0 oy
187 göst.
Diğer kategorisinde (2,526 puan) tarafından
2-3 ay öncesi %90ını anladığımı söylerdim. Bu ara sanki anlamıyorum eskisi gibi niye acaba? Eskiye göre ekli köklü edatlı bağlaçlı konuştuğu halde.

Böyle bi dönem oluyor mu yoksa bizim kıza mı özel? Ben biraz hızlı konuşurum, belki eskisi gibi dikkat etmediğimden o da öyle olmaya başladı. Tv falan da izletmeye başlamadım. Komşuda falan kısa süreli denk gelirse işte.

1 cevap

0 oy
tarafından
Benim kızımda öyle önceden istiyorum derken şimdi istedik diyor uzun cümle kurmaya çalışırken kafası çok karışıyor bende kafama takıyorum bunu zamirleri çok şaşırıyor seninde mi oylr 
(2,526 puan) tarafından
Evet önceden daha düzgün söylediğini şimdi başka türlü söylüyor sanki. Zamirler de karışıyor bazen. Sorduğuma cevap verirken bazen benim ağzımdan çıktığı haliyle söylüyor.
tarafından
Evet evet resmen kızımı söylemişsin sohbet ediyoruz mesela kendine özel cevap değil de benim gibi konuşuyor şuan aklıma gelmiyor ama bazen dışarda görüyorum çocuga annesi soruyor cocik da gayet nornal insan gibi cevap veriyor ama benim kızım çoğu zamn ezbere cevap veriyor normal mi değil mi bende takılıyorum.bazen sana elma veriyim mi diyorum anne sana elma ver diyor bunun gibi mi
(2,526 puan) tarafından
Evet onun gibi. Sen mi yapıcaksın diyorum. Sen yapıcam diyebiliyor. Ama senli benliye geçeli çok uzun zaman olmadığı için yadırgamıyorum fazla. Düzelir heralde.
Çok düzgün konuşanları da var doğru ama konuşuyor mu konuşuyor. 3 yaşa kadar düzelir heralde. Ben anlıyorum diyorum :D
tarafından
Aynen benim kızda öyle öncesine kadar az düzelme var bana mesela bugün senin adın mine dedi önceden anne adı mine derdi yavaş yavaş oturuyor gibi :)
-Reklam-

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 84 göst.
2 Ağustos 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 273 göst.
2 Haziran 2023 Aile kategorisinde Seliminanasi2020 (36 puan) tarafından soruldu
+1 oy
34 cevap 996 göst.
6 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Tugba74 (6 puan) tarafından soruldu
0 oy