0 oy
929 göst.
Aile kategorisinde tarafından
tarafından yeniden gösterildi

Doğum yapalı 13 gün oldu kızlar. 3 günlükken bebegimde sarılık oldu hastanede yattı 1 gün. Hep annem yanımdaydı doğumumda da hamileliğimde de annem ilgilendi bnmle. 

Hastaneden çıkacağımız gün kaynatam ve kaynanam da geldi. Bnm port bebe elimde yoğun bakımdan çıktık annem sevinçten bana doğru geldi . Kaynanam da beraberinde. Bebeği aldı benden annem sevdi kaynanamla sonra çıktık. O sıra babam kaynatama sende bak çocuğa dedi. Kaynatam da yok yuzunu acmayalim bı daha dedi. Her neyse eve geldik. Ama orda yüzü hemen düştü kaynatamin surat etti. 

Dün akşam da eşim bu konuyu açtı . Megersem eşime demiş ki aldı çocuğu göremedik falan demiş. Ben şok oldum. Babam dedi bak sende kendi istemedi. Kalkıp oğluna niye dert yanıyorsn. O ki çok düşünüyorlar 9 ay karnimda taşırken neredelerdi?? Bir gün olsun bisy lazm mi yardım edelim mi demedi kimse. Doğurunca herkes bir değişik ... Dün akşam anneme geldiler çocuğu götürdüm verdim kaynatama dedim ayıp olmasın. Kaynanam da biraz da ben seviyim hiç almadım kucağıma dedi. Her neyse aldı sevdi. Aslında hiç istemiyorum kızlar öyle nefret ediyorum ki onlardan anlatamam. Bnden çekindi çocuğu istemeye kalabalık yerde aldı kucağına. İçeri geldik sürekli öpmek istiyor. Bnde dedim kusura bakma iki paket sigara iciyosn dişlerin iltihaplı ve kişisel bakımına bakan biri değilsin. Öpme dedim. 

Haksız sayılman cnku elini yüzünü yıkamaz sabah siz düşünün. Çocuk enfeksiyon kapck diye korkuyorum. Eşime bile sigara içerek gelme yıka elini ağzını öyle gel diyorm. Ondan da surat etti. Bu zamana kdr yanımda yokken şimdi böyle bı***k sanıyorlar kendilerini. İki yüzlü oluyorlar.

Dun gece çok ağladım. Eşimle de ufak tartistim. Dedim baban niye böyle diyor sana? Annem bana şuan bakmazsa kim bakickti annen mi bakar sandın. ? Nankör olmayın dedim. Annem çocuğu yıkıyor bakıyor altını alıyor göbeği düştü onun bakımını yapıyor . Sonuçta ilk bebeğim tecrübeli değilim. Bunları deyince sustu eşim. 

Yarın evime gecicem. Ama yemin ettim ki bir daha asla ve asla onların evine adım atmam onlar da gelirse çok da iyi karşılamiycm. Artık bir yere kdr kocamın ailesi dedim sustum eşimle aram bozulmasın diye. Bnm gibi kimse ince dusunmuyorsa bnde düşünmem. Kırılması gerekeni kiricm .. o kdr doldum ki anlatamam. Hamileliğimden bsy anlamadım. Anne oldum tadını çıkarmak istiyorum her şey de bir pürüz yoruldum artikkkk

14 Cevaplar

+4 oy
(531 puan) tarafından

Aile ortamini bilemem kendince hakli olabilirsin ama kaynatana söylediğin laf hem cok agir hemde cok ayip ne olursa olsun oyle denmez senden kac yas buyuk ayni sekilde baban kisisel temizligine onem vermese ona da ayni seyleri diyebilcek misin ayni yollardn bende gectm bnm kaynataminda ben hic dis fircaladigini gormedm ama gecip de karsisina opemezn deyip bi suru laf etmedim bu cumle seni hakli bile olsan direk haksiz konuma dusuruyor ben cocugumu hic kiskanmadim open de oldu hatta eltimin cocugu yoktu kiskancligindan vura vura uyandiriyordu cocugu noldu hepsi gecti simdi hatir gonul kirmaya gerek var mi biri benm karsima gecip boyle dese degil cocugu kucagima almak evine dahi gitmem cocukdan da sogutursun sonrada kaynatam cocugu sevmiyor diye post acarsin yazik hic yakistiramadim ha sunu da unutma sakinilan goze çöp batar

