda kısur etmıyosam karsı taraf kesinlikle etmez nw bılım bazı gelinler cok inat kinci bunuda soylemek ıstedim içimde yara olcana size olsun. D. D. D. D.. D. D. D. D. D

38 Cevaplar

0 oy
(13,053 puan) tarafından
Canım sen anyisli insanlara denk gelmişsin 

Bende eşimin ailesini cok severim özellikle k.valideme sevgim ayrıdır 

Ama mesela ananem lafları davranışları cok ağır yengemelere karşı eşlerinin annesi olduğu için saygı duyuyorlar ama bazen patlıyorlar da :) 
(324 puan) tarafından
Aynen canım cok sukur cok ıyı aramız  dogrudur canım bak dozunda sevıyelı kıbar kıbar patlar ama bu bazı kesımler oyle sıvrı dıllıkı gorunce duyunca agzım acık kalıyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yanliş düşüncedesin öyle değil gül attığın kişi bazen sana aynısını atmaz senın sansın belkı ıyıye denk düştün 
(324 puan) tarafından
Canım benim anlatmak istedigim o degil sen gul atarsın o atmaz koyarsın usulca mesafeyi biter ama oyle gelinler varkı car car bi geri cevaplari varr sokk olmalık
tarafından
Orası doğru mesela ben asla kaynanamla tartışmaya gırmem eşime olan saygımdan ama bazı gelinler öyle değil
(324 puan) tarafından
İşte benim anlatmak istediğim de bu
0 oy
(540 puan) tarafından
E iyisi var kötüsü var şimdi bunu yazmakla sadece Kendi aile içini söylemiş bulundun demek ki iyiler uyumlusunuz. Neler okuduk burada her birinin huyuna gidilse yandık çok zor aileler de var yoksa herkes iyi olsa birbirine keşke..
(324 puan) tarafından
Oo apayrı bir konu beni anlyan anladi zor ailede olsam ben mesafeli olurum ama sıvrı dilli int kıncı olmam
(540 puan) tarafından
Zaten bende karşıyım bu şekilde kaynana gelin çatışmasına üzülürüm de hatta. Ama sen sana gelen lafa susarsın başkası konuşur sivri de olur inatta yeni nesille alakası yok sorun yanlış
0 oy
(393 puan) tarafından
Herkes aynı degil.  Karşısından iyilik görüp kötülük yapılıyorsa amenna. Ama hic iyilik görmedik. 
(324 puan) tarafından
Oda onların ayıbı canım
0 oy
(3,328 puan) tarafından
Umarim sende şuan konuştuğun kınadığın şeyleri yaşarsın. Allah benim kaynanin huyuna çevirsin seninkileri. Bak bakayim nasıl oluyormuş. Iyilik yapan ne görüyormus. 
(3,328 puan) tarafından
Niye canim sen cok iyisin ya düzeltirsin iste arayı. Sorun gelinlerde sonuçta. Kötü olsalar ne sonuçta
(324 puan) tarafından
Senin dedigin olay cok başka yaa her gelin birmi ben genel konusmadim bazı kesim gelinler için gecerli o
(3,328 puan) tarafından
2 yillik evliyim yeni gelin oluyorum senin gözünde. Bak bugüne kadar hep seni  gibi düşündüm. Herkeslede öyle konuştum, sen iyi ol karsi taraf belli müddet sonra düzelir. Güler yüzlü ol ki huzurun kaçmasın. Aman 2 ev temizligi degilmi yasli insanlar gönlünü alırsın. Ama sana yemin ederim öyle olmuyor. Insan yaşamadan bilmiyor. Ha hic tartismadim, cemkirmedim hala da cevap bile vermem. Esimi de doldurmam o görür Allahin izniyle. Ama iyilikle sabirla olmuyor. BI INSAN KÖTÜYSE VE SENI SEVMIYORSA DEGISTIREMIYORSUN
(324 puan) tarafından
Canım bak ben kimssyı degiştirmem he alttan aldıgı. Cok yer var onlarda gorur bılır ses etmez he sen ıyılık yapıp karsılık almıyosan zaten onlara karsı olan mesafe sana yeter zaten kalp kırıp cemkırme kotu olmakla iş yurumezz hep huzursuzluk olur zaten benim anlatmak istedıgım gelin tıpı belli yanı uzerine alıncak bişey de yok burda tatlım
(3,328 puan) tarafından
O kadar doluyum ki
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Herkes bir değil ki bitanem herkes birbirini değiştirmeye çalışıyor o inatlasiyornoda o alttan alıyor diğeri tepesine çıkıyor amaaan boşver 
(324 puan) tarafından
Diyorum ya canım oyllelerine  mesafe yeter zaten
(7,121 puan) tarafından
Bencede herkes sınırını bilsin
(324 puan) tarafından
Ayyynen oyle
0 oy
tarafından
Herkes aynı değil senin kayinvalidengil arkandan bin kişiye dedikodu fesatlık yaptı mı iyi oldun yaranamadım umursamadım benden iyisi olmadı

Bence sende postları tam anlamadan ön yargılı olma bilemezsin ne yaptıklarını nasıl davrandıklarını 
0 oy
(7,687 puan) tarafından
Bazı gelinler de çok kıskanç, fesat oluyorlar burada da var ama tepki görünce hemen postu kapatıyorlar hep kaynanalar değil yani
0 oy
(3,559 puan) tarafından
Sivriliği bıraksa huyuna gidilseden sonrasını okumadım .

