0 oy
320 göst.
Aile kategorisinde (229 puan) tarafından
tarafından kapalı
Biraz uzun olacak kusura bakmayın...

Öncelikle daha önce post açmıştım bebek tedavisi için başka şehire geldim ailemin haberi vardı ama eşimin ailesinin haberi olmasını istemedim yaklaşık bi 20 günlük tedavi ardından aşılama yapıldı ve yapıldığı gün eşimin ailesinin yanına geldik sanki daha yeni yoldan gelmiş gibi yaptık... Çok şükür 14 gün oldu ve bugün hamile olduğumu öğrendim ama bu sefer de yola çıkmam sıkıntı ve eşime ben kendi ailemin yanında kalacağını onun ailesininde bilmesin i istemedim sebebide ben 2. Aşılamada hamile kalmıştım ve düşük tehlikem vardı kalkamıyordum yataktan k.v büyük eltimle telefonda konuşurken benim arkamdan bir tane bardak kaldırmıyor bilmem ne dedi ve hamile olduğumu herkese söyledi düşük yaptım hastanede yattım yanıma geldi ilk dediği oğluma neden söyledin üzülecek oda (o dönem eşim bedelli askerlik yapıyordu kafama göre nasıl iş yapacaksam) bundan kelli bilmesini istemiyorum şimdi 3 ay gidemiycem ve yarın eşim yola çıkacak sanki bende gidiyormuşum gibi yapıp annemlerde kalıcam sizce ne yapayım eşimde diyor 3 ay doktor izin vermesse aileme nasıl demiyceksin ve uzun bir süre görüntülü ararlar seni sorarlarsa sıkıntı ne yapacağımı bilmiyorum akıl verin... 
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

14 Cevaplar

0 oy
(229 puan) tarafından
Yorum yapacak yok mu hanımlar 
-Reklam-
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Biz tedaviye başlarken kimseye söylemedik. Doktor bundan sonra risk çok az dedikten sonra söyledik. Arkadaşlara coook daha geç söyledik. İçiniz nasıl rahat edecekse öyle yapın bence, kimseyi düşünmeyin 
(229 puan) tarafından
İkisi de aynı şehirde ne bileyim
0 oy
(1,381 puan) tarafından
Açıklama yapmak zorunda değilsin ailemi özledim burdayım de geç bu arada hayırlı olsun sağ salim kucağına alırsın inşallah yavrunu Allah'a emanet olun 
(229 puan) tarafından
Amin inşallah sağol canım
0 oy
(886 puan) tarafından
Sonuçta yabancının yanında kalmıyorsun ailenle kalicaksin söylesen ne gibi bir sıkıntı olabilir ki buraya da gel diyecekleri vakit sende filâncı akrabamızın düğünü var ya da başka bişey uydurup gecistirirsin 
(229 puan) tarafından
Öyle olmuyor işte canım 3 ay kadar burdayım ve ailem eşimin ailesi ikiside aynı şehirde ne kadar bahane uydurabiliriö ki :(
(229 puan) tarafından
Onşardan çok eşim de sorun yapıyor
(886 puan) tarafından
Vala canım iş senin eşinde bitiyor kızcağız sizinleyken üzüntüden bebegimizi kaybetti gorumcenle kayinvalidenin konusmalarindan haberi vardir diye dusunuyorum bırakın kendi annesinde kalsın desin
0 oy
(3,814 puan) tarafından
Kim olsa ailesinin yanında kalmak ister fazla acıklamaya gerwk yok bence. 
(229 puan) tarafından
Öyle ama gerçekten bilmeleri ni istemiyorum çünkü ikincide ne yaşadığı mı bi ben bi. Allah biliyor
(3,814 puan) tarafından
Bosver canım ben hiç probkem olmadıgı halde 3 bucuk aylık olana kadar söylemedim kimseye
0 oy
(4,922 puan) tarafından
Direk ailemde kalcam desen dinlemem lazm desen sorun olur mu ki
(229 puan) tarafından
Oğullarına çok düşkün ler ona orda kim bakacak yemek yapacak hayatta izin vermezler artı k aramıza nifak sokarlar
0 oy
tarafından
Tabikide söylemekle haklısın 

