0 oy
305 göst.
Aile kategorisinde (886 puan) tarafından
Herkese merhaba kizlar ev hanımıyım 2 oğlum var biri 4 biri 2 yaşında oldukça koşturmalı geçiyor günlerim sosyal hayatım var ama öyle aşırı değil 2 ayda bir 3 ayda bir gidiyorum arkadaşlarıma en son 3 ay önce çocukları babsna bırakıp çıktım arkadaşma gittim ama eşim kendi annem problem ediyor kendisi arkadaşlarıyla vakit geçiriyor ama ben geçirmek istediğimde çocuklarıda al diyor bu durumda benim zorum gidiyor dedim kendisine senin jafa dinlemeye ihtiyacın varsa benim de var yanlız kalmaya onun harici hep cocuklarla beraberm sitem etmiyorum tabiki evlatlarm ama insanız nihayetinde yanliz kalmak isteyebilirm bajyği 4 5 saat zaten inanın annemde bna birinden birini götür adama birakma flan dedi dedim bende insanım yanliz kalmak istiyorum arada herkesin görüşüne saygı duyuyorum ama esime çocuklarla vakit gecir arada bak demesem oda çok el atipta onlarla tek kalmaz yani sizce bu kadarına hakkım yok mu mesela öğlen 1 de cikip aksam 6 gibi geliyorum arkadaşmdan oda 2 3 ayda bir onun hariici ben nereye çocuklar oraya sizce yanlış mi düşünüyorum yaptığım yanlış birşey mi fikirlerinize ihtiyacım var teşekkür ederim. 

19 Cevaplar

+2 oy
(2,132 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Gayet normal ve doğal bir şey. Eşinle, çocuklarınla yapacağın farklı arkadaşlarınla farklı. Hergün çıkmıyorsun zaten arada bir çıkman hem kendine hem eşine hem çocuklarına karşı daha sakin ve hoşgörülü olmanı sağlar. Bir evde kadın mutsuzsa kimse mutlu olamıyor bence. 
(13,824 puan) tarafından
Yine artı sana
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Valla çok iyi yapıyorsun yapmaya devam et baba da daha fazla sorumluluk almış olur ve çocuklar acısından da iyi olur keşke benimki de kabul etse bırakırım 
(886 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım en azından yaptığım yanlıs değilmiş
(2,687 puan) tarafından
Kulkedisi kizzzz sende cocuklari birak kaccc :))) mecbur kalir bakar
tarafından
Hsgsgs eni sonu öyle yapcam:))
0 oy
(4,285 puan) tarafından
Her haftanin 1 günü ayarladım eşim de çıkar bende çıkarım dönüşümlü zaten çalışıyorum stres altindayim bunu yansitmamak için sosyallesmek lazim
0 oy
(1,254 puan) tarafından
Gayet normal bence bende yapıyorum hem işlerim i hallediyorum hem de arkadaşlarla oturuyorum eşimde saygı duyuyor saolsun gayet normal canm
0 oy
(1,606 puan) tarafından
Tabii ki yanlış değil. Annelerimize bakarsak kul köle olmamız lazım. Kendileri hep fedakarlık yaptiklari için bizim de öyle olmamızı bekliyorlar. Her gün yaptığınız bir şey değil sonuçta öyle yapsanız bile normal. Siz annesiyseniz o da babası. Bizim hayatımız, sosyalligimiz bitecek de onlarınki neden hiçbir değişikliğe uğramadan devam edecek? Sanki yabancıya mi bırakıyorsunuz. Biraz da kıymet anlarlar hem de çocuklarla zaman nasıl geçiyor nasıl yorucu oluyor görürler erkekler de.
0 oy
(195 puan) tarafından
Seninde kendini deşarj etmeye ihtiyacın var. Önce kendin ... Sen iyi olmazsan kimseye iyi gelemezsin. Herşeyden once sen bir insansın. Sadece birkaç saat anneligi esligi birakip kafa dinlemek istemem çok normal. Bu durumu devam ettir bence. Ne derseler desinler bende insanim ve sadece birkaç saat Yalnız kalmaya ihtiyacimvar diyebilirsin. Evden çıkıp sadece yalnız markete gitmek bile bazen iyi gelebiliyor. Ben çalışıyorum 2ve 9yaşında çocuklarım var ayda bir kere arkadaslarimla günüm var çocukları eşime bırakıp sadece 3saatliğine gidip geliyorum o bana 1ay yetiyor. Kendini suçlu ve anormal hissetme çünkü çok normal bu.
0 oy
(770 puan) tarafından
Herkesin ihtiyacı ama malesef biz daha yapmıyoruz ben zaten bırakamıyorum on aylık birde hastalığı var içim rahat etmiyor ama birakabiliyorsaniz kesinlikle hakkınız çünkü yeri geliyor wcye bile girilmiyor benmde çok ihtiyacım var ama henüz hazır degilim
0 oy
(8,276 puan) tarafından
Çok dogal bi durum baba yedek ebeveyn değildir anne kadar cocuklarıyla vakit geçirmeli.Gecen hafta bende kızımı bıraktım oyle senın gibi saatlerde geldim arada olmalı her zaman olmasa da eşler birbirine özel alan bırakmalı.
0 oy
tarafından
Gezmelere kızımıza götürüyorum. 

