+1 oy
945 göst.
Aile kategorisinde (179 puan) tarafından
Arkadaşlar dün benim bir komşum var yani mahalleden aynı apartmanda değiliz ama. Ara ara çay kahve içtiğimiz biri yaşı baya büyük benden . Yani 50 vardır . Geç yaşta evlenmiş 40 larinda evlenmiş ve iki çocuğu var. Bir kızı bir oğlu var. Muhabbet ederken . Çok ses yaptıklarında baş edemeyip tuvalete kitliyorum dedi. Buz kestim. Abla dedim yani bak bu yaşta Allah çocuk nasip etmiş birde sen böyle mi davranıyorsun dedim. Hem çocuğa böyle yapılır mı yapma Allah aşkına dedim. Yasin geçken basın kaldirmiyorsa keşke çocuk dusunmeseydiniz eşinizle dedim.  Sonra zaten bir anda soğuduğumu anlayınca ben öyle bir sürü tepki verince çok oturmadı kalktı . Miye buraya yazdın diyeceksiniz yani anlatmadan içimden edemiyorum hamileyim birde çok etkilendim çok kötü oldum ben de bir kızı 4 buçuk oğlu 2 buçuk yaşında . Çok kötü oldum ben yaaa :(((

22 Cevaplar

+3 oy
(1,845 puan) tarafından
Yaptığı yanlış . Ama şimdi biz onun arkasından konuşursak bizde yanlış yaparız . 
(622 puan) tarafından
Ne alaka şimdi silmek ben dedikodu için değil bebeğim için indirdim sorum varsa sormak için girdim ama dediğiniz gibi masallah heryer dedikodu burda Allah ıslah etsin
(1,845 puan) tarafından
293 yanlış olan yerde durmam bak bakalım ne zaman birinin arkasından konuşmuşum ? Tanımadığım biri hakkında yorum yapmışım ? İlk önce beni bir araştır sonra ön yargını koy ortaya . Gayet kibar bir şekilde yanlış olan birşeyi söyledim bu benim özgürce bir yorumum değil mi ? Yanlış olan şeyi söylemek de benim kararım değil mi ? Umarım anlamışsındır tatlım .
(1,845 puan) tarafından
Siz hangi kafasınız sen kimsin ben sana kendini övücem bu bir . İkincisi ZATEN TANIMADIĞIN BİRİ HAKKINDA KONUSMAK DEDİKODU DEĞİL DİYİP DAHA BİR KERE BİLE GÖRMEDİĞİ İNSANIN ARKASINDAN BİR ŞEYLER DEMEK ZATEN İNSANİN KENDİ KARAKTERİNİ GÖSTERİR . BENİM SİZE DİCEK BİR ŞEYİM YOK ZATEN DEDİKODU KADINI OLMASANİZ "KİBARCA YANLIŞ OLAN BİR SEYİ SÖYLEMEM SİZE DOKUNMAZDI (!) " HADİ CANIM GİT BASKA YER DE DE BENİM DEDİKODUMU YAPIN ÇAY , KAHVE DE ALIN ZATEN BÖYLE DEĞİL Mİ ? AĞZI OLAN KONUŞUR . BEN HİÇ KAVGACİ BİRİ DEĞİLİMDİR ZATEN YAZMAMDAN BELLİ BUNU BURDA BEN YOKKEN TARTIŞMA YERİNE ÇEVİREN SİZSİNİZ HADİ CANİM BUGÜNDE KONUNUZ BU OLSUN  . İYİ AKŞAMLAR :))))
(1,845 puan) tarafından
Zehra Asude sana dediğim gayet kibar ve DOĞRU olan birşeydi bunu inkar etmen sana kalmış birileri de belki senin arkandan yaptığın yanlış bir şeyi konuşuyor ve sen o konuşulanları asla bilmiceksin sence de senin hakkında konuşturan kişi yanlış bir şey yapmış olmaz mı ?
(179 puan) tarafından
Bu tür şeylerde hassasım . Kendisini arayıp buraya yazdığımı çok etkilendiğimi söyledim ve helallik istedim. Söz ile helal etti hakkını artık kalben bilemem .
-Reklam-
+1 oy
(803 puan) tarafından
O yaştan sonra allah ona çocuk nasip etmiş birde öylemi yapıyor yazık cocuklara
(179 puan) tarafından
Yani aslında iyi de bir kadın ama valla diyince şok oldum. Ama konuşucam inşallah düzelir değişir bu durum
(4,938 puan) tarafından
Aynen resmen nankörlük ediyor menapoza girmedigine şükretcegine
0 oy
(463 puan) tarafından
Kiyamam o cocuklarda büyük travma sebebi
(6,441 puan) tarafından
Çarpılabilr derken
(463 puan) tarafından
Bencede konusun tatli dille. Ornek verin böyle travmalar yaşayıp ilerde sorunlu kişiliğe sahip cok insan var kaygı bozukluğu olur psikolojik sorunlari olur Allah korusun...