Ben olsam senin yerinde hiç yolculuğa falan cikmazdim evimde dinlenirdim
(229 puan) tarafından
Canım hamile olduğumu söylemek istemiyorum bide benim bulundupum şehirde tedavi yoktu mecbur geldim şimdi de eve gidem iyorım özel aracım olsa gidersdim ama otobüs ve 10 saatlik yol
0 oy
(12 puan) tarafından
Esinin ailesi kötü insanlar degilse niye söylemiyorsun bu bir ikincisi esinin ailesini kabullenemiyorsan niye evleniyorsun iki
(229 puan) tarafından
Eşimin ailesi kötü insanlar değiller bu bir ikincisi ben ilk gebeliğimde bir takım sorunlar yaşadım bilmelerini istemeiyorum o yüzden kabullenemme gibi bir durum yok
0 oy
(3,034 puan) tarafından
Bence şimdilik bişey deme hele bi ailenin yanına git. Zaten hemen eşini arayıp seni gösterecek halleri yok. ailende oldugunu anladıklarinda Annemin isleri var yardıma geldim dersin. Yada en olmadi tedavi için burdayım de. Hamileyim deme. 
(229 puan) tarafından
Aynen bakalım canım bi hafta somra kontrole giderim doktorla detaylı konuşurum bir risk görmesse evime giderim 10 saatlik yol ne yapayım
0 oy
(119,153 puan) tarafından
 ailemle daha rahatim demen bile yeter hayirli olsun
(229 puan) tarafından
Canım çok seviyorlar oğlunu sen keyif yaoacaksın o orda tek kalacak hadi bir hafta neyse 3 ay naısl olacak ama 3 ay dolmamış söylemek de istemeiyorum
0 oy
(3,721 puan) tarafından
Hamile olduğunu söylemeden kal canım yada sen hiç bişey söyleme eşin konuşsun yalan söylemeyin ama 
0 oy
tarafından
Öyle bir hale geldik ki en büyük dileğimiz gerçekleşmiş sevincini yaşamak yerine ne düşünür nasıl yapmalıyımin derdine dusduk. Hevesi kursakta birakan cinslerdir bunlar 
tarafından
Hayırlı olsun canım. Biraz kalmak istedim dersin. Eşinle de anlaşırsan onlara gerekli açıklamayı eşin yapsın
(229 puan) tarafından
Öyle valla ben diper gebeliğimi kimseye deme dedim işte tedavi gördüğümü söyleme deidm elbette onda hiç bir şey yok ama söylemek mecburiyeti de değilim öyle dememe rağmen herkese o şekilde dedi ve sorun sanki bendeymiş gibi hissettirdi halbuki sebepsiz interfilite
tarafından
Dakikasında söylemek gibi bir zorunluluk yok ki. Karin sismeye başlayınca artık söylenir etrafa
0 oy
(770 puan) tarafından
Cokmu uzak gdecegn yer çok uzak değilse iki saat git dinlenn iki saat daha git
(1,577 puan) tarafından
Uçak yok mu uçakla gitsen
(229 puan) tarafından
Yok canım
(1,577 puan) tarafından
3 ay biraz sıkıntı olabilir sizin için hayırlısı olsun rabbim kucağına almayı nasip etsin
(229 puan) tarafından
Aynen :(
(770 puan) tarafından
Dinlene dinlene gidin diyeecektim ama onncokmus
0 oy
(6,247 puan) tarafından
Benim herhangi bir riskim olmamasına rağmen 3 ay dolmadan düşük ihtimaline karşı ailemize söylemedik sizde bunu soylersiniz zamani gelince. Görüntülü aramaya vakit bulmadan konferans görüşmesi yaparsınız sanki yanyanaymışsınız gibi olur. 
(229 puan) tarafından
İnşalah canım bi aksilik çıkmaz da bir hafta sonra doktora gidicem herhangi bir sorun görmesse gidicem zaten sadece şurda bir hafta beklemek istiyorum

İlgili sorular

+1 oy
20 cevap 470 göst.
30 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 423 göst.
22 Ocak 2024 Diğer kategorisinde 1 (71 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 426 göst.
0 oy
22 cevap 524 göst.

378,374 soru