Or*spu kızlarının torununu taciz eden tacizci yavşaaaaaaak damadının laflarına bakıp bana orosspu diyecek namusuma dil uzatacak ortalık orosssspusu gibi ortalığı karıştıracak eşim bana ev işlerinde her türlü destek ev temizliği yemek ütü bulaşık çamaşır aklına ne gelirse bunları yapıyor diye kocamı yapma etme diye dolduruşa getirecek kendi kızlarına kocaları yapmıyor diye gelininin dedikleri oluyor diye zoruna gidecek kızımda düşük tehlikem varken kahpeee kızları hastaneye gitmemi engelleyecek ben kendi imkânlarımla gidip doktor geç kalsaydın bebeği de seni de kaybedebilirdik diyecek ve ben doğum sonrası kızımı o kaşaaaarlaşmış kaşarlıktan erimiş ***** kızlarına kızımı göstermiyorum diye kudurmuşluğundan bana çocuk oğlumdan değil diye iftira atacak daha çok şey var ağzımı açtırma benim bende bu yellozun suyuna huyuna gidecem he? Adamı çarparım cin çarpmıştın beter ederim kimsenin hayatını ne yaşadığını bilmiyorsun burda gelmiş saçma sapan konuşuyorsun bence sus.
0 oy
(8,937 puan) tarafından
Senin adına sevindim sen sanslisin ama bazı kaynanalar var ki sen aa desen başlıyor oğullarına fisteklemeye nifak sokmaya bu yüzden az mı yuva yıkıldı gerçi burda hata ne kaynanada ne gelinde tamamen beceriksiz eslerde eşler anne eş arasındaki dengeyi kurabilse gelinde kaynana kavgası çekişmesi kakmayacak
0 oy
(341 puan) tarafından
Sen seviyo olbilirsin sevmeyen anlaşamayan insanlar mış gibi yapmak istemiyorlar 

Eski usul yeni usul bilmem de hersey yalan kocads bitiyo hersey kocan arkandaysa el pençe oluyolar 

Değilse naprsan yap ayak alfi
0 oy
(770 puan) tarafından
Burdaki kmse bunu düşünememiş aile huzurunu düşünmemiş hiv sularına gitmeden hemen sivrilik yapmış de mi ! 
0 oy
(248 puan) tarafından
Heheh bacım sensin hee senin kaynanam heheh 
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Karşı tarafı severim sayarım 6 senedir bi laf cevirmisligim yok cok cok sivri dilli olduğum halde çünkü buda eşimden kaynaklanıyo eşim bana laf söyletmez haklı olduğum müddetçe (genelde ben haklı olurum) ama diğer iki eltimin yüzüne bakmazlar adlarını dahi anmazlar beni el üstünde tutarlar,eltilerim 15 yıllık gelinler ben 6. Senemi bitiriyorum ve cok şükür kaynanamin kayinpederimin bi kötü lafını duymadım bana karşı,çünkü benimde onlara karşı yok ama bazı kaynanalar sessiz olanı daha cok eziklemeye çalışır on planda olmaya çalışır bu dengeyide koruyamayan  cok anneci bi kocadir,görümcelerimi Allah düşmanımın başına vermesin onlar benim kaynanamdan daha cok kaynanalar ama cok şükür onlarda yok hayatimizda
0 oy
tarafından
valla sende de onlar gibi kayınvalide,kayinpeder,görümce,eltiler olsa sen de dert yanardın.kimine göre hayat güllük,gülistanlık olabilir.empati kur lütfen.burda hiç o tarz postlar açmadım ama.ne saygıda,sevgide ne hizmette kusur ederim ama kayinvalidem büyük oğlu ve gelin için ölür resmen.simdi ben mi kusurlu oluyorum bu durmda.bazen ne yaparsan yap boş.esimin bir lafı var ağzımla kuş tutsam anneme yaranamam.aynen o hesap.olmayinca olmuyor 
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Bazı gelinler içine bazı kaynana.elti kayınpederi de.koymak lazım bence sen ne kadar iyi davranirsan davran bazı elti kaynanada tam tersi davranıyor o yüzden bazı gelinler böyle 
0 oy
(13,180 puan) tarafından
Kendiyle çelişen post :) kendin diyorsun bana danışırlar birbirimize saygılıyız diye e öyle kayınvalide ve kayınpederi aile gibi gör bir zahmet 

Ben misal eşimin ailesini 4 ay evimde misafir ettim 1+1 evde pandemi sürecinde üstelik hamileydim o da rahatsizdi hatta hic eşimle konuşmadan ben teklif ettim bize gelirsiniz diye annemin ailemin yanında bana hep oğlum kızım baktı dedi :) bana bir Allah razı olsun demek yok bunu derken bile bizim evimizde yani :) 
0 oy
(15,247 puan) tarafından
Kendin iyiye denk geldim diye kendini iyi sanıyorsun. Halbuki olay tamamen sende değil. İletişim karşılıklı olur. Etkiye tepki vardır. Mesela benim kayınvalidem çok iyidir Allah razı olsun. Asla acı sozunu duymadim. Ben de ona aynı şekilde . Ama babannem o kadar kötü niyetli bir kadın ki. Yıllarca anneme eziyet etti. Kadının psikolojisini bozup attılar. Hangi iyi olmaktan bahsediyorsun. Annem bir gün ağzını açıp onlara bişey dememiştir. 

İlgili sorular

+1 oy
39 cevap 1,016 göst.
10 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Mavi-beyaz (1,683 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 159 göst.
12 Aralık 2023 Aile kategorisinde Asli_eren_47 (763 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 321 göst.
7 Mart 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 282 göst.