(179 puan) tarafından
Yani korku kalır çocuğu Allah korusun hem travma kalır hem çok korkunca ne biliyim cinler musallat olur derler. Allah korusun
(463 puan) tarafından
Allah korusun
(557 puan) tarafından
Bende tam onu diyecektim travma oluyor ileride çok kötü psikolojik sorunlara neden oluyor
0 oy
(938 puan) tarafından
Onlar da büyüyünce seni tuvalete kitlesin de o zaman anlarsın ne yaptığını deseydin gözünu korkuysaydin azcik yapmaya devam edecek belli ki yazık ve çocuklara 
(179 puan) tarafından
Ben konusmamin bir kısmını yazdım ben baya kötü oldum gözlerim filan doldu. Baya tepki verdim . Sonra zaten kalktı ama bugün yine telefonla arayıp tatlı dille konusucam
(938 puan) tarafından
Arayıp söyleme tekrardan bence zaten demişsin diyeceğini herkesin kendi evladı yapacak bişey yok Allah vicdan merhamet versin
(179 puan) tarafından
Amin. Dünden beri uyuyamadım bile ya düşünüyorum ne yapabilirim diye
(1,972 puan) tarafından
Kitleyecekler zaten, doğanın kanunu bu. Herkes ektiğini biçer.
0 oy
(81 puan) tarafından
İlerde kapalı alan korkusu olur çocuklarda o yüzden yapması yanlış bence sen doğru şeyler demişsin 
(179 puan) tarafından
İnşallah vazgeçer bu durumdan dediğim gibi çok etkilendim . Ben onunla ara ara konuşup bu durumu düzeltmek istiyorum. Çok bunalirsan bana gel dicem . Birini kreşe verebilir . Gerçi güvenilir kreşte bulmak çok zor ama ne biliyim dünden beri çözüm düşünüyorum
0 oy
tarafından
Yazık çocuklara ay 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
40 yaşında evlenmiş demişsin çocuğu geç olmamış ki sanırım kimsenin çocuğu beni ilgilendirmiyor Allah vere öldürsün banane diyorum onun canı yanacak yine yengemde çok döver onun yüzünede aynısını diyorum sen ben 40 gün ağlarız çoçuk diye komşu diye yeğen diye onun canı hep yanar bi ömür zoruna gittiğini anladıysa görüşmez zaten 
(179 puan) tarafından
Yani tam bilmiyorum hiç yaş muhabbeti yapmadık ama kahin validem 45 yaşında evlendi o demişti . Birde yani yaptığı asla kabul edilebilir bir şey değil. Ama ben bugün öğlen olsun telefonla tatlı dille konuşucam . Sonra evime yine davet edip konuşmak ve durumu düzeltmek istiyorum çünkü tepkimden etkilendi utandı yani yaptığı şeyin yanlış olduğunun farkında en azından . Öyle umut etmek istiyorum düzelsin istiyorum
(6,441 puan) tarafından
Düzelir konuş sen öyle yapmada şöyle yap de belkide eşi ile sorunları vardır çoçuklara yansıtıyordur benim kızım 2,5 yaşında hiç öyle şeyler yapmadım sinirlenince oturup ağlıyorum hemen karşı tarafın ki de ilgilendirmiyor kendi derdim kendime yetiyor zati :)
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Benim annemle babam da altıma kaçırınca beni banyoya kitlerdi çocukken ıslak çarşafla birlikte 27 yaşıma geldim hâlâ kapalı alandan ve ani sesten kriz geçirecek gibi korkuyorum çok çok büyük travma sebebi kendimden biliyorum 
(463 puan) tarafından
Yaaa :/
(179 puan) tarafından
Ya :( kıyamam size ya . Gerçekten çok kötü oldum ben yaa. O nasıl bir şeydir altına yaptı diye yapılır mı çocuğa . Anne babalar olarak niye böyleyiz. Niye sabır yok niye eğitmek önceliğimiz değil bizim yaaa
(1,386 puan) tarafından
Valla canım maalesef cahillik başka birsey diyemiyorum o travmaların getirisi ömür boyu sürüyor kendimde görüyorum
0 oy
tarafından
Sen yine muhabbeti kesme yaptığın yanlış olduğunu evladın çok büyük bir nimet olduğunu hatırlat ona.

