0 oy
624 göst.
Aile kategorisinde (12 puan) tarafından
28 aylık bir oğlum var ve 4 aylık hamileyim. Hem üniversite öğrencisiyim kimya bölümünde hem emzirme danışmanıyım.Oğlum aşırı zor taş olsa çatlar karşısında ve ben zaten işim bebeklerle olduğu için sakin yapılı bir insanım. Bu akşam yan komşum diğer komşuları yanına alıp kapıma dayandı. Sen bu çocuğu sabah akşam dövüyorsun sosyal hizmetleri arayıp elinden alacağım diye tehditler savurdu parmaklarını sallayarak gözüme sokarak. Benim oğlum beni yemek yerken görürse ağlar kendini yerden yere atar tuvalete girsem aynı yatağa yatsam aynı. Allah şahidim hazır olda asker gibi duruyorum artık ağlamasın diye çünkü felaket ağlıyor kendini parçalayarak. Ben de bazen sesimi duyurmak için anneciğim derdini söyle diye bağırıyorum ne dövmesi ne sövmesi. Hatta diğer komşularım bunu biraz dövsen böyle olmaz ömrünü yedi senin dedi diye 2 yaşındaki çocuğa mı vurucam kafayı yediniz iyice diye azarladım geçen. Kafayı yemek üzereyim bir insan bir anneye hiç mütevazi olamayacağım hele ki benim gibi bu kadar deli manyak gibi üstüne titreyip içtiği sütün derecesine kadar ölçen takıntılı bir anneye kalkıpta nasıl böyle büyük bir iftira atabilir aklım almıyor. Ne hakla kapıma gelir ne hakla benim üstüme yürüyüp böyle konuşabilir. 1 sene önce taşındılar ne selamımı alır ne selam verir ben her seferinde selam verip ağzı açık kalırım öyle hatta. Keşke diyorum arasa sosyal hizmetleri gelse görseler nasıl çocuk bakıldığını. Eminim burdaki bütün anneler öyle çocuğumuz öksürse aman Allah'ım noldu oluyoruz elin kadını kalkıp dövüyorsun öldürüyorsun diyor. Öyle ağrıma zoruma gitti ki. Gerçekten benim oğlum feci ağlıyor kendini yerden yere atarak hatta oğlum beni dövüyor ben onu değil yani  gözünle mi gördün diyorum geçen çocuğu çekiştiriyordun diyor ya çocuk banyo yapmış üstünde havluyla buz gibi havada apartmana çıkmış babacığı beklicem diye gel diyorum yok yalvarıyorum yok e napmışım çocuğu ağlatarak içeri almışım ay yok kafayı yiycem düşündükçe.ben şimdi bu kadınla kapı komşusuyum ne yapacağım hergün yüzyüze en son dayanamadım kapıyı suratına kapattım defol git diye çünkü bana saldırıyordu resmen kucağımda çocukla 

17 Cevaplar

0 oy
(1,024 puan) tarafından
Mal mı kim oluyor da seni tehdit ediyor ne münasebet 
(12 puan) tarafından
Ya bi çocuğuna bağıran anne ben miyim herkes peygamber mi ben anlamadım gerçekten kim bunca stresle hayat zorluğunda hastalıkta melek kanadıyla gezer ki ortalıkta. Ki kaldı ki ben bugüne kadar hep sakinliğim yüzünden laf yedim herkesten şu çocuğu azarla kız biraz yiyor senin ömrünü diye. Ya o benim çocuğum bi dönem geçiriyor sendromları var dedim sustum hep şimdi kalkıpta dövüyorsun öldürüyorsun sürekli nasıl ağır bi iftiradır aklım almıyor
(1,024 puan) tarafından
Bizde çocuk büyüttük kimse peygamber değil dediğin gibi fakat ne münasebet gelip kapıya sosyal hizmetler arayacaz diyorlar gelde delirme inan okuyunca sinir oldum
(12 puan) tarafından
