0 oy
501 göst.
Diğer kategorisinde (2,355 puan) tarafından
bacılarım aranizda kimler askerle evli zorlukları neler sohbet etmek istedim şimdi linçleyenler gelir ne alaka asker eşiyle ilgili diye ama merak ettim sadece 

17 Cevaplar

0 oy
(2,355 puan) tarafından

En İyi Cevap
kızlar hepinizin yorumlarını okurken çok duygulandım evet zor yönleriniz var gerçekten allah sabir versin ama askerlerimizi rabbim basimizdan eksik etmesin onlar sayesinde başımızı yastiga rahatca koyuyoruz iyiki varlar rabbim hepsini korusun sizleride tabiki 
-Reklam-
+4 oy
(48,695 puan) tarafından
benim degil de.dua edesim geldi Rabbim askerimizi polisimizi korusun onlar sayesinde rahat yasiyoruz bide burda eslerinin cocuklarinin sıkıntılarıni okudukca kıymetleri daha cok artiyo
(48,695 puan) tarafından
❤️❤️❤️
tarafından
♥️♥️♥️♥️♥️
(4,390 puan) tarafından
♡♡♡♡♡
(48,695 puan) tarafından
❤️❤️❤️❤️❣️❣️❣️
(6,681 puan) tarafından
Amin❤️
0 oy
(598 puan) tarafından
Ben varım 6 senelik evli 5 şenelik asker esiyim 
(2,355 puan) tarafından
ayy kıyamam
(598 puan) tarafından
Çok Zor oluyor uzaktan evlilik sürdürmek hele Bir de çocuk varsa hem ana hem baba olmak zorunda kaliyorsun
0 oy
(2,537 puan) tarafından

Eşim subay. Şu an o Hakkari'de biz Tokat'ta. Her zerresi burnumda tütüyor. Bazen birlikte ağlıyoruz özlemden. Beklenen öyle güzel ki zaten alışkınız da 13 yıl bekledik evlenmeyi yine bekleriz hasret sevdamızı artırıyor. <3

