0 oy
1,812 göst.
Aile kategorisinde tarafından
tarafından kapalı
Eşimin bir çocugu var arkadaşlar biz konuşurken evlilik hakkında ben geri çekildim çünkü çocuklu insan sıkıntı resmen sana yansıtmıcam dedi başlarda evlendik 7 aylık hamileyim 8 aylık evliyim şimdide eve getirecem bakmak zorundasın bakmıyosan kapı orda napıyosan yap dedi doğumuma 2 ay kalmış şurda bende ağlıya ağlıya anneme söyledim alırız seni dedi arkamda duran ailem var çok şükür ben kötü insan değilim başta bakamam dedim oda sana yansıtmıcam dediydi 

Yani demem o ki çocugu olan adamla evlenmeyin helede gurbete gelin gitmeyin şuan beni karnım burnumda evden kovduğu halde gidemiyorum ailemi beklemekten başka çarem yok siz siz olun çocugu olan adamla evlenmeyin 
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

41 Cevaplar

+14 oy
tarafından
1 ayda koşa koşa çocuk yapacağına gerçekten dediği gibi olacak mı diye bekleseydin madem.
tarafından
Yalnız*
Agız eğen bırıne de anlatılcak bisey degıl zaten farketmedı yani :)
tarafından
Kızlar o değil de. Biz bu ekip yine böyle bir cühela ile savasmistik :))) salıverin o da doğuracak Allah adildir . Allah ayarlasın.  İki gün sonra acar post annem çocuğuma kızdı, babam söyle böyle dedi bana evde iş yaptırıyorlar vs vs diye .
tarafından
Amann bunlarla ugras ugras uyarı alıp oturuyorum yerıme cogu zaman :) yook ben ılerısını soyleyeyım eşim cocıgu ıcın benı bosadı bır basıma cocugumla kaldım ılk cocugu onun ıcın daha degerlıymıs bızı umursamadk olucak yaz bunu
tarafından
Tamam canım çok beklersin burda bekle birgün yazarsam yorumunu bekliyorum ne gereksizsiniz ya :D
tarafından
Tamam kanka o dediğinden
-Reklam-
+5 oy
tarafından
Şayet geldı çocuk dıyelım ne olur baksan. Uzlaşmaya varsan eve canavar degıl 5 yaşında bır çocuk gelıyor, bugünün var pekı yarının, sen olmasan senın çocuğuna da başkası bakacak belkı
(6,441 puan) tarafından
Bende hep anlattım tamam derdi eve gider sayfalarca babasına mesaj atardı annesi öğretirdi ama bu benim içimden gelen annem bişey demiyor derdi aman herkesin derdi farklı ama ablan kadar kimse sabırlı olmaz ben kendi evladıma o kadar sabırlı değilim :)
tarafından
Ablamdan Allah razı olsun, bın kere. Benım %60 bu halımın mimarıdır, annemın evınde rahat edemem babamda rahat ettıgım kadar o bana o zaman boyle sabırlı davrandı bugun ona bırsey olsa kardesımın arkasından bır dakıka ayrılmam ona anne olurum, sız bugunde yasıyorsunuz 20 sene sonrayı unutuyorsunuz, senın cocugunun ablası oldugunu enınde sonunda bır araya gelmek zorunda olduklarını :) bugun yaptıgınız gosterdıgınız her kotu tavır 10 sene sonra pısmanlıgınız olur
(6,441 puan) tarafından
Bak hala anlamadın biz birşey yapmıyoruz eşimde öyle o annesinin aklıyla hareket ediyor diyorum ya doğum gününde aradım gel diye benim kardeşim yok dedi ne diyebilirm 15 yaşında
tarafından
Suan bırsey dıyemezsın ama bende artık onu ıstemıyorum demek 15 ysında cocukla kendını bır tutmaktır, ondan vazgecersen emın ol eşinle hıcbır zaman sorunun bıtmez cunku o cocuk hep var olucak bugun 15 yarın 20 dugunu dogumu herseyı olucak, sen bu mesafeyı koyarsan hıcbırseyınde olmazsın ve esını tek gondermek zorunda kalırsın, sana dıyorum kı vazgecme ne yaprsa yapsın tamamen ıyı nıyetle halını hatırını sor, sor ki ılerıde bu kadın benım ıcın cabaladı ama ben haksızlık ettım dıyebılsın
(6,441 puan) tarafından