Ya inanın gecem yok gündüzüm yok. Yine Allah'a bin şükür ama kimin ne yaşadığını bilemezsin nasıl konuşursun böyle. Babam demans hastası alt katımda oturuyor annem vefat etti. Hem okul hem iş hem kendi evim kayınpederim kanser hem onun evi hem babam derken başkası benim yerimde olsa çoktan çatlardı insanda biraz merhamet olur. İnsan olan gelir der ki kızı yaşındayım onun bişeye ihtiyacın var mı çocuk durmuyor yardım lazım mı falan der bu insanlar nasıl böyle kapkara kalbe sahipler ya
-Reklam-
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Kız her şeyi geçtimde gerçekten sabırlisn ben 7 aylık hamileyim oğlum beni zorladıginda kafayı yiyorum gözlerim doluyor sinirden 
(12 puan) tarafından
Maşallah sağlıkla alın kucağınıza inşallah. Ya ben oğlumu kötüleyemem zaten daha bebek beni bu kadar üzdüğünü bilse yapmaz diyorum. Ama müthiş zor bi çocuk bikere hep kucağımda hiç inmez. Markete gideriz bütün poşetleri annişto taşıyacak beni de kucağına o alacak diye kendini parçalar ama ne parçalama daha geçen kendini yere vururken alnını morarttı anlatamam yani inadını hırsını 3 yaş sendromunu derinden yaşıyoruz. Heralde çocuğu şikayet etmek doğal olarak mantıklı gelmedi hırslarını benden almak istediler
(1,248 puan) tarafından
Her çocuk aynı değil ama cnm ben hamile olduğumu öğrendiğimde oğlumla konuştum mesela sık sık kucağıma alamam bebekle ilgili risk var yani 3 yas olmuş kardeşinin geleceğinden haberi varmı?? Mesela bizde çok miç mic oluruz her an öyleyiz ama ufacık sert davransa aa özür dilerim yanlışlıkla oldu der bişey olmadı annecim kardeşin iyiymiş diyorum markete gidincede ben arabasında götürürdum son bir senedir asla binmiyor yürüyor bende yürütmezdm yorulmasın diye sonra baktım azıcık yuruse yoruldum diyordu kucağıma almayı yda arabayı yanımıza almayı bıraktım artık yürüyor yani sen biraz daha hassas davranıyorsn ama bir yandan yanlış hem onlar için hem bizim için yarın ikinci gelince çok çok zorlanicaksn bence yavaş yavaş bırakmasina yardım et
(12 puan) tarafından
İnanın çok uğraşıyorum kardeşi olacağını biliyor bazen onun hatrına yırtıyorum ona kıyamıyor. Ya benim oğlumda çok kibar çok düşünceli sevgi dolu bi çocuk ama ne oluyor ne bitiyor bi anda dünyası kararıyor. Geçen gece uyandı mesela ne alakaysa annişto yataktan kalksın öyle beklesin diye ağlama krizine girdi gece yarısı susturamıyoruz diye öylece ayakta bekledim bide sabahlığı giyeyim bari dondum diyorum onu da giydirmiyor kıyamet koparıyor.Her istediği yapılan bi çocuk değil yoku bilen anlayan bi çocuk ama neden bu kadar abartıyor anlamıyorum bazen
(1,248 puan) tarafından
Ayyy ben bu kadar yapamam bilmiyorum ya oğlum bizim yatakta yatıyor bir kaç kez sen gelme dedi ben üşürüm hasta olurum sanada babanada bakamam kardeşinde Karnımda hasta olur dedim öyle kabul etti ki bunları söylerken yatağa girip anlattım ki anlamsada böyle kalkıp beklemem açıkçası böyle yaptığın için seni kullanıyor
(12 puan) tarafından
Evet tam olarak öyle ya beni kullanıyor ben köle gibi bişeyim tuvalete oturdum diye 40 dk ağladı 40 dk ya. Apartmandan artık çok çekiniyorum yüzüm yok çok ağlıyor diye mecbur kalktım bekledim öyle asker gibi
0 oy
(3,016 puan) tarafından
Bir daha gelirse bende taciz ve iftiradan senden şikayetçi olacağım dersin kapıma gelip boş boş laf edip laflarınla  beni taciz edemezsin böyle bir hakkın yok önce kendine ceki duzen ver sonra karşındakine insanlık dersi ver  diyeceksin.
