0 oy
80 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (5,370 puan) tarafından
Yazın dolaba yıkayıp attıydım ama hiç yapmadım biri önce haşla ondan sonra patates havuç at dedi birisi hepsini birden at dedi sizler nasıl yapıyorsunuz 

8 Cevaplar

0 oy
(1,216 puan) tarafından
Biz genelde sulu patates yemeğinin içine atarız havuçla beraber. Haslamam ben hiç zaten pişiyor bazen de ben orman kebabı yapıyorum fırında pişiriyorum etle birlikte 
(5,370 puan) tarafından
Patates yemeğinin içine atmayı düşünüyorum canım teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(1,062 puan) tarafından
Daha dün yaptım kızzz tesadüf bende ilk defa yaptım şöyle

Soğanı kavurdum üstüne patates havuç attım biraz kavurdum sonr salça attım sonra bezelye sonra sıcak su ekledim yarım saat pişirdim oldu bitti bezelyeyi haşlamaya gerek yok
(7,891 puan) tarafından
Aynı bende böyle yapıyorum
(5,370 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
tarafından
Boyle yapinca cok guzel oluyor
(5,370 puan) tarafından
Deneyim inşallah canım
0 oy
(178 puan) tarafından
Nefis yemek tarifelerini yapiyorum.sulu yapıyorum zati havuc sert havuc pisene kadar bezelye olur bile haslamadan bezelyeli koyuyorum.. 
(5,370 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim bende öyle yapayım
0 oy
(3,557 puan) tarafından
Bazı patatesler çabuk pişiyor bezelyeler diri kalıyor o yüzden ben önceden bezelyeyi haslarim 
(5,370 puan) tarafından
Ay onu nasıl anlicam ki
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Önce soğanı kavururum kıyma yada tavuk gogusunu çeviririm soğanla sonra salça atarım baharat kavururum en son hepsini bir atıp kavururum suyunu tuzunu eklerim çok güzel olur
(5,370 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(268 puan) tarafından
Biz geçen senelerde bezelye ekmistik dolaba öylece koyduk yani haslamadan yemek yaparken de hiç haşlama vs yapmadik direkt yemek pişirdik. Çok lezzetli olmuştu. Sonra yine ektik tarlaya ama olmadı ben superfres kullanıyorum garnitür. Onları da bı haslamadan gecirmiyorlar herhalde öyle düşünüyorum. Onlari da direk yemek olarak pişiriyorum yani haslamadan. Genelde bız kuşbaşılı yaparız bu yemeği.
(5,370 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım bende kıymalı yapmayi düşünüyorum da bakalım nasıl olacak
0 oy
(12,904 puan) tarafından
Etli patates yemeği yaptığım da kullanıyorum 

Et patates havuç ve bezelye koyuyorum 
(5,370 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım saol
0 oy
(367 puan) tarafından
Ben her sene atarım buzluğa önce soğanı kavur sonra ben tavuk atıyorum lezzet veriuor sonra havuç ve patates atıyorum salçasını atıp biraz da karabiber kimyon atıyorum tuzunu atıp suyunu döküp pişiriyorum haşlama falan yapmıyorum bezeleyeyi
(5,370 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 98 göst.
3 Haziran 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Sustumm.. (455 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 364 göst.
0 oy
4 cevap 74 göst.
2 Temmuz 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Anneymben (573 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 207 göst.
10 Şubat 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Mursi (522 puan) tarafından soruldu

378,451 soru

11,328,037 cevap

34,783 kullanıcı

...