0 oy
263 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
gunaydin guzel hamarat bacilarim oncelikle HAYIRLI CUMALAR daha yataktan cikamadim kahvaalti yapmadim canm acayip kısır istiyor, en guzel tariflerinizi verirmisiniz size zahmet kac kez yaptim guzel olmadi bazilari yapiyor cok lezzetli oluyor. simdiden tesekkurler 

11 Cevaplar

+1 oy
(3,221 puan) tarafından
Buranın kısır ustası vardı derya ama nerelerde görünmüyor bu aralar. Ben bulguru ıslayıp yapıyorum ama çok su koymuyorum yağda soğanı salçaları kavuruyorum sonra bulgura katıyorum limon kimyon karabiber pul biber tuz az isot da atarım ben seviyorum acıyı öyle bi tur daha karıştırıyorum. İçine ince maydanoz kıvırcık salatalık turşusu doğruyorum bu kadar istersen üzerine nar ekşisi de dökebilirsin 
tarafından
tesekkue canim sanirim herkesin puf noktasi yagda sogan :)
(3,221 puan) tarafından
Evet o lezzetlendiriyor sen nasıl yapıyordun öncedeb
tarafından
ayni sekilde ama yag sogan koymuyordum
-Reklam-
0 oy
(6,717 puan) tarafından

ayy kız kaç gündür benimde çekiyor. Yapıyorum benimkiler güzel olmuyor :(

tarafından
yaa e sende bekle burda canim eminim guzel bir tarif gelir cok hamarat var burda :)
(6,717 puan) tarafından
bekleyim kuzum :D
0 oy
(5,954 puan) tarafından
Kurusogani yagda kavur guzelce salcasini koy   isladigin bulguru karistir icine kıvırcık ince doğra dereotu koyuyorum salatalik kabugunu soymadan minik minik dogruyorum pul biber atıyorum bulgurlq kavurdugun sogani harmanla guzelce en son yeşilliklerini at karistir limon tuzunu ayarla   yanina birde turşu miss:)
tarafından
tamam canim bakalim baska nasil tarifler gelecek denicem :)
(2,194 puan) tarafından
Bende önce soğanı sonra salçasını kavurarak koyarım o çok lezzeti değiştiriyor dediği gibi arkadaşın kavurmadan koyarsan güzel olmuyor,canım çekti ya benimde bebeğim uyusun bende yapıim aklıma düşürdün :)
tarafından
oy canm yap sende hadi kisir gunu olsun bugun bende koydum suyu simdi oyle yapacam bende ben yag sogan koymuyordum simdi oyle denicem :))
(5,954 puan) tarafından
Valla bende niyetlendim öğleden snr kısır yapicam☺❤
tarafından
yap canm bugun butun postlar kisir olucak :))
0 oy
tarafından
bi tarif alalim dedik postlardan en alta dustuk :))
0 oy
tarafından
Benim de canımı çektirdin kız 
tarafından
canm. ben 23 haftayim bana simdiden verdi rennie cigneme taplet. ama onceki gebelikte son aylarda rabelis hap vermisti o cok cok iyiydi 1 tane atardim 2 gun yanmazdi onu öneririm ah bende cok cektim sabaha kadar yanardi uyutmazdi bu gebelikte de simdiden basladi :(
tarafından
Bende 18 haftalıktan başladı yanmaya bana vermedi zaten doktordan memnunun değilim mecbur gidiyorum devlet hastanesinde ki hiç bir doktordan memnun değilim
tarafından
kendinde alabilirsin istersen canm bunlar gebeler ucin yazik cekme o kadar :(
tarafından
Doktor bana vermezse ben içemem kronik hastalığım var her ilaç içemiyorum ayın 11 de randevum var bakalım sorim doktora zarar vermezse kendim alayım
tarafından
tmm canm aynen isimlerini soyle dayanamiyorum de
0 oy
(803 puan) tarafından
Önce bulguru isla ayrı bir tavada yag salça istersen soğan kavur kişiyi onla marina et en son yediklerini ekle ben sonuna mutlaka nar ekşisi koyarım daha lezzetli oluyor 
tarafından
tmm canm tesekkurler :)
0 oy
tarafından
Canimm cektiii aksama yapam baro :)
tarafından
tarifinide yaz kizz bakim sen nasil yapyosun :))
tarafından
Ben nefis yemek tariflerinden yaparim genelde yapmayali cok oldu aklimda yok tarifi :)
tarafından
burda yazanlari dene :)
0 oy
(11,166 puan) tarafından
Kişi başı 1 çay bardağı bulgura kaynar suyu ekle demlemek bırak o demlenirken soğanı sonra salçayı yağda kavur o biraz soguyana kadar domates biber salatalık varsa salatalık turşusu da lezzet verir marul onları dogra sonra kavurdugun salçayı üzerine karabiber kimyon varsa taze nane yoksa kuru da olur kuru koyacaksan baharatlarla hepsini bir harmanla güzelce en son salatalık biber marul ekle sulanmamasi ve marulla domatesin ölmemesi için bulgur sıcak olmasın nar ekşisi limon ekle mis
tarafından
tesekkurler canim
(11,166 puan) tarafından
Rica ederim canım afiyet olsun  :)
(4,115 puan) tarafından
Ben aynı böyle yapıyorum
tarafından
bende tuttum bu tarifi valla artik hep boyle yaparim :)
(11,166 puan) tarafından
Bulduğun yesiligi koy ezzetli oluyor  ahahaj :)
0 oy
(12,791 puan) tarafından
Bugün dünya kısır günü mü ne gece de benim canım çekmişti yaptım bende sogansiz olmaz diyenlerdenim yağ kuru soğan salça kavurup ısladığım bulgurla karıştırıyorumbaharat tuz yeşillik nar ekşisi limon 

