0 oy
167 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
 Sezeryan ile dogum yapcam sütün geç gelir diyorlar  

Ne olur ne olmaz aptamil mama al yeni doğan için  hastane cantanda bulunsun diyorlar almalimiyim kizlar 

Lazimmi 

15 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bence her ihtimale karsi koy bi tane kucuk paket bana annemler aldirmamisti gerek olursa aliriz demislerdi normal dogurdum sutum olmadi o an bebek agliyor direk yapmak yerine birde mama bekliyorsun strese girmek yerine al dursun kuzum
tarafından
Kasikla yedir ya da siringa ile diyorlar oyle mi yapmaliyim
tarafından
Benim annem mama almaya gitmisti kuzum o ara gelene kadar ebe mama yapti siringayla verdi onun disinda bende ilk bi kac gun siringayla verdim sonra biberona gectim hem meme emdi hem biberon sıkıntı yasamadik
tarafından
Anladimm canimm ben de plastik kasiklar oluyorya bebekler icin ondan mi aldirsam diyorum mama vermek icn
tarafından
Onla zor olur kuzum zaten kendi derdinde olacaksin şırınga al 10 tane felan siringayla vermeside cok kolay oluyor kasikla dokulur eder dikisli dikisli bide onla ugrasma derim
tarafından
Yok annem kalcK yanimda ztn ben vermicem annem verir de siringa pek steril gelmedi bana kasik alalim dedim eger zor olursa siringa aliriz
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bende sezeryan yaptım,  sütün gelmesi doğum şekline bağlı değil bence 
tarafından
Anladim canimm . Her ihtimale karsi almami soylediler almalimiyim
tarafından
Al yanında dursun , için rahat eder ama. Doktor söylemedikçe mama verme en başta sana alışsın.  Doğduktan  10 dk sonra hemşire direk gögüsüme tuttu emme refleksi var mı emiyor mu diye.  Birde aramızdaki bağ oluşsun diye.  Benim doğum yaptığım hastanede odaya geçince hemen emzirme danışmanı geldi yanımıza ne yapmamız gerektiği söyledi ve emzirmede yardımcı oldu
tarafından
Anladm cnm yok sütüm gelirse ve yeterli olursa ztn hic mama vermem .
Ben ne olur ne olmaz diyerekten sutum gelmez falan gec gelir ondan alaym diyrm
tarafından
Sıcak bir duşa gir canım hemen gelir,  sağ salim kucağına alırsın inşallah
0 oy
tarafından
2 çocuk doğurdum ikisine de hamileyken aldım çantama koydum. Doğumdan sonra insanın eli ayağına dolanıyor kendo derdin zaten var. Süt hemen inmiyor vs vs . İki çocuğuma da yarıya kadar kullandım mama 
tarafından
Biberonla verme kasikla ya da siringa ile ver diyorlar  sen nasp verdin mamayi bebegine canm ?
tarafından
İkisine de biberon kullanmadım. Oğluma kaşıkla verdim kızım hiç süt de yoktu mama da almadi emzik tutmuştu çok şükür. Emzigin kenarından serum hortumunu ağzına verip damla damla vermiştik.
(1,270 puan) tarafından
Kendi derdin de olsa hemen ve sıksık emzirilirse süt yeterli oluyor zaten bir iki damla çekse yeter mama almasanız da olur, sonradan illa gerek olursa alınır canm ,, böyle mamaya yoneliyorsun pskolojikmenz sütün inişi gecikiyor
0 oy
(6,428 puan) tarafından
Canım hastane zaten mama vermiyor mu benim sütüm gelmişti ama emmiyordu bebeğim mama getirmişlerdi.
tarafından
Sadece bir kere veriyorlar kiz sonrada mama alin diyorlar kutuyla vermiyorlar oyle bi kere kendileri yapip getiriyor
tarafından
Biz yinede alalim diyoruz  cnm veriyorlar mi bir bilgim yok
(6,428 puan) tarafından
Tamam zaten süt gelirse mamaya gerek yok gelmezse o bir kereligi verene kadar gidip alınır. tabi siz bilirsiniz benim aldığım mama ziyan olmuştu çünkü
0 oy
(48 puan) tarafından
Sezeryandan ziyade �lk doğumu ise emzirmeyi bilmiyorsan bebeği gördüğünde sütü içip içmediğini anlayamıyorsan göğüslerindeki doluluk oranını çözmekte sorun yaşayabileceğine inanıyorsan Bir de bebeğin ilk hafta kilo kaybedeceğini de göz önünde bulundurursak gönlün rahat olsun diye 5 litrelik şırıngalarla vermek üzere mama almalısın bence daha sorunun olmaması için hiporganik kan biyotik al tavsiyemdir olası bir aç kalma durumunda sarılık değerleri artabilir boş yere tatsızlık yaşama �lk 10 gün içerisinde kontrollü gitmek çok önemli tabii ki direkt mamaya dayama ama ola ki sütün gelmiyor veya yetersiz hissedersen takviye edersin hiçbir şey bebeğinden kıymetli değil
