0 oy
324 göst.
Aile kategorisinde (629 puan) tarafından
Kaynana ve kayınpederle altlı üstlü oturanlar elektrik su vs.faturaları kim odüyor.Bizde herkes kendisininkini odüyor ama duyduğum var bazı kayınpederler faturaları ödemeye gittiginde hepsini toptan ödüyormuş hiç karşılık beklemeden.

17 Cevaplar

+1 oy
(12,861 puan) tarafından
Benim faturalarım eşimin ailesini ilgilendirmez ödemelerine de müsade etmem 
tarafından
Aynen öyle niye odesinki
(12,861 puan) tarafından
Evlilik bu sorumluluk demek oldu faturaları annesi babası ödesin çocuğun çeyizini a'dan z' ye kız tarafı alsın arada aileler bez mama kıyafet de alsın bazı insanlar çok şey bekliyor
-Reklam-
0 oy
(583 puan) tarafından
Alt üst değiliz canım ama kayın pederimden eminim bizimkini öderdi kaynanam asla ödemez daha para ister ama kayın pederim saolsun benim sigortamı bile yatırıyor hamileyim bide 1 yaşında oğlum var çalışamıyorum şuan diye 
(629 puan) tarafından
MaşAllah Kayınpederinee.Genelde kaynanalar mani olurlar bu tarz yardımlara çünkü kıskanclar :)
(629 puan) tarafından
MaşAllah Kayınpederine.Genelde kaynanalar mani olurlar bu tarz yardımlara çünkü kıskanclar :)
(583 puan) tarafından
Elinden geleni yapıyor canım kaynanam mani olmak için emin ol :) her gün eşimle kavga ediyorlar telefonda kadının tek yaptığı kavga etmek zaten para para para para diye ömrünü yer insanın
0 oy
(4,373 puan) tarafından
Oderse kendi iyiligidir lakin 12 senelik evliyim hep kendimiz oderiz;))
0 oy
(1,971 puan) tarafından
Kim ödeyecek kız biz ödüyoruz :)benm kayınpeder apartmandaki otomatigi ödüyor diye bile yakiniyo bide gelip faturamimi odeyecek
0 oy
(9,022 puan) tarafından
Altlı üstlüyuz herkes kendi öder faturasını 
0 oy
(295 puan) tarafından
Ben alt üst oturuyorum kayinbabamlar yasli değiller iş yerimiz var işte sözde ortak ama genelde ne kadar.para kazanılır kayınbaba bilir ayrı bı hseabimiz yoktur mesela 3 buçuk yıl beraber yeme icme birdi  suan ayrı ilk evime çıktım 400 veriyorlardi sonra 500 verdiler ve o paranın içinden 200 TL eşimin cep harçlığı da var şimdi bazen 800 bazen 1000 TL haftalik veriyorlar genel olarak yetiyor ama erzagimizi  büyük alisverisi su elektrik doğalgaz herşeyi onlar öder çünkü bize vermiyorlar ki biz odiyelim hshs  keşke verseler eşimin hakkını falan zorda kalsak bile biliriz ki ne kazanıyoruz böylesi de zor şimdi kızım var ayrı giderleri var mutfak masrafı işte haftalık pazar meyve sebze kasapya et vs kahvaltılik vs gebeyim yeni bebeğe kıyafet falan hastane işleri ki özel hastane çok pahalı devlete randevu bulana aşk olsun bulup ta memnun kalan yok  hep bı gider yani keşke ayrı olsa herşey  eşimde aşırı derecede sinir para yok desem istemez mesela eee bende gidip isteyemem napim bazen zorda kaliyiruz söyleyince  de rahatlık batıyor oluyor 
(2,223 puan) tarafından
Çok zormuş senin işin ya bı birikim bile yapamazsiniz
(629 puan) tarafından
Evet aile ile maddi bağlantı olmadığında birikim yapiliyor
0 oy
(803 puan) tarafından

