0 oy
141 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (93 puan) tarafından
Kizlar merhaba 3 gundur yüksek atesimiz var ateş 38 ve üzeri 39 bile gördük kusma sikayeti ile hastaneye gttık 3 sefer kusmustu 3 gün önce kusma ishal vs bişi yok ama 3 gundur ateşini napsak dusuremiyrm viral enfeksiyon olablr demsti acil doktoru çünkü kanı temiz çıktı napcagimi sasrdim parol veriyrm düşmüyor calpol düşmüyor en son paronax fitil vermeye başladık o bile etki etmiyor viral enfeksiyon geçirenler nasıl bı yol izlemem lazım bu nasıl bı hastalikms ben anlmadim çocuğum perişan oldu

6 Cevaplar

0 oy
(93 puan) tarafından
Şuanda ateşi 38.7 onu eklemeyi unutmsm
(93 puan) tarafından
İnşallah düşer gerçekten çok perişan oldu kızım evde onu böyle görmek hep baygın qbi hep ağlamaklı korkuyorum havale geçirecek diye
(442 puan) tarafından
Geçirmez ins sürekli takip et olduğunuz yerde özel hastane olmamasi da kötü canım Allah yardımcın olsun inş Hakkari'de zordur hasta olmak sen kızın iyilesince çok çok dikkat et hasta olmasın ek vitaminler faaln kullan bağışıklığı güçlü olsun çünkü oralar soğuk olur hasta olmasın
(93 puan) tarafından
Ya 13 aylık ne gbı vitamin vereblrm ki ve biz lojmandan dışa cikamyrz bu viral enfeksiyon açılımı nedir bilmyrm nerden bulaştı nasıl bulaştı googleden okuduğumda çeşit çeşit şey çıkıyor anlmis deglm
(442 puan) tarafından
Canım doktora gidince sorarsn ek vitamin yazıyorlar özellikle hasta olunca bağışıklık düşer çünkü yemek yemez probiyotik yazıyorlar balık yağı d vitamini kullanıyorlar doktora danışıp ona göre alırsın viral enfeksiyon bende hiç bilmiyorum malesef ama hastalık bu çıkmadan bir şekilde geliyordur bilemezsin ki çocukların bağışıklıklari zayıf oluyor çünkü
(93 puan) tarafından
Yani haklısınız o konuda baklm nasipse bı bugünde atlatalmda Allah'ın izniyle pazartesi goturcem
-Reklam-
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Benım kızım 8aylıkken 39.7lerde oynuyordu sureklı fitilde 2 3saat anca ıdare edıyordu kusma olmadı ama ıshalı coktu ılık duş ayagına ıslak corab ve ılık suyla pansuman yapıyordum ne kadrlık bılmıyorm ama bıraz buyukse sırke ıcırmenı tavsıye ederım iç ateşi önlüyor.Artık vicudu pul pul olmştu siyahlaşmştı Allah yardmcın olsun şifa versın inşallah tek çaren duş canm ben küveti odaya getirmiştim altına havlu serip icinde oynatmaya calısıyodum elımde baygın gibiydi cocuk.eger hala geçmezse bekleme bı serum taksınlar kendıne gelir 
(2,705 puan) tarafından
İyi maşallah iştahi ıyıse korkma benım kız bırak hastalıgı normalde yemez o saydıklarını
(1,165 puan) tarafından
Maşallah yine biseyler yiyebiliyor. Toparlar inşallah canım yarindan sonra umca diye bir damla var bağışıklık için hastalık zamanı da veriliyor isterseniz eczaneden alıp başlayın doğal bir takviyedir
(93 puan) tarafından
Baklm olmazsa öyle yapayım evet şükür meyve yiyor kahvaltı yapmıyor bende muzu eziyrm ceviz rendeliyrm birazda pekmez koyuyorm onu yedriyrm
(93 puan) tarafından
Maşallah şükür benimki yiyor bugün bir büyük kase tarhana yedirdim muz yedi yoğurt yedi elma sürekli elinde olur zaten dişte çıkarttı 2 tane üst dişler hepsi zorladı kizimi
(2,705 puan) tarafından
Maşallah maşallah gun boyu bır ıkı kasık aldığı yogurtla gecırır yedırebılırsem dısarda ne ala...dıger turlu aksamda sadece meyve yer yatat bı dılım bıtıremıyor bıle