tarafından
Suan icin aptamil yeni dogan mama alsak daha sonra doktorlarin onerisi ile eger sutum olmaz ise dedigini alsak  olurmu cnm ?
(48 puan) tarafından
Canım ben bu konuda ne bilir kişiyim ya da uzmanım keyfine göre yap ama benim dediğim mama hiç gaz yapmıyor bebeğin için iyi olur diye söyledim
0 oy
(13,834 puan) tarafından
Yanına al dursun yani cnm ne olacak bende sezeryan oldum buarada hemen geldi sütüm ama sarılık falan olunca takviye yapmıştık doktor demişti 
tarafından
Bugun daha iyiyim  arada bi sanci oluyor ama dayanilmicak tarzda degll bebek hareketleri yoğun ..
Aksam acile gidip bi muayne olaym diyorumm
(13,834 puan) tarafından
Ol bakalım ne dicem cnm için rahat olur hem
tarafından
Aynennn  oyle cnm hklsn
(13,834 puan) tarafından
Haber et ☺️
tarafından
Tmm canim  edermm ♥︎
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Bemcede al vunkı sezeryanla olunca vıcut zor toparlıyo kendını bı amda ınmıyor süt her bunye farklı tabı ama mutlaka al bebegın kan sekerı dusuyor dogdugunda odaya aldıklarında topuktan hemsıreler bakıyor mutlaks takvıye ıstıyolar kucuk bı kutu al 
tarafından
Tamam canimm
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Sezeryan olsaydım ne olur ne olmaz diye muhakkak bulundururdum. Benim doğuma yakın göğsümde süt vardı farketmistim. Normal yapacağım için de süt hemen gelir diye düşünüp koymamistim 
tarafından
Anladim cnm alalim o halde
(1,369 puan) tarafından
Al canım ne olacak. Sütün gelirse çocuk da doğarsa kullanmazsin uzun vadede. Ama yanında bulunsun. Sağlıkla kucağına alırsın umarım ❤️
tarafından
Sagol cnm tmm
0 oy
(15,283 puan) tarafından
Ben özelde doğum yapmıştım. Sütüm olduğu halde bebiş doymamış sanırım. Çok ağlamıştı. Hemşire mama getirdi geldi. 120 ml lik hazır sulandırılmış mamaları vardı aptamilin. Ondan verdiler kendileri. Siringayla icirdiler
tarafından
Anladim canimm biz alcaz ama bu mamalarin cesitleri falan varmiki yenidogan icin yoksa hepsi ayni mi ?? Sulandirarak mi veriliyor hic blmyrm nasl kullaniliyor
(15,283 puan) tarafından
Aptamil genelde çok kullanılıyor. Benim.bebekligimde bile annemler aptamil.kullanmis. ilk etapta alacaksan ondan al derim. Biz ilk zaman işte hastanede öyle verdiler de kullandık. Sonra sarılık oldu. Doktor emzirdikten sonra biraz da mama verin dedi. Aldık 1 kutu. Ama içmedi pek. O kutu da boşa gitti. Ama küçük bir kutu alsan da olur. İnşallah hiç gerek kalmaz anne sütüyle beslenir
0 oy
(1,270 puan) tarafından
Ben ne biberon ne mama hiç bişey almadım sezeryan yaptığım halde cunku onları koyarsak pskolojikmen sütün gelmesini geciktirebilirmiş, cok sukur gerek olmadı, bence alma gerekirse zaten eczane yakın hemen bulunur
0 oy
(119,461 puan) tarafından
hayir alma zaten sutun gelmezse her hastanenjn karsisinda dibinde eczane var bi koşu esin veya bi yakinin gidip alir gelir 5 dk surmez 
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Tüp mamalardan al cAnım sütün olmasada emzir ama emzirme sonrası mama ver ki aç kalmasın 
0 oy
tarafından
Al bence ben sezeryandan çıktım bebe ağlıyor bende tir tir titriyorum emdiremiyorum eşim çıktı mama aradı yanına su ısıtıcı kaşık biberon al mamayi biberonda yap kaşıkla ver sonra dene emzirmeyi bol bol 
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Eğer hastane etrafında alınabilecek yer varsa o kadar para boşuna vermeyin. Alması 10dk iş bence
0 oy
(2,847 puan) tarafından
Naparsan yap emzirmeye çalış meltecimm mamayla gittim güvendim mamaya alıştı sonra beni 2 ay ancak emdi. Şimdi mama batağından çıkamıyoruz. :)) 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 270 göst.
7 Mart 2021 Diğer kategorisinde Gizembyrmv (2,321 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 73 göst.
8 Şubat 2024 Aile kategorisinde Zeynepsh (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 135 göst.

381,002 soru

11,406,524 cevap

34,943 kullanıcı