(12 puan) tarafından
Evet çok haklısınız bunlar hiç aklıma gelmedi işte resmen şoka girdim zaten duyduklarım karşısında
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Aaaa terbiyesiz o birdaha gelirse direk tlfonla kaydet hatta kapıma dayanmış beni tehdit ediyor vs die sole sonra polisi ara 
(12 puan) tarafından
Zaten ben kapıyı kapatmasam eşikten içeri attı adımını parmaklarını sallayarak hamileyim kucağımda çocuk bana saldıracak Allah'tan diyorum kardeşlerim alt katta oturuyor onlar ve eşim evde değildi çünkü onlar benim kadar sakin değiller o parmağını naparlardı düşünemiyorum
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Çeken  bilir kuzum bazı çocuklar gerçekten zor annem de oğlun başkasını  olsa çatlardı sen iyi sabirlisin der... Rabbım kolaylık versin komşularının yaptığını düşünüp üzülme
(12 puan) tarafından
İnsanın çok zoruna gidiyor ama ya bu kadar üstüne titreyip herşeyi ekstra düşünüp yaparken kalkıpta böyle iftira atabilmesi korkunç bişey ki bana yani sakinlikten büstümü dikerler benim yapım böyle ya olmasa bile çocuğuma bağırsam bile kimene ne anneler var ya
(1,248 puan) tarafından
Canım yanlis anlama ama nasıl bu kadar sakin kalabiliyorsun gercekten merak ettim sakinleşmek için bişey yapıyormusn yoksa normalde dünya yansa umurunda olmayanlardanmsn yapıdan kaynaklanan bişey mi yani
(12 puan) tarafından
Ya belki komik gelecek ama çocuğum böyle ağlarken ya sabır diye içimden bütün bildiğim duaları okuyorum o an transa geçmiş gibi oluyorum oğlum vuruyor yırtıyor kendini ama Allah'a sığınıyorum.  Eşim o an çok komik görünüyorsun der hep öyle ***** gibi bakakalıyorum :D Tam tersi dünya yansa umrunda olmayan değil herşeyi kafasına takan araştıran uykuları kaçan bi insanım stresten düşünmekten
(1,248 puan) tarafından
Vurma huyu kötü oğlumda bir ara öyleydi ben uyardım hatta hamileyim kardeşinin canı acır abim bana vurdu diye kusebilir diyorum
Valla benim kocamda aksine sinirlenince oğlum anan yine uçuşa geçti kaçalım diyor:))
(12 puan) tarafından
Ahahahhaha ya Allah iyiliğini versin vallahi şu halimle güldürdün:)  keşke ben de uçuşa geçsem belki sinirlerimi boşaltır rahatlarım ya mal gibi oldum iyice yakında ericem havalanıp bulutlara karışıcam dua okurken :))
0 oy
(449 puan) tarafından
Ona fırsat verme sen ona dava aç. Sosyal hizmetler sanki Bi kişinin ağzına bakıp direk alır çocuğu. Yalan beyan iftiradan kendi tazminat öder hiç yorma kendini Bi dilekçe ver 
(12 puan) tarafından
Ya keşke gelse eve sosyal hizmetler gelse de görse çocuğa nasıl bakılıyor ev sahibimin kulağıma gitmiş o geldi diyor ki gelseler tebrik edip giderler öyle dengesizlik derecesinde üstüne titriyorum bakıyorum. Çocuğu şikayet etmek saçma geldiyse demek ki hırslarını benden almak istediler
(12 puan) tarafından
Ya keşke gelse eve sosyal hizmetler gelse de görse çocuğa nasıl bakılıyor ev sahibimin kulağıma gitmiş o geldi diyor ki gelseler tebrik edip giderler öyle dengesizlik derecesinde üstüne titriyorum bakıyorum. Çocuğu şikayet etmek saçma geldiyse demek ki
0 oy
tarafından
düzenlendi
Ne münasebet ya bir çocuğu annesinden daha çok düşünen kimse yokturdur 

Kadın galiba kafayı yemiş 
(12 puan) tarafından
Ya kaldı ki annedir bağırır kızar yalandan da olsa poposuna bir iki şaplak atar herkesin sabır seviyesi bir değil tekme tokat çocuğunu öldürürcesine dövmüyorsun ne anneler var ya ben sadece sinir bozucu seviyede sakinim kıyamıyorum
tarafından
Evet anlıyorum canım seni hem nasıl kiyasin ki o senin canından can
0 oy
(3,046 puan) tarafından
Seni o kadar iyi anlıyorum. Benim 22 aylık oğlum da öyle. İstediği olmasın hemen yerlere atar canından can çıkıyor gibi ağlar. İnan tuvaletimi bile bölük börçük yaptığım oluyor. Kapıda yerlere atıyor kendini. Ara gelsin sosyal hizmetler bi daha kapıma gelme deseydin. Bazı çocuklar gerçekten zor o kadın da başına gelmeden anlamaz. Her çocuk bir değil ki. Kendisinin kiler sakindir uzakdan konuşmasi kolay tabi. Bazen bende geçip oğlumla ağlıyorum artık bi yerden sonra sinirler yıpranıyor. Geçen dr götürdüm hastaneyi bir birine kattı. Dr odasına ağlayarak girdim inan ki. 
