0 oy
98 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Oğlum 19 aylik son zamanlarda her şeye ağlar oldu oyuncak oynuyor daha az oynamaya başladı lego yapmaya çalışıyor söküp takarken zorlanirsa kaldırıp atiyor agliyor bir istediği olmayınca yere yatıp agliyor yemek yemiyor güne güneş doğmadan başlıyoruz önceden severek yediği ya da oynadığı her şeyi reddediyor elindeki bir şeyi bize yedirmeye calisiyor yiyince de neden yediniz diye agliyor ne bu böyle  :(

6 Cevaplar

0 oy
(3,151 puan) tarafından
Aynen öyle.  Benim de iki kızım var biri 3 buçuk biri 5 buçuk yaş ikiside atlattı. Lego yapardı takamayınca firlatirdi sağa sola kafamıza. Sinirlenince kapıları falan ısırıyordu.yerlerde yatıyordu sokaklarda tepinirdi. İnatlaşma ısrar etme üstüne gitme kontrollü serbest bırak sürekli onu anladığını şöyle geçecek inşallah 
tarafından
Çok zor bir durum gerçekten hem sabrım tükeniyor bazen hem de ağlayınca üzülüyorum:(
(3,151 puan) tarafından
Öyle ama geçici bir durum kendine sürekli tekrarla bende bazen tükenip bağırıp azarliyodum bagiruyodum ama anında pişman oluyorum çünkü zaten kendini ifade edemediği için böyle yapiyolar. Bı de biz böyle yapınca daha da hirslaniyolar. Sürekli ılımlı sakin sabırlı olmalıyız Allah yardımcınız olsun bir an önce atlatır inşallah
tarafından
Vallahi bende bazen bağırıp çağırıyorum elimde değil ya sanki tükeniyorum bir noktada ama tabiki onlar için dünya daha karmasik
(3,151 puan) tarafından
Bizde robot değiliz canım sonuçta bende öyle ama idare edicez iste
-Reklam-
0 oy
(14,428 puan) tarafından
2 yaş sendromu anaları,düz duvara tırmandırır  valla
tarafından
Oyle görünüyor :(
0 oy
(3,738 puan) tarafından
Evet canım tam olarak böyle birşeymiş hoş gelmiş valla korkutmak istemiyorum ama en az 3-4 ayınız böyle geçecek. İhtiyacın olan şey sabır inşallah erken atlatırsınız :)
tarafından
Vallahi sabrım çok zorlanıyorum her şeye agliyor kafam kalmadi ne yapacağımı bilmiyorum
(3,738 puan) tarafından
Nolursun öyle düşünme aslında sabırsızım dedikçe sabırsızlanıyor insan. İsteyerek ve bilerek yapmadığını onunda yeni bi dünyaya alışmaya çalıştığını senden daha da çok yıprandığını düşün canım. Bunaldığında salavat çek
tarafından
Denerim  tabiki bunu onu da üzmek istemiyorum asla ama bende tek bakıyorum çocuğuma bulunduğumuz şehirde hiçbir akrabamız yok kimsemiz yok bunalıyorum bazen :(
(3,738 puan) tarafından
Çok haklısın canım inşallah bu günlerde geçecek hangi gün geçmedi ki oku araştır Instagramdan psikologları çocuk uzmanlarını takip et. Annesiyle babasıyla herkes bakar sen tekken daha güçlüsün :)
0 oy
(3,279 puan) tarafından
Benim oğlumun da öyle ya herşeye mız mız ağlıyor herşeye ama bişeye bak diyor bakmayınca hemen ağlıyor ne yapıcaz bu sendromla bilemedim
tarafından
Bende bilmiyorum hiç ya ne zormus
(3,279 puan) tarafından
Sabah kahvaltı hazırlamama izin vermedi 1 saat kucağımda ağladı
0 oy
(315 puan) tarafından
Malesef 2 3 4 5 her yaşın sendromu var çocuklar çok değişiyor kızım her yaşında 1 dönem bu dediklerini yaptı suan 5 yaşında herşey ağlıyo bağırıyor kavga ediyo bizimle bazende pamuk gibi kafam karışıyor :))) biz annelere Allah yardımcı olsun inşallah 
tarafından
Ay vallahi oyle gerçekten Allah yardımcımız olsun nasil böyle oluyorlar anlammiyorum hiç :( bir anda hiçbir şeyden keyif almayan çocuklara donusuyorlar
(315 puan) tarafından
Dur daha annesi çanta toplayıp evden gitmeye tehdit gelecek:)))
tarafından
Neee hahahah ne zaman
(315 puan) tarafından
3 yaşına gelince
0 oy
(7,118 puan) tarafından
O 2 yaş sendromu anamı aglattı valla. Neyse ki geçmek üzere.
tarafından
Ne kadar sürüyor tam olarak
(7,118 puan) tarafından
20 aylıkken falan basladı biz de. 36 aylık kızım şu an bayağı azaldı şükür.
tarafından
Darısı başımıza
(7,118 puan) tarafından
Amin canım.

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 108 göst.
8 Aralık 2023 Aile kategorisinde Ozgul406 (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 70 göst.
21 Eylül 2023 Diğer kategorisinde BegumY (129 puan) tarafından soruldu
0 oy