tarafından
Ben kaynanama dediğim lafı anneme de babama da derim. Bnm için kaynana veya kaynata sendromu yok. Kaynanamın şeker dişlerine vurmuş o şekil cocugumu opemez. Kaldı ki annem opmuyor. Babam bir kez aldı kucağına. Hep oda da duruyo bebek. Kalkip babam demiyor ki niye getirmiyo cocugu. Hatta babam dedi ki sigara içiyorum maske alayım kendime
Onlar dusuncesiz
(531 puan) tarafından
Valla kusura bakma da bu cumlelerin hakli dahi olsan haksiz konuma duser ve dusuncesiz olan sen olursun daha uygun bir dille anlatmk varken kalp kirmak niye
tarafından
Uygun dille anlatmaya gerek yoktu cunku. Anlatsam asla anlamaz. Kaldı ki en ufak şeyi abartmis kaynatam. Hastane çıkışında.
Bn güzellikle desem kötü bn olcm. Öyle de böyle de kötü olyorm. Yahu bnm karnımda beni döven kaynanaya çocuğu göstermelik değilim. Sukretsin
Doğmamış çocuğuma beddua etti o.. şimdi sizde pek bkmiyosnz ne olduğunu. Sadece bnm bu lafım hiç bsy değil
(62 puan) tarafından
Benim cocuum elalemin hal hatrindan daha önemli ve büyük büyüklüğünü bilsin ki küçükte ona gore davransın. Çocuğuna vura vura uyandiriyomus peki eltinle küs olman mi önemli bebegin mi. Ben olsam o kadının canını okurum. Ben dokunmaya kıyamıyorum elalem gelip çocuğumu hirpalicak. Ayrıca bu kaynana kayınpeder Gidip sinsi sinsi oğullarına şikayet ediyolar sonra eşler kavga ediyo. Bence iyi yapmışsın cünkü böyle insanlara sustukça daha çok ezmeye çalışıyolar gelini. Senin içine dert olacağına onların içine dert olsun.
tarafından
Kimse yaşamadan bazı şeyleri bilemez. Öyle sadece yazilandan ibaret değil ki. Bana yaptıkları aklıma geliyor deli oluyorum. Bana oruspu da dedi anneme de dedi. Babama da srfsz bilmem ne bilmem ne. Annemler akşam oturmaya gelirdi biz birlikken. Kalkıp kapıya gecirmedi bana inadından. Çıkıp balkona kocasıyla bnm dedikodumu sikayetimi yaptı. Annem evdeyken. Neler neler. Komşulara akrabalarına kaç kere tlfnda dert yanarken yakaladım. Yaziklar olsn bin kere. Bn gelin değil kız olmaya çalıştım. Kaynanam bn makyaj yaptım kıskandı bana da yap dedi yaptım. Kaşini bıyığını taa neresinde ki tuyunu almışım bn. Sabahları öperek uyandırdım kahvaltı için. Ev sobaliydi. Bir kez olsn yakmazdi bni beklerdi yakayim diye. Makinadan çamaşırlarımi alıp fırlatıldı sokağa. Neymiş sıra ondaymis. Saçlarini hamileyken banyodan bana aldırdı. O kdr titizdim bn ona laf ederdi. Pis olsam ona da derdi kesin. 5 ay boyunca kustum hiç unutmam canım şehriye çorbası çekti dile getirdim yapmadi. Kalkıp dışardan lahmacun sipariş etti. Bn aç aç oturdum. Eşimi bekledim. Bir gece kan kustum lavaboda bayıldım. Basım çarptı ses çıktı. Kalkmadilar eşim hastaneye götürdü.
Ve hep bana alltan al diyen bir kaynata vardi
-Reklam-
+3 oy
(1,379 puan) tarafından