Canim evkebdigimoz 1 sene boyunca kayinvalidemler ödedi sonra herkes kendinin ödesin dedi sonra şu geldi odeyim dedi elektirik geldi odeyim dedi bende çalışmıyorum oglu zahmete girmesin diye başladı ödemeye hep birdahiki ay siz ödersiniz deyip elektirik sütü ödüyor 2 senedir böyle gitti:D Tek dogalgazi ödüyor eşim 

(629 puan) tarafından
MaşAllah genelde kaynanalar mani olur kayinpederlerin genclere yardim etmesini
(803 puan) tarafından
Benim kayinvalidem numunelik
0 oy
(1,753 puan) tarafından
Alt üst değiliz. Ama öyle bir şey olsaydı kayinbabam yapardı ya beklerim yani ondan.
(629 puan) tarafından
Ben o adamdan öyle şey beklemem
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Ödemek isteyene alt üst farkeder mi? İçinden gelmiyorsa birlikte yaşasanız bile emekli maaşından yine vermez. 
0 oy
(1,096 puan) tarafından
Kayınbabam ödüyor. Isini yaptıkları adamlar esimin hesabina para atarsa esim diyor baba ben ödedim ama genellikle kayınbabam ödüyor evin masrafını da o karşılıyor yag erzak cocuga kiyafet bana biseu lazim olursa falan herşey kayınbabamin elinde. Ben istemiyorum kendisi kaynanama veriyor kaynanamda ne ihtiyacım varsa yapıyor. Çünkü esim yanlarında calisiyor ama maas almıyor. Zaten altli ustluyuz ben ust kattayım arada 1 daire var. Kizimi bezden ayirmadan da hep ordaydim suan evimdeyim aksamlari oraya gidiyorum falan . Kizim dogdugunda besigini arabasini kıyafetini şampuanı bile kaynanam aldı aylarca bezliydi bezini de kayinbabam alirdi kiyafet ne lazimsa alsin demis gecen gun sagolsun kartla onu da halletti ic camasirina kadar aldik yavruma zaten cok degerlidir ilk torun oldugu icin 
(1,096 puan) tarafından
Tabii yapmazlar ama kocam sadece babasinin degil amcalarininda yaninda calisiyor yani kardeşler ortak eşimi evlendirdiler haftalik atiyorum 300 verdikl3ri oluyo ama zaten yaptigi isin parasi kocamin hesabina geliyo isterse ordan da harcayabilir. Ama harcamiyo. Evimizi dizdiler düğünümüzü yapip altınlarımızı aldılar esim çocukluktan beri yanlarinda. Biz altınlarımızla kendimize ev aldik 100 binde borc yapmak zorunda kaldik kayınbabam onu da ödedi zaten minnet etmeye haklari olqmaz çünkü dendigi gibi mecburlar. eşim usta baska yerde calisirsa milyarlar kazanabilir bende bunu cok istiyorum insallah birgun olur istediğimiz
(1,096 puan) tarafından
Ovunerek yazmadim ınsanın zoruna gidiyo çoğu zaman tabiikii eşimden istedigim zaman varsa esirgemez ama biseye acil ihtiyacim varsa b3n kimseye boyun büküp bana bu lazim diyemem esim disinda bunu kimseden isteyemem keske kendi elimizde olabilse hersey.
tarafından
Kız kocan fazlasıyla kazandırıyor onlara,  işe yaramaz olsa neyse dicem adam zaten çalışıyor   . Kocanın parasını tekrar kocana vermişler olan bu
(1,096 puan) tarafından
E yani. Ufak bi is olsa gecenin 1i de olsa kocami ariyo millet usta oldugu icin. Kimse diğerlerini aramıyo . Bazen kendimi cok tuhaf hissettiğim oluyo cunku amcalarının karıları bana onlarin eltileriymisim gibi bakıyo evime yeni bisey gelince gozleri açılıyo. Kucuk amcasından once ev alindi bize bunun uzerin2 kavga cikardilar oyle bi dereceye geldim ki evimde hayir kalmadi geldigim yil 2 kere evimi su basti. Yengesi sevindi bu duruma . Ne amcasi ne karisi gelmedi hayırlı olsuna. Bunlar umrumda değil ama sağda solda kadin ben onun eltisiymisim gibi bahsedip duruyo. Ama onların evine benim evime gelen seyin 10 kati gidiyo ben sesimi çıkarmıyorum yine de benden memnun olmadiklarinin farkindayim bi çoğunun . Halbuki elimden ne geliyorsa ben daha fazlasini yapmaya çalışıyorum.