(12 puan) tarafından
Aynı benimkide öyle işte uzaktan konuşması çok kolay zaten çocuk kucağımdan inmiyorh saçma sapan yok ayakta dur yok yemek yeme yok tuvalete girme diye kendini parçalıyor inanın yerimde olsalar 10 dk dayanamazlar
0 oy
(17,767 puan) tarafından
Her bokada karışır oldular bence sen şikayet et bu hadsizleri görmeden nasıl karar vermişler kendileri çocuk büyütmemişmi acaba
0 oy
tarafından
Kız o an vereydinya ağzının payını 
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Bunu okurken gece 3 de uyuyup 5 de uyanan kızımın aglamasinj dinliyorum susuyorum.... Görmeden dövdün demek kimsenin haddine değil ... Ama senin bağırman öyle anlaşılır bağırıyosan sabırlı biri değilsin ... Benim kızımda öyleydi  gece birden beşe kadar ağlardı ve susmadan dayak ne kelime sanki bacaklarını kollarını kesiyorum o derece ağlardı ve ben  sessizce kendi saçımı basimi yolardim banyoda 
(12 puan) tarafından
Zaten bağırmıyorum sorun orda bağırdığımda anca sesimi duyurmak için böyle kızgın kavga eder gibi bağırmak değil ki kendileri ciyak ciyak sürekli apartmanda 20 yaşında kızları var ona bile hala bağırırlar
0 oy
(6,671 puan) tarafından
Taşınma sansin varsa çık ordan 
0 oy
(10,932 puan) tarafından
Bir daha gelirse hemen polisi ara. Yehdit ediyor kapıma dayandı diye. Yada esin esiyle konussun. Haddini bildir yoksa sikayetci olacagız filan desin. Kac sene once bende benzer aynı degil ama bir okay yasadım apartmanda. Kızım 5 aylıktı. Komsu kadınları kapıma geldi. Neymiş cocugu besige bırakıcakmışım cıkıp apartman temizligine yardım edecekmişim. Sctım agızlarına. Kpcalarınız apartman parasını versinde kadın gelsin dedim. Sonra o zaman evliydim. Kocamı arayıp anlattım. Sen kapat simdi bende kocalarını arayım bagırayım ne demek kapıma gelmek dedi. O oldu. 
0 oy
(1,090 puan) tarafından
Komşularının duyarlılığını takdir ettim ,ama davranışlarını kınıyorum . Senin kapına gelip böyle tehdid varimsi şeyler söyleyene kadar 

Bacım senin oğlunun sesini çok duyuyoruz sürekli ağlıyor ,bir derdi mi var yapabileceğimiz bişey var mı ,bu çocuğun bu kadar ağlaması normal değil,komşular olarak sana destek olmaya geldik ,biz de oyalayalim bakalım oynayalım diyebilirlerdi . Yargılamak daha kolaylarina geliyor. 2 yaş 3 yaş sendromundan habersiz bir çoğu. Herkes kendi çocuğuyla kiyasliyor. Onların bebekleri zamanında hiç aglamamislardir ota b*Ka o yüzden her çocuğu bir görüyorlar. 

İstedikeleri yere şikayette bulunabilirler. Şahsi fikrim sizin gözünüzü korkutmak için yaptılar yoksa direkt cimere yazıp sizinle hiç muhattap bile olmayabilirlerdi. 

Amaçları sizi kiskirtmak başka bişey değil. Siz bu atılan iftiralara karşı Cimere yazı yazabilirsiniz en azından elinizde bir şikayet dilekçesi olur. Bir daha böyle yapamazlar 
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Madem çocuğu o kadar düşünüyor çocuğun önünde kavga edilmeyeceğini hem senin karnındaki bebeğe birşey olabilirdi Allah göstermesin hem de büyük oğlun annesine saldirildigı için çocukta travma yaratabilir çok eminse sosyal hizmetleri arasın yani ben eğer birinin çocuğunu dövdügünü kötü bir muamele gördüğünü  düşünsem emin olsam sosyal hizmetleri ararim tartışmaya girmem çocukların gözü önünde  
0 oy
(48,683 puan) tarafından
okurken bana fenalik geldi yeminle insan once sorar cocugun hasta mi cok agliyo diye ogrenmeye calisir ayrica kizabilirsin de kime ne 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 164 göst.
19 saat önce Diğer kategorisinde Nare88 (120 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 376 göst.
23 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Civcivim (1,108 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 283 göst.
10 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Aysel Güzel (1,151 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 240 göst.