Afiyet olsun 
tarafından
yaptim yedim bile tatlim :))
0 oy
(48,528 puan) tarafından
dur yapayim bende canim çekti ben hep göz kararı yaparım 
tarafından
oh ohh afiyet sifa olsun :)
(48,528 puan) tarafından
büyük bir leğen yaptim ☺️
tarafından
yarasin canim :)
(48,528 puan) tarafından
teyzeme goturdum merkette arkadasim calisiyo ona götürdüm ☺️sayende herkes.kisira doydu☺️
tarafından
oh ohh ellerin dert gormesin canm hayra girdin ne guzel :)
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Ben dün gecenin bir yarısı eksi eksi mercimek köftesi aş erdim uff nasıl limonlu =) gittim ağzıma limon Damlattim. 

Acaba kızım mi olacak =) 10. Hafta bitti 
tarafından
hic belli etmez canim kiz kardesim dogurana kadar limon yedi limon gibi sapsari bi oglusu oldu :)
(5,406 puan) tarafından
Aynen canım =) ben ilk oğlumda da limon u bütün bütün yiyordum =))
tarafından
yaa :) bende karman corman valla ilk bebegim kizdi onda acili eksili seyler hep istedi ozellikle cigkofte simdide hem eksi hem tatli hersey ama hersey canim istiyor oyle igrec mideli oldum :) bebis erkek
(4,115 puan) tarafından
Oglumda da kızımda ikisinde lımon yedim:)
(5,406 puan) tarafından
Ben de ne bileyim kızım olsun istiyorum belki de =) aslında erkek çocuklarını daha çok severim ne bileyim karışık. Ben oğlumda tatlıdan tiksinmistim

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 144 göst.
0 oy
8 cevap 332 göst.
10 Mart 2021 Diğer kategorisinde Nurrsa (116 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 189 göst.
25 Mart 2022 Diğer kategorisinde Zeynepin annisi (1,506 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 178 göst.
19 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,386 soru

11,325,946 cevap

34,778 kullanıcı

...