0 oy
220 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (2,442 puan) tarafından
Kızlar tarhana pütür pütür oluyor içildiği zaman su gibi pürüzsüz olmuyor neden oluyor bu kaynanamın tarhana da bu olmazdı çok guzl olurdu böyle çocuklara yaparizda gözenek gözenek beyaz çıkar ya hoşlanmıyorum öyle nasıl yapmam lazım tarhanayi siz nasıl yapiyorsunuz

22 Cevaplar

0 oy
(9,311 puan) tarafından
Bilgim yokkk
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben süzüyorum piştikten sonra 
0 oy
(803 puan) tarafından
Akşamdan suyun içine koyup dolaba at sabah yada aksama yaparsın silik.krama kivamin oluyor o zamanda topaklanmiyor
0 oy
(12,453 puan) tarafından
Tarhanayi birden dökme içine toz mu bilmiyorum ama yayarak dök serpiyor gibi bi yandan da karıştır ve kaynayana kadar da karıştır 
0 oy
(11,177 puan) tarafından
Ben 2 bardak suda bekletiyorum guzel eriyorum icinde sicak su. Sonra tencereye aliyorum. Surekli karistiriyorum kaynayana kadar puturlenmiyo hic
0 oy
(6,546 puan) tarafından
Ben kaynadıktan sonra blender dan geçiriyorum pürüzsüz oluyo mis gibi
0 oy
(497 puan) tarafından
Sıcak suylami yapiyorsun
0 oy
(497 puan) tarafından
Eğer sıcak suyla yapıyorsan puturlu olur önce soğuk suya karıştır sonra tencereye salçayı kavur ve birazda salcanin üstüne soğuk su kat sonra suyla erittigin tarhanayi kat karıştırarak pişir soğuk suyla puturlesmez ben 2 kaşık tarhanayi 4 bardak soğuk suyla yapiyorum çok güzel oluyor 
(14,165 puan) tarafından
Kaç kişilik oluyor yaptığın çorba
(497 puan) tarafından
Biz 2 kişiyiz bize yetiyor istersen 2 katını yaparsin verdiğim tarifle
(14,165 puan) tarafından
Salça ne kadar koyayım peki ilk defa yapıcam hiç bilmiyorum
0 oy
(2,704 puan) tarafından
İki çeşit tarhana var canm yogurtlu yuvarlayarak kurutulan car onu bı gece oncesınden ıslaman lazım diğer yygın toz tarhana ise ben yagda kavuruyorm daha lezzetlı oluyor suyunu yavas ayavas ılave edıp karıştır topaklanmaz kaynayınca altını kız bı sürede öyle kaynasın hıc topaklanma olmuyor 
0 oy
(960 puan) tarafından

Hangi tarhanayı soruyorsun canım 

imageBundan yapıyorum ben kişi başı 1 yemek kaşığı tarhana 2 su bardağı soğuk su . Biz 2 kişiyiz 2 yemek kaşığı tavana 4 su bardağı soğuk suyu bir kaba alıyorum yarım saat ıslatıyorum. Sonra tencere de yağ ve salçayı kavurup tarhana karışımını döküyorum kaynamaya yakın 1 diş sarımsak rendeliyorum orta ateşte kaynayınca kısık ateşte biraz daha bekletip kapatıyorum 

0 oy
(7,793 puan) tarafından
Canım iki çeşit tarhana var annem tarafının pütürlü babam tarafının pürüssüz olur ikisinin yapım aşamasıda farklıdır 
0 oy
(3,083 puan) tarafından
Sürekli karıştırırım kaynayana kadar pütürlü olmaz toz Tarhana bendeki
0 oy
(1,007 puan) tarafından
kaynadiktan sonra tereyag koy puruzsuz oluyo. oyle
0 oy
tarafından
Şimdi yaptım tencereye yağ tarhanayı koyuyorum ocakta biriki çevirip üstüne soğuk su ekliyorum kaynayıncaya kadar karıştırıyorum mis gibi oluyor 
0 oy
tarafından
Soguk suyla yaparsan puturlenmez canim kaymayana kaadar karistiriyorum ben
0 oy
(680 puan) tarafından
Isla canım kaç kaşık yaptığına bağlı koyu istersen fazla atabilirsin ben küçük tencereye 3 kaşık yapıyorum kıvamı da güzel oluyor 
0 oy
(7,896 puan) tarafından
İlk ıslatıyorum. Sonra kıyma kavurup salça kavuruyorum biraz su koyup tarhanayi ekliyorum kaynayana kadar karıştırıyorum pürüzsüz oluyor
0 oy
(6,680 puan) tarafından
Yapmadığım için bilmiyorum da robottan geçirmeyi denedin mi
0 oy
(1,729 puan) tarafından
Pişince blendirdan geçiriyorum çok güzel oluyor 
0 oy
(6,480 puan) tarafından
Birden sıcak suyun içine girdiği zaman oluyo bende o yüzden ılık suya karıştırarak döküyorum birde ince süzekten geçiriyorum 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 137 göst.
1 Ocak 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Asel Linam (967 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 82 göst.
18 Aralık 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Manas (1,014 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 363 göst.
15 Ekim 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Elifylmz0660 (1,226 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 104 göst.
11 Ekim 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Esila65 (716 puan) tarafından soruldu

396,380 soru

11,856,878 cevap

35,952 kullanıcı

...