Eyyyyyy Haticeeee  lohusaLiktan çık ve kendine gellll sn bilirisn işini 

tarafından
Yarın gidicm evime. Lohusalık mi ne nedir ben bilmem onu. Yüz yüze gelince diycem her seyi. Çok snirliyim aşırı derece de.
+2 oy
tarafından

allah yardım etsin inşallah canım bu ailevi konular insnn canini cok sıkıyor gerçekten inş bir daha skmazlar canını hep uzak olursun onlardan sni mtsuz eden herkesdn Ben eşimin ailesi ile knsmuorm knsmuorz artik çünkü çok sebebi var mevzu derin hamile oldmfu soledgm zmndan beri aramalarida kesildi ztn allah razi olsun eşim ailesi de olsa yptklrinj yapmadklrni goruor ve ben kendi babama aileme dai opturmedm neolr neolmz diye onlr glseydi hayatta öptrmezdim kucaklrnada vermezdm esimde bunu anlayışla karşılardı isterse de karşılamasın umrmda olmazdı ztn ben kendi tarafima vermemskrn onlara ne vercmya:) 

tarafından
Bnden cekindi istemeye zaten kalabalık yerde hayır diyemedim ya biliyordu. Elimde olsa boğarim. Nefret ediyordum smdi ikiye katlandı nfretim.
tarafından
ben de diyemezdm belki kalablk yerde hayır diye ama vermek yerinede hani o an bi bahane bulup bebegmi başka yere götrrdm böylelikle vermemiş olrdm ondan sonra da eşimin annesini cgrr veya eşimi cgrr derdm anneme sole bebeği istemesn öpmek için fln
tarafından
Kendisine söyledim öpme diye
+2 oy
(427 puan) tarafından

Canım kendini üzme bunlar olağan şeyler sendede lohusalık psikolojisi var onlar da heves yapar yani bunu neredeyse herkez yaşıyor biraz alttan al ama öptürmemekte haklısın ilk çocuk olduğu için böyle olur 

tarafından
Görmelerine bile tahammülüm yokkkk
(427 puan) tarafından
Canım tabiki seninde haklı olduğun yerler var ama sanki çocuk bahane olmuş gibime geldi daha önceden olan bi nefretin var bence
tarafından
Zaten öyle canım olayları sen bilmiyorsun burda çok kez konusu oldu. Bnm kaynanam bn hamileyken bana vurmuştu karnımda çocuğa inşallah kesilir demişti. O günde beri nfretim ona karşı. Eşim görüyor yaptığını. Ama gel gör ki bnden büyüklük bekliyor. Olmuyor ama denedim çok kez. Doğuma iki gün kalmıştı tatlı yaptım yolladım kaynanamlara karnım burnumda. Kalkıp tesekker edeceğine. Sen niye böyle mesafe koydun bize niye gelmiyorsun. Halbuki gidiyorm ama hoşgeldin bile yok. Niye gidicm ki.
Onların yüzünden bni ayar ettiler erken doğum yaptım. Hakkımı helal etmiycem hiç birine. Hatir edecek bişey yok. Düğün yapmadılar bana altın takmadilar bir iğneleri yok bnde. Bn ***** değilim. Çok ezdiler bni. Eşim arkamda durdu ayrı eve çıktık diye zorlarina gtti
(427 puan) tarafından
Evet vurması büyük hata canım allah yardımcın olsun ne deyim
+2 oy
tarafından