Rabbim akıl fikir versin ona da
(179 puan) tarafından
Amin evet o şekilde yapmayı düşünüyorum
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Pislik garı madem kafası almıyormuş o yaşta doğurmasaymış allahım merhameti sevgisi olmayana verme anneliği hakketmeyen anne falan olmasın o yaşlanıncada inşallah o çocuklar onu banyoya kitler bakmaz pislik garı sinir oldum varya seni anlıyorum 
(179 puan) tarafından
Aynen öyle çok etkilendim :(
(1,529 puan) tarafından
Benim komşum vardı 4 yaşında kızı vardı o çocuğun çığlıkları kadının onu dövmesi yıllarca etkisinde kaldım unutamadım eşini sevmiyordu ***** diye çocuğunu dönüyordu eşine diyemedikleri hakaretleri kaçkez müdahale ettim ben gidince tekrar şikayet etmek istedim eşim engel oldu taşındılar da duymaktan kurtuldum ama o yavru küçük kız ne halde hep düşündüm yeni atlattım çok dövüyordu çok minicik bedeniyle yinede anne diye ağlıyordu
(179 puan) tarafından
Bende sizin gibiyim yani çok etkileniyorum ve bir şey yapmak istiyorum
(1,529 puan) tarafından
Öyle insanların anne olmayı haketmediğini düşünüyorum benim haddime değil ama öyle psikolojik tedaviye ihtiyacları var
(179 puan) tarafından
Annelik gerçekten çok zor yanı hiç bir şey ile kıyas olmayacak kadar farklı bir şey . Dünya ya bir birey kazandırıyorsun ve bunun temellerini sen atıyorsun. Sabır olarak zor olduğu gerçeği tartışmaya kapalı bir gerçek ama bazı şeyler dediğiniz gibi aşırıya kaçılmış tepkiler ve bunların bende normal olmadığını düşünüyorum
0 oy
tarafından
Benim annem küçükken aynısını bize yapardi banyoya kilitlerdi ee tabi ışık dışardan yanıyor karanlıkta ağlaya ağlaya susardık 

Bak yaşım 24 annemi çok severim ama bugün olmuş halâ söylerim yaptığının çok yanlış olduğunu tabi o da çok pişman ama olan bize en çok bana oldu o evde en çok dayan yiyen bendim yeri geldi hortumla bile dövdü neyseki benden sonrakilere bisey yapmadı 

Içimde hala yara 

O kadında yapsın bakalım hele çocuklar hazırki aklını yitirmezse iyi
(179 puan) tarafından
Sizin içinde çok üzüldüm. Gerçekten çocukluk dönemi çok önemli insan unutmuyor yani . Çok yanlış şeyler bunlar ya :(
tarafından
Malesef canım:(
0 oy
(5,955 puan) tarafından
Öyle çok var ceza olarak veriyolar bana da yanlış ters bir durum..

Ama.. sende az degilsin bu yaşta çocuk vermis derken çocuk yapmanın yaşımı var  45 yaşında dogum yapan var..

Çocuk düşünürkende kimseye sornasina gerek yok..

Bu platformda cok okudum  yaşı genc 20 25 arası geneli sinirlendim vurdum bağırdım cimcikledim  vicdan yapanlar dolu Çocuk yapmanin yaşı yoktur  bana göre Çocuk doğurmadan önce sabrı öğrenmeli..

Banyoya kapatmasi doğru değil yine diyorum  çokta abartılacak etkilenecek bir durum değil   kadin ac susuz saatlerce birakmiyordur  muhtemelen bir anlık ceza veriyor doğru değil.. senin de hormonlar tavan  pireyi deve gormen normal
(179 puan) tarafından
Benim de olmadı çocuğum olsun diye çok uğraştım . Benim uzun yıllar değil belki ama bende iki yıl bekledim evladımı . Allah banada vermeyebilirdi . Çocuk sahibi olmak biyolojik olarak vakti var. Allah dinleyince istediğine istediği vakit verir . Ama benim olmasaydı gün geçti umudum azalacaktı. Çünkü doktorlar hep yaşın genç umuduz daha yüksek diyordu. Allah nasip etsin ben nankorluk olarak görüyorum. Nasıl bir anne olurum bilmiyorum ama iki yıl hasreti bile bana yetti. Evet sinirlenip dayanamayıp bir anlık sinirle belki bir vurmak bir çimdik olabilir bu çocukta o kadar hasar ve etki birakmaz . Tuvalete kilitlemek baska bir şey yani .
(5,955 puan) tarafından
Nasıl etki bırakmaz cimciklemek vurmak bagirmak cocugu şiddete itiyorsun sen doğurmadan önce kitap oku özellikle otiz milyon kelime kitabını oku tavsiye ederim..