Yaptım en iyi sen anlarsın belki inan tyt mi ne sınavı oluyor mesaj attım sınavım var rahatsız etme dedi ama nasıl msjlar hatta arkadaşım annesi yazmış dedi sonra sınav günü nasıl geçti yazdım kızımın resmini attım falan yine aynı tersledi ben hani adım attığımı sıfırdan başlayalım gibi güzel şeyler yazdım hatta arkadaşımda yardım etti doğru cümle kuralım diye ama hep tersledi yazma falan diye en son eşim habersiz gidip alayım dedi bende polis çağırır yazalım dedim bi daha arama sorma yazma bana diye yazmış engellemiş hatta Instagram açmış babsını falan hiç eklememiş babsının telinide engellemiş ben çabaladım ama düzelir diye dua da ettim eşim üzülüyor diye konusunu açamıyorum içkiye başladı eşim yoksa keşke gelse gitse sen ne güzel anneni anlamışsın bu çok aşırı anneci annem hayatını bana adadı diyo sürekli
+1 oy
(383 puan) tarafından
İşin basindan anlaşıp sonra getirmesi kotu ama oda kendi çocuğu bakmak zorunda deglsn annesi baksn babannesj baksın cidden anlamıyorum herşey olana kadar iyiler kadının çocuğu oldun mu sorin yok anne ama adam oldun mu başka bnde kabul etmem asla 
tarafından
Zeliha sen hiç birşey için mebcur değilsin,  annesi sana mı güvenmiş
(383 puan) tarafından
Ne demek nie baksın yapck bişi yok adam evliyse eşi istemiyosa verick babannesjne anneannesine anne nie istemiyo mesela oda onun canı kanı anne istemayinca iyi baba mı kotu iyi anne olsa babasına bırakmaz ztn her çocuğun asıl yeri annedir yapck birşey yok
(54 puan) tarafından
Sizin bu zihniyetinizle cocuk esirgemedeki cocuklara kimse sahip çıkmasin sonuçta onlarinda anneleri sahip çıkmamış ya da çıkamamış.. çocuğu anne tek başına yapmadi. Annesi bakmayinca ona buna mi yollaniyor cocuklar babasi var bunun annesi bakmak istemedi diye babasi sokağami atsin. Bak kardeşim vicdani sozluyorum bunu inadini birak hem bi cocuğa kucak açmıs ol hemde kendi cocuğun babasiyla buyusun. Anne istemeyince iyi diyen yok o onun vicdansızliği her annesi olmayan cocuk onun bunun elinde buyumek zorunda değil
(383 puan) tarafından
Onlarda güzel bı aile bulmak için orda sonuçta bakamicklar ve veriyolar bakmak zorudna degl kocasida iki yüzlülük yapmasaydi versin babannesine  arada kalsn
tarafından
Söyleyiş şeklini bi duysaydınız emrivaki insanın bakası varsada bakmaz burdakiler boş boş kafa şişiriyo
+1 oy
(3,895 puan) tarafından
Çocuğa bakacak kimse yoksa mecbur kocan bakacak.
+1 oy
(7,121 puan) tarafından
Zor dur tabi de çocuğun suçu ne çocuğa annelik değilde ablalık yapabilirsin  yani hiç kimseye bişey olmuyor boş senin çocuğunda babasız olacak o zman onu bir iki günlüğüne evine götürmek istediğinde diğer kadın senin cocugunu istemese zoruna gitmez mi kimse dört dörtlük değil ama abla olabilirsin çok zordur geçici bir süre içinse bilemedim .... Yine o söz kulaklarmda """ biz çocuk seviyoruz diyoruz ya hani hayır biz kendi çocuğumuzu seviyoruz"""" MUGE ANLİ
(7,121 puan) tarafından
Abla ben sana yazdım nasılsın diye cevap vermedin bana
tarafından
Yazdım kuzum hatta dün yazdım bı bakayım bulursam atayım sana
tarafından
Yaaaa senin toz bezine bakteri olurum ben ....... Ablam nasilsin nasıl oldun seni arıyorum gözüm ağrıdı :):) ...... Kaynanm geldi eşim markete gitti bil bakalım ben eşime ne aldırdım ndndndn cunuk makarna :):):) çatal atacaklar bana yakında

16 saat önce Canmert (3,902 puan) tarafından yorumlandı
Hamdolsun balımmm çok şükür agrimda yok artık kız senin misafirlerin var :) git onlarla ilgilen kaynananla hasret gider

Ahahaha  Ayşemm kız Allah iyiliğini versin kaynanan diyecekki bize garezi var bu kızın her defasında aynı yemegi yapıyor diye hshshsb

