0 oy
350 göst.
Aile kategorisinde (11 puan) tarafından
Eşim memur haftada 3 gün çalışıyor 8,5_ 5,5  arası. Haftanın 4 günü evde. Hiç bir iş yapmıyor. Yemek yer telefonla oynar TV izler. Çocuğa da bakmaz ama şura şöyle bura böyle der. Hiç oturuyum istemiyor. Belli etmiyor ama biraz otursam ne yaptın ki diyor. Sürekli mutfak dayım tek hayatım temizlik vem ıtfak oldu. Dua edin ne olur. Sizde durumlar ne eşiniz yardım eder mi?

12 Cevaplar

0 oy
(966 puan) tarafından
Başka bir iş kursa açsa iş yeri falan çalışılır valaa.4 gün içinde evde sıkılır insan.
(10,039 puan) tarafından
Oyle tabi canim bizimki espri esim evde oturup beni asla calistirmaz. Hani ekstrem bi durum olmadigi surece. Allaha sukur durumlarda iyi benim kazanacagima hic ihtiyacimiz yokda. Ben cok sikildim evde :)
(6,441 puan) tarafından
Vallaha benim kızda 3e girecek hamileyim tekrar bebek düşünmesem muhasebe olarak bir yerde başlamak istiyordum
(10,039 puan) tarafından
Ay sen bensin :D benimkide 26aylik 25 haftalik hamileyim :))
(6,441 puan) tarafından
31 aylık 16 haftalık hamileyim
tarafından
Gizlar biz halimizden memnunuyuz ya vala o ev işlerini yapsın ben işime gidip gelirim   :)))) evde ben daha çok yoruluyorum vala   iki çocukla   ama benim herif işi olsa da işi gücü yapar yani
-Reklam-
0 oy
(7,019 puan) tarafından
Aynen benimki de öyle 2 gün çalışır 2 gün izinli olur bi gün gece bu gün gündüz calisiyo haftada 3 4 gün evdeyiz 2 günü annesigile gidelim diyo diğer günüde dinlencem deyip yatiyo akşam işten gelir corba sıcak salata hazır sofra kurulu olacak çay demlenmiş olacak 5 dk çocuğu tut hazırlayın desem hazır değil mi diyo geceden gelir ya da sabah izin gününde öğlene kadar uyur bak şimdi geceden geldi 8dr hala uyuyo uyansın gözünü açmadan kahvaltı hazirmiyi geçti ne hazirladin diyo 
0 oy
(13,866 puan) tarafından
Bence sen kendine bi uğraşı bul eşinin çalişmadiği günlerde yap. Mesela bi kursa falan git. Eşinde sen yokken mecbur iş yapar. 
(11 puan) tarafından
Bende bir kursa gitmek istiyorum ama yapmaz o zaöan  kursa gitme der. Çünkü üni 3 sınıfım açıkdan okuyorum hem işleri hem okulu yetiştiremiyotum çoçukla ilgilenirsen dersleri daha rahat veririm dedim. Okuyacaksın evlenme dedi. Destek olmuyor malesef...
0 oy
(7,681 puan) tarafından
Nerede memur öyle 3 gün çok iyiymiş valla biz de memur çok ama 5 günden aşağı çalışan yok
(11 puan) tarafından
Öğretmen sınıf sayısı az olduğu için 3 gün gidiyor okul sonrasında kurs var 2 saat.
0 oy
(4,949 puan) tarafından
Aman erkekler evde kalmasın ya mümkünse çünkü öyle bizde kavga çıkıyor Allah'tan kendi işi izin günü bile yok kocamin
(11 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(12 puan) tarafından
Türk toplumunda maalesef erkeklerin geneli böyle. Hep ayrı tutulur kızlardan hiç bir iş yaptırmazlar baş köşede oturup suyu bile ayaklarına beklemeleri maalesef çocukluktan geliyor. Bunun en büyük sebebi de ne yazık ki anneler. Benim eşimde çok yardım ediyor diyemem kendiliğinden. Ama ben rica edersem kalkar yapar asla da ne iş yaptın ki demez aksine yeter artık otur diye bana kızar. Boşuna uğraşmayın değişmezler maalesef aileden gelen bişey bu
(11 puan) tarafından
Gerçekten öyle ama otur demez bana bir yerim ağrır yine yaparım...
0 oy
(119,326 puan) tarafından
ensesinden tutup yerleri diliyse sildirven boylesine
(11 puan) tarafından
Annenin evine diye bir laf ögrendi bu aralar. Görseniz afedersiniz birşeyleri bilmez değiliz dışardan ne kadar güzel bir çift dersiniz ama dışı sizi içi beni...
0 oy
(3,083 puan) tarafından
Vallah senin yerinde olsam Hadi bugün rolleri degistirelim derdim aldirdim telefonu elime onun yaptigini yapardim sonradan ne var ki bunda derdim. Eşim geçen sene sabah işe gider öğlen getirdi kızı alirdi ben dinlenirdim saat 4 5 te tekrar giderdi akşam 9 gibi gelirdi anlayacagin gündüz hiç dinlenmezdi. Geceleri de çoğunlukla beraber bakardik 
(11 puan) tarafından
Öyle olunca önceki ememklerimde çöp oluyor. Ne yapıyon da sanki diyor. Kadirsin yapacaksın diyor. Senin görevin ev ile çoçukla ilgilenmek yahu kendime alanın hiç yok görmeyen birine anlatamıyorsun malesef.
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Sende git çalış bacım eve iş al.
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Benim oğlumu alan yaşadı valla ev de benimle birlikte iş yapar dışarıda babasına yardım eder çalışmayı çok seviyor ama okul denilince yok 13 yaşında benim elim ayağım valla evlenince karısını hiç üzmez
0 oy
(13,821 puan) tarafından
İş yapmaz ama çocuklarla çok ilgilenir o da bana yeter zaten 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Neye dua edelim canım 4 gün evde bişey yapmıyorsa sen yüz veriyorsun alıştırma böyle ters bakınca sende bak o iş buyuracağına sen buyur çocuğa bak şunu bunu yapıcam de görüncemin eşide memur 4gün ekstra tarlada falan çalışıyor evde yardım eder parasına para katar benim eşim niye oturdum diye bakacak bende susup mutfakta yemek yapıp temizlik mi yapcam yırtarım onu sözlerimle falan sanada yazık değil mi çalıştığı saat aralığına bak birde sanki taş taşıyo sırtında 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 152 göst.
12 Mart 2023 Aile kategorisinde Aygün24 (1,337 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 626 göst.
0 oy
3 cevap 76 göst.
16 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Misafir67 (415 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 140 göst.
6 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Yagmur1265 (3,055 puan) tarafından soruldu