Bende 2 kayip verdim 3 de tup bebekle yapdim 1 evladim var rabbim uzun versin hepsine ama cimcikleme bagirma vurma  şiddete meyil arsız bir çocuk yetistirirsin topluma  kadinin yaptığı da bana gore şiddetle kitleme aynı sey çocuk eminim arsizlasmistir dayakda vardir  allah hidayet versin
(179 puan) tarafından
Dayak var mı onu hiç bilmiyorum söylemedi ama ne biliyim . Keşke kötü olan hiçbir şeyi yapmasak. Ben zaten çocuk gelişimi bölümünü okudum. Çocuğum olmayınca işi de bıraktım çünkü psikolojik olarak çok kötü olmuştum. Çocukların içindeyim ama benim niye olmuyor Allah'ım diye çok kafaya takıyordum. Çok fazla kitap okudum. Tam herşeyi Allaha havale etmiştim Allah nasip etti . Yani bende psikolojik olarak zor dönemler geçirdim. Allah'ım hepimize doğru olanı yapmak nasip etsin
(5,955 puan) tarafından
Amin inşallah rabbim saglikla kucagina alirsin evladini rabbim tüm annelere merhamet versin vicdan versin sabrı olmayan 2 kez düşünsün
(179 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(546 puan) tarafından
Ben tuvalete girmesin diye kırk takla atıyorum resmen.Pislige eller düşer kafasi mermere vurur klozete girer vs diye.Cok korkunc birsey gercekten.Allah hidayet versin buyuyunce de evlatlar ailesini istemediginde cevresinde kotu muamele goruyor da boyle anaya da icten gelmez ki hic bir sey malesef.
(179 puan) tarafından
İnşallah değişir düzelir zararın neresinden dönse kârdır  :(
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Böyle anneler yüzünden çocuklar büyüyünce ******** oluyor milletin başına bela
0 oy
(4,631 puan) tarafından
napalim simdi elimizden bisey gelmz
0 oy
(2,014 puan) tarafından
Benimde alt komşum öyle yapıyomuş 4 yaşında kızı var benim kızıma annem bakıyor, bi gün gündüz banyodan duymuş annem sesini çocuğun yalvarıyo resmen anne bida yapmıcam aç nolur korkuyom diyomuş annemde sinirlenmiş komşuya bağırmış o kapıyı hemen aç yoksa inersem aşağı seni mahvederim diye o günden sonra bida hiç duymadık. Sonra o çocuklar büyüyünce işte psikolojisi bozuk insanlar oluyor günah ya iyi demişsin valla 
(179 puan) tarafından
Ne kadar da yaygınmış bu ya :( haklısınız . Annenizi de tebrik ediyorum duymamazlıktan gelip banane diyebilirdi dememiş helal olsun . Müslüman bence elinden dilinden geldiğince bir şeyleri düzeltmeli
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Çocukları küçük ya vicdani rahatsız olmuyor mu oylr yapınca bende çok sinirleniyorum ama insan kiyamiyot ys
(179 puan) tarafından
Çok rahatsız olduğunu söyledi ama bugünde arayıp konuştum inşallah etkili olur . Değiştirir kendini bu duruma alıştırma . Çok bunalinca bana getir dedim . Büyüğünü de seneye kreşe verirsin biraz daha kafan sakinler dedim. Yaptığı şeyin yanlışlarından bahsettim filan yani inşallah düzelir
(2,671 puan) tarafından
Ayy iyi yapmisis inslal düzeltir kendini yazık ya gerçekten
0 oy
(1,975 puan) tarafından
Bnm   tosbik oğlumda çok şımarık  ama asla öyle şeyler yapmam çocuk bu çocuk  sorun kadın da bnce çocuğun ne günahı var
(179 puan) tarafından
Ah bilsem
(1,975 puan) tarafından
Anladm rabbim akil ihsan eylesn. Ya
0 oy
tarafından
Aslında anne babalarada ehliyet verilmeli. Herkes anne baba olamıyor. Kimisi bulamıyor. Kimisi buluyor kıymet bilmiyor.
(179 puan) tarafından
Ben iki sene hasretini çektiğim için şuanda da hamile olduğum için hormonal olarak normalden çok çok daha fazla etkilendim. Ama neresinde. Bakılırsa bakılsın dediğiniz doğru
0 oy
(2,410 puan) tarafından

Büyüyünce de onlar o kadına abuk subuk davranır, sonra adı hayırsız evlat olur işte:ermm:

(179 puan) tarafından
Valla insan ne diyeceğini bilemiyor ama konuştum bugün telefonla yani izah ettim . Dedim böyle böyle kötü etkilenirler baya uzunca konuştum etkilenmiş gibiydi haklısın filan dedi ama inşallah ise yaramıştır

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 294 göst.
14 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,343 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 216 göst.
18 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Gurmeanne (575 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 132 göst.
15 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Serra (564 puan) tarafından soruldu

379,248 soru

11,352,072 cevap