(4,676 puan) tarafından
ayyy masallah tokatin neresindesin
(93 puan) tarafından
bizde suan hakkarideyz esiniz hakkarinin neresinde gorev yapiyor 5.bolge olmasina ragmen biz ailece burdayiz ve bizim qbi bir suru aile burda biz hakkari dag ve komando tugayindayz lojmanlarda buranin halki zaten terorist ben boyle yer gormedim 5 senedir esim bu meslegi yapiyor halki gercekten askerleri ve eslerini taniyolar kimisi melek qbi kimisi dusman qbi bakiyor carsiya esim olmadan cikmak zor oda cikarsak taksici var bi tane guvenilir hep onla gidip geliyoruz o X isaretini duymadimda burda baska olay oldu teroristler okul servisine binmis sizi kacirsak babalarnz bize kac para verir babalariniz tugay disinda silah tasiyolarmi sizi babaniz mi okula birakiyor anneniz mi diye soru sormuslar tugay giris cikislari 1 ay yasaklandi o cocoklarda korkudan konusamiyomuslar en son tedavi goruyolardi rabbim askerlerimizi polislermizi tum kolluk kuvvetlerinlmizi korusun ama hakkari turkiyeden ayri bi yer ben bunu anladim..
(2,475 puan) tarafından
Buranın halki hep terörist derken ? Genelleme yapma canım sen yaşıyorsun tabiki sen bilirsin ama illaki iyileri de vardır onyargi olmasın milletine karşı o yüzden yazma gereği duydum orasi da turkiyenin toprağı otekilestirmemeliyiz
(2,537 puan) tarafından
Derecikte eşim. Zaten teröristlerin yaptığından somra emir çıktı eşlerini getirenler gönderecekler. Derecikte lojman yok. Gidersek eşyalı ev tutacaktık biz.
(2,537 puan) tarafından
Merkezdeyim. Ahi evlerinde evim. Ama fannılıyız :)
0 oy
(606 puan) tarafından
Ben 2 yıllık evliyim eşim 10 yillik uzman ama hava kuvvetlerinde öyle normal askerler gibi göreve falan gitmez bu yüzden zorluğunu görmedim 2 gün evde 1 gün işte yada 2 gün evde 12 saat işte gurbetteyiz tekde kalmıyorum bana eğlenceli geliyo
(2,355 puan) tarafından
allah ayırmasın kuzum
(606 puan) tarafından
Amin canim sagol
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Asker eşiyim bu konunun sadece maddiyati güzel manaviyat kocaman sıfır gerçekten adamla birbirimizi unutcaz artık :) evlendim 5 aylık evliyken eşim Suriye görevine gitti 3 yıllık evliyim şimdi hala suriye de adam ve 2025 e kadar orda kalacak 6-8 ayda izne geliyor oda 10-15 gün sadece inan o kadar yoruldum bıktım ki 
(1,096 puan) tarafından
Psikolojilerinin bozulması da cabası :((
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Hem anne hem baba olmak zorundasın. Çocuğun hasta olur gurbette bir başınasın elin kolun birbirine dolanır kapın aniden çalınca yüreğin ağzına gelir. El ele yanyana çiftleri görünce çocuğuna sarılırsn. Çocuğun dedesine baba niyetine sarılır göçebe gibi ordan oraya savrulursun. Çocuğun babasını yabancılar alışınca tekrar gider falan. Gece yatağa yalnız girersin o sofraya tek oturursn eşin hiç sıcak yemek yemez çoğu zaman evde olmadığı için. Haberleri dinlemek istemezsin. Bayram seyran milyonda bir olur sana. Kendi evinde kalamazsın çoğu zaman uzun süreli il dışı görevi falan olunca daha ne sayayım gerisini sen hesap et nasıl bi duygu olduğunu..
(2,355 puan) tarafından
kiz okurken niye duygulandım ben
(1,386 puan) tarafından
Senin okurken duygulandigini ben yaşıyorum canım:)
0 oy
tarafından
Anlatılmaz yaşanır...
0 oy
(975 puan) tarafından
Beş yıl Birliktelik sonrası evlendik üç yıl evli kaldım evliyken başka sevgili yaptığı için hayatımdan çıkardım asker eşi olmak zor bnce ne kdr sevsende . Bn alismistm tabi mecbur ama işte karşıdaki ***** yapınca olmadı 
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Eşim askeri personel ama şükür zorluğu yok. Sabah gider aksam gelir. Ay da 1-2 de nöbet tutar. Haftasonları nöbeti yoksa evdedir. Tayin de görmüyoruz. Hatta iş yeri eve 5 dk uzaklıkta daha ne olsun :D 
0 oy
(1,191 puan) tarafından

Nasıl biliyomusun  

5 yıllık evlilikte  2 yıl yan yana gelememişizdir

Hep hasret hep özlem

Hep korku

Ve en zoru tüm çocuklar babalarina sarılırken benim yavrum bana dönüp benim babam yokmu ne zaman gelecek babamı özledim diye ağlıyor babasinin tişörtünü koklayarak uyuyan minicik bir bebek

Tabi etrafımızdaki herkes neyin eksik yediğin önünde yemediğin arkanda kaç milyar maş alıyor sizde para olmazsa kimde olur diyecek kadar nankör  gece gece ağlattın kız:'(