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Öncelikle sakın kalın. Eğer bebekte baygınlık titreme sayıklama gibi bir durum yoksa ishal kusma yoksa ateşi çok tehlikeli durumda değil. 39 u geçmediği sürece çok paniklemeyin. Hatta ilaç verdikçe iyileşmesi yavaşlar. Ara ara ılık duş aldırın. İnce giydirin. Calpol parol ve fitil arasında hiçbir fark yok aynı grup ilaçlardır. Ateşi yavaş düşürürler ve etkisi de uzun sürmez. Eğer 39 u geçerse pedifen dolven grubu ateş düşürücü verirseniz daha etkili olur. İlaçları çok sık vermeyin biraz ateşle vücudu mücadele etsin ve bağışıklığı kuvvetlensin
(93 puan) tarafından
İnşallah ya eşler evet anlayışsız bu konuda normalde hc sesimizi bile yükseltmeyz evde bu olaydan kavga edyrz kaç gündür sirke içirmek iyi diyolar 1 çay kaşığı versem mi acaba diyorum hazir market sirkesi var evde
(1,165 puan) tarafından
Suyuna karıştır istersen direk verince midesi rahatsız olmasin
(93 puan) tarafından
Öyle yapayım bari alerji yapar mı acaba korkum o benim
(1,165 puan) tarafından
Bilemiyorum canım bebeğinde küçük. İçme suyuna biraz damlat istersen.
(93 puan) tarafından
Bir çay kaşığı damlattm 40 CC suya verdim baklm inşallah etkisini görürüm ya zararı olmaz inşallah birşeyden kurtulalm derin başka şeye sebep olmak istmyrm valla
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Canım benim oğlumda ateş yok ama hafif ishal ve bir.kere küstü hiç birşey yemiyor 3 gündür bağırsak enfeksiyonu olabilir dedi doktor salgın dedi ama şuan serum takmaya gerek yok dedi ama ishal şekli çoğalırsa ve ateşi olursa mutlaka getir serum takılması lazım dedi yani serum taktirsaniz daha iyi olur çocuk perişan olmuştur 
(93 puan) tarafından
Ya işte bizde ishal yok kusma yok sadece ateş var tahlillerde temiz çıkınca şuan takamam diyor acildeki fitille gönderiyor çocuk yanıyor üstünü cikartyrm bu sefer burnu akıyor soğuk uygulama yapiyrm iyice kötü oluyor valla sasrdim kaldm salgın mıdır nedir anlmadim gtti
0 oy
(8,895 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım. Daha böyle bir şeyle karşılaşmadık hiç. İnşallah olmaz da.. Ateş korkulu rüyam valla. 
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Bizde viral enfeksiyon geçiyoruz doktorumuz iburamin verdi bize 39 ateş ile gittik bizde bi anda doktorunuza söyleyin başka bişey yazar en azından 
(93 puan) tarafından
Bize başka bişi yazdı canım şükür şuan iyiyiz ve yanls tanı konulms viral enfeksiyon değil kulak enfeksiyonu geçirmiş hatta ciğerlerine inms çocuğum ondan bu kadar kötüymüş herkes doktor olmamalı dedi valla doktor ne kadar ilerlemiş dedi
(7,447 puan) tarafından
Maalesef yanlış teşhis çok kötü bizde hastayız diye gittik nöbetçi doktora denk geldik birşeyi yok dedi bir hafta sonra 39 ateşle bildiğimiz doktora gittik gündüz ve viral dedi ilaç yazdı.. çok geçmiş olsun canım

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 100 göst.
14 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Simayyy (1,775 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 105 göst.
4 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Tuna-Tugra (343 puan) tarafından soruldu
+1 oy
3 cevap 334 göst.
13 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 167 göst.
10 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zoze49maho67 (1,233 puan) tarafından soruldu

379,479 soru

11,359,835 cevap

34,837 kullanıcı

...