Iftira atarak çk ayip etmsler senn ailene karsi tesekkur etmeleri gerekirken ogullarini doldurmakda ne anlam weremiyorum

tarafından
Evet bir teşekkür edeceklerine ettiği lafa bak. Öyle zoruna gttiki annemin. Bn 1 yıl birlikte durdum. Hamileligimin 5 ayı orda geçti. Kan kustum geceleri midem çok bulandı. Hiç kalkıp bakmadı bana. Eşim hep dışarda yedirdi sabah akşam. Bir tencere yemek pişirmedi hamile kadına. Şimdi kalkıp dedikleri şeye bak.
tarafından
Üzme kendni canm sütün kesilir bebegnin sana ihtiyaci var
tarafından
Haklısın. Onu. İçin her şey
+2 oy
(165 puan) tarafından

Ahh valla biz neler yaşayacağız bakalım. En çok bu konular düşündürüyor beni.. Benimkiler de arayıp sormaz hic bi ihtiyacınız var mı diye. Bebek arabası alsınlar istedik onu bile yapmadılar. Ama doğunca gelirler sahip çıkarlar işte ben de ona sinir oluyorum. Tamam torundur sever ama ihtiyac olunca neden yoklar? Benim annem yanımda hep. Hatta babam hastayken gelemeyecek durumdaydı o zaman bile doğar doğmaz gelirim diyordu kaynanam. Anlayamıyorum ben bu insanları. Ama Allaha yakın bize uzak olsunlar. Hiç samimi olmak istemiyorum. 

Siz de yüz vermeyin. Istiyorlar ki biz yapalım yapalım ama hep güler yüz görelim. Makineyiz biz sanki. 

tarafından
Bir daha güler yüz gostermem asla
(165 puan) tarafından
Valla hakedene hakettiği gibi...
tarafından
Aynen öyle.....
+2 oy
(1,350 puan) tarafından
Canim bosver oyle dusuncesuz insanlar icin kendini yipratmna degmez lohusasin daha kendini pdikolojik olarakta yipratma . Esininde bi sucu yok anladgm kadaryla kaynatan aip etmis birak herseyi zamana 
+2 oy
(4,666 puan) tarafından

Allah yardimcin olsun canim 

+1 oy
tarafından

Allah islah etsin canim üzülme ben de çok şeyler çektim ve 4 hafta kaldı dogumuma esime annen gelmicek cagirmicaksin görmek istemiyorum senin annen git görüş ama benim hiç birseyi cocugumunda Baba Annesi felan değil dedim esim benim isim olmaz daha ben cagirmam zaten benden uzak dedi çok soğudum bende canim ve çok şeyler yaşadım kesinlikle istemiyorum sende sabret esin kendi gorucek

tarafından
Patliyorm artık. Babası öyle bir insan ki hep vicdan yaptırıyor oğluna. Param yok evde yemek yok. Kolum ağrıyor. Çalışamıyorum. Sürekli hep böyle. Bıktım valla. İnsan cebindeki parayı oğluna demez ayıptır
+1 oy
(62 puan) tarafından

7 aylık hamileyim. 7 aydir hep annem babam ve kardesim yanimda. Kayinpederim yok ölmüs. Ama kaynanam hiç ilgilenmedi. Rahim ağırlığından dolayı hastaneye yattım dikiş atıldı. Doktor iş yapmak yok hep yatcaksin dedi. Annem çalışıyordu. Kaynanam 3 gün yanımda durdu 4.gün köye pekmez yapmaya gitti ve hala köyde gelipte başında durum demiyo. Annemlerde kaldım uzun süre. Annem babam çocuğumun bütün eşyalarını aldı herseyini tamamladılar. Kaynanam bi patik bile örmedi. Lafa gelince torunum napiyo iyi bak kizima diyo. O sana degil bana anne dicek alistircam onu oyle sanada adinla seslencek diyo.Ama doğunca da çocuk ona gore davrancam bende. Çocuk hep annemde olcak ona fırsat vermicem. 

tarafından
Bnde öyle diyodm ama olmuyor. Dün bnden çekindi istemeye çocuğu. Salona götürdüm bebeği orda istedi kalabalıkta ve bnden de değil.
(62 puan) tarafından
O zaman sende 5 dakika ver eline sonra geri al doya doya sevemesin
(707 puan) tarafından
Ne kadar değişik bir kayinvalideniz var senin çocuğuna ona anne diyecekmiş.. neyin kafasını yaşıyor acaba.
(62 puan) tarafından
Daha neleri var bu en hafifi  âmâ asla ezdirmiyorum kendimi o bana laf söylesin bende ona yapistiriyorum cevabı oturup kaliyo
0 oy
(310 puan) tarafından

