+1 oy
81 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (774 puan) tarafından
Kızlar ben kırmızı et yemeyen biri olaraktan soruyorum sizler kavurmayı nasıl yapıyorsunuz daha önce ben hiç yapmadım eşim akşam yemeğine istedi ama tadına da bakamıyorum kıvamını tutturamamaktan endişeleniyorum kısa pratik tarifi olanlar tarif alabilir miyim veya linkte atabilirsiniz 

3 Cevaplar

0 oy
(1,529 puan) tarafından
Canım ben elimle ezerek bakıyorum kıvamını eğer et parçalanıyorsa pişmiş demektir zaten ben su koyarak pişiriyorum kısık ateşte suyunu çekiyo soğanla kavuruyorum ama suyunu çekince ilk elinle ez bak ondan sonra diğer malzemelirini koy
-Reklam-
0 oy
(5,012 puan) tarafından
Canım benim kavurmami genelde herkes çok beğenir şöyle yapıyorum,ilk önce icyagi ve sıvıyağ karışımında kuşbaşı etleri kavuruyorum,sonra az su ve tuz ekleyip kapağını kapatıp altını kisiga alıp etler yumuşayıncaya kadar pişiriyorum bu kadar
0 oy
(393 puan) tarafından
At düdükluye su koy kara biber pul biber kekik cokluguna göre dk tut en az 45 dk. Sonra varsa ic yag yoksa tereyağ kavur tavada birde orda döndur yumusacik olur. Sebzeli ise sogani biberi kavur etleri koy sonra üstüne domates :) az pissin mis.

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 172 göst.
1 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Emine S (16,123 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 45 göst.
14 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde AlpereninAnnesi (759 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 84 göst.
14 Şubat 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde bglm_ftma (5,541 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 93 göst.
12 Şubat 2024 Aile kategorisinde Semos (343 puan) tarafından soruldu

381,600 soru

11,423,857 cevap

34,981 kullanıcı

...