0 oy
456 göst.
Diğer kategorisinde (774 puan) tarafından
Kızlar ben sezeryan doğum yaptım özel hastanede.. görümcem sezeryana karşı biriydi ve ben zaten mecburi sezeryan oldum çocuğun kalp atışları hızlanmıştı bu sebepten.. neyse görümcemin kafada hep şu fikir vardı özeller hep sezeryan yapıyo işin kolayına kaçıyor bir de özele verilen paranın boştan yere verildiğini.ima edip dururdu bence hiçte öyle bişey değil sağlık için verilen paraya zerre acımam neyseee. . 4 gün önce kendisi devlette doğum yaptı sürekli normal doğuracam der dururdu ama olmadı onunda çocuğun kalp atışları hızlanmış ve sezeryana alındı yani şu hayatta asla biyük konuşmamak gerekiyor kendisi devlete gittiği halde bak normal olmadı sezeryan yaptı yani sadece özel hastaneler sezeryan yapmıyormuş gerektiğinde devlet hastanesi de sezeryan doğum yapıyormuş... Ben gerçekten sezeryan normal diye doğumlara tuhafça bakanlara çok karşıyım ikisi de doğum sonuçta kimse keyfi sezeryan istemez asla bişeyi kınamıcaksın büyük konuşmıcakmışsın buna gerçekten bir kez daha şahit olmuş oldum 

10 Cevaplar

+1 oy
(938 puan) tarafından
Valla ben bu doğum yöntemine takanlari hiç anlamıyorum bebeğin sağlığı en önemli olan şey nasıl elverisliyse vücut öyle geliyor çocuk büyük lokma ye büyük konuşma demişler başına gelir işte 
(774 puan) tarafından
Aynenn vallahi bende şaşırıyorum benim annem hep der aman normal sezeryan ne fark eder hele kurtulmuşsun ya ona bak der çok haklı gerçekten :))
(938 puan) tarafından
Aynen öyle ya normal doğum yaptım ben ama sezeryan da kocaman bir ameliyat yani izledim bı kaç kere yaşayanları düşünemiyorum hiç küçücük dikiş bile ne kadar ağrıyor kaç dikiş atıyorlar karnını yarıp onun acısını cekerken kimse demiyor anca laff be
(2,463 puan) tarafından
Genelde kaynanalar der normal iyi diye. Çünkü sezeryan olan gelin iş yapamaz kendini baktırır, acındırır, ayaklanamaz mantığındalar.hemende ayaklandım şükür, annem yinede baktı 20 gün Allah razı olsun. Çatlasınlar :D
(938 puan) tarafından
Maşallah sana :))
(774 puan) tarafından
Aynen öyle canım doğum başlı başına zor bir olaydır ikisinde de csndan can çıkıyor kolay mı
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yooo ben keyfı sezeryan ıstedım bıyerım yırtılcagına karnım yırtılsın dedım, burda asıl fikir her anne cocugunu nasıl dogurmak ıstıyorsa dogurur olmalı ısteyen dogurmaz ıcınde tutar kımı ne ılgılendırır
(2,463 puan) tarafından
doğuma çocuk karar verir diyorsunuzda. Normale zorlandı bebeğim sonra inmedi, sezeryana alındım. Doktorun öngörememesi sebebiyle bebeğim vefat etti. Yani öyle her zaman çocuk karar verir diyecek kadar basit olmuyor bu işler. Çocuk karar verdi normal olcaktı olmadı çocuğu mu suçlayalım o zaman doktoru mu.
tarafından
Yok kuzum onun demek ıstedıgı aslında sezeryana sartlamadan zorunlu kalmadıkca sezeryan olmasın ama bılmıyor kı o da gorumcesıyle aynı kafada :) kımsenın dogum seklı kımseyı baglamaz, Rabbım sana sabır versın basın sagolsun
(774 puan) tarafından
Öncelikle başınız sağolsun üzüldüm gerçekten Rabbim kimseye yaşatmasın.. Annenin vücudu hangisine müsayitse zaten bebekte o gidişatı izler canım burda bebek veya anneyi suçlamanın derdinde değilim ama bazıları var daha bebek 2 3 haftalıkken yok normal doğurcam yok sezeryan diye kendince herşeyi belirliyor... Beni alakadar etmez kim nasıl doğum yaparsa yapsın Rabbim hayırlı doğumlar versin herkese ama bir görüşü savunurken diğerini de küçümseyerek bakmayacaksın büyük konuşmayacaksın benim görümcem öyle yaptı mesela ben bu tarz insanların böyle görüşlerini sevmiyorum anlatabildim mi
(2,463 puan) tarafından
Allah razı olsun. Rabbim kimseye göstermesin evlat acısı.. Anladım. Yani haklısın, herkesin kendi hayatı, yaşantısı
(2,463 puan) tarafından
Anladım :) herkesin hakkında hayırlısı olsun
0 oy
(621 puan) tarafından
Sözün bittiği yer.
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Çok haklısın balım sonuçta ... Doğum ... Asker yolcunun kaderi belli olmaz o yüzden olmam demeyeceksin ben sezaryandan korkan bir insandım  bebeis donmemisti salavat getirdim dua ettim kalbimdekini hayırlı kıl Rabbim dedim son hafta döndü bebeğim ve normal oldu .... Kimseyi küçümsemem oda doğum oda doğum  o zor bu kolay diye bişey yok 
(774 puan) tarafından
Aynen öyle canım benim
0 oy
tarafından
Hayır derdi onu mu gerdi, istediğim şekilde doğum yaparım kimseyi ırgalamaz bu durum
(774 puan) tarafından
Hamileyken sürekli sezeryanı doğumdan saymazdı bende sezeryan oldum ya hep bi laf yapmalar falan filan ama bak sonuç ne oldu o da gitti seseryan oldu asla büyük konuşmicaksın gerçekten
tarafından
Böylelerine küfürsüz konuşmam ben ama neyse tutuyorum kendimi, durduk yere ceza alıp da engel yemeyim
0 oy
(2,211 puan) tarafından