(5,049 puan) tarafından
Sende beni ağlattın gece gece :(
(1,191 puan) tarafından
Rabbim eşlerimizi basimizdan eksik etmesin:(
0 oy
(93 puan) tarafından
Bacim sende esinle.askerlik yapiyosn gercekten iyisiyle kotusuyle hem ana oluyosn hem baba hem kendi doktorun hem kendi bakicin yani kisacasi hersey oluyosn cunku hep gurbettesin ama esin iyiyse inan hersey daha guzl oluyor guzl yanida su bir suru memleket goruyosn geziyosn tehlikeli bolgeler haric biz bodrumdaydik 6 sene coook guzl gunlerimz gecti suan hakkarideyz burasi tugayin ici iyi hos demiyimde guvenli bolge ama disrda sosyal hayat sifir insani insan degil hersey ates pahasi bodrumda ben bu pahaliligi gormedim 3 sene sabredcez nasipse geri donmek memleketi yazicaz baklm her zorluk sonunda bi guzellik olurmus tek duamiz o guzellik memlektmz manisa olur:)
0 oy
(132 puan) tarafından
Asker eşi asker olmaktan daha zor . Sabit bir evin yok. 2 sene bir yerde 3 sene bir yerde hastalansan bir tas çorba getirecek birini bile bulamıyorsun bazen. Göreve gidiyor aniden çoluk çocuk gidip kendi ihtiyaçlarını kendin karşılamak zorunda kalıyorsun. Hep bir tedirgin yatıyorum o görevdeyken. Ev bomboş oluyor sanki eşim gidince.. hep bir diken üstündesin. Hep kendi başına mücadele veriyorsun evde. Sürekli bir hasret içindesin.. bazen asker ben olsaydım diyorum. O kadar zor asker eşi olmak. 
0 oy
(54 puan) tarafından
Valla mukemmel demek isterdim ama diyemicem :) 19 gunluk evliydim eşim egitime gitti 2 ay sonra pesinden geldim 1+1 ev tuttuk kimseyi tanimam yol bilmem iz bilmem aylarca sadece hafta sonlari gördüm orasi bitti hop bi daha taşın sonra bi daha taşın sonra alıştım baya guzel ev topluyorum yerleştiriyorum şuan :) bide azıcık stresli oluyolar eşimle cocuğumuz dogdugunda kimse yoktu yanimizda nobeti vardiyasi falan derken biz baya liseden beri aşık olan tipler boşanma aşamasına geldik sonra toparladik allahtanda sorun çözüldü. Vel hasıl kelam askerlik guzel meslek gurur duyuyorum eşimin mesleğiylede ama kadın içinde zor yani
0 oy
tarafından
Evin var ama icinde kalamiyorsun esyan var kullanamiyorsun paran var gonul rahatligi ile harcayamiyorsun esin var ama goremiyorsun zor yani her an gorev cikacak stresiyle yasamak yasadigim zorluklari yzsam sayfa dolar ha iyi yonleri de var esinle muhabbetin iyiyse deger bilen karakterli biriyse sevgi bitmiyo sogukluk girmiyo araya katlaniyo sevgi 
0 oy
(1,986 puan) tarafından

Asker eşi olmak herşeyden zor bence oğlum 3 yaşına girecek iki aydır babasıyla birlikte 

Tek başıma büyüttüm oğlumu 
Hem anne hem baba olmak o kadar zor ki 

4 buçuk senelik evlilikte 1 buçuk sene esimleydim 

Su an yine hiç bilmediğimiz memleketteyiz olsun diyosun bir sene durabilirsek birlikte fayda

Anlatılmaz yaşanır dediklerinden gerçekten

Oğlum simdi babasina düşkünlesti ise gitse bile baba diye akşama kadar ağlıyor 

Çocuklara ayrı zor bize ayrı zor 

Allah'ım can sağlığı versin 
0 oy
(567 puan) tarafından
Bende asker esiyim 8 yillim evliyim beni. Esi de goreve falan gitmiyor sabah is aksam ev haftada ayda 4 5 nobet oluyor onlar falan iyi hos beni. Icin iyo mayan tek sey tainler bir yerde bi hayatin yok surekli gocebe bazen 2 yilda bazen 4 yilda ordan oraya tasiniyorsun yeni ev yeni hayat yeni insanlar hangisine alisabilirsen hele bide cocuk varsa esya topla esya yerlestir tam bi arkadas ediniyosunuz hop tain mesela oglum anasinifi istanbulda 1.sinif erzurum da 2.sinif balikesirde 3.sinifa gectiginde yine tayin olacagiz her yil farkli okul asker esi olmak kadar asker cocugu mak dahada zor inanin 

İlgili sorular

+1 oy
8 cevap 335 göst.
17 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Amine su (3,419 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 244 göst.
20 Nisan 2021 Aile kategorisinde Esrat (9,247 puan) tarafından soruldu
+2 oy
5 cevap 109 göst.
17 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Pekiyasimdi (25 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 401 göst.