0 oy
402 göst.
Diğer kategorisinde (216 puan) tarafından

13 aylık 14 yaklaştı hatta daha yürümüyor destek olup yürütüyorum oturmak istiyor arkadaşın Kızı yaşına girmeden yürüdü niye böyle oluyor ablamıyorum ne yapmam lazım 

23 Cevaplar

+1 oy
(27,340 puan) tarafından

Birşey yapma serbest bırak üstüne gitme küçük.daha yürür 

(216 puan) tarafından
İnş cnm ya
-Reklam-
0 oy
(393 puan) tarafından
Yürür canim zamanı vardır benim arkadaşımın kzii 18 aylık yürüdü cesaret edemiyordur daha sen yinede bı doktora göster her ihtimale karşı doktor bı sıkıntı yok diyorsa akışına bırak her bebek bir değil 
(216 puan) tarafından
Tm cnm sağol ne biliyim yaşını geçti korktum bende
0 oy
(92 puan) tarafından
Bence doktorla gorus sorun yok diyorsa kendi haline bırak. Her bebeğin gelişimi farkli oluyor stres olma hiç
(216 puan) tarafından
Yaşından sonra yürümeleri gerekiyor ya korktum bende niye istemiyor yürümek diye
(92 puan) tarafından
Şaka gibi gelecek ama bence uşeniyor bazi bebekler. Benim oğlum 5 aylikti emekledi 7 aylikti tutunarak kalkiyordu  sonra bi anda bıraktı kaldirirdim kalkmak istemezdi yerde oynamak emeklemek daha cazip geliyordu 12. Ayinda yurudu bak duşun arada 5 ay var :) kimisi tutunuyor kalkiyor bi sonraki ay yuruyor. Yerde oturmak oyuncaklarla oynamak daha zevkli geliyodur belki cok israrci olma bebek kendi bilir doğru zamani hazir hissedince kalkar
0 oy
(7,928 puan) tarafından
Yine başkaları ile kıyaslama.. benim oğlumda 3 yaşında konuşmuyo yaşıtları bülbül hata ondan 2 sene küçükler bile bülbül ya ben ne yapayım benim 2 çocuğumda 14 aylıkken adim attılar 15 aylıkken tam.yuruduler
(216 puan) tarafından
Kız etrafındakiler hep yürüdü bende yürütüyorum ama istemiyor anne yüreği işte her ihtimali düşünüyor
(7,928 puan) tarafından
Benimde 3 yaşında konuşmuyo 1 yasindakiler bile bülbül gibi onun yanında kendimi yedim bitirdim ağladım zirladim otizim mi acaba dedim zeka geriliği mi dedim yemek yemedim uyuyamadım konuştum masal anlattım parklara götürdüm yok ne yaptıysam olmadı konuşmuyo cümle tek tük var o kdr pskiyatri akıllı diyo yapacak bişey yok zamanı gelince konuşacak demek ki her şeyin bir zamanı var nasip ne diyim
0 oy
(872 puan) tarafından
Her bebek farklıdır bunu unutma. Gelişimi farklı olabilir. Içın rahat etmiyorsa doktora götür, onlar daha iyi bilir.
(216 puan) tarafından
Tmm canım sağol
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Bnmki 16 aylık yürüdü şimdi 4 yaşında 
(216 puan) tarafından
Maşşallah inş bnmki de yürür
(1,103 puan) tarafından
Yürür canım. Ama sen her ihtimale karşı Dr a götür. Ben yürümesi için de gittim kontrol ettirdim konuşması içinde. Tedbir bizden takdirde Allah tan
(216 puan) tarafından
Aynen öyle hangi bölüme gidecem peki
(1,103 puan) tarafından
Nöroloji canım. Ama çocuk Dr u sevk edicek. Önce çocuk Dr unla durumu gorusceksin. Bnm kızım bıngıldagi da 5 aylıkken kapanmıştı da aslında endişelerim ondandi. Bide bı Dr beni korkuttu ameliyaatla açılması lazım çok erken diye
0 oy
(489 puan) tarafından
18 aylık ayağının üstüne basamıyor yürümüyor basmak istemiyor sürünemiyor bende çok kafaya takıyorum 
(2,562 puan) tarafından
Oturabiliyormu peki canjm
tarafından
18 ayı bitmiş mi ???
Buna rağmen hala aynı ise doktora görünmenizde fayda var ihmal etme canım
0 oy
(89 puan) tarafından
Korkma canım serbest bırak elbet cesaretlenecektir
0 oy
tarafından
Yürümek için 18 aya kadar zamanı var daha kaç ayı var yürür kendine stres yapma 
0 oy
tarafından
Benim oğlum da 15 aylik yürümüyor, elinden tutunca yürüyor bırakınca korkup oturuyor, her bebek 1 yaşında yürüyecek diye bir şey yok ki, kızım da 17 aylik yürümüştü.
0 oy
(1,244 puan) tarafından

Benim kızım 19 aylıkken yürüdü.  Kan değerlerine baktırdınız mı :)

0 oy
(606 puan) tarafından
Benimkide 14 ayını geçince yürüdü 18 e kadar normal bakıyorlar
0 oy
tarafından
İkizlerimin biri 13 aylık diğeri 15 aylık yürüdü gerekli olan tek şey cesaret . Cesaret edemiyorlar bebekler . Şöyle dene ellerini serbest bırak yürütürken zannetsin ki kendim yürüyorum. Kıyafetinin arkasından tut  bebeğe zarar vermeyecek şekilde ben öyle alistirdim 15 aylık yürüyen oğluma 1 haftada yürüdü 
0 oy
(216 puan) tarafından
Canm benimde ilk oğlum 10 ayına girince yürütmüştü simdi 2inci oğlum 13 aylık hala yürümüyor her bebeğin gelişimi farkli oluyor bence sen üstüne düştükçe yürümez  kendi haline bırak 
0 oy
(4,001 puan) tarafından
Yürür kız merak etme bazı cocuklar gec yürüyor 
0 oy
(6,669 puan) tarafından
15 aylık yürüdü bnm ki sıkıntı etme 
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Kızım da 14 aylık olmasına 1 hafta kala bir sabah kalkıp yürüdü. Acele etmeyin her bebek bir değil diye defalarca yazılıyor. 18 aya kadar da yolu var zaten.
0 oy
tarafından
Acele etmeyiniz yürür canim 
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Her bebek bir olmaz canım çok iyi hatırlıyorum benim oğlum 14. Ayında yürüdü oda tam yürüme değil ha Bi kaç adım attı yani zamanı vardır herşeyin sabret 
0 oy
(137 puan) tarafından
Benim oglumda 14 aylikken yurudu 18 aya kadar bekle olmazsa bi doktora gotur kanepeden tutunup yuruyorsa normaldir

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 34 göst.
7 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde nesibe4450 (40 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 74 göst.
28 Şubat 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 83 göst.
0 oy
4 cevap 67 göst.
7 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Selimbebek (942 puan) tarafından soruldu

378,426 soru

11,327,433 cevap

34,780 kullanıcı

...