Kaynak: https://annelertoplandik.com/forum/12377083/kac-gunde-bir-vileda-yapiyorsunuz-merak-ettim?show=12378045#c12378045
tarafından
☺️❤️☺️❤️☺️✨☀️
(7,121 puan) tarafından
Yaaa  ablam benim canımsın.
+1 oy
(48,610 puan) tarafından
herkes bak ne olacak demiste bende cocuklu biriyle evlenmek istemezdim. insan yeri geliyo kendi cocuguna zor bakiyo kizsan kizamazsin umarim iki cocukta yipranmadan hallolur sorunlar
(264 puan) tarafından
Bencede cok haklisin canım davulun sesi uzaktan hos gelir ama bem inanmiyorum o bak diyenlerinde basina gelsin kimse bakmaz
(48,610 puan) tarafından
yok canım ya simarik yapsa kendi cocugun gibi sevimli gelmez hadi sabırlı diyelim bakiyo ee bunun ergenliği var sofraya bir tabak koymakla olmuyo. kizdigini düşün adin çıkar üvey anneye annesi olmasa neyse bide adam bastan soz vermese evet babasi gelmek ister kalmak isterde bakimi yikilmaz bu arkadasa
(264 puan) tarafından
Iste tamda dedigin gibi haftada iki gun olur neyse diyc3m ama yeri geliyo kendi cocugumuza kiziyoruz uvey oldugunda uveyde kiziyo derler simdi 5 yasinda sonrasi neolcak bunun biraz mantikli dusunmek lazim
tarafından
Aynen uzaktan güzel oluyo konuşması keşke evlenmeseydim bende bunun farkındayım yani ama iş işten geçti
+1 oy
(1,316 puan) tarafından
Çocuk küçükse ben bakardım heralde ama büyükse yok ya ne yaparsa yapsın derdim heralde
+1 oy
(2,931 puan) tarafından
Baştan sana yansıtmayacağım demesinde sıkıntı var zaten. Çocuğu o atamaz yeri gelir senden de önde gelir. Evlenirken evet benim bir çocuğum var ve o hayatımızda olacak demesi gerekiyordu doğrusu budur. Bunun dışında zaten dediği laflar yenilecek yutulacak gibi değil kapı orda gidersin dedikten sonra bunun üzerine yedi sülalesini de silse boş
+1 oy
tarafından
Hiç bişey demiyorum gerçekten herşeyi geçtim Allah rızası için bakarım o çocuğa yazık rabbim vicdanlı insanlarla karşılaştırsın eşine ve o çocuğa acıdım resmen umarım tez zaman da bosar ve kurtulur senden 
tarafından
Sen ne olursa olsun bana seni boşar kurtulur senden diyemessin ben sırf o adamı sevdiğim için geldim kira doğalgaz vermesin diye kapıcı dairesine oturdum
tarafından
Belki de bu kadar büyük tepki vermem bebekligimizden beri bizi bir yere sigdirmamalari oldu 35 günlükken annemle babam ayrılmış ne üvey annem ne üvey babam bizi istemedi ortalikla büyüdüm o yüzden belki de bu kadar zoruma gitti afedersin
tarafından
Benimde babam ben 10 yaşındayken annemle boşandı bende babasız büyüdüm annem baktı ben bu kadar üzülmedim
(7,410 puan) tarafından
Yaa uzun uzadiya yazdim post kapanmis canim. Bende cocuklu adamla evlendim evlendigimde 4 yaşındaydı suan 10 yasinda. Inan cocuk ben geldikten sonra yeniden dogmus gibi oldu babaannenin elinde sersefil büyüyordu. Sana tek diyecegim ona bakmazsan bise kaybetmezsin belki ama bakarsan okadar coook sey kazanirsin ki. Sonucta o yavrubun sucy yok. Sen ne olursa olsun eninde sonunda o yavrunun babasinin yanina geleceğini düşüne bilirdin.
InsaAllah en dogru karari verisin. Odam icin yapacgin en guzel seu evladina sahip cikmak. Ev maddiyat herşey duzelir canim. Ama masum bir yavrunun basini oksaman ona kol kanat germen yuvani daha huzurlu edecektir. Esinle devam edeceksen tek caren bu yoksa kendi yavrunada kardeşinin yasadigini yaşatacak sin istemeden.://
tarafından
Ben orda burda büyüdüm ikisinin de çocuğu oldu diğer eşlerinden istemediler yani ortalıkta kaldım
0 oy
tarafından
İlk ewliligin mi
tarafından
İlk canım
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Ee napsın canım çocugunu atsın mı ??
tarafından
Benim demek istediğimi anladınız mı canım siz ?

Adam işe gidiyor işe,gündüzleri evde olmuyor, e kim bakacak çocuğa o kadın.