İki doğumda da dünyaya bir insan geliyor mu? Normal doğuran da gece kalkıp emziriyor sezeryan olan da, doğan bebeklerin hepsi diş çıkarıyor, gece ateşleniyor,gaz sancısı oluyor, ne farkı var anlamıyorum yaa.. gerçekten bazı insanlar beyin yerine et taşıyor. :) vallahi böyle cahil cahil muhabbetlere acayip sinir oluyorum. 

(774 puan) tarafından
Aynen öyle kuzum bişey diyince yok ben hep kitaplarda okuyorum yok şöyle yok böyle diyip duruyo dün hastaneden geldiler çocuğu yıkayalım dedi annesigil neyse buda şey dedi o sıra normal doğum olsaydı yıkamayalım derdim de sezeryan oldu boşver yıkayalım dedi tuhafça yüzüne baktım neymiş normal doğumda göbek kordonu varya çocuğu emzirirken anneden bebeğe ordan bi sıvı akışımı ne oluyomuş o yüzden sezeryan oldu nasılsa h bişey olmaz dedi değişik ya
0 oy
(7,250 puan) tarafından
Keyfi sezeryana karşıyım adı üstünde normal doğum normal olan bu. İşler yolunda gitmediği zamanda sezeryan olacak illaki bebekten benden önemli değil hiçbir şey. Büyük konuşmuş işte başına gelmiş. Doğum sonuçta ya ordan çıkacak ya karnından önemli olan sağlık 
(774 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(2,463 puan) tarafından

Bebeğimin normal doğumda etkilenip vefat edeceğini bilseydim daha başından sezaryen olsun derdim doktora. Ama bazı şeyleri bilemiyoruz nasip :(

Sezeryan olduğumu, psikolojik olarak ne zorluklar çektiğimi gördüğü halde kayınvalidem hala normal doğumu övüyor. Çünkü normal doğurmak övülecek birşey(!) kimse yaşamadan bilmez ve gerçekten de sezeryan korkulacak kadar kötü birşey değil bunu kafalarına sokması lazım bazılarının... Herkes bünyesine göre ikisinde de zorlanır. 

(774 puan) tarafından
Allah öylelerine akıl fikir verisin ne diyeyim
tarafından
Bende bebegimin normal dogumda etkilenip vefat edicegni bilsem sezeryan olurdum :(   Allah bize sabir versin.
(2,463 puan) tarafından
Amin Allah yardımcın olsun canım seninde
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Kız ben sezaryen yaptım diye doğum olmuyormuş görümcem normal doğurdu asıl doğum yapan olmuş benim karnımı açıp çıkarmışlar ya bu insanlar varya Allah bildiği gibi yapsın küçük beyinli cahiller 
(774 puan) tarafından
Aynen öyle ikisi de doğum sonuçta
(1,529 puan) tarafından
Anlatamıyorsun ki sezaryen daha berbat bence hemen ayaklanımıyon emziremiyon aman kendileri doğurmuş olsun yetiştiremedikten sonra iki tane çocuğu var ikiside edepsiz doğurdu ama analık yapamadı
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Bnm ilk doğumum normal oldu ama sezaryana olacaktım yarım saat içinde doğum yapmasaydım ki o kadar acı çektim kızım pisliğini yemişti hareketleri azalmıştı diye ama ikinci gebeliğimde doğumumda 8 santimle çatala alındım doğuma gittim suyumu bile onlar patlattı ama sonuç sezaryan çünkü kordon oğlumun bogazına dolanmış ve aşağı inmesini engelliyordu ne yani bu bnm suçum mu yada keyfi istediğim bişey mi birde bnde doğum hastanesinde devlette oldum neden bn iki acı birden çekeyim ki hem 8 santimle doğuma gideyim hemde son anda sezaryana alınayım bu da bir kader olabilir kiminin korkusuyla sezaryan olunur olmak ister kiminin aniden olan bişeylerle hemşireler görümcemi aradığında kadın doğum yaptım sandı çünkü en fazla yarım saat bir saat içinde doğum yapmış olmam lazımdı çünkü sancılarımı çektim 8 santime kadar gittim ve aradıklarında görümcem dediki doğum mu yaptı tamam geliyoruz demesiyle hemşirelerin hastayı acil sezaryana alıyoruz eşi gelsin imza atsın demesi bir oldu yani büyük konuşmamak lazım kimin önünde ne var bilinmez 
(774 puan) tarafından
Aynen öyle canım... İkisi de doğumdur candan can çıkıyor kolay mı

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 271 göst.
7 Şubat 2024 Diğer kategorisinde elis (2,011 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 1,024 göst.
16 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 468 göst.
1 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Ocakk (208 puan) tarafından soruldu