0 oy
283 göst.
Diğer kategorisinde (469 puan) tarafından

Uyutucam diye ana kucağında salla salla öldüm iki haftadır belim koptu. Keşke uyumayı bilerek doğsalar bebekler uyutmak resmen eziyet valla ağlaya ağlaya uyutuyorum bıktım yaaa 

image

11 Cevaplar

0 oy
(1,752 puan) tarafından
Allah bağışlasın Allah yardımcın olsun. 
(469 puan) tarafından
Amin hepimizinkini inşallah ❤
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yedi buçuk aylık oğlum,  normalde kendi uyurdu ama huyu suyu değişti çocugun kollarım da derman kalmıyor onu uyuturken 
(469 puan) tarafından
Bizimki de zor uyutuyorum bes dakıka sonra uyanıyor diş çıkarıyor dedi doktor tık yok bi haftadır tanıyamıyorduk hanimefendiyi ama ıkı gundur normale döndü gibi
tarafından
1 ay içinde 3 tane diş çıkardı yavrum bütün huysuzluğu ondan.  Şimdi de üst dişi patladı patlayacak çıksa da kurtulsa kuzum
(469 puan) tarafından
Maşallah acısız çıkarsın hepsini inşallah. Biz de hiç yok daha ama doktor hep çıkıyo çıkıyo diyo :D
tarafından
6 aylık çıkmaya başladı şimdi  3 diş var ama gerçekten zor oluyor,  ateşlendi iştahı hiç yok. Ek gıda reddi yaşıyoruz şuan bu süreçte bizlere bol bol sabır gerekiyor
0 oy
(420 puan) tarafından
Ne kadarlık bebeğin
(469 puan) tarafından
Ben 2 bucuk saat aralıklarla uyutuyorum 4ten beri o saatleri uzatınca ağlar uyumak için gündüz 3 kez falan uyuyor sabah uykusu dahil. Gece uykuları yok ama bu ara
(420 puan) tarafından
Çok uyutuyorsn ne ara yemek yiyor ek gıda alıyor oyun oynuyor bence gündüz uykusunu iki ye düşür etkinlik yap yorulmasını sağla
(469 puan) tarafından
Sabah 7de uyanıyor oyun oynuyoruz kahvaltı yapıyor 9da uykusu geliyor 13 uyanıyor bi seyler atıstırıyoruz beraber oynuyoruz kitaplara bakıyoruz 16da tekrar uyuyor 18de uyanıyor yemek yiyor oyun oynuyor arabasına bildiriyorum geziyoruz. Sonra gece mamasını yediriyorum uykudan bi saat önce tekrar oynuyor babasıyla vakit geçiriyor sonra ışıklar kapanıyor biraz karanlıkta oynuyoruz beyaz gürültü eşliğinde esnemeler başlıyor 21de uyku saati gelmiş oluyor uyuyor. Bebekler için en ideal saat 21 sonrası büyüme hormonu salgıladıkları için erken uyumaları gerekiyor
(420 puan) tarafından
Anlattıklarına bakılırsa gündüz toplam 6 saat uyuyor gece uyku saati de gündüz uyanma saati de gayet iyi hatta ultra iyi sen postu oyle açmışsın ki hiç uyumuyo sandm çocuk gayet iyi uyuyo hayatım oğlum 2 saat uyuyor diye şükür ediyorm ben
(469 puan) tarafından
Ben sallamaktan yana şikayetçiyim yahuu hahaha keşke koysan yatağa hemen uyusa diyorum :D
0 oy
(3,571 puan) tarafından
Kaç aylık bebeğin 
(469 puan) tarafından
9a iki haftadan az kaldı
(3,571 puan) tarafından
Benim bebeğim 12 aylık hiç sallamadim bebekken de sallamadim bir kere sallayın dedim oyun zannetti güldü olan uykusu da kaçtı rutin oluştur öğlen uykusuna geldiğinde banyosunu yaptir hatta biraz banyoda su ile oyalansin su yoruyor bebekleri masaj yap karnını doyur ninni aç yanına yat pis pis yap ilk önce böyle alıştır bir süre böyle alıştır sonra beşiğinde tek başına uyumaya alistirirsin sabretceksin yoksa hep böyle sallayacaaksin
0 oy
(14,023 puan) tarafından
Bir gün bu günlerde geçecek böyle düşün çok zor elbette en iyi bilenlerden birisiyim ama çocuğuna yaptığın hiç bir şeyi eziyet olarak görme sinirlenince bile hayrına dua et ben öyle yapmaya başladım 
(469 puan) tarafından
Ben sinirlenince artık La ilahe illallah diye uyutuyorum ninniyi bırakıp, geçecek üstüne özlenecek dmi bugünler ne tuhaf varlıklarız :D
0 oy
(66 puan) tarafından
Uyumayan bebeği çok zorlama taraftarı değilm 
(469 puan) tarafından
Uykusu olduğu için de ağlıyor ama
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Beşikte sallasan 
(469 puan) tarafından
Beşikte sadece oyun oynamayı seviyor
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Biz hiç sallamadık doğuma memlekete geldim 40 gün beşik bile görmedi iyi ki sallamamışız 8 ayından beri kendi uyuyor. Öncesinde de kucağımda uyurdu
0 oy
(3,463 puan) tarafından
Ben memede uyutuyorum 
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Ay bı video gördüm adam diyor bebekler uykusu gelince niye ağlıyor. Uyusana kardeşim ne yapayım yani :D 

Hala her uyku sürecinde bunu düşünürüm 
0 oy
tarafından
Benim eşim diyor ki uykun geldiyse uyusana sjsjjsjs

İlgili sorular

0 oy
40 cevap 1,277 göst.
0 oy
3 cevap 133 göst.
4 Temmuz 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 93 göst.