Ama eşime bırakıp 2 saatliğine kursa gidiyorum 19 aylik
0 oy
(622 puan) tarafından
Gayet doğal hakkın bu senin dün eşim 1 buçuk yaşındaki kızımi alıp gitti 3 de 8 e kadar gelmedi babannesine filan gitmişler gezmisler bende sakin kafayla evi temizledim işlerimi.bitirdim duşa girdim bakım yaptım rahatça yemek yedim televizyon izledim dışarı çıkmadan bile bunlar iyi geldi bana anneyiz yoruluyoruz sakin kafayla 1 bardak çay içmeye bile ihtiyacımız olabiliyor 
0 oy
(473 puan) tarafından
Bence bunu iki üç ayda bir değil , daha sık yapmalısın .Çocuklarını sokağa birakip gitmiyorsun ki babalarına bırakıyorsun , bir gün de o yorulsun peşlerinde , çocuk yaparken ne düşünüyorlar ki ben anlamıyorum ? Zaten normalde de bir babanın cocuklariyla başbaşa kalması gerekir , onlarla zaman geçirmek istemesi gerekir , bunda anormal bir durum mu var ? Bence daha sık cik dışarıya , kafayı yememek için bunu yapmak zorundayız .
0 oy
(876 puan) tarafından
Şuan ben yaptım mesela herkesin ihtiyacı var anneyiz ama robot değiliz 
0 oy
tarafından
Arkadaşım var kızımla gidiyorm arkadaşımında çocuğu var gayet iyi vakit geçiriyorz canm
0 oy
(2,705 puan) tarafından

Asla güvenemem bırakmam keyfim iöyle kenarda dursun kızımla vakıt geçiririm:D

0 oy
(1,271 puan) tarafından
Birtek tuvalete gidebiliyorum:(( 7 aylik oglum 
0 oy
(790 puan) tarafından
Nerdennnn bende o anlayışlı koca 10 dk bırakıp mutfakta iş görsem bağıra bağıra bir hal oluyor banyoya girsem çocuklardan çok ağlıyor dengesiz 
0 oy
tarafından
Ben hep evde çocuk hep evde eşime bırakıp tuvalete bile gidemem. Bildiğin ömür çürütme benimkisi
0 oy
(679 puan) tarafından
Yeni bebek olana kadar evet:)))oğlumu valla bırakıp çıkıyordum arkadaşlarımla haftada birgün benim de hakkım ama şimdi bebiş küçük.oda az büyüsün...yine cikiyorum ama bebisle:)))
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Pazara markete vs giderken bırakıyorum ama genelde ben çocugumla gidiyorum valla tat alamam onsuz gittiğim yerden. İki kere gittim sadece onda bile çok özledim keşke alsaydım dedm

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 826 göst.
10 Mayıs 2023 Aile kategorisinde garipkus9 (132 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 140 göst.
19 Ocak 2022 Diğer kategorisinde OgretmenAnnee (1,685 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 209 göst.
25 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Minnos_1 (7,875 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 247 göst.