Bakmak istememesi çok normal, akşam saat kaçta geliyorsa adam çocuk o saatte gelsin hadi diyelim ama baba yokken kadının yanında kalması çok saçma
(2,194 puan) tarafından
O da adamın duyarsız olduğunu gösteriyor canım zaten öyle olmasa insan bu şekilde demez ya cocugu yansitmam sana diye kedi köpek değil ki bu,  baştan benim hayatımda bir çocuğum var kabul ediyorsan evlenelim derdi demekki sorunlu bir tip ki evlenebilmek için çocuğunu hiçe saydı şimdide eşinin dusuncelerini hiçe sayıyor
tarafından
Deniz,  haklısın ortada bir çocuk var ben olsam seve seve bakarım ama kocam bana becbur bakacaksın dese orda bi durur annesi var babası var bana mı kaldı derim.  Kocası evlenmek için kadını kandırmış
(2,194 puan) tarafından
Bencede kandırmış
tarafından
Ben evlenirken kapıcı dairesine oturdum normal evde değil masrafsız olsun diye kirası yok doğalgazı yok kendide evde ben bu şekilde kabul etmişim daha laf yapıyor
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Çocuk kaç yaşında 
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Kaç yaşında çocuk
tarafından
5 yaşında
0 oy
(1,082 puan) tarafından
Çocuğa bakmak zorunda değilsin tabiki ama direk boşanma olarak yansitmayin seninde çocuğun var ayrıca söylediği sözler çok yanlış. Ama sofraya 1 tabak koymaktan hiç birşey olmaz. Demek ki annesi ilgilenmiyor eve getirmek istiyor adam. Seninle çocuk arasında kalmış. Tabiki sözlerinde doğru değil sakın ol biraz karnın burnunda hayırlısı olsun
tarafından
Başta ben dedim ama
0 oy
(119,224 puan) tarafından
kac yasinda ve neden annesi size veriyo belkide esin blof yapmistir hamgi anne cocugu verirki
tarafından
Asko bu dünya artık çocuğu doğurup sorumluluğunu almadan başkasına kakalamaya çalışan insanla dolu.Annelogi sadece doğurmak sanıyorlar maalesef ☹☹☹
(119,224 puan) tarafından
kiz evlenme kadar ayrilmada normal ayrilirsim biter gider ama cocuk nasi vercen babaya yaa len kuzeyle esim bi yere gider markete parka 15 kes ararim bazi kadinlari anlamak cok zor
0 oy
tarafından
Çocuğun annesi ne alemde nerde 
tarafından
Annesi yolluyo huzuru bozulsun diye
tarafından
Annesi bekar mi
tarafından
Evet bekar
0 oy
(2,998 puan) tarafından
Annesi nerde ki çocuğun sen bir süre annene git bebek doğunca tıpış tıpış gelir kızı yaramaz mı ki erkek milleti öyle ailelerini bdkarken umursamaxlar şimdi de mecbur bırakırlar malesef o da kızı olduğu için bilemedim
0 oy
(10,478 puan) tarafından
Kız 5 yaşında çocuk ne olur ki biraz baksan yani sonuçta babası çocuğun ne kadar yansıtmayacağım dese de olmaz baba yani bı sorumluluk var cnm üzerinde 
tarafından
Babalığını yine yapsın sorumluluklarını yerine getirsin ama kadına güvenerek değil.  Babalığını yerine getirsin,  annesi olmasa anlarım ama o çocugun bi annesi var bi başka kadının üstüne atamaz çocuğunu
(10,478 puan) tarafından
Kız ara ara kalacaktır belki
tarafından
Kalsın canım insan evladını atamaz ama kadına mı güvenmiş de " mecbur bakacaksın " diye birşeyler e zorluyor.  Hamile kadın yazık kendi derdinde bide bunlarla mı uğraşsın.  Hem bu çocugun annesi var. Bir çocugun yani annesinin yanıdır.
(10,478 puan) tarafından
He anladım cnm o zaman bilemiyorum yaaaaa Allah yardımcın olsun
0 oy
tarafından
Canım ne yazık ki çocuğu olan adamla evlenince bunları düşünmek gerekiyor. Ne yapsın o evladını atsın mi.yeri gelecek oda mecbur bakacak. 

Hem evlenir evlenmez nasıl güvenip hamile kaldın onu da anlamadım. Tabi istem dışı ise birşey diyemem.

Otur konus senin evladın da öyle düzde kalmasın. Eşinin çocuğuna da sahip çık. 

Ama güzelce oturup konuşun 
0 oy
tarafından
Çocuk nerde 

İlgili sorular

0 oy
35 cevap 1,234 göst.
27 Şubat 2024 Aile kategorisinde Dolunay65 (670 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 443 göst.
18 Haziran 2023 Aile kategorisinde Anneeecilik (280 puan) tarafından soruldu
0 oy