0 oy
219 göst.
Aile kategorisinde (1,375 puan) tarafından
Hanımlar benim orta okula giden bir kız kardeşim var 12 yaşında biz telefon almadık ona şimdiye kadar hala da almayı düşünmüyoruz anca lise de alırız erken diye ama okula gittiğinde de haberleşmek için bir iletişim aracına ihtiyaç var sanki Bu akıllı saatler ne oluyor bilginiz var mı telefon yerine ne tercih edilebilir sizce tavsiyelerinizi alabilir miyim . 

13 Cevaplar

+2 oy
(6,238 puan) tarafından
Görümcemin kızı da 12 yaşında ona da telefonu almıyorlar 14 yaşında da bir oğlu var Ona da henüz almadılar telefon ikisine de akıllı saat aldılar o konu akıllı saatlerinden görüntülü arama özelliği var sesli arama özelliği var müzik dinleme özelliği var Yani tıpkı telefon gibi ama saat kolunda çok fazla böyle Mesela suyun içinde kaldığı zaman Anca su çeker Onun dışında elini yüzünü yıkadığı zaman değen suyu da zarar vermiyor Yani bence de bu yaştaki bir çocuğa en güzeli akıllı saat ya da tuşlu telefon yani onun dışında akıllı telefon alınmasını hiç tercih etmiyorum Çünkü sosyal medyaya bulaşınca çocuklar çıkamıyorlar ne derslerine yoğunlaşabiliyorlar ne de hayatlarına bakabiliyorlar bildiğin yani Asosyal bir şey oluyorlar Ayrıca da çok riskli Çünkü çocukları çok gözünü boyuyorlar çok kandırıyorlar en güzeli dediğiniz gibi lise vaktinde alınması lazım o zaman tabii ki de lazım oluyor Bir çok ders içinde
(1,375 puan) tarafından
Aynen canım şimdi de okulda birinci olursan alırız diyorlar gaz veriyorlar 24. Miş okulda
(5,108 puan) tarafından
Çok haklısın canım küçük kaynım var 9 yaşında oyun oynamaktan gözleri bozuldu gerçekten sabahtan akşama kadar okul dışında pubg başka oyunlar saçma sapan YouTubede oyun videoları izliyor hiç aktivitesi yok üzülüyorum bu duruma
(1,375 puan) tarafından
Ya bir de her oyun oynanmıyor şu mavi balinadan falan ben çok korkmuştum Allah korusun çocuklar ne oynadığını da takip edemiyorsun ki her zaman
-Reklam-
+1 oy
(4,988 puan) tarafından
Telefonu şimdi almayın bencede 

Simdiki gençler nasıl kullanacağını bilmedikleri için çok tehlikeli bana göre 

Büyük kızıma liseye geçince aldım 

Ortanca kizimda 7.sinifta almadım liseye kadar almamda

Akıllı saatler var biraz uçuk fiyatları ama 
0 oy
(6,672 puan) tarafından
Tablet.       
(1,375 puan) tarafından
Okulda dışarıda kullanmak için
(6,672 puan) tarafından
Tuşlu telefon olur tâbi kabul ederse
0 oy
(917 puan) tarafından
Tuşlu telefon alabilirsiniz 
0 oy
(119,984 puan) tarafından
neden telefon daha iyi ama 
(1,572 puan) tarafından
Bu bahsedilen çocuklar için olan akıllı saatlerden. Nerde olduğunu takip edebildiğin saatlerden. Telefonda karşısına çıkabilecek olumsuz bir şey 12 yaşındaki çocuğun psikolojisini daha çok etkiler.
tuslu telefonda karsisina ne cikabilir yılan oymar en fazla
(1,572 puan) tarafından
Ee arkadaşları tuşlu telefon kullanmıyorsa ben de niye tuşlu telefon var diye de psikolojisi etkilenebilir:D
boyle bi durumu yasadik biz cocuk en azindan telefonum olsunda tuslu olsun dedi ve tuslu telefon verildi
(1,375 puan) tarafından
Dokunmatik isterim falan diyor bizimkide tuşlu verelim dedik de . Akıllı saate daha sıcak bakıyor gibi. Nasıl kullanılıyor hatta gerek olmuyor dimi
0 oy
(14,077 puan) tarafından
Akilki saat alin. Onunlada arama yapilabiliyor. Hatta bulunduğu ortamdan size foto falan yolluyor otomatik olarak. 
(1,375 puan) tarafından
Bakayım bir araştırayım canım
0 oy
(2,833 puan) tarafından
Ben de tam bilmiyorum ama arama ve mesaj oluyor galiba. Liseden önce almayın diyorlar telefon. Çok bağımlılık yapıyor oyunlara vs. Gerçi lisede yapmıyor değil ama Allah sonumuzu hayır etsin
(1,375 puan) tarafından
Aynen zaman kötp çocuk ısrar etmiyor Allah'tan
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Benim yeğenim 8e gidiyo 6. Sınıfa giderken akıllı saat aldılar onlada arama yapiliyo mesaj falan atılıyo cok yararli biseydi nereye gittiğini görebiliyolardı ama bu sene telefon aldılar 
(1,375 puan) tarafından
Anladım canım ya vallahi bilmiyorum ne yaparsalar şimdi bir de söz verdiler okul birincisi olur sa alacağız diye çocuk da okulda 24 olma ihtimali de var Ben diyorum okul birincisi olsa bile almayın annem de yeter ki olsun alırız kontrol bizde olur yine diyor
0 oy
(5,953 puan) tarafından
9 yaşında yigenim akilli saat kullaniyor memnun anneside kendiside iletişim halindeler beni de arar hala teneffüse çıktık ilk zamanlar heycanlaniyordu arardi☺❤
(1,375 puan) tarafından
Bu akıllı saat konusunu bizimkiler almasa bile ben çocuklara uygulayacağım herhalde çok yararlı bir şey gerçekten
0 oy
(15,777 puan) tarafından
Akıllı saatler de çok tavsiye edilmiyor ama bence tuşlu telefon alsanız ve konuşma paketi yukleseniz sadece içine. Bence en guvenlisi o 
(5,953 puan) tarafından
Neden tavsiye edilmiyor merak ettim canım
(15,777 puan) tarafından
Dijital baba var Instagramda ordan bakıp ogrenebilirsjn dostum okumuştum ama uzun zaman oldu
(1,375 puan) tarafından
Aa hiç duymadım neden acaba
0 oy
(2,037 puan) tarafından
Akıllı saat arama yapabilior mesaj yazma özelliği var siz nerde oldugunu kontrol edebiliyorsunuz görüntülü konsma özelliğinde var
0 oy
(2,194 puan) tarafından
En mantıklısı akıllı saat canım 
0 oy
(3,722 puan) tarafından
Ben iki sefer farklı markaların en iyi modellerini aldım ikiside çöp inanki

En güzeli tuşlu telefon bende oğluma tuşlu telefon alicam
(1,375 puan) tarafından
Ben de tuşluyu önerdim ama bizimkiler ona bile gerek yok diyor aslında tuşlu mantıklı

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 260 göst.
5 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Nagiiiss (149 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 241 göst.
30 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Hclkylmz (103 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 225 göst.
4 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Hicrannn (1,098 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 313 göst.