tarafından
Çok kötü bir durum,  akraba arasında ortaklık işini oldum olası sevmem valla benim Kaynanamgilde ortak.  Biz evlenirken hiç birşey yapmadılar neymiş para ortakmış yapamazlarmış . Nefret ettim bu ortaklık konusundan.  Allah yardımcınız olsun canım eşin bir an önce kendi yolunu çizsin.  Yarın birgün ayrılırlarsa olan size olur . Kenara birikim bile yapamıyorsunuz
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Kayınpederim sağken öderdi rahmetli olunca kaynana ödemedi kendimiz ödedik ve kendi de doğalgazı falan yakmaz kışın ortasında soğukta duş alır
(629 puan) tarafından
Kp ler genelde yardimci okuyorlar kn lar yardimci olmuyorlar evt
0 oy
(6,454 puan) tarafından
Valla sözde ne kadar geliyorsa yarı yarıya ödüyormuşuz eşim öyle diyor para veriyorlar diyor ama ben ne faturaları görürüm ne de ne kadar verdiklerini. Benim saf kocam evlerinde oturuyoruz diye hepsini ödüyor olabilir. Kaynanamın da canına minnet zaten 
(629 puan) tarafından
Bu konuyun uzerinde neden arastirma yapmiyosun cnm
(6,454 puan) tarafından
Eşim sen karışma diyor
0 oy
(3,916 puan) tarafından
Yani ödememesi doğal olan bence. He öderse extra iyiliktie orası ayrı 
0 oy
(1,455 puan) tarafından
Tabiki de kendimiz ödüyoruz. Ben hiç hoşlanmam başkalarına yük olmaktan. Ayrıca kendi kullandığım bişeyi neden onlar ödesin ki çok saçma ve onlar ödedikçe biz geçim yapmayı sorumluluk almayı öğrenemeyiz 
0 oy
tarafından
Bizde altlı üstlü oturuyoruz 3 sene oldu saolsun kayınbabam ödedi elektriğide suyu da evime doğalgaz da çektirdi bu sene saolsun Allah razı olsun 
(629 puan) tarafından
Allah razı olsun ondan benim kayınbabam hayatta ödemez.Bi ödese sürekli laf sokçak
tarafından
Yok valla saolsun öder birgün ağzından siz daha çok su ya da elektrik kullnıyonuz lafını duymadım ama kaynanam söyler suyu siz daha çok kullanıyonuz der sürekli
(629 puan) tarafından
Biz sizin faturanızı ödüyoruz demekten iyidir :)
tarafından
Bi nevi öyle
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Altli üstlü otursan bile evin ayrı benim evimin faturasını niye başkası ödesin ki ne münasebet 
(629 puan) tarafından
Bazi evler müstakil iki katlı cnm ondan
(2,223 puan) tarafından
Hii eğer fatura bir geliyorsa bilemedim valla
tarafından
Bizim elektriğimiz suyumuz bir ara saat taktıralım dedim kayınbabam kabul etmedi olur mu kızım öyle şey dedi
(629 puan) tarafından
MaşAllah
0 oy
(1,686 puan) tarafından
Kaynanamla bir bizim çoğunluğu biz öderiz onlar çok bişey harcamazlar bazen yarı yarıya ama 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 412 göst.
2 Kasım 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 1,311 göst.
9 Mart 2021 Diğer kategorisinde Ysf (84 puan) tarafından soruldu
+1 oy
18 cevap 1,846 göst.
18 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Bi prenses annesi (682 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 679 göst.
28 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Sedaa. (118 puan) tarafından soruldu

381,435 soru

11,419,719 cevap

34,975 kullanıcı

...