Yeni dogmus bebek sevilir miymis allah askina nasil insanlar bunlar. Taptaze cocuk hemen enfeksiyon kapar. Biz bile baska bi tuvalete girsek hemen enfeksiyon kapiyoruz kaldı kaldi 13 gunluk bebek. Bende cok endiseliyim aslinda biliyor musun. Doğuma daha cok ama ya ben yokken mutfakta tuvaletteyken bebegimin dudagindan operlerse emzigini ağızlarında islatip bebeğimin agzina verirlerse diye. Rabbim kolaylik versin. Belki bende ayni seyleri yasiycam. Rabbim hepimizin yardimcisi olsun.

tarafından
Bnmde dogurmadan aklımda böyle şeyler vardı korktuğum başıma geldi. Sevme diyemem. Ama sigara içiyor. Aşırı hemde. Dislerini şeker vurmuş dökülmüş çürük hep. Fırça vurmaz. El yüz yıkayan biri değil. Dün söyledim. Başladı öpmeye oğlumu sapur supur uyardim
(310 puan) tarafından
Ayyy cok zor durum canim allahim sabır versin sana
tarafından
Aminnnnn nnnn
0 oy
(475 puan) tarafından

Yemin edipte günaha gşrme öyle bir gidiyosunki hatice valla bende çok yemin bozdum öyle öyle sen yinede tövbe et cnm Allah ıslah etsin onlarıda

tarafından
Yok yok gitmicem çok kararlıyım bu kez. İnadım inattir
(475 puan) tarafından
Bilmemmi o inadı:-)
tarafından
Çok doluyum. Emziriyorum valla Allah dan canım öyle sigara istiyor ki. Kendimi zor tutuyorum
0 oy
(443 puan) tarafından

Bosver cnm lohusasin galiba suanda.strese sokma kendini sutun kesilmesin.lohusayken ztn stres altinda oluyosun.sonrasindada sabrin kalmio bebege bakmaktan yorucu bi surec.kendinle ve bebegnle ilgilen sadece

tarafından
Hiç sorma. Yarın evime gecicem. Bana kolay kolay gelemez zaten.
(443 puan) tarafından
Ne guzel bari gelmioms sehir disinda olacz aslnda anck ole rahat ederz
tarafından
Yüzü yok gelmeye. Fizanda olsam rahat ederim şehir dışına da gelir hatta kalır 1 hafta o daha kötü istemem
(443 puan) tarafından
Yerlerinde durmuyolarki bakmaya gelince bakmazlar laf solemeye dunden hazrlar
tarafından
Aynen öyle valla
0 oy
(1,948 puan) tarafından

Bunlar ne biçim insanlar ya okurken midem bulanıyor kusasım geliyor. 

tarafından
Sen bir de beni düşün bacım ben neler yaşıyorum
(1,948 puan) tarafından
Senden ne istiyorlar?
tarafından
Eşimle bnm iyi olmam kaynatamin zoruna gidiyor. Cnku kendi zamanında karısını çok dövmüş hırpalamis. Şimdi pişman güya. İstiyorlar ki bn hep alttan alayım hiç bsy demiyim.hep idare edeyim . Sürekli onlara gideyim. Onları çağırayım.  
Geçmişi unutmami istiyorlar . Ama nasıl unutcm. Biliyosn az çok neler yaptı bana o kaynanam.
(1,948 puan) tarafından
Benim kayınbabam da gelinleri çok tutar yeri gelir kızlara kızar gelinler için melek valla benim kayınbabam.
tarafından
Böyle olanlara imreniyorm

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 86 göst.
22 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Rojda Elez (111 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 179 göst.
24 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 438 göst.
0 oy